Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Etappstart-Medelsvår 3,3

2 570 m, 149 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anders KallinKungsgårdens SK26:51
2Magnus HaglundKlubblös27:34+0:43
3Victor ModigOK PAN-Kristianstad28:38+1:47
4Oskar LarssonLerums SOK28:48+1:57
5Mikael FyhrSOK Aneby30:21+3:30
6Henrik MittelholzerOLK Fricktal30:58+4:07
7Amanda SchönfeldtSundsvalls OK31:02+4:11
8Martin PeterssonKlubblös31:29+4:38
9Vide EneljungIFK Göteborg31:46+4:55
10Ankelo TuomasMS Parma31:50+4:59
11Torbjörn HornlidenUmedalens IF31:55+5:04
12Mattias GyllenswärdOK Linné33:04+6:13
13Karolina SvenssonFK Åsen33:06+6:15
14Peter SjöbomNjurunda OK33:33+6:42
14Kristina BergerKlubblös33:33+6:42
16Anna AhlströmUmeå OK34:15+7:24
17Hanna ElfversonUpsala IF34:22+7:31
18Ebba LindholmOK Hammaren34:23+7:32
19Karin ReimertzGällstabygdens SOK34:58+8:07
20Roger NilssonFK Måsen35:00+8:09
21Ida AsplundÄrla IF35:03+8:12
22Jennie KarlssonKlubblös35:13+8:22
23Jonas LindgrenHudiksvalls OK35:18+8:27
24Mark SundbergSundbybergs IK35:22+8:31
25Mattias KillmeyVittjärvs IK35:54+9:03
26Solveig ForsbergHögåkers OK35:57+9:06
27Malin StrömTjällmo Godegårs OK36:30+9:39
28Jonas JoelssonKlubblös36:35+9:44
29Sten EricsonOK Branten36:45+9:54
30Ingemar NygrenÅrsunda IF36:56+10:05
31Moa FröstadiusSundbybergs IK37:10+10:19
32Ebba HörlingSundbybergs IK37:14+10:23
33Per SöderstenGustavsbergs OK37:21+10:30
34Margareta OlssonOK Tyringe37:27+10:36
35Sofia GyllenswärdOK Linné37:33+10:42
36Mikael JohanssonJönköpings OK37:37+10:46
37Lasse SkoglundLjusne-Ala OK37:40+10:49
38Helena Hagnäs ModerathoHärnösands OK37:55+11:04
39Karin BrandtDomnarvets GoIF38:40+11:49
40Camilla EngbergSundsvalls OK38:50+11:59
41Gunilla BergqvistSkogslöparna38:51+12:00
42Fredrik LeonTrollhättans SOK39:05+12:14
43Anne Kari StubsjøenIL Leik39:24+12:33
44Anders StålnäbbKvarnsvedens GoIF OK39:31+12:40
45Johan WannerAvesta OK39:43+12:52
46Sigmund FredriksenIL Leik39:49+12:58
47Lillemor NybergKristinehamns OK40:36+13:45
48Evelina BergOK Ravinen40:38+13:47
49Siri LereimFreidig40:51+14:00
50Niklas EdvinssonFK Åsen40:58+14:07
51Isak PorthinIF Brahe41:15+14:24
52Sara HornlidenUmedalens IF41:34+14:43
53Daniel JönssonOK Södertörn41:39+14:48
54Alric HanssonStöcksjö IS41:47+14:56
55Ulrika OlofssonKlubblös41:55+15:04
56Carina Rönnvall-BergOK Botnia42:17+15:26
57Robin SchagerlindOK Bävern42:18+15:27
58Maria DanielssonLycksele IF42:31+15:40
58Sten SundinOK Kåre42:31+15:40
60Ludvig NordquistPierre Robert43:22+16:31
61Jeanette PerssonOK Löftan43:23+16:32
62Helena HellgrenKlubblös44:09+17:18
63Yngve AnderssonÅrsunda IF45:06+18:15
64Lina ErikssonOK Flundrehof45:24+18:33
65Mats NilssonOK Nolaskogsarna45:29+18:38
66Börje GustavssonHägersta GF46:24+19:33
67Pär AnderssonKlubblös46:31+19:40
68Lisa NiskaSundbybergs IK46:48+19:57
69Hanna Lidström HultenFrösö IF46:49+19:58
70Alexander BackmanIF Femman46:59+20:08
71Bente HortenVingelen IL47:02+20:11
72Desirée Johansson-WiippaSävast47:16+20:25
73Petra AreskougFK Åsen47:24+20:33
74K. Inge NorbergStora Tuna OK47:29+20:38
75Maria LindströmKlubblös47:36+20:45
76Marit Pedersen HolmskauTrøsken IL47:43+20:52
77Eva NorbergStora Tuna OK47:49+20:58
78Åke JohannessonTrollhättans SOK47:53+21:02
79Andreas HesselSjövalla FK48:19+21:28
80Jenny BergHaninge SOK48:33+21:42
81Susanne StierOK Enen48:34+21:43
82Tomas BruceSkogsluffarnas OK48:43+21:52
83Anna-Moa LindskogOK Älme48:50+21:59
84Pia NordinKorsnäs IF OK50:06+23:15
85Emma WahlströmOK Djerf50:12+23:21
86Anders HargebyBjörkfors GoIF51:14+24:23
87Ida BranteforsIF Thor51:22+24:31
88Carin Arrestad KarlssonOK Orinto51:35+24:44
89Birgitta MattssonOK Kåre51:43+24:52
90Lena  Branäs Malungs OK Skogsmårdarna51:46+24:55
91Marco SieviOLK Wiggertal51:59+25:08
92Karin FlordalSnättringe SK52:05+25:14
93Signe HillerhagIFK Lidingö SOK52:22+25:31
94Christina Pripp IvarssonOK Hammaren52:27+25:36
94Andrea LundellIF Hallby SOK52:27+25:36
96Anders NybergKristinehamns OK52:46+25:55
97Birgitta Stenberg AnderssonBjursås OK52:53+26:02
98Emma LiliegrenOK Djerf53:32+26:41
99August OldingTäby OK55:11+28:20
100Linda NilssonAlvesta SOK55:36+28:45
101Michael BylanderFrösö IF55:46+28:55
102Nayara GillsparrOK Österåker56:38+29:47
103Rikard SwedenborgLunds OK56:53+30:02
104Christina ErikssonAlfta-Ösa OK56:59+30:08
105Evy RutqvistGammelstads IF58:00+31:09
106Judit LundqvistKalmar OK58:11+31:20
107Sara DyreliusSnättringe SK58:58+32:07
108Agneta OhlssonFredrikshofs IF Skid & OK59:15+32:24
109Anna Carin LarssonGammelstads IF59:31+32:40
110Eva-Lena BeironSkattkärrs SOK59:33+32:42
111Marianne DanielsAttunda OK1:00:02+33:11
112Åsa DamneBromma-Vällingby SOK1:00:03+33:12
113Anna-Karin EkmanOK Roxen1:00:51+34:00
114Anna GustafssonNyköpings OK1:01:31+34:40
115Erik AnderssonOK 64 Torpa1:01:50+34:59
116Marita SalomonssonVänersborgs SK1:02:31+35:40
117Birgitta AugustssonTibro OK1:03:09+36:18
118Robert GustafssonOK Måsen1:03:24+36:33
119Ella MörlinRasbo IK1:03:29+36:38
120Anette HolmströmHärlövs IF1:03:33+36:42
121Lennart MagnussonLaholms IF OK1:03:51+37:00
122Kristina TörnströmFK Friskus-Varberg1:04:50+37:59
123Petra WikströmIK Jarl Rättvik1:04:58+38:07
124Annalena SjölundHärnösands OK1:05:37+38:46
125Ove BackströmNorbergs OK1:05:44+38:53
126Susann  JonssonWaxholms OK1:06:57+40:06
127Oskar BjörkOK Hammaren1:07:13+40:22
128Sofia PahlinI21 IF1:08:11+41:20
129Liv WillamoSödertälje-Nykvarn OF1:08:15+41:24
129Kristin RönnestrandFrösö IF1:08:15+41:24
131Pia KlarÄrla IF1:09:17+42:26
132Johanna BergströmKlubblös1:10:55+44:04
133Carina SvenssonMarkaryds FK1:15:45+48:54
134Mattias OlssonOK Kåre1:16:17+49:26
135Håkan HåkanssonKungälvs OK1:16:34+49:43
136Dan AbrahamssonIFK Göteborg1:17:08+50:17
137Kerstin SunnerheimSelånger SOK1:19:39+52:48
138Laila HakkarainenKlubblös1:21:39+54:48
139Morgan LagnetegBoxholm-Mjölby OL1:24:27+57:36
140Lena BennitzOK Enen1:27:41+1:00:50
141Susanne AlmqvistSträngnäs-Malmby OL1:34:11+1:07:20
142Gunilla HamreforsVästerås SOK1:37:26+1:10:35
Marta KällstrandOK Hammarenej godkänd
Susan SivenOK Måsenej godkänd
Thommie SamuelssonOK Måsenej godkänd
Ingvar JohanssonOK Rodhenej godkänd
Jörgen RutqvistGammelstads IFej godkänd
Viviann AnderssonSnättringe SKej godkänd
Dominique Rytz RenaudANCOej godkänd
Malin HillKorsnäs IF OKej start
Rolf LindblomOK Klemmingenej start
Dominique Rytz RenardANCOej start
Lena SchultzOK Klemmingenej start
Ola SvenssonFK Åsenej start
Marko TorkkelLessebo OKej start
Marika WirungFrölunda OLej start
Martin ZanderT2 IFej start
Sanna ÖhmanSkellefteå OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser