Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Etappstart-Svår 2,5

2 200 m, 61 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Peter KlassonAXA SportsClub26:34
2Linda LarssonRydboholms SK28:37+2:03
3Simon SchmutzLeksands OK28:46+2:12
4Simon JohanssonFinform31:15+4:41
5Maja DahlqvistStorviks IF31:21+4:47
6Ulrika ÅkesdotterSK Björnen31:56+5:22
7Sebastian ErikssonKatrineholms OK32:38+6:04
8Johan HartvikLänna IF33:47+7:13
9Martina SturekSOK Viljan33:49+7:15
10William LarssonSala OK33:58+7:24
11Mikael NilssonÅmåls OK34:37+8:03
12Viktor DjerfVästerbergslagens OL35:17+8:43
13Heidi ForsOK Grip36:02+9:28
13Nicolas GranlyLillomarka OL36:02+9:28
15Anna LindeblomIK Omega36:06+9:32
15Björn LindgrenKFUM Örebro OK36:06+9:32
17Charlotta WallinKorsnäs IF OK36:10+9:36
18Maarit JuuraKansu36:22+9:48
19Joan KinnunenHögåkers OK36:24+9:50
20Elsa AnderssonÖlmstads IS36:46+10:12
21Rolf Jungbark Tjällmo Godegårs OK37:26+10:52
22Åsa Svensson OK Pan - Kristianstad38:16+11:42
23Julia FunkeLeksands OK38:17+11:43
24Gert IvarssonOK Skogshjortarna38:41+12:07
25Anna Elf AnderssonÖlmstads IS39:02+12:28
26Malin SvenssonOK Hammaren39:07+12:33
27Fredrik PaulsonLinköpings OK41:24+14:50
28Kaj Abrahamson41:56+15:22
29Anna ErikssonOK Älgen42:07+15:33
30Lars JohnssonOK Måsen43:12+16:38
31Mats JonassonGäddede SK43:41+17:07
32Christel BergOK Enen43:44+17:10
33Hari GersackNWK Be/So43:47+17:13
34Ellen BodströmKamrat-Och Idrottföreningen KIF44:49+18:15
35Tore NilssonUmedalens IF45:25+18:51
36Liselott NordgrenOK Kåre46:49+20:15
37Ellen SkunckeTäby OK46:56+20:22
38Lars Gunnar LarssonOK Tor48:21+21:47
39Karl-Uno AnderssonFalkenbergs OK48:42+22:08
40Marie AnderssonHalmstad OK49:20+22:46
41Christian PayerlArboga OK50:21+23:47
42Kajsa AnderssonÖlmstads IS50:48+24:14
43Ulf GranlundLångviken OK51:43+25:09
44Britt-Marie LundkvistKils OK52:48+26:14
45Siv UlanderKlubblös52:57+26:23
46Ingrid LundströmVästerås SOK55:56+29:22
47Roland KarlssonSOK Träff56:56+30:22
48Annika ThernOK Skogshjortarna57:02+30:28
49Catarina KarlssonSOK Träff57:05+30:31
50Hans PeterssonHallstahammars OK58:37+32:03
51Renate ItenOLC Winterthur1:00:30+33:56
52Ingegärd OlssonOK Alehof1:00:47+34:13
53CONNY ThoressonAndrarums IF1:01:55+35:21
54Eva Grenmyr1:02:21+35:47
55Anna Karin  RahlénOK Ravinen1:03:06+36:32
56Tor AnderssonNAIS Norrköping1:06:42+40:08
57Susanne AndreassonGöteborgs SK1:08:03+41:29
58Leif BerggrenKlubblös1:10:05+43:31
59Sara JonstoijHestra IF1:13:52+47:18
60Annika Johansson 7OK Alehof1:30:34+1:04:00
61Maria ÅkerfeldtGäddede SK1:47:24+1:20:50

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser