Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Etappstart-Medelsvår 5,0

3 820 m, 96 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1John EngbergKlubblös38:01
2Mattias HallmansFrösö IF38:13+0:12
3Agnes  WeissLånghundra IF38:35+0:34
4Ola RavaldÖstersunds OK39:32+1:31
5Malin DahlströmAlewalds39:53+1:52
6Johan LexellOK Klemmingen40:15+2:14
7Johan åhmanIFK Umeå40:48+2:47
8Sarah VikerOK Kåre41:03+3:02
9Thomas PetterssonDomnarvets GoIF41:40+3:39
10Per NiederbachOK Nolaskogsarna42:49+4:48
11Amanda NiederbachOK Nolaskogsarna42:51+4:50
12andreas. berggrenSOK Aneby43:08+5:07
13Patrik G Björkqvist Brittatorp TK43:46+5:45
14Hans PahlinI21 IF44:24+6:23
15Tommy BjörklundIF Brahe44:34+6:33
16David LarssonKlubblös44:44+6:43
17Fredrik MouchardIF Hallby SOK44:57+6:56
18Veeti MähönenTampereen Pyrintö44:59+6:58
19Sanna SjödénÄlvdalens IF OK45:45+7:44
20Anders ElovssonIK Standard46:45+8:44
21Lina KromnérSkogspojkarnas OK46:59+8:58
22Jonas ÖhrnKFUM Örebro OK47:27+9:26
23Magnus GidlundKlubblös48:29+10:28
24Fredrik MartinssonFrösö IF48:44+10:43
25Erik JanssonOK Linné49:48+11:47
26Johanna HäggströmOK Nolaskogsarna49:50+11:49
27aki  SilanderIFK Umeå50:02+12:01
28Robert BjörkqvistKlubblös50:11+12:10
29Ida NorénÄlvsby IF OK50:36+12:35
30Jesper CarlssonIK Uven51:06+13:05
31Lars LodinÖstersunds OK51:38+13:37
32Anders KillmeyVittjärvs IK52:26+14:25
33Magdalena MosslindVandrarringen53:44+15:43
34Caroline HolmbergSundsvalls OK54:24+16:23
35Linnéa JonssonSOK Viljan54:50+16:49
36Joana JoupersMalax IF55:01+17:00
37Per-Anders JärsenholtUlricehamns OK55:14+17:13
38Alicia JanssonOK Skärmen55:19+17:18
39Olof ForsbergKlubblös56:21+18:20
40Janica HahtokariOK Botnia56:24+18:23
41Kent PeterssonSOK Viljan56:48+18:47
42Robert BillingHultsfreds OK57:34+19:33
43Bo StåhlIS Kullen58:11+20:10
44Ida ForsgrenForsa OK58:46+20:45
45David NordgrenKlubblös58:47+20:46
46Lina PåveIF Thor58:53+20:52
47Sven StigenlövHögåkers OK59:28+21:27
48Carola BillingHultsfreds OK1:00:02+22:01
49Alexander Shalan OttossonSOK Viljan1:00:54+22:53
50Maria AlfredssonTrollhättans SOK1:00:55+22:54
51Felix AnderssonHultsfreds OK1:01:09+23:08
52Anna-Karin ErikssonNorbergs OK1:02:04+24:03
53Mats LindgrenIF Hallby SOK1:02:10+24:09
54Johanna GripenbergIF Brahe1:02:42+24:41
55Jens ArboreliusIS Kullen1:03:20+25:19
56Fredrik NordforsStora Tuna OK1:03:39+25:38
57Tuija SchmidtTampereen Pyrintö1:06:41+28:40
58Matteus WestinLugnviks IF1:07:18+29:17
59Kenneth PetterssonNorbergs OK1:07:24+29:23
60Noemi SkorzinskiIKSU Multisport1:07:30+29:29
61Stefan BengtssonOK Lindéna1:08:08+30:07
62Jesse JentzenHadeland OL1:08:39+30:38
63Gustaf RunfeldtSigtuna OK1:08:58+30:57
64Maja BjörkhagenVittjärvs IK1:09:36+31:35
65Martin PåveIF Thor1:10:00+31:59
66Nils Spets BlombergKlubblös1:10:28+32:27
67Niklas HedlundGagnefs OK1:10:50+32:49
68Sofia Stiblert EnforsTockarps IK1:14:16+36:15
69Elin ForsseliusSkellefteå OK1:14:22+36:21
70Frida MouchardIF Hallby SOK1:17:03+39:02
71Pernilla TunessonSkogspojkarnas OK1:18:10+40:09
72Stina BjörnbergVästerås SOK1:18:39+40:38
73Hans SvedinSöråker1:19:21+41:20
74Tomas StaafjordUmeå OK1:19:41+41:40
75Carina GullbergOK Österåker1:19:51+41:50
76Elliot Löwenhielm1:20:13+42:12
77Kristina SjödinKlubblös1:20:15+42:14
78Felix Löwenhielm1:21:28+43:27
79Håkan BybergDomnarvets GoIF1:21:55+43:54
80Helena BybergDomnarvets GoIF1:22:44+44:43
81Emelie RunfeldtSigtuna OK1:22:49+44:48
82Andreas EricssonHultsfreds OK1:25:35+47:34
83Linda BrynolfssonUmeå OK1:26:44+48:43
84Victor JacobsenOK Måsen1:30:35+52:34
85Anna HammarbäckSkogsluffarnas OK1:31:27+53:26
86Nina AnderssonKöping Kolsva1:34:38+56:37
87Martina Di BaccoASD Agorosso S. Alessandro1:35:01+57:00
88Pontus Löwenhielm1:37:43+59:42
89Anna LöwenhielmJärla Orientering1:43:48+1:05:47
90YUN LISK-OK1:58:11+1:20:10
Katarina SellingLänna IFej godkänd
Magnus StenbackSkarpnäcks OLej godkänd
Anna-Lena AxelssonUmeå OKej godkänd
Annika SvenssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Seppo OjanenKangasala SKej godkänd
Cecilia ErikssonOK Enenej godkänd
Jens FasthBoxholm-Mjölby OLej start
Roy StrandbergKalmar OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser