Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Etappstart-U2

2 570 m, 89 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hannes PetersonOK Denseln21:19
2Jon Forsberg RundströmIFK Enskede21:51+0:32
3Hugo CorneliussonOK Löftan22:45+1:26
4Theodor BakkmanIFK Lidingö SOK23:01+1:42
5Filip PerssonMalmö OK23:49+2:30
6Elisabet EngbergSundsvalls OK24:23+3:04
7Linnéa SvidénSöders OL24:43+3:24
8Ville SundqvistOK Renen25:20+4:01
9Frida Schibler-MårtenssonOK Älvsjö-Örby25:24+4:05
10Helmer KaarleÖvertorneå IF25:40+4:21
11Katja HelmingerHSV Wals25:50+4:31
12Hjalmar RutqvistIFK Umeå26:03+4:44
13Linnea ArnlöfHägglunds Ski Team26:32+5:13
14David ErdalenIFK Göteborg26:42+5:23
15Valter LindbladSkogslöparna26:43+5:24
16Norton SundsténJärfälla OK27:16+5:57
17Noel KjellbergerIFK Göteborg27:21+6:02
18Veronika Bergh PapasikasSkarpnäcks OL27:59+6:40
19Emilia WikströmUmedalens IF28:05+6:46
20Signe Danielson DamneBromma-Vällingby SOK28:19+7:00
21Axel JonssonSkogslöparna28:39+7:20
22Hugo RydbergUmeå OK28:56+7:37
23Viktor WikströmUmedalens IF29:03+7:44
24Wilma LarssonSala OK29:17+7:58
25Alice DahlbergKlubblös29:34+8:15
26Sandra FranzLeksand OK29:39+8:20
27Sebastian  AlinIFK Mora OK30:10+8:51
28Alvar KempeOK Denseln30:34+9:15
29Josefin StroppGävle OK30:39+9:20
30Ebbe LindgrenSkellefteå OK31:23+10:04
31Emilie Nubdal FrösethVerdal OK32:03+10:44
31Mia Stensland MellbyeVerdal OK32:03+10:44
33Theo RiemersmaOK Tyr32:10+10:51
34Hampus DanielssonLycksele IF32:17+10:58
35Otto LjungbergGöteborg32:24+11:05
36Olof RiemersmaOK Tyr32:29+11:10
37Annie KrikströmHjärnarps OL33:10+11:51
38Idun AaenStjørdals-Blink Orientering33:21+12:02
39Eric VikerOK Kåre33:27+12:08
40Erik JönssonOK Södertörn33:31+12:12
41Sixten TörnströmFK Friskus-Varberg33:36+12:17
42Nils JonssonSkogslöparna33:55+12:36
43Arvid NordströmSkogslöparna33:59+12:40
44Ingrid ÖstbergUmeå OK34:05+12:46
45Anni LauronenTampereen Pyrintö35:16+13:57
46Velvet RaynaudSundsvalls OK35:44+14:25
47Ivar MandahlOK Linné35:53+14:34
48Signe BakkmanIFK Lidingö SOK36:01+14:42
49Axel NygårdhsBjörkfors GoIF36:04+14:45
50Emilia GrybäckIF Thor36:21+15:02
51Stella JönssonOK Södertörn37:18+15:59
52Per NicanderJärla Orientering37:28+16:09
53Oliver SundsténBollsta SK37:30+16:11
54Jonas NicanderJärla Orientering38:00+16:41
55Olivia StåhlMölndal39:14+17:55
56Mirai KvevlanderIFK Umeå39:19+18:00
57Sigge RaynaudSundsvalls OK39:26+18:07
58Lisa InghammarHestra IF39:41+18:22
59Emil StålbergGävle OK40:45+19:26
60Ella JohanssonFinspångs SOK40:56+19:37
61Elliot ÅmanOK Måsen41:22+20:03
62Casper StålbergGävle OK42:26+21:07
63Björn MelinSidensjö IK43:01+21:42
64Alice PetterssonHusums OK43:17+21:58
65Frida JosefssonVäsby OK44:11+22:52
66Valle SundsténJärfälla OK44:31+23:12
67Tove JakobssonEksjö SOK44:51+23:32
68Malva ModerathoHärnösands OK45:25+24:06
69Leon ÅmanOK Måsen46:59+25:40
70Emma TorpDomsjö IF47:52+26:33
71Gustav StenbackSkarpnäcks OL48:01+26:42
72Yaroslav PanchenkoFK Åsen48:37+27:18
73Moa TimbyUmeå OK49:02+27:43
74Elias EdinSidensjö IK50:37+29:18
75Melvin BerglundSkogslöparna52:19+31:00
76Tilia ModerathoHärnösands OK52:49+31:30
77Tova LundborgSkogsluffarnas OK53:33+32:14
78Hedda  MogensenOK Ravinen55:34+34:15
79Lisa EdinSidensjö IK56:22+35:03
80Rut MårildGöteborgs SK59:39+38:20
81Hugo ÖstmanKlubblös1:02:49+41:30
82Hannes HägglundOK Nolaskogsarna1:07:51+46:32
83carolina närvallSäffle OK1:08:04+46:45
84Samuel RytterstedtEskilstuna OL1:08:40+47:21
85Alicia ClaessonSkogsluffarnas OK1:09:18+47:59
86Astrid LodinOK Långberget1:30:53+1:09:34
87Mina JanssonOK Långberget1:30:56+1:09:37
Amanda StroppGävle OKej godkänd
Jonatan PerssonOK Enenej godkänd
Sara HellströmAttunda OKej start
Greta SteinerOLG Rymenzburgej start
Anna-Karin Storm-AnderssonOK Tyrej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser