Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Etappstart-Svår 3,5

2 810 m, 184 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Per MöllerLeksands OK19:56
2Lotta EerolaTampereen Pyrintö22:08+2:12
3Villi MähönenKlubblös23:26+3:30
4Andreas NilssonOK PAN-Kristianstad24:23+4:27
5mikael  anderssonVästerbergslagen OL24:41+4:45
6Mats HedbergÅrsunda IF24:54+4:58
7Claes DavidssonGöteborg-Majorna OK25:20+5:24
8Carl GrundbergVittsjö27:18+7:22
9Jonas BrånaltFrölunda OL27:35+7:39
10Agnes AnderssonÖstersunds OK28:19+8:23
11Anna PerssonOK Kåre28:30+8:34
12Ronnie DahlgrenGustavsbergs OK28:51+8:55
13Daniel SjölundGöteborg-Majorna OK29:01+9:05
14Kristina Kull ÖsterlinSävedalens AIK29:15+9:19
15Johan OckbornTrollhättans SOK29:21+9:25
16Björn JohanssonUmeå OK29:22+9:26
17Magnus HoppeIF Thor29:34+9:38
18Elin SkoghIF Thor30:03+10:07
19Malin UnanderSundsvalls OK30:20+10:24
20Hugo KjellssonSidensjö IK30:24+10:28
21Hanna Enesund TuoremaaVittjärvs IK30:48+10:52
22Lena BlomGöteborg-Majorna OK31:15+11:19
22Oscar ErikssonVästerbergslagen OL31:15+11:19
24Jonas NilssonUmeå OK31:17+11:21
25Hans OhlinRånäs OK31:26+11:30
26Josef AnderssonSundsvalls OK31:30+11:34
27Daniel TorstenssonGöteborgs SK31:38+11:42
28Åsa HagnestålMarkbygdens OK31:42+11:46
29Malin LeanderssonOK Tyr31:56+12:00
30Lena NordSkogspojkarna32:02+12:06
31Pontus LindblomOK Roxen32:06+12:10
31Anja TrobstOl Norska32:06+12:10
33Magnus NygrenSkogspojkarnas OK32:17+12:21
34Lars LundénAvesta OK32:46+12:50
35Anders PayerlArboga OK33:19+13:23
36Magnus LindbergIK Ymer33:27+13:31
37Erik PetersonÄlvdalens IF OK33:29+13:33
38Christer LindellLinköpings OK33:33+13:37
39Maria HåkanssonVäxjö OK33:35+13:39
40Elin PetersonÄlvdalens IF OK33:36+13:40
41Jenny WindlingHärnösands OK33:50+13:54
42Pia FrostIFK Mora OK33:55+13:59
43Carl PerssonTäby OK33:59+14:03
44Rønnaug Hansæl-NergaardKvikne IL34:07+14:11
45Liselotte JohanssonOK Löftan34:13+14:17
46Emma LindellLinköpings OK34:19+14:23
47Peter SunnegårdhRonneby OK34:28+14:32
48Gabriela SavičováSlovan Karlovy Vary34:46+14:50
49Ylva AnderssonDomnarvets GoIF34:57+15:01
50Petra NicanderJärla Orientering35:12+15:16
51Martin KarlssonÖstersunds OK35:15+15:19
52Kristin AllisonOK Tyr35:19+15:23
53Marianne NilssonOK PAN-Kristianstad35:27+15:31
54Susanne LundgrenVäxjö OK35:31+15:35
55Lovisa HäroldSol Tranås35:38+15:42
56Johanna NieminenOK Sarven35:49+15:53
57Tiina JussilaTampereen Pyrintö35:51+15:55
58Mari Robøle LienHamar OK35:55+15:59
59Anna SvärdIFK Enskede36:26+16:30
60Anna LundSurahammars SOK36:28+16:32
61Krister GolsäterKorsnäs IF OK36:42+16:46
62Jiří ŠtěrbaSlovan Karlovy Vary36:47+16:51
63Lyubov SergeevaNord West36:49+16:53
64Julia BlomFrölunda OL37:24+17:28
65Tove NorénVännäs OK37:29+17:33
66Tobias LundqvistOK Tyr37:44+17:48
67Maffe FrostIFK Mora OK38:00+18:04
68Kerstin YngströmOK Löftan38:02+18:06
69Annica PetersonHagaby38:03+18:07
70Kjell OhlssonFredrikshofs IF Skid & OK38:08+18:12
71Karin ÅkermanVästerås SOK38:29+18:33
71Eva PetersonÄlvdalens IF OK38:29+18:33
71Lovisa NilssonOK Linné38:29+18:33
74Anders WesterbergOK Enen38:49+18:53
75Åsa RedinIFK Kiruna38:53+18:57
76Anki DanielssonOK Hammaren38:54+18:58
77Oskar ErikssonOK Älgen38:59+19:03
77Urban GrenmyrFalun38:59+19:03
79Anna KaskOK Linné39:15+19:19
80David SkälegårdElinorspelen39:33+19:37
81Göran ElfversonUpsala IF39:38+19:42
82Malin HallbergLidköpings VSK39:40+19:44
83Jenny OlssonStigsökarna39:50+19:54
84Lotta MagnussonMalmö OK39:51+19:55
85Sven GiselssonRonneby OK40:01+20:05
86Jacob  AhlströmVästerås SOK40:06+20:10
87Madeleine AhlströmVästerås SOK40:08+20:12
88Magdalena JohanssonHalmstad OK40:14+20:18
89Emil VidmarkVittjärvs IK40:21+20:25
90Annica NylundUmeå OK40:26+20:30
91Marquita GeldermanNorth West Orienteering Club40:27+20:31
92Lars BroströmDegerfors OK40:39+20:43
93Sten  OlssonOK Alehof40:42+20:46
94mauri LähdekorpiIF Femman41:00+21:04
95Lars NicanderJärla Orientering41:25+21:29
96Ann-Sofie JärsenholtUlricehamns OK41:43+21:47
97Frida BjörklundSjövalla FK41:46+21:50
98Sofia AnderssonKlubblös41:58+22:02
99Jakob Larruy42:11+22:15
100Brita NilssonOK Linné42:24+22:28
100Torgny FaxénLinköpings OK42:24+22:28
102Birgitta DahlströmLustens OK42:25+22:29
103Ove PerssonUmeå OK42:26+22:30
104KK LaoYAOC, Hong Kong42:38+22:42
105Anna NilssonVästerbergslagens OL42:39+22:43
105Elisabeth  LängheimTullinge SK42:39+22:43
107Sören AnderssonOK Loch Ness42:42+22:46
108Christina NilssonVästerbergslagens OL42:49+22:53
109Katja Stenström BohlinIFK Göteborg43:04+23:08
110Rebecca FahlgrenVittjärvs IK43:10+23:14
111Claes AnderssonSnättringe SK43:29+23:33
112Magnus BenjaminssonMarkaryds FK43:49+23:53
113Evelin MagnussonOK Kåre43:56+24:00
114Malin Sjölund OlssonGöteborg-Majorna OK43:59+24:03
115Julia HelmingerHSV Wals44:02+24:06
116Erica BogrenIF Hagen44:15+24:19
117Anders AnderssonOK Roto44:20+24:24
118Emmy DahlströmLustens OK44:24+24:28
119Sven KäckSol Tranås44:32+24:36
120Rolf NilssonTullinge SK44:51+24:55
121Andrey LosevETG44:58+25:02
122Niclas ClashammarNyköpings OK45:06+25:10
123Sofie  Hagberg Nyköpings OK45:42+25:46
124Magnus HolmströmSkogsluffarnas OK45:43+25:47
125Ylva SunessonOK Alehof45:46+25:50
126Maja HoppeWaxholms OK45:49+25:53
127Ove EricssonNyköping OK45:52+25:56
127Petra JohanssonTrollhättans SOK45:52+25:56
129Sven-Erik GrundOK Roto46:36+26:40
130Mattias OlssonSidensjö IK46:38+26:42
131Erik MyrbergerSvälj En Älg46:40+26:44
132Per Anders EnengeBredareds IF46:47+26:51
133Iréne PerssonTäby OK46:52+26:56
134Lilia LyukO-Club47:16+27:20
135Pia LarssonFK Göingarna47:33+27:37
135Anni MalinenSK Uusi47:33+27:37
137Ole Gunnar SølbergIL Leik47:53+27:57
138Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubb48:32+28:36
139Gunilla GardKlubblös48:57+29:01
140Carina FaxénLinköpings OK49:36+29:40
141Måns FritzellGudhems IF49:41+29:45
142Ing-Marie NyströmIF Thor49:53+29:57
143Kurt AnderssonOK Kullingshof49:57+30:01
144Emma StenbackaVaasan Suunnistajat50:43+30:47
145Sture JohanssonOK Kullingshof50:48+30:52
146Rickard MagnussonIF Thor50:50+30:54
147Karin StåhlIS Kullen51:04+31:08
148Kamilla LomeHamar OK51:37+31:41
149Annelie LitzellOK Kullingshof51:42+31:46
150Rolf OhrlanderPan-Kristianstad51:52+31:56
151Rolf HallbergFK Finn51:54+31:58
152Marita HaglundBredareds IF51:59+32:03
153Andreas MidestadLinköpings OK52:06+32:10
154Helen NilssonHärlövs IF52:13+32:17
155Cristina NazarioOri-Estarreja52:49+32:53
156Peter TörnkvistOK Loch Ness53:05+33:09
157Bernt EngströmPargas IF53:55+33:59
158Karin AxelssonFinspångs SOK54:09+34:13
159Åsa BackmanIF Femman54:11+34:15Ladda ner rutt i gpx-format
160Jardar SandstadSelbu OK56:03+36:07
161Ingela KlintbergEksjö SOK56:43+36:47
162Ewa HolmbergIF Hagen58:07+38:11
163Ann-Marie GrankvistVäsby OK59:48+39:52
164Alva BohlinIFK Göteborg1:01:32+41:36
165Lena NilssonOK Österåker1:03:15+43:19
166ching-pei chenTrollhättans SK1:03:21+43:25
167Lars TorstenssonGöteborgs SK1:03:28+43:32
168kaija LähdekorpiIF Femman1:03:46+43:50
169Arne KarlsenStavanger OK1:04:50+44:54
170Anna MyrbergerTullinge SK1:06:13+46:17
171Vita LosevaETG1:11:13+51:17
172Caroline JohanssonSundsvalls OK1:11:21+51:25
173Emilia JohanssonOK Gisle1:13:03+53:07
174Elisa-Mackenzie DahlenHadeland OL1:27:52+1:07:56
175Anna SwärdHadeland OL1:31:06+1:11:10
176ÅKE BergkvistHärnösands OK1:33:07+1:13:11
177Nermin FenmenAnkara GSM1:34:48+1:14:52
178Lizette KaverénKlubblös1:43:48+1:23:52
179Kristina LandgrenMalmö OK2:11:35+1:51:39
Ola GustafssonSOK Anebyej godkänd
Linnéa RönnqvistOK Linnéej godkänd
Markku Rehbergerej godkänd
Aapo PuranenKlubblösej godkänd
Shuk Han LeungYAOC, Hong Kongej godkänd
Lars BohlinIFK Göteborgej start
Rob GardenNorth West Orienteering Clubej start
Thea HaltiaIL Tyrvingej start
Max-Johan SjöbergNjurunda OKej start
Thorsten SvenssonFinspångs SOKej start
Anna TheanderHaninge SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser