Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

3-dagars-Medelsvår 3,3

2 570 m, 53 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Elias LanttoSK Björnen22:33
2Tim LundbergMullsjö SOK25:02+2:29
3Stina BodénLitsbygdens SK28:36+6:03
4Sara PortmannOLV Luzern29:46+7:13
5Thomas EmmeneggerOLV Luzern29:56+7:23
6Nisse JohanssonRehns BK31:03+8:30
7Mårten ErikssonUmedalens IF31:16+8:43
8Victor SkantzeSundbybergs IK32:38+10:05
9Joel WallnerAttunda OK33:10+10:37
10Charlotte SandbergOK Roslagen33:18+10:45
11Adrian CerninOLG Säuliamt33:35+11:02
12Linus JohanssonWilhelmina OK34:42+12:09
13Stefan ErikssonUmedalens IF35:12+12:39
14Kia BergquistLånghundra IF35:28+12:55
15Majken FolkestadAnderstorps OK35:58+13:25
16Mats LanttoSK Björnen36:31+13:58
17Timo MajasaariOK Sarven36:49+14:16
18Julia KucharskaAraneriders37:01+14:28
19Märta SandvikAttunda OK38:53+16:20
20Maria FernmalmLjusdals OK39:48+17:15
21Carolina PerssonHögåkers OK39:56+17:23
22Gunnar BerghSigtuna OK41:11+18:38
23Gabriel JireniusVästerbergslagens OL42:25+19:52
24Karin PortmannOLV Luzern42:46+20:13
25Björn VallinOK Hällen42:53+20:20
26Jenny WallnerAttunda OK42:55+20:22
27Sofia LöfgrenVästerås SOK43:20+20:47
28David WesthMullsjö SOK43:21+20:48
29Agnes HertzTenhults SOK43:58+21:25
30Vincent WippJärla Orientering44:35+22:02
31Sara ErikssonIFK Mora OK45:00+22:27
32Eric ÖstDomnarvets GoIF45:17+22:44
33Fredrik OttossonSkogsluffarnas OK45:30+22:57
34Ann-Helen JohanssonOK Reftele45:51+23:18
35Isak FredrikssonGarphyttans IF46:36+24:03
36Elis BönnerBjörkfors GoIF47:03+24:30
37Filippa JireniusVästerbergslagens OL47:51+25:18
38Monica Lidberg48:20+25:47
39Jakob GunnareIFK Kiruna54:19+31:46
40Birthe MøllerNordvest OK 57:21+34:48
41Martyn PassmoreSigtuna OK59:50+37:17
42Gunhild KvålsgardFossum IF1:00:49+38:16
43Andrea K MagnussonNorbergs OK1:01:47+39:14
44Barbro AlvebrattLerums SOK1:02:56+40:23
45Hanna MolinUmeå OK1:04:06+41:33
46Hans AlvebrattLerums SOK1:06:05+43:32
47Elin DjurbergBergnäsets AIK1:09:45+47:12
48Nicolas BaumannY2Y1:12:45+50:12
49Viktoria FredrixonOK Skogshjortarna1:20:03+57:30
50Mette RasmussenBallerup OK1:21:51+59:18
51Anne HansesTuS Bramsche1:37:40+1:15:07
52Johanna NylundOK Raseborg1:53:10+1:30:37
Jan GunnareIFK Kirunaej godkänd
Felix DavidssonSöders-Tyresöej start
Ida HellströmAttunda OKej start
Emelie NordqvistIFK Göteborgej start
Birgitta Stenberg AnderssonBjursås OKej start
David ÅslundWilhelmina OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser