Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Etappstart-Lätt 2,5

2 100 m, 149 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Sören AnderssonOK Tyr16:13
2Sara SaetreOK Landehof16:19+0:06
3Cajsa NordströmSkogslöparna18:37+2:24
4Sara Danielson DamneBromma-Vällingby SOK18:56+2:43
5Hugo LindstedtJärfälla.18:58+2:45
6Vigdis KuoskuJärfälla OK19:18+3:05
7Viktor åhmanIFK Umeå20:18+4:05
8Arvid MårildGöteborgs SK21:37+5:24
9Nathalie HassmenKlubblös22:36+6:23
10Wictor RytterstedtKlubblös22:44+6:31
11Marcus PetersonÄlvdalens IF OK22:48+6:35
12Ellen AnderssonOK PAN-Kristianstad22:58+6:45
13Robin CarlbomUlricehamns OK23:00+6:47
14Viktor AbrahamssonTjällmo-Godegårds OK23:07+6:54
15Michaela EgarterCC Fuerstenfeld23:12+6:59
16Kilian ZapfCC Fuerstenfeld23:13+7:00
17Linda CarlbomUlricehamns OK23:26+7:13
18Tomas DanielssonIFK Mora OK24:00+7:47
19Lukas AnderssonTjällmo Godegårs OK24:08+7:55
20Titti FritzénLynx24:47+8:34
21Jenny BerglundVittjärvs IK25:16+9:03
22William LundqvistOK Tyr26:01+9:48
23Stina LöfqvistUmedalens IF26:06+9:53
24Karolina OlofssonKlubblös26:21+10:08
25Jamie MarshBig Foot Australia26:25+10:12
26Elin ThorstenssonLjusdals OK26:44+10:31
27Linnea ÅgrenAttunda OK26:53+10:40
28Marie ErikssonIK Hakarpspojkarna26:54+10:41
29Rakel AbramssonKlubblös27:02+10:49
30Toste WallskogÖstersunds OK27:13+11:00
31Agnes ÅgrenAttunda OK27:16+11:03
32Fredrik ÅgrenAttunda OK27:20+11:07
33Sofia SmithFalcon27:26+11:13
34Wu YinliO-Ringen Academy 27:28+11:15
34Joel FredrikssonGarphyttans IF27:28+11:15
34Jonathan ÖsterlinSävedalens AIK27:28+11:15
37Axel LodinÖstersunds OK27:42+11:29
38Joakim BergströmLidingö SOK27:50+11:37
39Maria JarelandLinköpings OK27:58+11:45
40Malin HeikkiläVittjärvs IK28:02+11:49
41Rasmus MittelholzerOLK Fricktal28:18+12:05
42Sara GranholmJärfälla OK28:40+12:27
43Sven Ehrler20177828:45+12:32
44Elin JärvallNyköpings OK28:46+12:33
45Susanne EdénWaxholms OK29:56+13:43
46Per SandbergOK Roslagen30:22+14:09
46Ville Clefberg30:22+14:09
48Ida ÅkessonStora Tuna OK30:24+14:11
49Elma RoosÖstersunds OK31:17+15:04
50Ann-Christin TjernbergKovlands IF31:27+15:14
51Alva ÖsterlinSävedalens AIK31:40+15:27
52Barbro GustavsonTjällmo-Godegårds OK31:59+15:46
53Eva HedbergOK Roslagen32:10+15:57
54Charles SödermanNärpes OK32:31+16:18
55Louise Bergman Söders Tyresö32:54+16:41
56Alexandra LyktbergÄrla IF33:03+16:50
57Jessika ErixonOK Kullingshof33:44+17:31
58Kjell RosgrenOK Njudung34:02+17:49
59Kerstin SvanebäckÄlvsjö34:04+17:51
60Liu XuelongO-Ringen Academy ( CHN - New Star )34:05+17:52
61Assar MagnussonNorbergs OK34:11+17:58
62Kerstin KarlssonÖdeshögs SK34:27+18:14
63Herman GöranssonÅsarna IK35:10+18:57
64Gabi KapellerOrienteering Klosterneuburg35:13+19:00
65Sara HartvikLänna IF35:17+19:04
66Arvid RunfeldtSigtuna OK35:24+19:11
67XIN HUI LISK-OK35:38+19:25
68Carina PerssonAndrarums IF36:19+20:06
69Åsa FredbyOK Renen36:20+20:07
70Jim BergströmLidingö SOK36:34+20:21
71Hilding GindemoÄrla IF36:41+20:28
72Teodor EricsonJärla Orientering37:22+21:09
72Åsa GindemoÄrla IF37:22+21:09
74Hei Lam Karen LauYAOC, Hong Kong37:27+21:14
75Ida ErikssonKatrineholms OK38:37+22:24
76Bodil HedenbergOK Vivill38:46+22:33
77Eva Brodén OK P438:47+22:34
78Ingrid SamrudIFK Lidingö SOK39:00+22:47
79Albin WesterbergOK Enen39:18+23:05
80Elina NilssonOK Nolaskogsarna39:19+23:06
81Linda AppelkvistBredareds IF39:49+23:36
82Bengt  Alkdal IFMV40:12+23:59
83Malva EnlundSala OK40:24+24:11
83Roland MattssonOK Skärmen40:24+24:11
85Åsa SjöblomOK Kåre40:31+24:18
86Birgitta Odby JanssonFrämmestads IK40:44+24:31
87Mikael BerglundOK Kåre41:01+24:48
88Johana SestakovaSlavia Liberec Orienteering41:30+25:17
89Anita IvarssonSol Tranås41:42+25:29
90Sanne AbelssonKlubblös41:43+25:30
91Katrin HolmstrandArboga OK42:03+25:50
92Carolina MagnussonLinköpings OK42:08+25:55
92Veronica EdènSveaskog IF42:08+25:55
94Oskar HjertbergHestra IF42:21+26:08
95Maria AlmqvistKarlsbyhedens OK42:53+26:40
96Danica TasevaIFK Göteborg43:02+26:49
97Annika AnderssonKlubblös43:15+27:02
98Susanna LindellLinköpings OK43:23+27:10
99Nora UddmanSOK 6843:54+27:41
100Sixten KjellqvistSidensjö IK43:55+27:42
101Annika BryggarGrycksbo IF OK45:25+29:12
102Ann BulowLund45:29+29:16
103Anneli Sane Helsingin Suunnistajat45:44+29:31
104Ellen LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF46:32+30:19
105Anna LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF46:40+30:27
106Elias NilssonAndrarums IF46:59+30:46
107Agneta HolmOK Bävern47:43+31:30
108Jörgen HillerhagIFK Lidingö SOK48:05+31:52
109Margareta LarssonOK Tor48:10+31:57
110Alexander HägglöfHägglunds Ski Team48:12+31:59
110Oscar GellerstedtIFK Umeå48:12+31:59
112Rakel RahmHärnösands OK48:15+32:02
113ulf LennartssonJärfalla OK48:32+32:19
114Ulrika AppelgreTrollhättans SOK48:37+32:24
115Tanja LindqvistTäby OK48:50+32:37
116Gudrun Liss SundinOK Kåre49:09+32:56
117Therese PellaVittjärvs IK49:13+33:00
118Katarina GlavocevicStorviks IF49:32+33:19
119Hanna LundströmSträngnäs-Malmby OL49:33+33:20
120Anton GranholmJärfälla OK49:44+33:31
121Nils BerglundIFK Umeå49:55+33:42
122Elisabeth MattssonOK Skärmen50:41+34:28
123Ida SamuelssonOK Södertörn50:59+34:46
124Lena TimnerUmeå OK51:32+35:19
125Katja SamuelssonOK Södertörn51:44+35:31
126Siri FlodbergOK Rodhen54:36+38:23
127Brigitte AlsénOK Roxen55:17+39:04
128Irina NilssonGävle OK55:38+39:25
129Karin NilssonOK Dellen56:03+39:50
130Anita RunanderTrosabygdens OK57:59+41:46
131Birgitta HaldinIF Femman58:13+42:00
132Jennifer EricsonJärla Orientering59:36+43:23
133Birgitta PeterssonAlvesta SOK59:46+43:33
134Zhu YunO-Ringen Academy 1:00:23+44:10
135Wang YanjuO-Ringen Academy 1:00:28+44:15
136Tora LarssonYstads OK1:01:40+45:27
137Berit EdlundElfsborg SOK1:01:48+45:35
138Hans  Jurg BollhalderOLG Chur1:02:18+46:05
139Malte BergHaninge SOK1:04:19+48:06
140Tone  HeldemarÖsterfärnebo IF1:07:20+51:07
141Liang JianO-Ringen Academy 1:23:33+1:07:20
142Olle OlssonOK Nolaskogsarna1:35:03+1:18:50
143Birgitta Simon-HochstetterUSV Jena1:39:25+1:23:12
Maria EricssonSkellefteå OKej godkänd
Felix NordénUmeå OKej godkänd
Carl ClaessonSkogsluffarnas OKej godkänd
Ingela HersenTullinge SKej godkänd
Maj-Lis WahlströmFredriksdalej godkänd
Daniel FogelmarkKlubblösej godkänd
Sanne AbelssonKlubblösej start
Margit MelinHaninge SOKej start
Hugo NobornIFK Göteborgej start
Åsa ThorstenssonLjusdals OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser