Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Svår 3,5

2 810 m, 65 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Anders DalinLeksands OK19:57
2Patrik LilleengOK Gipen22:48+2:51
3Simon MellinSundbybergs IK26:05+6:08
4Per LjungStockholms OK27:51+7:54
5Niklas SahlénIF Hagen28:03+8:06
6Jukka MäättäläKokkolan Suunnistajat28:15+8:18
7Tomas RingdahlNyköpings OK29:40+9:43
8Ellinor ErikssonOK Tisaren30:37+10:40
9Jenny NilssonOK Tyr30:43+10:46
10Andreas GrybäckIF Thor30:59+11:02
11Åsa LindqvistHestra IF31:40+11:43
12Kristin KensbyOK Tyr31:57+12:00
13Carin RosénGustavsbergs OK32:50+12:53
14Cristina MagnussonCentrum OK33:20+13:23
15Jorun BækkenOS IL33:58+14:01
16Johanna ErikssonÅmåls OK34:06+14:09
17Lena LjungbergTumba-Mälarhöjden OK34:54+14:57
18Jorrit BoekelCentrum OK35:29+15:32
19Clas Wullf NorgrenGällstadbygdens SOK35:36+15:39
20Bo PetterssonÖstgöta Helikopter36:01+16:04
21Annica MagnussonKFUM Örebro OK36:09+16:12
22Selma GumaeliusWaxholms OK36:19+16:22
23Annie WestlinOK Måsen37:01+17:04
24Jouni HolmalaIkaalisten Nouseva-Voima37:05+17:08
25Tomas SundqvistOK Kåre37:29+17:32
26Ove PetterssonÄlvdalens IF OK37:56+17:59
27Moa SahlstedtSol Tranås38:36+18:39
28Pär EvsellOK Letstigen38:40+18:43
29Pär NorgrenGällstadbygdens SOK38:45+18:48
30Hanna SkoglundSol Tranås38:50+18:53
31Filip LemanGöteborgs SK39:07+19:10
32Dina ReitanFreidig39:10+19:13
33Bo MagnussonKFUM Örebro OK39:31+19:34
34Sanna RönnlundUmeå OK39:32+19:35Ladda ner rutt i gpx-format
35Linnéa GranlundTäby OK40:12+20:15
36Britt-Inger JonssonOK Linné40:47+20:50
37Tânia OlaioCOC41:37+21:40
38Astrid WangensteenNydalens SK42:12+22:15
39Paulo OlaioCOC42:42+22:45
40Emma PerssonTumba-Mälarhöjden OK44:03+24:06
41Christer Rognell45:14+25:17
42Ernst RauOLG Bern46:09+26:12
43Charlotte GranbergOK Kåre46:26+26:29
44Hampus FyhrSOK Aneby46:32+26:35
45Hanna Von ZweigbergkSundbybergs IK46:36+26:39
46Catharina DahlmarkVästerås SOK47:10+27:13
47Markus Ottosson48:21+28:24
48Linnéa SkogSkogsluffarnas OK49:52+29:55
49Roland AuerOLG Chur50:03+30:06
50Ann-Beth JonssonTäby OK50:56+30:59
51Ingela AlnessLånghundra IF51:03+31:06
52Erik WillénÖstersunds OK51:50+31:53
53Hans AnderssonIK Gandvik52:06+32:09
54Martin FrischknechtAlta OL53:26+33:29
55Gitte Jutvik GuterstamTrosabygdens OK55:03+35:06
56Samuel HåkanssonRonneby OK55:25+35:28
57Markus JanssonÅmåls OK55:38+35:41
58Mathias DuellHestra IF56:00+36:03
59Torborg HoppeIF Thor56:51+36:54
60Jakob LiljaOK Enen58:55+38:58
61Katrin AebersoldIFK Ilfis OK1:02:22+42:25
62Thomas WidehagSundbybergs IK1:06:42+46:45
63Anne ErikssonKFUM Örebro OK1:12:58+53:01
64Esther Von ZweigbergkSundbybergs IK1:26:47+1:06:50
65Kristin SwärdHadeland OL1:29:22+1:09:25
Vilma KarlssonSnättringe SKej start
Jiri ProchazkaDomnarvets GoIFej start
Jack SkrydstrupKolding OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser