Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands OF
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D21 Elit

2 780 m, 73 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna NärhiIFK Göteborg14:325:13
2Simone NiggliOl Norska14:53+0:215:21
3Deborah StadlerIFK Göteborg14:57+0:255:22
4Alva OlssonLinköpings OK15:08+0:365:26
5Sara HagströmIFK Göteborg15:20+0:485:30
6Kirsi NurmiIFK Göteborg15:24+0:525:32
7Anna HaatajaSK Pohjantähti15:26+0:545:33
8Josefin TjernlundOK Tisaren15:29+0:575:34
9Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna15:35+1:035:36
10Alexandra EnlundIF Femman15:39+1:075:37
11Agnes LeoHalden SK15:41+1:095:38
12Siri UlvestadNydalens SK15:46+1:145:40
13Lilian ForsgrenOK Tisaren15:47+1:155:40
14Tilda JohanssonOK Orion15:54+1:225:43
14Emma JohanssonDomnarvets GoIF15:54+1:225:43
16Emma BjessmoIFK Lidingö SOK15:55+1:235:43
17Ellinor TjernlundOK Tisaren15:56+1:245:43
18Tiia IstolahtiMS Parma16:02+1:305:46
19Kine Hallan SteiwerHalden SK16:03+1:315:46
20Johanna ÖbergOK Linné16:05+1:335:47
21Elin CarlssonOK PAN-Kristianstad16:06+1:345:47
21Andrea SvenssonOK Tisaren16:06+1:345:47
23Kristin Löfgren JohansenIFK Mora OK16:07+1:355:47
24Marttiina JoensuuSK Pohjantähti16:17+1:455:51
25Helena KarlssonIFK Lidingö SOK16:18+1:465:51
26Lisa RisbyOK Kåre16:19+1:475:52
27Heini WennmanSK Pohjantähti16:32+2:005:56
28Josefine KlintbergOK Ravinen16:35+2:035:57
29Sandrine MuellerOLK Argus16:39+2:075:59
30Frida SandbergStora Tuna OK16:41+2:096:00
30Eveliina HirvonenPaimion Rasti16:41+2:096:00
32Katrin MuellerIFK Lidingö SOK16:44+2:126:01
33Marita HotzOLK Argus16:48+2:166:02
34Ingrid GulbrandsenNtnui16:51+2:196:03
35Anna BachmanIFK Lidingö SOK16:54+2:226:04
36Magdalena OlssonStora Tuna OK16:55+2:236:05
36Jessica HallidayDomnarvets GoIF16:55+2:236:05
38Sanna SkoogKils OK16:57+2:256:05
39Louise MarkstedtOK Södertörn16:58+2:266:06
40Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna17:00+2:286:06
40Linda LindkvistLeksands OK17:00+2:286:06
42Enni JalavaTurun Suunnistajat17:04+2:326:08
42Rebecka HeinrupTullinge SK17:04+2:326:08
44Noora HyyrynenKouvolan Suunnistajat17:10+2:386:10
44Joana WältiSödertälje-Nykvarn OF17:10+2:386:10
46Kate MorrisonOK Linné17:14+2:426:11
47Matleena BoströmIFK Lidingö SOK17:17+2:456:13
48Ida HylanderNyköpings OK17:19+2:476:13
48Sara EskilssonAlfta-Ösa OK17:19+2:476:13
50Johanka ŠimkováIFK Mora OK17:24+2:526:15
51Aislinn PrendergastAustralia17:25+2:536:15
52Kristin HylanderNyköpings OK17:27+2:556:16
53Nelly CarlssonOK PAN-Kristianstad17:29+2:576:17
54Lovisa PerssonOK Tisaren17:30+2:586:17
55Susanna TervoIFK Lidingö SOK17:32+3:006:18
56Anna Dahlgren RosenJärla Orientering17:33+3:016:18
57Kristin OlovssonOK Linné17:37+3:056:20
58Kajsa RisbyOK Kåre17:51+3:196:25
59Hedwig HaasSundsvalls OK17:53+3:216:25
59Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF17:53+3:216:25
61Elin PetterssonIFK Göteborg17:55+3:236:26
62Louise LundgrenVäxjö OK17:57+3:256:27
63Marthe GløersenBækkelagets SK18:04+3:326:29
64Elin ClassonOK Orinto18:08+3:366:31
65Lisa AnderssonÄrla IF18:24+3:526:37
66Moa Leijon LindSödertälje-Nykvarn OF18:32+4:006:40
67Vanessa FrickerStora Tuna OK18:36+4:046:41
68Maria BjörklundStora Tuna OK18:58+4:266:49
69Tanja HäfeliNWK Be/So18:59+4:276:49
70Josefin ErlandssonOK Milan19:06+4:346:52
71Julia DavidssonÄrla IF20:10+5:387:15
72Stina NeroMullsjö SOK21:53+7:217:52
Maiki MaalbergOK Võruej godkänd
Annika BillstamOK Linnéej start
Sonja MellbergNtnuiej start
Vilde MalmeiNtnuiej start
Linnea HolmqvistHagaby GoIF Örebroej start
Elin MånssonIFK Göteborgej start

H21 Elit

2 900 m, 76 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil SvenskStora Tuna OK14:425:04
2Martin RegbornHagaby GoIF Örebro14:49+0:075:06
3Ruslan GlebovOK Ravinen14:55+0:135:08
4Olli OjanahoHelsingin Suunnistajat15:09+0:275:13
5Rassmus AnderssonOK Linné15:20+0:385:17
6Leonid NovikovHiidenkiertäjät15:22+0:405:17
7Anton SjökvistStora Tuna OK15:23+0:415:18
8Vetle Ruud BråtenIFK Göteborg15:27+0:455:19
9Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna15:28+0:465:20
10Elias T. MølnvikNtnui15:32+0:505:21
11Ville JohanssonOK Kolmården15:36+0:545:22
11Albin RidefeltOK Linné15:36+0:545:22
13Rudolfs ZernisÄrla IF15:39+0:575:23
14Audun HeimdalNtnui15:41+0:595:24
15Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF15:43+1:015:25
16Alexander ChepelinHalden SK15:46+1:045:26
17Henrik JonssonÄrla IF15:48+1:065:26
17Johan HögstrandIFK Göteborg15:48+1:065:26
17Filip DahlgrenHagaby GoIF Örebro15:48+1:065:26
20Magne DæhliHalden SK15:52+1:105:28
21Oskar SandbergMalungs OK Skogsmårdarna15:59+1:175:30
21Kalle BergmanOK Ravinen15:59+1:175:30
21Jakob AnderssonOK Linné15:59+1:175:30
24Juha SorvistoVaajakosken Terä16:00+1:185:31
25Santeri SilvennoinenKalevan Rasti16:03+1:215:32
26Mathias HallménOK Denseln16:04+1:225:32
27Anton JohanssonOK Orion16:05+1:235:32
28David LingforsOK Linné16:11+1:295:34
29Jens WängdahlIFK Göteborg16:13+1:315:35
30Max Peter BejmerIFK Göteborg16:14+1:325:35
31Simon HectorSnättringe SK16:15+1:335:36
32Anton ForsbergStora Tuna OK16:16+1:345:36
32Marcus MillegårdSävedalens AIK16:16+1:345:36
32Mårten BoströmIFK Lidingö SOK16:16+1:345:36
35Topi SyrjäläinenHelsingin Suunnistajat16:17+1:355:36
36Albin LillieströmOK Roxen16:20+1:385:37
37Erik Nilsson SimkovicsUlricehamns OK16:21+1:395:38
37Jens RönnolsJärla Orientering16:21+1:395:38
39Niklas AldénOK Linné16:22+1:405:38
39Karl WalheimÄrla IF16:22+1:405:38
41Jonas GustafssonOK Kåre16:26+1:445:40
42Jere PajunenIFK Lidingö SOK16:28+1:465:40
43Olle KaleredStora Tuna OK16:32+1:505:42
43Torgeir NørbechIL Tyrving16:32+1:505:42
45Erik AnderssonOK Orion16:34+1:525:42
46Anders VisterNydalens SK16:35+1:535:43
46Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarna16:35+1:535:43
48Jo Forseth IndgaardFrol IL16:40+1:585:44
49Hector HainesIFK Lidingö SOK16:41+1:595:45
50Sven AschwandenStora Tuna OK16:43+2:015:45
51Oskar AndrénOK Tisaren16:48+2:065:47
52Ivar LundanesSödertälje-Nykvarn OF16:51+2:095:48
53Nicolas SimoninIFK Lidingö SOK16:55+2:135:50
54Filip GrahnHestra IF17:05+2:235:53
54Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK17:05+2:235:53
56Flavio PoltéraSnättringe SK17:08+2:265:54
57Viktor LarssonHagaby GoIF Örebro17:10+2:285:55
57Pascal BuchsANCO / Tampereen Pyrintö17:10+2:285:55
57Andreas SølbergIFK Göteborg17:10+2:285:55
60Daniel RoosAttunda OK17:14+2:325:56
60Olai Stensland LillevoldNtnui17:14+2:325:56
62Ola MartnerOK PAN-Kristianstad17:15+2:335:56
63Erik ClassonOK Orinto17:19+2:375:58
64Oskar DanielsAttunda OK17:25+2:436:00
65Andreas BerganderEksjö SOK17:27+2:456:01
65Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF17:27+2:456:01
67Ulrik Astrup ArnesenHeming Orientering17:35+2:536:03
68Hans Petter MathisenFredrikstad SK17:39+2:576:05
69Daniel AttåsOK Tisaren17:43+3:016:06
70Joakim SvenskStora Tuna OK17:44+3:026:06
71Ollipekka HeikkiläHelsingin Suunnistajat17:45+3:036:07
72Johan TörnrothHestra IF17:46+3:046:07
73William LindMalungs OK Skogsmårdarna17:48+3:066:08
74Emil AnderssonÄrla IF17:59+3:176:12
75Anton KuukkaTampereen Pyrintö18:06+3:246:14
76Johan HöijOK Linné18:27+3:456:21
Fredrik BakkmanIFK Göteborgej start
Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OFej start
Johan RunessonTampereen Pyrintöej start
Eskil KinnebergIFK Göteborgej start
Olav LundanesPaimion Rastiej start

D20 Elit

2 470 m, 104 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida ØbroOK Orion13:375:30
2Jennie Börjesson-ErikssonStorviks IF14:06+0:295:42
3Hanna HugossonSundsvalls OK14:12+0:355:44
4Ida-Marie CederbergPargas IF14:19+0:425:47
5Ane DyrkornEiker OL14:20+0:435:48
6Veera KlemettinenSuunta Jyväskylä14:25+0:485:50
6Anu TuomistoVaasan Suunnistajat14:25+0:485:50
8Jasmina GassnerOK Oachkatzlschwoaf14:28+0:515:51
9Emma HagrotTäby OK14:30+0:535:52
9Vilma von KrusenstiernaOK Kåre14:30+0:535:52
11Elin GranstedtIK Hakarpspojkarna14:32+0:555:53
12Ragnhild EideByåsen IL14:33+0:565:53
12Jasmiina RantalaRasti-Lukko14:33+0:565:53
14Amanda StrandvallIF Minken14:35+0:585:54
14Lisa Jonsson NordinSkåneslättens OL14:35+0:585:54
16Tilla Farnes HennumAsker SK14:36+0:595:54
17Johanna Börjesson-ErikssonStorviks IF14:39+1:025:55
18Siri NyfelerOLG Thun14:43+1:065:57
19Lara MolloyWellington Orienteering Club14:50+1:136:00
20Fiona BunnSödertälje-Nykvarn OF14:56+1:196:02
21Sara NivaSK Pohjantähti14:57+1:206:03
21Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna14:57+1:206:03
23Rebecca WaldenfjordOK Ravinen14:58+1:216:03
24Tuuli HeikkiläLynx15:03+1:266:05
24Hanna HänströmOK Ravinen15:03+1:266:05
26Alli HaavistoTurun Suunnistajat15:06+1:296:06
26Malin SandstadFreidig15:06+1:296:06
28Jenny WegebroSundsvalls OK15:08+1:316:07
28Kim HadornNWK Be/So15:08+1:316:07
30Klara AxelssonEksjö SOK15:11+1:346:08
31Sophie GraberOLK Argus15:13+1:366:09
32Synne StrandAsker SK15:14+1:376:10
33Tara MelhuishAustralia15:15+1:386:10
33Hanna MårtenssonGöteborg-Majorna OK15:15+1:386:10
35Anni HaanpääTampereen Pyrintö15:17+1:406:11
36Hannah MalmeiNtnui15:21+1:446:12
37Oda J SikkelandIL Tyrving15:25+1:486:14
37Lisa JohanssonOK Tranan15:25+1:486:14
39Olivia NilssonOK PAN-Kristianstad15:26+1:496:14
40Nora Synnøve WoxholthAsker SK15:29+1:526:16
41Stina NordinSundsvalls OK15:31+1:546:16
42Sanni NorrbackaLynx15:34+1:576:18
43Heidi PlitEspoon Suunta15:37+2:006:19
44Saga SanderOK Milan15:38+2:016:19
45Riina JordiOLG Hondrich15:42+2:056:21
46Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna15:46+2:096:22
47Thea Sildnes BaklidKonnerud IL15:47+2:106:23
47Myrra CarlssonOK Orion15:47+2:106:23
49Lisa BerggrenOK Kolmården15:53+2:166:25
50Moa HanssonBredaryds SOK15:55+2:186:26
51Emma PetterssonOK Roxen15:57+2:206:27
52Caroline PigerreUgly Gully Orienteers15:59+2:226:28
53Tova OlssonIK Hakarpspojkarna16:01+2:246:29
54Janina DonnerOK7716:05+2:286:30
55Laura KingScottish Junior Squad16:11+2:346:33
55Signe Bredholt JørgensenSandefjord OK16:11+2:346:33
57Tonje Aasheim NymarkNtnui16:13+2:366:33
58Heini RintanenTampereen Pyrintö16:16+2:396:35
59Satu TuomistoVaasan Suunnistajat16:17+2:406:35
60Mara BrüggerNWK Be/So16:18+2:416:35
61Margrethe WisløffAsker SK16:26+2:496:39
62Jonna JungåkerSundsvalls OK16:27+2:506:39
63Julianne BarbenANCO16:29+2:526:40
64Annika MatilainenHelsingin Suunnistajat16:30+2:536:40
65Anna ChelnovaNorthern Wind16:32+2:556:41
66Gabriella S BerganderEksjö SOK16:37+3:006:43
67Flavia LehmannOLG Murten16:38+3:016:44
68Maria ErikssonEds SK16:41+3:046:45
69Hanna KjellinForsa OK16:43+3:066:46
70Amelia SkalbergBredaryds SOK16:44+3:076:46
71Ronja JungåkerOK Kåre16:45+3:086:46
72Zoe DowlingWellington Ranges Orienteering Club16:46+3:096:47
72Rikke Blakkestad IngesenFredrikstad SK16:46+3:096:47
74Moa WestbladOK Ravinen16:58+3:216:52
74Alice AxelssonIK Hakarpspojkarna16:58+3:216:52
76Kristina TedhamreSnättringe SK17:05+3:286:54
77Fanny SundbladEksjö SOK17:09+3:326:56
78Line SølbergOK Tisaren17:13+3:366:58
78Klara DjerfLerums SOK17:13+3:366:58
80Johanne Bratland TjernshaugenOK Moss17:18+3:417:00
81Sofia WestinVittjärvs IK17:23+3:467:02
82Johanna RundqvistOK Nackhe17:29+3:527:04
83Andrea SchulerOLG Goldau17:30+3:537:05
83Elsa HolmgårdKils OK17:30+3:537:05
85Emma BlixtOK Hammaren17:33+3:567:06
86Ellen SkoogOK Hammaren17:45+4:087:11
87Johanna GuståsLinköpings OK17:49+4:127:12
88Agnethe HasliGjø-Vard OL17:57+4:207:16
89Liinu NummelaMäntsälän Urheilijat18:02+4:257:18
90Amanda KarlssonOK Ravinen18:10+4:337:21
91Céline GuillandOLG Murten18:26+4:497:27
92Ane Nielsen SolbergStjørdals-Blink Orientering18:50+5:137:37
93Wilma JanssonVänersborgs SK18:55+5:187:39
94Karoline AuneHalden SK19:02+5:257:42
95Ingvild FleisjeLillomarka OL19:15+5:387:47
96Maria PrestbøenSandefjord OK19:29+5:527:53
Lea StäubleOLG Galgenendiskvalificerad
Johanna HagströmFalköpings AIK OKdiskvalificerad
Sofie Skyttersæter IversenHeming Orienteringej godkänd
Sara Lysemose PoulsenSilkeborg OK, Danmarkej godkänd
Jael WältiNWK Be/Soej godkänd
Elin LundgrenVittjärvs IKej godkänd
Vera MelkildFreidigej godkänd
Chloé DudoignonOK Hällenej godkänd
Karine VestølVegårshei ILej start
Saskia BuchmüllerOLG Kakowaej start
Vilma BlennowFalköpings AIK OKej start
Stina ErikssonJönköpings OKej start
Sanna FasthEksjö SOKej start
Lise TermansenOK Pan Århusej start
Sunniva OmdalSandnes ILej start
Amy NymalmPargas IFej start

H20 Elit

2 860 m, 117 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isac von KrusenstiernaOK Kåre14:535:12
2Jesper SvenskStora Tuna OK15:00+0:075:14
3Kasper FosserIFK Göteborg15:04+0:115:16
4Timo SuterEksjö SOK15:06+0:135:16
5Tomas KrivdaTullinge SK15:07+0:145:17
6Felix AxelssonMarkbygdens OK15:16+0:235:20
7Axel GranqvistOK Ravinen15:19+0:265:21
8Tino PolsiniEksjö SOK15:20+0:275:21
9Simon ImarkTullinge SK15:21+0:285:22
10Elias JonssonNydalens SK15:23+0:305:22
11Mathieu PerrinOK Denseln15:28+0:355:24
12Henning SjökvistStora Tuna OK15:31+0:385:25
13Alvar PalménEspoon Suunta15:32+0:395:25
14Markus Kjærner-SembVaregg Fleridrett15:33+0:405:26
15Georg GröllEksjö SOK15:36+0:435:27
16Akseli RuoholaMS Parma15:37+0:445:27
17Andreas UllerKils OK15:40+0:475:28
18August MollénOK Denseln15:46+0:535:30
19Reto EggerOL NWK ZH/SH15:48+0:555:31
20Erling HjermstadFossum IF15:49+0:565:31
21Patrick JaffeMelbourne Forest Racers15:52+0:595:32
22Niklas CarlssonSundbybergs IK15:56+1:035:34
23Erik HerneOK Ravinen15:59+1:065:35
24Sebastian DalandKristiansand OK16:02+1:095:36
24Nils Hammaräng GripOK Orion16:02+1:095:36
26Oliwer LundbergOK Bävern16:09+1:165:38
27Henrik JohannessonStora Tuna OK16:10+1:175:39
27Oscar JohanssonKarlskrona SOK16:10+1:175:39
29Raphael MasliahLOV16:13+1:205:40
30Hugo LillieströmOK Roxen16:14+1:215:40
31Nicola MüllerIFK Mora OK16:16+1:235:41
32Aaro AhoValkeakosken Haka16:17+1:245:41
32Vegard GulbrandsenAsker SK16:17+1:245:41
34Mathias BlaiseCA Rosé16:18+1:255:41
35Jonas AnderssonOK Roxen16:25+1:325:44
36Oskar EdvardssonJärfälla OK16:28+1:355:45
36Jørgen BaklidKonnerud IL16:28+1:355:45
38Robin SalénBergnäsets AIK16:29+1:365:45
39Håvard EidsmoIFK Göteborg16:30+1:375:46
40Andrin BieriOL NWK ZH/SH16:36+1:435:48
41Elias Bäcklund EkvallHalden SK16:37+1:445:48
42Ludvig EkNyköpings OK16:44+1:515:51
43Lukas LundgrenVäxjö OK16:46+1:535:51
44Nico KastnerOK Oachkatzlschwoaf16:49+1:565:52
45Victor ImarkTullinge SK16:50+1:575:53
46Carl CarlssonNyköpings OK16:52+1:595:53
47Mads Møller SkaugOK Pan Århus16:54+2:015:54
48Laurits Bidstrup MøllerOK Pan Århus16:59+2:065:56
49Viktor SkoogKils OK17:01+2:085:56
49Andrin GründlerVaajakosken Terä17:01+2:085:56
51Miika NurmiVaasan Suunnistajat17:06+2:135:58
52Olof SkoglundKils OK17:07+2:145:59
53Filip TrofastBredaryds SOK17:08+2:155:59
54Victor HelgessonHestra IF17:10+2:176:00
55Csaba GerberBussola OK17:11+2:186:00
56Clemens WolframEksjö SOK17:12+2:196:00
57Andreas JonssonOK Orion17:17+2:246:02
58Eddie NarbettScottish Junior Squad17:26+2:336:05
59Atte NokkaRasti 8817:27+2:346:06
59Sandro SchmidOK Linné17:27+2:346:06
61Kacper KucaOK Kolmården17:29+2:366:06
61Styrk KamsvågIL Tyrving17:29+2:366:06
63Olle GrywenzOK Linné17:30+2:376:07
64Oskar ForsbergTullinge SK17:34+2:416:08
64Mathias GløersenBækkelagets SK17:34+2:416:08
64Johan WehlinSkogspojkarnas OK17:34+2:416:08
67Valtteri HeikkinenVehkalahden Veikot17:35+2:426:08
68Simon SchusterIFK Lidingö SOK17:38+2:456:09
69Albin AlsiöIF Hagen17:39+2:466:10
70Tom LinesScottish Junior Squad17:42+2:496:11
71Johan HagströmerOK Hällen17:44+2:516:12
72Aapo ViippolaOulun Tarmo17:46+2:536:12
72Martin Borge HeirFossum IF17:46+2:536:12
74Aaro JulkunenMS Parma17:47+2:546:13
75Isak PrellnerSkåneslättens OL17:49+2:566:13
75Tarjei HoloFossum IF17:49+2:566:13
77Arvid ClaessonJönköpings OK17:52+2:596:14
78Freddie CarcasScottish Junior Squad17:57+3:046:16
79Olle JosarpOK Tisaren18:06+3:136:19
80Emil PetterssonKarlskrona SOK18:07+3:146:20
81Albin AnderssonOK Ravinen18:08+3:156:20
82Even-Johan KaspersenMo o-klubb18:09+3:166:20
83Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna18:13+3:206:22
84Olav Milian Schmitt GranNtnui18:17+3:246:23
85Otso WesterlundKoovee18:18+3:256:23
85Olle HedmanIF Hagen18:18+3:256:23
87Semen PetrovNord West18:22+3:296:25
88Johan OlsonIK Uven18:27+3:346:27
89Matias SalonenHelsingin Suunnistajat18:28+3:356:27
89Axel HalvarssonKarlskrona SOK18:28+3:356:27
91Oscar LyngenFreidig18:32+3:396:28
92Johan EdenhamnLänna IF18:37+3:446:30
93Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna18:46+3:536:33
93Espen Samuelsen SkiriBodø Orientering18:46+3:536:33
95Andrin WeyOL NWK ZH/SH18:47+3:546:34
96Gustav ÖhgrenOK Kåre18:52+3:596:35
97Simon DahlbergOK Nolaskogsarna18:53+4:006:36
98Erlend BrendstuenHalden SK18:58+4:056:37
99Otto StuhlhoferOK Landehof18:59+4:066:38
100Christopher WilestedtAttunda OK19:02+4:096:39
101Adam SegerslättSkåneslättens OL19:07+4:146:41
101Fritjof AxelssonFK Göingarna19:07+4:146:41
103Emil GrehnOK Rodhen19:12+4:196:42
104Aleks HiidenhoviMS Parma19:23+4:306:46
105Väinö JohanssonKoovee19:41+4:486:52
106Tord StrandKongsberg OL19:43+4:506:53
107Carl HolmbergIF Hagen19:46+4:536:54
108Mehmet Emin AvcilEONTOURS20:33+5:407:11
109Albin BjörnuddIFK Umeå20:47+5:547:16
110Hampus NyströmIF Hagen20:50+5:577:17
Rasmus Møller JessOK Linnéej godkänd
Jonatan GustafssonKFUM Örebro OKej godkänd
Lars SolliMo o-klubbej godkänd
Tuve MöllerOK Linnéej godkänd
Viktor WassénHalden SKej godkänd
Oskar Spets StorhovFreidigej godkänd
Simon LarssonOK Hällenej godkänd
Martin MörsellOK Kåreej start
Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OKej start
Michael SvobodaFoothills Wanderers O Clubej start
Emil LjungemyrOK Kolmårdenej start

D18 Elit

2 420 m, 115 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Katja BrütschOL NWK ZH/SH13:145:28
2Eline GemperleOLK Argus13:28+0:145:33
3Isa EnvallIK Hakarpspojkarna13:30+0:165:34
4Tilda ÖstbergStora Tuna OK13:31+0:175:35
5Csilla GárdonyiMOM Budapest13:32+0:185:35
6Johanna Källvik Leufv'enÅmåls OK14:05+0:515:49
7Siri SuterEksjö SOK14:07+0:535:50
8Siiri SilvennoinenKalevan Rasti14:10+0:565:51
8Venla TaulavuoriAlatornion Pirkat14:10+0:565:51
10Lea WidmerOL NWK ZH/SH14:11+0:575:51
11Lotte Jauhojärvi MarkussenAsker SK14:13+0:595:52
12Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna14:17+1:035:54
13Lene Berg HanssenByåsen IL14:19+1:055:54
13Hedda Raadal BjørloHalden SK14:19+1:055:54
15Aurora GjølsjøOK Moss14:20+1:065:55
16Venla TurakainenHelsingin Suunnistajat14:25+1:115:57
17Maria MäättänenEspoon Suunta14:26+1:125:57
18Anja ProbstOl Norska14:29+1:155:59
19Frida VikströmSundsvalls OK14:31+1:175:59
20Hanna WeyOL NWK ZH/SH14:36+1:226:01
21Ella OlssonGrycksbo IF OK14:39+1:256:03
22Marlin HaavengenKongsberg OL14:42+1:286:04
22Lovisa LagerHalmstad OK14:42+1:286:04
24Jenny BaklidKonnerud IL14:43+1:296:04
25Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OF14:47+1:336:06
26Erika Källvik Leufv'enÅmåls OK14:59+1:456:11
26Elin SchagerströmGarphyttans IF14:59+1:456:11
28Hanna LagerbergOK Södertörn15:06+1:526:14
29Annika SimonsenIK Hakarpspojkarna15:07+1:536:14
30Tora Aasheim NymarkVaregg Fleridrett15:08+1:546:15
30Tilde BacklundOK Södertörn15:08+1:546:15
32Ebba HjertbergHestra IF15:10+1:566:16
33Ellen BlennowFalköpings AIK OK15:12+1:586:16
34Malin KristianssonTrollhättans SOK15:15+2:016:18
35Hilla PitkänenJämsän Retki-Veikot15:16+2:026:18
36Flurina BieriOL NWK ZH/SH15:19+2:056:19
37Karen Hoel JomaasFossum IF15:20+2:066:20
38Andrea RanvikKonnerud IL15:22+2:086:20
39Veera HaavistoIkaalisten Nouseva-Voima15:24+2:106:21
40Agnes BromanOK Roslagen15:25+2:116:22
41Siana SennEspoon Suunta15:27+2:136:23
42Ella SjöbergTullinge SK15:34+2:206:25
43Alma Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna15:36+2:226:26
44Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK15:37+2:236:27
45Frida JohanssonOK Djerf15:38+2:246:27
46Ingrid Gylterud KvålsgardFossum IF15:39+2:256:28
47Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK15:47+2:336:31
48Vera ChiusoleEksjö SOK15:54+2:406:34
48Lotta WeyhenmeyerIF Thor15:54+2:406:34
50Alicia LundgrenVäxjö OK15:55+2:416:34
51Ane Sofie KroghOppsal Orientering15:57+2:436:35
52Johanna NilssonKungälvs OK16:00+2:466:36
53Sanni HaikonenUlvilan Ura16:02+2:486:37
54Karoline BjørnerødOK Moss16:03+2:496:37
55Alva RingiOK Kåre16:04+2:506:38
56Magdalena NilssonHögåkers OK16:05+2:516:38
57Tindra JernströmAvesta OK16:06+2:526:39
58Irmalinn NilssonHärlövs IF16:09+2:556:40
59Tindra HjortFalköpings AIK OK16:11+2:576:41
59Hanna JohannessonRonneby OK16:11+2:576:41
61Hilda AxelssonFK Göingarna16:15+3:016:42
62Hanna LindgrenIF Femman16:16+3:026:43
63Signe NilssonNyköpings OK16:17+3:036:43
64Kaisa KlemettinenSuunta Jyväskylä16:19+3:056:44
65Veera LaaksoviitaSuomussalmen Rasti16:20+3:066:44
66Karin ModinBromma-Vällingby SOK16:21+3:076:45
67Ebba JensenSkåneslättens OL16:23+3:096:46
68Åsne Naadland HoloFossum IF16:25+3:116:47
69Ronja HuggForsa OK16:26+3:126:47
70Moa AlsiöIF Hagen16:29+3:156:48
70Frida HectorSnättringe SK16:29+3:156:48
72Sofie OhlssonSödertälje-Nykvarn OF16:31+3:176:49
73Elin LindbladOK Djerf16:33+3:196:50
74Tale StrandKongsberg OL16:34+3:206:50
75Stina JohanssonOK Bävern16:39+3:256:52
76Elise AusenPorsgrunn OL16:41+3:276:53
77Ella AnderssonOK Södertörn16:43+3:296:54
78Jenny VirtalaPargas IF16:50+3:366:57
78Joëlle MeisterOL NWK ZH/SH16:50+3:366:57
80Heta VirtanenHämeenlinnan Suunnistajat17:00+3:467:01
81Sofia JohanssonOK Skärmen17:01+3:477:01
81Elin SvenssonOK Älme17:01+3:477:01
83Elvira WildheimFK Friskus-Varberg17:08+3:547:04
84Kaja Samuelsen SkiriBodø Orientering17:09+3:557:05
85Malva SteenOK Enen17:11+3:577:06
86Ellika GrothKungälvs OK17:14+4:007:07
86Linnea SkalbergBredaryds SOK17:14+4:007:07
88Anna Øfsthus GravirAsker SK17:15+4:017:07
89Elsa ChristofferssonOK Renen17:16+4:027:08
90Ane-Marte Borg HanssenIL BUL-Tromsø17:19+4:057:09
91Matilda TorrkullaIF Femman17:24+4:107:11
92Amanda JanssonOK Djerf17:25+4:117:11
93Ylva SandénOK Södertörn17:26+4:127:12
94Tove EkströmLinköpings OK17:30+4:167:13
95Ingvild LangeggenKongsberg OL17:39+4:257:17
96Emilia EngelOK Ravinen17:44+4:307:19
96Maja KindlundOK Tranan17:44+4:307:19
98Vera RolfssonSkarpnäcks OL17:48+4:347:21
99Corina HüniOLG Thun17:57+4:437:25
100Tilde EngbergHärnösands OK17:59+4:457:25
101Maja PorleVäxjö OK18:02+4:487:27
102Tora IndregardIL BUL-Tromsø18:10+4:567:30
103Moa KarlssonStorviks IF18:11+4:577:30
104Julia RangertIK Hakarpspojkarna18:14+5:007:32
105Ane Ingeborg KalbækkenTynset IF18:16+5:027:32
106Elina HansonKungälvs OK18:27+5:137:37
107Idunn StrandIL BUL-Tromsø19:14+6:007:56
108Emma HedlundOK Renen19:20+6:067:59
109Anna Cecilie LinløkkenØstmarka OK19:36+6:228:05
110Linnéa GustafssonOK Hällen20:13+6:598:21
111Elin EdströmHärnösands OK22:34+9:209:19
Anniken RanvikKonnerud ILej godkänd
Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Maja MörthLeksands OKej godkänd
Tove PetterssonOK Roxenej godkänd
Anna GomanVesaisen Pojatej start
Linda RennerOK Södertörnej start
Anna LuegerSU Schöckl Orienteeringej start
Alva SonessonFalköpings AIK OKej start
Lovisa WeidenSkåneslättens OLej start

H18 Elit

2 590 m, 118 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias TidevallSkogsluffarnas OK13:545:22
2Viktor SvenskStora Tuna OK14:00+0:065:24
3Erik HannrupIF Thor14:08+0:145:27
3Gustav RuneforsVäxjö OK14:08+0:145:27
5Samuel PihlströmOK Landehof14:27+0:335:34
6Leo JohanssonOK Kolmården14:30+0:365:35
7Teemu OksanenIkaalisten Nouseva-Voima14:38+0:445:38
8Benjamin NäslundSkogslöparna14:40+0:465:39
9Simen Spets StorhovFreidig14:42+0:485:40
10Alastair ThomasWCOC14:54+1:005:45
11Lukas OlmKils OK15:02+1:085:48
12Jesper LidmarSnättringe SK15:05+1:115:49
12Mattia GründlerSuunta Jyväskylä15:05+1:115:49
12Aslak HeimdalKonnerud IL15:05+1:115:49
15Simon HardenFK Boken15:09+1:155:50
16Isak JonssonNydalens SK15:12+1:185:52
17Søren Thrane ØdumIFK Göteborg15:19+1:255:54
18Isac EricssonVäxjö OK15:25+1:315:57
19Lassi VaismaaJämsän Retki-Veikot (jrv)15:27+1:335:57
19Oskari SilvennoinenKalevan Rasti15:27+1:335:57
21Kristoffer TengrothSundbybergs IK15:29+1:355:58
22William LundstedtMullsjö SOK15:32+1:385:59
22Emanuel HerberthsonLinköpings OK15:32+1:385:59
24Niels Christian HellerudHalden SK15:33+1:396:00
25Corino WyderOLC Kapreolo15:35+1:416:01
25Fricis SpektorsTurun Metsänkävijät15:35+1:416:01
27Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK15:36+1:426:01
28Henrik Fredriksen AasAsker SK15:37+1:436:01
29Silas HutzliOL Regio Wil15:39+1:456:02
29Sander ArntzenAsker SK15:39+1:456:02
31Vegard KittilsenFreidig15:41+1:476:03
31Jonatan StåhlSundbybergs IK15:41+1:476:03
33Philip CarlssonNyköpings OK15:43+1:496:04
34Victor HanssonJönköpings OK15:45+1:516:04
34Tim JohanssonFK Friskus-Varberg15:45+1:516:04
36Axel OlssonIF Hagen15:46+1:526:05
37Oskar NymanOK Tyr15:47+1:536:05
38Arvid UmegårdLånghundra IF15:48+1:546:06
39Felix PerssonHaninge SOK15:51+1:576:07
40Elias Hinge KrogsgaardSilkeborg OK15:56+2:026:09
41Jonathan UllerKils OK15:57+2:036:09
42Albin FalkNyköpings OK15:59+2:056:10
43Mats EidsmoFreidig16:01+2:076:11
44Vesa NokkaRasti 8816:02+2:086:11
45Carl JosefssonSävedalens AIK16:05+2:116:12
46Jonny DonnerOK7716:07+2:136:13
46Antton SankeloLapuan Virkiä16:07+2:136:13
48Hugo StrömMullsjö SOK16:11+2:176:14
49Malte Kjær HemmingsenFarum Tisvilde OK16:12+2:186:15
50Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna16:13+2:196:15
51Lasse Falck WeberFarum Tisvilde OK16:18+2:246:17
52Lauri SyrjäläinenHelsingin Suunnistajat16:19+2:256:17
53Even LindaasVang OL16:20+2:266:18
53Henrik AsklöfTampereen Pyrintö16:20+2:266:18
55Oscar ModigOK PAN-Kristianstad16:21+2:276:18
55Joar HertinIK Hakarpspojkarna16:21+2:276:18
57Jonas SoldiniEksjö SOK16:25+2:316:20
58Filip BengtssonOK Orion16:26+2:326:20
59Olof LjunggrenLinköpings OK16:37+2:436:24
59Otto GripenbergIF Brahe16:37+2:436:24
61Michal BoranekUSK Praha16:40+2:466:26
62Rotem YogevO-Ringen Academy ( Israel )16:41+2:476:26
63Njaal Ellegaard MelbyVang OL16:42+2:486:26
64Hugo DjurstedtEksjö SOK16:44+2:506:27
64Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb16:44+2:506:27
66Juuso ViskariLynx16:47+2:536:28
67Johan CallebergSnättringe SK16:48+2:546:29
67Marcus CarlssonIF Hagen16:48+2:546:29
69Melker ForsbergKFUM Örebro OK16:49+2:556:29
70Duncan RobertsonSvaide Roma SOK16:56+3:026:32
71Elias ÖhmanGjø-Vard OL16:58+3:046:33
71Gustav OlssonOK Orion16:58+3:046:33
73Valtteri KankainenSotkamon Jymy17:03+3:096:34
74Jonatan GraversenIL BUL-Tromsø17:05+3:116:35
75Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna17:08+3:146:36
75Linus KristianssonTrollhättans SOK17:08+3:146:36
77Noel WaldenfjordJärfälla OK17:11+3:176:38
78Mattias IvarezOK Södertörn17:12+3:186:38
79Cedrik SandellOK Raseborg17:13+3:196:38
79Arvid WesterbergOK Kolmården17:13+3:196:38
81Anton Werner LøhndorfSøllerød OK17:17+3:236:40
81Kristian Fredrik LynumFreidig17:17+3:236:40
83Andreas Bock BjørnsenOK Pan Århus17:22+3:286:42
84Albin KronkvistÖrkelljunga FK17:23+3:296:42
85Johan LangerakJärfälla OK17:27+3:336:44
86Oscar StenbackaOK7717:30+3:366:45
87Johannes ÖhgrenOK Kåre17:33+3:396:46
88Fredrik HamreforsVästerås SOK17:35+3:416:47
89Simon FriskJärla Orientering17:41+3:476:49
90Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF17:42+3:486:50
90Morten Krona HaflanOL Tønsberg og Omegn17:42+3:486:50
90Eskil FrøislandVang OL17:42+3:486:50
93Lars SandstadFreidig17:43+3:496:50
94Lasse ViiloTampereen Pyrintö17:44+3:506:50
94Petter Liabakk EriksenByåsen IL17:44+3:506:50
96Jostein Svaland DaleVang OL17:46+3:526:51
97Trym IslandOL Tønsberg og Omegn17:50+3:566:53
97Alfred PetterssonMullsjö SOK17:50+3:566:53
99Shahar SheferO-Ringen Academy ( Israel )17:52+3:586:53
100Mattis PerssonEksjö SOK17:53+3:596:54
101Albin TollOK Njudung17:54+4:006:54
102Oscar Sig TranbergSilkeborg OK17:58+4:046:56
103Anton SilierJärfälla OK18:03+4:096:58
104Jakob IngströmIK Hakarpspojkarna18:11+4:177:01
104Gabriel SturessonLerums SOK18:11+4:177:01
106Lukas KatvalaKarlskrona SOK18:25+4:317:06
107Jakob SjöbergGävle OK18:30+4:367:08
108Emils ZernisÄrla IF18:36+4:427:10
109Gaute Kvittum NytrøenTynset IF18:44+4:507:13
110Anton HänströmTäby OK19:00+5:067:20
111William NilssonNyköpings OK19:01+5:077:20
112Eirik BlågestadIndre Østfold OK19:29+5:357:31
113Miika TalaHelsingin Suunnistajat19:40+5:467:35
114Hugo JakobssonEksjö SOK20:24+6:307:52
115Algot NajvikOK PAN-Kristianstad21:52+7:588:26
Jo Even KolstadFreidigdiskvalificerad
Daniel BogrenIF Hagenej godkänd
Adrian VartiaOK Löftanej godkänd
Johan Kristian UndelandIF Sturla ej start
Morten Örnhagen JørgensenOK Snabej start

D21 Lång

4 580 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Beata FalkOK Kåre35:007:38
2Sofia LönnkvistTullinge SK37:44+2:448:14
3Maria SjölanderOK Rodhen38:11+3:118:20
4Anna StällbergTullinge SK38:22+3:228:22
5Rebecka LindbergOK Roslagen38:32+3:328:24
6Evelina WickbomVittjärvs IK39:10+4:108:33
7Maria MagnussonSävedalens AIK39:16+4:168:34
8Galina RybediukHellas Orientering39:52+4:528:42
9Linn BrännebyÄrla IF42:23+7:239:15
10Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF42:31+7:319:16
11Rebecka OlssonOK Linné43:15+8:159:26
12Lovisa NilssonSävedalens AIK43:23+8:239:28
13Elin HögstrandIFK Göteborg43:47+8:479:33
14Frida JunegardTullinge SK44:29+9:299:42
15Katarina SvahnIFK Mora OK44:42+9:429:45
16Hanna ErikssonIFK Mora OK45:20+10:209:53
16Jenny LindbergVandrarringen45:20+10:209:53
18Matilda AnderssonOK Kåre45:27+10:279:55
19Åshild KolstadNtnui46:32+11:3210:09
20Noëmi CernyOLK Argus46:42+11:4210:11
21Johanna SjölundSundsvalls OK48:02+13:0210:29
22Pernilla OlssonSkåneslättens OL48:12+13:1210:31
23Karolina BorankovaUSK Praha49:16+14:1610:45
24Emma AnderssonSävedalens AIK49:48+14:4810:52
25Junia BirgerssonVisborgs OK50:00+15:0010:55
26Erica PetterssonIFK Göteborg50:04+15:0410:55
27Ida WillénFalköpings AIK OK50:29+15:2911:01
28Mari TroengLagan Valley Orienteers50:32+15:3211:02
29Véronique RuppenthalOLG Chur51:12+16:1211:10
30Heike TorgglerSC Meran Italy53:31+18:3111:41
31Jenny BengtssonSävedalens AIK53:41+18:4111:43
32Klara YngvessonUmeå OK53:47+18:4711:44
33Kajsa HammarströmLinköpings OK57:09+22:0912:28
34Viktoria HelmerssonOK Ravinen58:05+23:0512:40
35Sophie WältiANCO1:00:21+25:2113:10
36Patrizia KöpfliOLV Luzern1:01:31+26:3113:25
37Elisabeth AhlgrenLinköpings OK1:02:17+27:1713:35
38Eliana KöpfliOLV Luzern1:04:00+29:0013:58
39Anna GustafssonIFK Göteborg1:05:24+30:2414:16
40Frida GustafssonIFK Göteborg1:06:25+31:2514:30
41Annika RidellIF Thor1:10:38+35:3815:25
42Ingrid KurzOL Biel Seeland1:35:42+1:00:4220:53
Johanna EngströmOK Hällenej godkänd
Ebba AskeljungOK Klemmingenej start
Martina KyburzThurgorientaej start
Lovisa LarssonOK Linnéej start

H21 Lång-1

5 380 m, 158 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar LeinonenOK Kolmården31:565:56
2Filip WadstenMalungs OK Skogsmårdarna32:19+0:236:00
3Rickard BörjessonMalungs OK Skogsmårdarna32:26+0:306:01
4Johan BäckmanMalungs OK Skogsmårdarna33:16+1:206:11
5Robbin KantarpÄrla IF33:19+1:236:11
6Martin HammarbergMalungs OK Skogsmårdarna33:36+1:406:14
7Antti ParjanneLynx33:38+1:426:15
8Leonas MockunasHellas Orientering33:39+1:436:15
9Markus LarssonHestra IF34:09+2:136:20
10Erik BlomgrenStora Tuna OK34:21+2:256:23
11Per LindmanFinspångs SOK34:32+2:366:25
12Magnus GlänneforsTullinge SK34:38+2:426:26
13Daniel NilssonNyköpings OK34:50+2:546:28
14Jonas EngströmOK Hällen34:51+2:556:28
15Lukas PetersonIFK Umeå35:14+3:186:32
16Jarno ParkkinenKoovee35:29+3:336:35
17Martin HederskogIFK Umeå35:33+3:376:36
17Maxime BonneauLinköpings OK35:33+3:376:36
19Heino OllinSävedalens AIK35:37+3:416:37
20Erik BomanGävle OK35:38+3:426:37
21Erik MartinssonLinköpings OK35:42+3:466:38
22Samuel HedlundLånghundra IF35:45+3:496:38
23Juha HyyryläinenAnttolan Urheilijat36:03+4:076:42
24Oscar BjörckJärla Orientering36:06+4:106:42
25Mattis HallbergGöteborg-Majorna OK36:07+4:116:42
26Markus HederskogIK Hakarpspojkarna36:13+4:176:43
26Ken PeetersOK Linné36:13+4:176:43
28Cyril BucherNWK Be/So36:15+4:196:44
29Florian MoserNWK Be/So36:18+4:226:44
30Gustaf SundbüeOK Hällen36:30+4:346:47
31Emil ÅbergOK Kåre36:42+4:466:49
32Lasse KauttoVaajakosken Terä36:49+4:536:50
33Linus BohmanMalungs OK Skogsmårdarna36:50+4:546:50
34Jyri UusitaloPellon Ponsi36:55+4:596:51
35Sixten WalheimIFK Umeå36:58+5:026:52
36Simon WikströmOK PAN-Kristianstad37:02+5:066:53
37Simen Hjalmar WästlundBækkelagets SK37:06+5:106:53
38Oskar LundqvistMalungs OK Skogsmårdarna37:13+5:176:55
39Simon AnderssonTrollhättans SOK37:21+5:256:56
40Ola SvahnIFK Mora OK37:31+5:356:58
41Gustaf SparrevikIK Hakarpspojkarna37:40+5:447:00
42Linus RappIFK Mora OK37:50+5:547:01
43Mikael AnderssonOK Kolmården37:51+5:557:02
44Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK37:53+5:577:02
45Olle NilssonOK Linné37:56+6:007:03
46Joel SjölanderIFK Umeå37:57+6:017:03
47Jesper LysellRehns BK38:12+6:167:06
48Lucas SundbladEksjö SOK38:31+6:357:09
49Nils EyerNWK Be/So38:32+6:367:09
50Karl EngesAttunda OK38:35+6:397:10
51Benjamin EdlundHestra IF38:38+6:427:10
52Patrick HigginsLagan Valley Orienteers38:41+6:457:11
53Oscar VångellÄrla IF38:53+6:577:13
54Torbjörn JakobssonOK Rodhen38:54+6:587:13
55Axel WrådheAttunda OK38:57+7:017:14
56Anders AxlingSundsvalls OK39:03+7:077:15
57Martin JanssonSödertälje-Nykvarn OF39:31+7:357:20
58Adam GeorgssonKarlskrona SOK39:32+7:367:20
59Arvid NordIK Hakarpspojkarna39:40+7:447:22
60Niklas OlssonLinköpings OK39:43+7:477:22
61Johan FröbergTjalve IF Norrköping39:49+7:537:24
62Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK39:59+8:037:25
62Erik BjörklundOK Linné39:59+8:037:25
64Johan HellmanVänersborgs SK40:18+8:227:29
65Archibald SoguelANCO40:25+8:297:30
66Jonas AnderssonStora Tuna OK40:55+8:597:36
67Felix SpäthIFK Lidingö SOK40:56+9:007:36
68Love BerzellOK Ravinen41:15+9:197:40
69Hans PerssonIFK Umeå41:25+9:297:41
70Christian Faruga KarldénKvillebyns SK41:29+9:337:42
71Gustaf WennerbergOK PAN-Kristianstad41:32+9:367:43
72Jacob ErikssonKFUM Örebro OK41:40+9:447:44
72Albert AskengrenBergnäsets AIK41:40+9:447:44
74Simon AnderssonOK Rodhen41:42+9:467:45
75Erik GustafssonNtnui41:45+9:497:45
76Jarrah DayTampereen Pyrintö42:10+10:147:50
77Egil EdvardsenGöteborg-Majorna OK42:37+10:417:55
78Anders ÖsterlundVästerås SOK42:39+10:437:55
79Paul FluckigerANCO42:49+10:537:57
80Jukka-Pekka SeppänenHiidenkiertäjät42:57+11:017:58
81Jesper SjögrenHestra IF43:05+11:098:00
82Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK43:16+11:208:02
83Martin LarssonHestra IF43:17+11:218:02
84Markus LangStora Tuna OK43:18+11:228:02
85Sixten HillerhagIFK Lidingö SOK43:24+11:288:04
86Ludvig ErikssonKils OK43:32+11:368:05
87Joel JohnssonOK Nackhe43:37+11:418:06
88Josh BeechEspoon Suunta43:43+11:478:07
89Henric FröbergTjalve IF Norrköping44:02+12:068:11
90Jakob Kalvig SkoganNtnui44:09+12:138:12
91Viljo OripeltoHauhon Sisu44:16+12:208:13
92Erik MemmiHalmstad OK44:17+12:218:13
93Halvor Eid NieslenÄrla IF44:22+12:268:14
94John KumlinIK Ymer44:26+12:308:15
95Øyvind WiggenByåsen IL44:49+12:538:19
96Erik SkärbergVänersborgs SK44:57+13:018:21
97Erik Barr ZeilonSkåneslättens OL45:04+13:088:22
97Sven KleinGlobi OK45:04+13:088:22
99Håvard Mo VaadalNtnui46:09+14:138:34
100Viljam GrahnIF Femman46:16+14:208:35
101Kasper WestmanVästerås SOK46:22+14:268:37
102Mikael PihelOK Tisaren46:23+14:278:37
103Mattias KarlssonVäxjö OK46:25+14:298:37
103Filip KarlssonIF Hagen46:25+14:298:37
105Mikael NilssonSnättringe SK46:26+14:308:37
106Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna46:29+14:338:38
107Zhuoye LiO-STAR46:40+14:448:40
108Nicolas MüllerNWK Be/So47:14+15:188:46
109Albin BergkvistOK Kåre47:28+15:328:49
110Vojtech NetukaSlavia Hradec Kralove47:29+15:338:49
111Ulrik ImbergOK Linné47:41+15:458:51
112Fredrik WennermarkSävedalens AIK47:58+16:028:54
113Hampus WestmanVästerås SOK48:43+16:479:03
114Dominik HaasGlobi OK49:02+17:069:06
115Sven EngströmLinköpings OK49:43+17:479:14
116Daniel PekSlavia Hradec Kralove49:54+17:589:16
117Christoffer JohanssonTrollhättans SOK50:16+18:209:20
118Martin DjerfIK Hakarpspojkarna50:19+18:239:21
119Kari-Pekka SeppänenRastikarhut50:28+18:329:22
120Benjamin WaltiOLK Argus50:42+18:469:25
121Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby50:56+19:009:28
122Nick GebertOLK Wiggertal51:22+19:269:32
123Magnus BjörkOK Rodhen51:39+19:439:36
124Robert JohanssonTäby OK52:00+20:049:39
125Xoel ChamorroPola Sombra54:04+22:0810:02
126Lennart BengtssonFalkenbergs OK54:37+22:4110:09
127Fabian WennerbergOK Klyftamo54:40+22:4410:09
128Håkan KarlssonÄlvsby IF OK54:59+23:0310:13
129Erik PetterssonOK Denseln55:35+23:3910:19
130Daniel DuhlboIFK Mora OK56:21+24:2510:28
131Viktor SilvemarkÄrla IF56:27+24:3110:29
132Fredrik LevinSvaide Roma SOK56:28+24:3210:29
133Nils DahlqvistStorviks IF56:39+24:4310:31
134Joris HochstetterUSV Jena56:41+24:4510:32
135Karsten BlumeBerliner TSC57:08+25:1210:37
136Niclas TjernlundSkåneslättens OL57:15+25:1910:38
137Fabio AlfieriOLK Argus57:30+25:3410:41
138Emil ØbroOK Orion58:33+26:3710:52
139Andreas NilssonSävedalens AIK58:46+26:5010:55
140Konstantin ZybovMagnytnaya Strelka59:14+27:1811:00
141Matthias PoellOLC Wienerwald59:51+27:5511:07
142Ola KeiseråsIL Leik1:00:05+28:0911:10
143Erik BäcklundekvallTrollhättans SOK1:00:32+28:3611:15
144Victor BergstrandLinköpings OK1:00:34+28:3811:15
145Pascal HaasGlobi OK1:01:03+29:0711:20
146Erik DahlqvistStorviks IF1:02:29+30:3311:36
147Viktor DahlqvistStorviks IF1:04:05+32:0911:54
148Fredrik PerssonDomnarvets GoIF1:04:34+32:3812:00
149Mark PriorSan Diego Orienteering Club1:06:58+35:0212:26
150Gil MeyerGlobi OK1:07:09+35:1312:28
151Håkan AlmqvistNybro OK1:14:07+42:1113:46
152Gábor BereczDornyay Salgótarján HUN1:15:01+43:0513:56
153Joel Börjesson-ErikssonStorviks IF1:19:36+47:4014:47
154Brais PiñeiroPola Sombra1:23:23+51:2715:29
155Rasmus GöthbergIFK Mora OK1:37:02+1:05:0618:02
156Sebastian FleissBerliner TSC1:48:34+1:16:3820:10
Kevin StåhlOK Hammarenej godkänd
Adrian KöpfliOLV Luzernej godkänd
Gustav NordströmGävle OKej start
Johan AronssonOK Tisarenej start
Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OKej start

D21-1

4 010 m, 93 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny BjörkÖrkelljunga FK33:488:25
2Emilia StåhlbergEspoon Suunta33:50+0:028:26
3Moa GustafssonUddevalla OK34:19+0:318:33
4Isabel SalénIFK Mora OK34:39+0:518:38
5Elina RönnlundIFK Umeå35:43+1:558:54
6Pim HedbergOK PAN-Kristianstad35:44+1:568:54
7Rebecka NylinOK Tisaren35:57+2:098:57
8Julia OhlssonOK Linné36:29+2:419:05
9Frida AnderssonFalkenbergs OK36:44+2:569:09
10Pernilla TunisIF Femman36:54+3:069:12
11Tove LagerbergOK Södertörn37:08+3:209:15
12Sara BengtssonSävedalens AIK37:55+4:079:27
13Terese WängdahlStora Tuna OK38:02+4:149:29
14Julia DahlHelsingborgs SOK38:14+4:269:32
15Erika JanssonRasbo IK38:33+4:459:36
16Zlata MalishevaNord West38:42+4:549:39
17Daria KrasilnikovaNord West38:46+4:589:40
18Moa KjellstrandCentrum OK38:52+5:049:41
19Annie ForsbergOK Ravinen38:55+5:079:42
20Triin JäädmaaOK Võru39:00+5:129:43
21Sara LundbladTullinge SK39:15+5:279:47
22Jenny ErikssonOK Kåre39:20+5:329:48
23Henna YliluikkiAngelniemen Ankkuri39:44+5:569:54
24Amanda BerggrenTullinge SK40:14+6:2610:01
25Malin WidénUddevalla OK40:15+6:2710:02
26Selja KaartinenAngelniemen Ankkuri40:19+6:3110:03
27Rebecka AdolfssonOK Kåre40:43+6:5510:09
28Magdalena Vande VoordeTullinge SK40:54+7:0610:11
29Nina HallorOK Tisaren40:55+7:0710:12
30Matilda ErikssonOK Kåre40:59+7:1110:13
31Sofia AdolfssonIFK Lidingö SOK41:02+7:1410:13
32Mikaela FiskarsOK Raseborg41:34+7:4610:21
33Maria BengtssonLånghundra IF41:54+8:0610:26
34Stina NilssonUmeå OK41:57+8:0910:27
35Frida HedinHjärnarps OL42:20+8:3210:33
36Iana MelnykKyivska Rus42:21+8:3310:33
37Julia AdolfssonOK Kåre42:22+8:3410:33
38Frida EmanuelssonOK PAN-Kristianstad42:25+8:3710:34
39Lisa JohanssonOK Rodhen42:39+8:5110:38
40Kristin BomanGävle OK43:05+9:1710:44
41Helena AnderssonOK Tisaren43:06+9:1810:44
42Ida HöglandIF Brahe43:15+9:2710:47
43Linnea JohnssonOK Nackhe43:37+9:4910:52
44Sara WadmanIFK Mora OK43:50+10:0210:55
45Kajsa MattssonOK Kåre44:32+10:4411:06
46Adela CervenaSlavia Hradec Kralove44:35+10:4711:07
47Hanna BarkegrenOK Kåre44:57+11:0911:12
48Emma BengtssonÅrsunda IF45:21+11:3311:18
49Linnea BörjarsCentrum OK46:04+12:1611:29
50Emma JonssonOK Rodhen46:24+12:3611:34
51Karin FägerlindCentrum OK46:43+12:5511:39
52Joline IngelssonOK Hammaren47:06+13:1811:44
53Pernilla ErikssonGävle OK47:10+13:2211:45
54Anna DowlingWellington Ranges Orienteering Club47:30+13:4211:50
55Siri JeppsonKatrineholms OK47:38+13:5011:52
56Rebecca PeterOLG Birseck47:39+13:5111:52
57Frida ForsbergOK Ravinen47:43+13:5511:53
58Caroline LindelöwHärlövs IF49:02+15:1412:13
59Jenny BredfeltLunds OK50:14+16:2612:31
60Sofie SöderblomFalkenbergs OK50:41+16:5312:38
61Ann-Sofi KarlssonGävle OK51:19+17:3112:47
62Jaana OlvetRakvere OK51:22+17:3412:48
63Susanna MårtenssonStora Tuna OK52:35+18:4713:06
64Maja IngelssonOK Hammaren52:42+18:5413:08
65Charlotte KungUmeå OK53:12+19:2413:16
66Ella NurmiVaasan Suunnistajat54:50+21:0213:40
67Hanna BerglundOK Kåre55:07+21:1913:44
68Seraina MüllerOLG Galgenen56:56+23:0814:11
69Sophie NilssonHjärnarps OL58:32+24:4414:35
70Rahel BussOLG Birseck58:40+24:5214:37
71Tove BrattgårdIFK Lidingö SOK58:55+25:0714:41
72Maria GustafssonHagaby GoIF Örebro59:19+25:3114:47
73Karin HagwallLunds OK1:00:22+26:3415:03
74Johanna ClarinIF Rigor1:00:36+26:4815:06
75Cecilia WidénFK Boken1:01:06+27:1815:14
76Ebba PegestamOK Ravinen1:02:18+28:3015:32
77Julia BirathStenungsunds OK1:03:02+29:1415:43
78Teodora von FrenckellIFK Lidingö SOK1:04:26+30:3816:04
79Elin GidingVallentuna-Össeby OL1:04:48+31:0016:09
80Hanna FedosieievaKyivska Rus1:05:37+31:4916:21
81Elin NybergLunds OK1:06:25+32:3716:33
82Maika Moriya1:06:54+33:0616:40
83Isabel EgliNWK Be/So1:07:46+33:5816:53
84Linda ErikssonGävle OK1:09:40+35:5217:22
85Alexandra PeterOLG Birseck1:12:02+38:1417:57
86Johanna HenrikssonOK Tisaren1:13:45+39:5718:23
87Linnea SjölanderOK Gynge1:18:29+44:4119:34
88Evelina FolkessonOK Torfinn1:18:54+45:0619:40
89Liliia NikolaienkoKyivska Rus1:22:18+48:3020:31
90Camilla NilssonOK Torfinn1:26:30+52:4221:34
91Annabarbara BeilsteinOLG Birseck1:27:27+53:3921:48
92Petra EklundLunds OK2:04:00+1:30:1230:55
93Elinor LindelöwHärlövs IF2:21:14+1:47:2635:13
Eva GustafssonHagaby GoIF Örebroej start
Elina GrahnIFK Lidingö SOKej start
Tova StålVästerbergslagens OLej start
Linnea MalmbergStora Tuna OKej start
Emma ArnesenByåsen ILej start

D21-2

4 100 m, 99 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin BjörnlingerUlricehamns OK33:178:07
2Anna WehlinSkogspojkarnas OK33:22+0:058:08
3Sara KindlundOK Tranan33:51+0:348:15
4Line CederbergGöteborg-Majorna OK33:52+0:358:15
5Malin Leijon LindOK Kolmården33:58+0:418:17
6Amanda HolmgrenVittjärvs IK34:01+0:448:17
7Johanna TrummerOK Linné34:02+0:458:18
8Josefine KristianssonTrollhättans SOK34:03+0:468:18
9Noora KoskinenMS Parma34:38+1:218:26
10Mariann UlvestadBækkelagets SK34:39+1:228:27
11Johanna LindbergRehns BK35:19+2:028:36
12Anni ValtonenMS Parma35:56+2:398:45
13Sofia SalomonssonLinköpings OK36:04+2:478:47
14Anna WallinGöteborg-Majorna OK36:12+2:558:49
15Klara PålssonSävedalens AIK36:59+3:429:01
16Fanny AsketunOK Roxen37:02+3:459:01
17Jennie AnderssonGöteborg-Majorna OK37:04+3:479:02
18Ellen ForsgrenForsa OK37:16+3:599:05
19Frida BakkmanIFK Göteborg37:29+4:129:08
20Emma BergströmVittjärvs IK37:36+4:199:10
21Minna SaarinenKangasala SK38:02+4:459:16
22Lotta KirvesmiesLahden Suunnistajat-3738:15+4:589:19
23Jolanta KolosinskaGöteborg-Majorna OK38:20+5:039:20
24Elin VedinSundsvalls OK38:38+5:219:25
25Annika CarlbergSundsvalls OK38:39+5:229:25
26My WestlundOK Tyr39:41+6:249:40
27Emma HelmerssonOK Roxen39:58+6:419:44
27Fanny Horn BirkelandLillehammer OK39:58+6:419:44
29Jannie HagårdOK PAN-Kristianstad40:00+6:439:45
30Elin SvenssonNässjö OK40:15+6:589:49
31Amanda BlennowFalköpings AIK OK40:16+6:599:49
32Sara LundstenSundsvalls OK40:27+7:109:51
33Erica EdmanRehns BK40:38+7:219:54
34Amanda ThellsénOK Roxen40:50+7:339:57
35Cecilia BerganderEksjö SOK40:51+7:349:57
36Johanna LarssonKöping-Kolsva OK40:53+7:369:58
37Karin SvenssonFinspångs SOK41:02+7:4510:00
38Kristin SkaarRyda SK41:04+7:4710:00
39Moa PetterssonGöteborg-Majorna OK41:55+8:3810:13
40Anna HåkanssonOK Kolmården42:03+8:4610:15
41Martina BarnisinHestra IF42:06+8:4910:16
42Lisa PalmSävedalens AIK42:11+8:5410:17
43Märta MollénSävedalens AIK42:54+9:3710:27
44Venla KinnalaTurun Suunistajat43:14+9:5710:32
45Sarah TibellLinköpings OK43:29+10:1210:36
46Amanda ClaessonSävedalens AIK43:36+10:1910:38
47Maria BrodinFossum IF43:48+10:3110:40
48Anna BrodinSävedalens AIK44:29+11:1210:50
49Filippa SpånérSävedalens AIK44:35+11:1810:52
50Klara VozdovaMagnus Orienteering45:08+11:5111:00
51Andrea WickbomVittjärvs IK45:39+12:2211:08
52Anna JohanssonLinköpings OK46:29+13:1211:20
53Moa SvenssonNässjö OK46:39+13:2211:22
54Annie ÖnstenIK Hakarpspojkarna47:11+13:5411:30
55Emilia HenryssonTibro OK47:40+14:2311:37
56Josefine Enesund TuoremaaVittjärvs IK48:00+14:4311:42
57Lisa MalmströmTjalve IF Norrköping48:44+15:2711:53
58Sara IvarssonOK Kullingshof49:02+15:4511:57
59Helen HanstockÖstersunds OK49:13+15:5612:00
60Agnes WesterbergOK Roxen49:29+16:1212:04
61Martina JohanssonHestra IF49:31+16:1412:04
62Kadri KalvoSundsvalls OK50:21+17:0412:16
63Louise BorgTrollhättans SOK50:45+17:2812:22
64Heidi SmedsNärpes OK51:05+17:4812:27
65Anna LarssonIF Hagen51:23+18:0612:31
66Henriette NygaardHerning Orienteringsklub51:35+18:1812:34
67Elin LindbergOK Djerf51:59+18:4212:40
68Anna OlssonTibro OK52:11+18:5412:43
68Anja MinörLunds OK52:11+18:5412:43
70Klara HolmgårdKils OK52:15+18:5812:44
71Lovisa LemanGöteborgs SK52:21+19:0412:46
72Emma NilssonOK Tranan52:54+19:3712:54
73Hanna Modig TjärnströmLinköpings OK54:25+21:0813:16
74Elena MironovaMalahit55:39+22:2213:34
75Anina SennO-Motion56:11+22:5413:42
76Agnes AdolfssonEksjö SOK56:42+23:2513:49
77Katerina NovakovaOK24 Praha57:27+24:1014:00
78Irma FridolfssonOK Gränsen57:51+24:3414:06
79Viktoriia PlahotnykO-DEAF58:17+25:0014:12
80Ellen LarssonIF Hagen59:16+25:5914:27
81Julia TjärnströmLinköpings OK59:43+26:2614:33
82Marlies BergerBerger-Clan59:59+26:4214:37
83Siri DoblerGlobi OK1:00:02+26:4514:38
84Nadja RutzGlobi OK1:00:32+27:1514:45
85Ana MatkovicSundsvalls OK1:01:42+28:2515:02
86Käthi BurkartOLG Nidwalden+obwalden1:01:50+28:3315:04
87Maria ArvidssonKalmar OK1:04:15+30:5815:40
88Yiching HuangMoxina OK1:04:20+31:0315:41
89Emma JohanssonSundsvalls OK1:08:11+34:5416:37
90Dorthe Kühl PetersenLillomarka OL1:08:35+35:1816:43
91Helena OlssonBrunflo IF1:08:47+35:3016:46
92Peichi ChuangMoxina OK1:09:57+36:4017:03
93Nicole HitzOLK Argus1:10:28+37:1117:11
94Marlene BergerBerger-Clan1:10:29+37:1217:11
95Hanna NilssonOK Denseln1:14:33+41:1618:10
96Johanna BeironSkattkärrs SOK1:26:13+52:5621:01
97Manuela MauchleOLK Argus1:42:27+1:09:1024:59
Moa EnmarkGöteborg-Majorna OKej godkänd
Emma KindbomIF Hagenej godkänd
Linnéa GolsäterEksjö SOKej start

H21-1

4 790 m, 136 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tuomo IstolahtiKangasala SK30:096:17
2Trygve HeggedalKongsberg OL30:24+0:156:20
3Juho WesterlundKoovee31:05+0:566:29
4Jonne LakanenLappeen Riento31:44+1:356:37
5Jonas JernPaimion Rasti32:38+2:296:48
6Pelle EngstrandStora Tuna OK32:53+2:446:51
7William PommerStora Tuna OK32:55+2:466:52
8Pontus PeterssonOK Orion33:00+2:516:53
9Fredrik NilssonOK PAN-Kristianstad33:07+2:586:54
10Jesper NilssonUlricehamns OK33:19+3:106:57
11Mathias DrageOK Tisaren33:27+3:186:58
11Aaro RuoholajMS Parma33:27+3:186:58
13Eevert ToivonenKangasala SK33:40+3:317:01
14Paul PasdaUSV Jena33:51+3:427:04
15Richard SjöholmOK PAN-Kristianstad33:53+3:447:04
16Mikko HölliKangasala SK34:35+4:267:13
17Rikard TynellGrycksbo IF OK34:52+4:437:16
18Mikael AnderssonStora Tuna OK35:00+4:517:18
19Oskar EklöfHagaby GoIF Örebro35:06+4:577:19
20Anders JohanssonRehns BK35:20+5:117:22
21Charlie StoltRehns BK35:35+5:267:25
22Pontus JohanssonOK Linné35:53+5:447:29
23Olov EricsonAlfta-Ösa OK36:22+6:137:35
23Sverre Turter SandvoldNydalens SK36:22+6:137:35
25Jesper Kullin AlfredssonLånghundra IF36:24+6:157:35
26David SundströmSöderhamns OK36:41+6:327:39
27Eero JalliMS Parma36:53+6:447:42
28Jonas LundgrenStora Tuna OK37:02+6:537:43
29Pauli LeinonenSuunta Jyväskylä37:29+7:207:49
29Toni HartvikPaimion Rasti37:29+7:207:49
31Victor FlingmarkUddevalla OK37:41+7:327:52
32Mattias OlofssonOK Enen37:45+7:367:52
33Fabian SteenOK Enen37:46+7:377:53
34Martin SchagerlindTrollhättans SOK37:47+7:387:53
35Matthias NiggliOl Norska37:49+7:407:53
35Robin PousetteLånghundra IF37:49+7:407:53
37Fredrik MattssonOK Kåre37:51+7:427:54
38Emanuel BraunOK Oachkatzlschwoaf37:55+7:467:54
39Lukas FreiOLK Argus38:04+7:557:56
40Rasmus BlockgrenFalkenbergs OK38:13+8:047:58
41Noel BoosOLV Luzern38:15+8:067:59
42Lars WidmerOL NWK ZH/SH38:40+8:318:04
43Lauri PohjolaSuunta Jyväskylä38:41+8:328:04
44Anton SundinSträngnäs-Malmby OL38:52+8:438:06
45Jonas BrütschOL NWK ZH/SH39:00+8:518:08
46Kristian DahlströmIFK Mora OK39:03+8:548:09
47Oliver LienhardOLK Argus39:06+8:578:09
48André AnderssonOK Kåre39:27+9:188:14
49Johan OlssonHjobygdens OK39:49+9:408:18
50Didrik HallNyköpings OK39:50+9:418:18
51Michael WildOLK Argus39:57+9:488:20
52Nils SpetzUlricehamns OK40:14+10:058:23
53Viktor TovessonOK Orion40:33+10:248:27
54Emil NylinOK Tisaren40:35+10:268:28
55Erik HansonGävle OK40:38+10:298:28
56Joost TalloenOmega40:44+10:358:30
57Mattias MårtsStora Tuna OK40:55+10:468:32
58Ola NybergMalungs OK Skogsmårdarna40:58+10:498:33
59Johan LindahlLånghundra IF41:01+10:528:33
60Philip PålssonSkåneslättens OL41:06+10:578:34
61Fredrik BerndtssonSkåneslättens OL41:08+10:598:35
62Viktor JanrikOK Linné41:10+11:018:35
63Johan IvarssonOK Kullingshof41:16+11:078:36
63Rico HübscherOLK Argus41:16+11:078:36
65Johan PerssonHagaby GoIF Örebro41:26+11:178:38
66Mattihas KjellFrämmestads IK41:35+11:268:40
67Thomas HoferOLG Huttwil41:53+11:448:44
68Anton KarlssonOK Kullingshof41:54+11:458:44
68Daniel Carlson BjernaldOK Linné41:54+11:458:44
70Teemu EerolaTampereen Pyrintö42:08+11:598:47
71Tobias MattssonTrollhättans SOK42:10+12:018:48
72Linus LandergrenHestra IF42:22+12:138:50
73Simon BörjesonRyda SK42:49+12:408:56
74Martin SundströmSöderhamns OK43:02+12:538:59
75Erik HanssonBredareds IF43:14+13:059:01
76Artem TsvetkovMagnytnaya Strelka43:17+13:089:02
77Leon HanssonVisborgs OK43:40+13:319:06
78Dmytro PlakhotnikO-DEAF43:43+13:349:07
79Erik ForsHestra IF44:11+14:029:13
80Jakob FranssonOK Milan44:34+14:259:18
81Andreas CallebergRehns BK44:43+14:349:20
82Sven PüntenerOLV Luzern44:44+14:359:20
83Johannes ItenOLC Winterthur44:47+14:389:20
84Ryo HottaTodai OLK44:58+14:499:23
85Joel KristianssonSkåneslättens OL45:07+14:589:25
86Fredrik AnderssonIF Rigor45:10+15:019:25
87Anton SundgrenLånghundra IF45:22+15:139:28
88Hampus MöllerStora Tuna OK45:38+15:299:31
89Simon BohmanRånäs OK45:40+15:319:32
90Jon ÅkessonForsa OK46:02+15:539:36
91Joel LännevallOK Roslagen46:05+15:569:37
92Yusuke KijimaTodai OLK47:08+16:599:50
93Petter SundinSträngnäs-Malmby OL48:15+18:0610:04
94Anders KallingsVisborgs OK48:29+18:2010:07
95William HultqvistVallentuna-Össeby OL48:33+18:2410:08
96Patrik EugsterOL Zimmerberg48:49+18:4010:11
97Ludvig DanforsMullsjö SOK49:07+18:5810:15
98Oscar TörnrothHjobygdens OK49:42+19:3310:22
99Jaroslav TomesKotlarka Praha, CZE49:49+19:4010:24
100Simon EngelHässleholms OK50:02+19:5310:26
101Oscar GustafssonIdefjordens SK50:21+20:1210:30
102Rasmus SteenOK Enen50:22+20:1310:30
103Michael GasserOL Zimmerberg50:24+20:1510:31
104Daniel GustafssonFK Friskus-Varberg50:41+20:3210:34
105Thomas TubbehaugenOK Moss50:47+20:3810:36
106Remo ThomaOLG Pfäffikon50:51+20:4210:36
107Simon EklövOK Linné51:16+21:0710:42
108Sturla StokkelandÅlgård Orientering51:28+21:1910:44
109Manuel WalssOLV Luzern51:38+21:2910:46
110Simon Jansson JärplingOK Klemmingen51:45+21:3610:48
111Hans TalloenOmega Belgien52:13+22:0410:54
111Anders LindbergForsa OK52:13+22:0410:54
113Taijiro MoriTodai OLK53:33+23:2411:10
114Anders DahlinOK Sarven53:44+23:3511:13
115Jonatan AnderssonFalkenbergs OK54:09+24:0011:18
116Kuan Yu LinMoxina OK55:05+24:5611:29
117Martin HerbertTäby OK55:26+25:1711:34
118Anton ÖsterbladKarlskrona SOK55:33+25:2411:35
119Pontus JohanssonOK Kullingshof55:41+25:3211:37
120Sven-Anders MelinSödertälje-Nykvarn OF55:58+25:4911:41
121Penghsien TsaiMoxina OK56:28+26:1911:47
122Calle StenbergOK Skogshjortarna1:00:38+30:2912:39
123Simon PreutzOK Torfinn1:00:52+30:4312:42
124Sandro AnderesOL Regio Olten1:01:53+31:4412:55
125Libor NovakOK24 Praha1:02:18+32:0913:00
126Laurin ImholzOLV Luzern1:05:45+35:3613:43
127Michael MickelLVB Leipzig1:06:20+36:1113:50
128Yuta OhigashiTodai OLK1:06:27+36:1813:52
129Erik WidmarkIF Hagen1:07:06+36:5714:00
130Simon WallmanOK Kullingshof1:10:27+40:1814:42
131Filip BarkestedtOK Kullingshof1:10:44+40:3514:46
132Shota TanakaTodai OLK1:13:51+43:4215:25
133Oskar LydingHylte OK1:14:53+44:4415:37
134Andreas MagnussonOK Måsen1:40:46+1:10:3721:02
Niklas OlofssonOK PAN-Kristianstadej godkänd
Jesper LiderudTibro OKej godkänd
David ArboreliusHelsingborgs SOKej start
Tim FranssenOLV Luzernej start

H21-2

4 800 m, 127 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin HunhammarOK Ravinen28:496:00
2Simon LundinFinspångs SOK29:35+0:466:09
3Hugo DahlbergHaninge SOK30:01+1:126:15
4Martin AnkelOK Alehof30:59+2:106:27
5Sindre JohannessenFreidig31:13+2:246:30
6Mattias MillingerJärla Orientering31:48+2:596:37
7Erik BerzellJärla Orientering32:08+3:196:41
8Arvid VågIFK Göteborg33:17+4:286:56
9Fredrik EdénIFK Göteborg33:21+4:326:56
10Isak LangerakJärfälla OK33:34+4:456:59
11Timo MähönenIFK Lidingö SOK33:48+4:597:02
12Johan SöderlundOK Tyr33:53+5:047:03
12Albin ThunbergSävedalens AIK33:53+5:047:03
14Juho-Veikko HytönenIkaalisten Nouseva-Voima34:25+5:367:10
15Emil KaleredOK Denseln34:40+5:517:13
16Joar SvartholmBergnäsets AIK34:47+5:587:14
17Santeri AikioKuusamon Erä-Veikot35:15+6:267:20
18Håvard MyhreBäkkelagets SK35:18+6:297:21
19Tobias ÖströmOK Tyr35:20+6:317:21
19Håkan PetterssonOK Djerf35:20+6:317:21
21Ari-Pekka LassilaKoovee35:57+7:087:29
22Gustav BoquistIK Uven36:14+7:257:32
23Pontus JanssonKungälvs OK36:27+7:387:35
24Anton NilssonJärla Orientering36:58+8:097:42
25Anders VedinSundsvalls OK37:13+8:247:45
26Magnus YngvessonRobertsfors IK37:20+8:317:46
27David MellinSundbybergs IK37:25+8:367:47
28Tommy ÅbackaIF Brahe37:34+8:457:49
29Caj SnickarsOK7737:37+8:487:50
30Jonas CarlssonSundbybergs IK37:45+8:567:51
31Martin NorrbomSala OK38:06+9:177:56
32Oskar LindEksjö SOK38:11+9:227:57
33Morten SundliGanddal IL38:18+9:297:58
34Dag StridhUmeå OK38:27+9:388:00
35Mattis HoltFreidig38:48+9:598:05
36Eric HanssonIK Hakarpspojkarna39:32+10:438:14
37Peter ErikssonLinköpings OK39:51+11:028:18
38Raul FerraKoovee40:22+11:338:24
39Emil NilssonUmeå OK40:29+11:408:26
40Juno KimOLG Chur40:32+11:438:26
41Andreas JohanssonIFK Göteborg40:41+11:528:28
42Simon MarteliusAttunda OK40:50+12:018:30
43Joakim BergBromma-Vällingby SOK41:18+12:298:36
44Morgan KarlssonSundbybergs IK41:23+12:348:37
45Oskar ÖqvistBergnäsets AIK41:40+12:518:40
46Jefta LangerakJärfälla OK41:48+12:598:42
46David LundstenVittjärvs IK41:48+12:598:42
48Måns LennermoNässjö OK41:53+13:048:43
49Erik KarlssonMålilla OK41:59+13:108:44
50Robert PetterssonIF Thor42:17+13:288:48
51Patrik JohanssonKexholms SK42:19+13:308:48
52David GrossmannOLG Thun42:21+13:328:49
53Lukas OlssonVäsby OK42:51+14:028:55
54Joel HallbergIFK Hedemora OK43:07+14:188:58
55Joakim SkärlénHaninge SOK43:08+14:198:59
56Victor AxbomOK Landehof43:23+14:349:02
57Isak ForsbergHögåkers OK43:52+15:039:08
58Marcus HanssonLinköpings OK44:00+15:119:10
59Fredrik NorellFrölunda OL44:04+15:159:10
60Andreas LundstenVittjärvs IK44:12+15:239:12
61Thomas PetterssonAttunda OK44:19+15:309:13
62Heikki HaapakoskiRastikarhut44:24+15:359:15
63Niklas MannbergHögåkers OK44:45+15:569:19
64Ville SundelinRastikarhut44:57+16:089:21
65Erik SöderhjelmLitsbygdens SK44:59+16:109:22
66Henrik TengvallBoxholm-Mjölby OL45:03+16:149:23
67Jonas LundgrenLinköpings OK45:08+16:199:24
68Mårten LundqvistSundbybergs IK45:17+16:289:26
69Jonas LundbladTullinge SK45:34+16:459:29
70Lukas HoferOLG Thun45:49+17:009:32
71Tomas BorilKOS Tesla BRNO45:55+17:069:33
72David HectorSnättringe SK47:19+18:309:51
73Vetle ChristiansenBækkelagets SK47:36+18:479:55
74Peter SöderströmOK Raseborg47:40+18:519:55
75Karl KarlssonTjalve IF Norrköping48:17+19:2810:03
76Emil AnderssonTullinge SK48:25+19:3610:05
77Fabian GürtlerOLG Kakowa48:27+19:3810:05
78Nils HenrikssonBergnäsets AIK48:50+20:0110:10
79Simon NilssonEksjö SOK49:04+20:1510:13
80Jacob SvenssonSöders-Tyresö49:26+20:3710:17
81Fredrik JohanssonBredaryds SOK49:34+20:4510:19
82Rasmus ArfwedsonGöteborg-Majorna OK49:38+20:4910:20
83Niklas FriesUmeå OK49:52+21:0310:23
84Johan WikströmSävedalens AIK49:57+21:0810:24
85Johan CelanderKöping-Kolsva OK50:00+21:1110:25
86Joakim OlssonVäsby OK50:35+21:4610:32
87Nils Ola KvamFreidig50:37+21:4810:32
88Benjamin MisteliOLG Kakowa50:45+21:5610:34
89Coni MeiliOLG Chur50:48+21:5910:35
90Cristian LarssonKöping-Kolsva OK50:59+22:1010:37
91Axel BengtsonSol Tranås51:28+22:3910:43
92Erik BengtssonSävedalens AIK51:33+22:4410:44
93Erik SköldLinköpings OK51:38+22:4910:45
94Anders HaflanOL Tønsberg og Omegn51:44+22:5510:46
95Erik ToomingasSundsvalls OK52:46+23:5710:59
96Aron Laurell HåkanssonKungälvs OK53:03+24:1411:03
97Nver SurenianKyivska Rus53:06+24:1711:03
98Sindre Engzelius GylverNtnui53:07+24:1811:03
99Henrik PerssonUmeå OK53:09+24:2011:04
100David PustaiTatran Jablonec53:14+24:2511:05
101Aleksandr ManoilovJärfälla OK54:24+25:3511:20
102Petter LindSkogsluffarnas OK55:17+26:2811:31
103Anton GumaeliusWaxholms OK55:27+26:3811:33
104Ruslan NikolayenkoKyivska Rus55:46+26:5711:37
105Gian-Reto SchaadOLG Chur56:14+27:2511:42
106Love Lindström57:06+28:1711:53
107Takashi Yamada57:16+28:2711:55
108Filip Salén57:29+28:4011:58
108Bobby BrahmIFK Kiruna57:29+28:4011:58
110Joakim BerglundSävedalens AIK58:07+29:1812:06
111Oliver Lindblad PetersenSöders-Tyresö58:09+29:2012:06
112Erik ErlandssonOK Vivill1:01:38+32:4912:50
113Lars Berge OwrenFreidig1:03:21+34:3213:11
114Marcus BeckiusOK Tyr1:03:46+34:5713:17
115Fredrik SetterqvistOK Södertörn1:03:57+35:0813:19
116Simon LennermoNässjö OK1:04:06+35:1713:21
117Zdenek SabatkaSlavia Hradec Kralove1:04:34+35:4513:27
118Filip OlssonVäsby OK1:05:18+36:2913:36
119Markus NordmarkNässjö OK1:06:41+37:5213:53
120Luzian CaduffOLG Birseck1:08:25+39:3614:15
121Samuel ÖrnMarkaryds FK1:09:53+41:0414:33
122Manuel Pereira LopesADFA Portugal1:11:13+42:2414:50
123Peter UranNtnui1:14:21+45:3215:29 Ladda ner rutt i gpx-format
124Fredric JohanssonSnättringe SK1:22:47+53:5817:14 Ladda ner rutt i gpx-format
Johannes EklöfIF Hallby SOKej godkänd
Henrik JohanssonUmeå OKej godkänd
Pascal BlickleOLG Kakowaej godkänd
Anton HanssonIK Hakarpspojkarnaej start
Andreas BjärkmarSävedalens AIKej start
Klas JohanssonOK Kolmårdenej start
Thomas EkKöping-Kolsva OKej start
Engström MattiasSkåneslättens OLej start

D21 Kort-1

3 610 m, 145 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josefine SvenssonIFK Göteborg26:397:22
2Elin Hemmyr SkantzeJärla Orientering26:58+0:197:28
3Emma BergmanOK PAN-Kristianstad27:39+1:007:39
4Jennie RunessonOK Vivill28:22+1:437:51
5Maija OjanenKangasala SK28:46+2:077:58
6Marielle LarssonOK Södertörn29:09+2:308:04
6Elvira BjörklundTrollhättans SOK29:09+2:308:04
8Linnea GustafssonUddevalla OK30:33+3:548:27
9Stina HaraldssonJärla Orientering30:51+4:128:32
10Sanna GustavssonCentrum OK31:24+4:458:41
11Maja PetterssonKarlskrona SOK32:23+5:448:58
12Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK32:25+5:468:58
13Fredrika VångellLinköpings OK32:56+6:179:07
14Ina WesterlundPaimion Rasti33:10+6:319:11
15Fanny DecknerSkarpnäcks OL33:32+6:539:17
16Sara JosarpFK Friskus-Varberg34:02+7:239:25
17Sofia PerssonSnättringe SK34:34+7:559:34
18Lina NilssonUlricehamns OK34:41+8:029:36
19Jenni SimolaFinspångs SOK34:46+8:079:37 Ladda ner rutt i gpx-format
20Malin CarlssonSöders-Tyresö35:07+8:289:43
21Elin TörnrothHjobygdens OK35:20+8:419:47
22Linnea ClaesdotterIFK Lidingö SOK35:32+8:539:50
22Lina FredrikssonKorsnäs IF OK35:32+8:539:50
24Lisa FolinoKarlskrona SOK35:56+9:179:57
25Monika LundLitsbygdens SK36:12+9:3310:01
26Charlotte NedforsOK Roxen36:17+9:3810:03
27Sara NilssonOK Tranan36:18+9:3910:03
28Frida StrömgårdUddevalla OK36:42+10:0310:09
29Maja AnderssonOK Orion36:46+10:0710:11
30Emma EkbergTolered-Utby Ol-klubb36:52+10:1310:12
31Elin OlssonTibro OK37:08+10:2910:17
32Julia ErikssonOK Kolmården37:13+10:3410:18
33Moa HedegårdOK Kolmården37:31+10:5210:23
34Sofia SjögrenOK Kullingshof38:14+11:3510:35
34Malin SundqvistTullinge SK38:14+11:3510:35
36Anna HolmgrenIFK Umeå38:17+11:3810:36
37Boel SundbergOK Södertörn38:21+11:4210:37
38Laura D'angeloAttunda OK38:22+11:4310:37
39Maria SchmiterlöwHjobygdens OK38:27+11:4810:39
40Erika LindqvistSävedalens AIK38:54+12:1510:46
41Carin RosanderFinspångs SOK39:08+12:2910:50
42Maria GustafssonSävedalens AIK39:55+13:1611:03
43Ida-Maria SvenssonTrollhättans SOK40:29+13:5011:12
44Anna ÅhlinHelsingborgs SOK40:39+14:0011:15
44Elin CarlssonGöteborg-Majorna OK40:39+14:0011:15
46Karolina NygrenSkogspojkarnas OK40:46+14:0711:17
47Channa LönneTullinge SK40:50+14:1111:18
48Matilda MartinssonFalkenbergs OK41:04+14:2511:22
49Louise KlingstedtOK Södertörn41:07+14:2811:23
50Lisa WassénVänersborgs SK41:30+14:5111:29
51Malin LindbergForsa OK41:32+14:5311:30
52Mirja AnderssonOK Sarven41:40+15:0111:32
53Lydia MartinssonOK Tyr41:49+15:1011:35
54Therese LandmarkOK Kroppefjäll41:50+15:1111:35
55Julia NilssonTjalve IF Norrköping42:26+15:4711:45
56Monika LövsundUmeå OK42:28+15:4911:45
57Johanna IvarezOK Södertörn42:37+15:5811:48
58Monica OlssonUddevalla OK42:50+16:1111:51
59Frida KarlssonLinköpings OK43:25+16:4612:01
60Linda SvenssonSkåneslättens OL43:45+17:0612:07
60Sofia LauriKamrat och IF KIF43:45+17:0612:07
62Elisabet MöllerOK Nackhe44:03+17:2412:12
63Sandra BurénKöping-Kolsva OK44:08+17:2912:13
64Lisa HahlinOK Denseln44:46+18:0712:24
65Elise RognsvågUmeå OK44:50+18:1112:25
66Karin FredrikssonIstrums SK45:03+18:2412:28
67Marie RönnestrandFrösö IF45:19+18:4012:33
68Joanna MalmkvistSävedalens AIK45:31+18:5212:36
69Josefine DahlstedtTjalve IF Norrköping45:34+18:5512:37
70Sara SchmidtTrollhättans SOK45:52+19:1312:42
71Märta BerggrenOK Kolmården46:22+19:4312:50
72Jennifer WendeliusIFK Lidingö SOK46:32+19:5312:53
73Agnes RamleGöteborg-Majorna OK46:34+19:5512:53
74Ramona Åkermarck-MähönenIFK Lidingö SOK46:36+19:5712:54
75Erica HellgrenOK Älvsjö-Örby46:40+20:0112:55
76Malin HedbergLerums SOK46:47+20:0812:57
77Anna HallménUmeå OK46:55+20:1612:59
78Anna SchmiterlöwHjobygdens OK47:12+20:3313:04
79Sofia AnderssonCentrum OK47:21+20:4213:06
80Mette BrolinsonCentrum OK47:34+20:5513:10
81Malin AxFinspångs SOK47:39+21:0013:11
82Sofie RedtzerAttunda OK47:45+21:0613:13
83Anette ÖnerudOK Ravinen47:55+21:1613:16
84Mia GustafssonTolered-Utby Ol-klubb47:59+21:2013:17
85Ida LjungkvistHässleholms OK48:29+21:5013:25
86Anna LundkvistKils OK48:33+21:5413:26
87Isabelle SjöbergOK Österåker48:45+22:0613:30
88Sara Nordvall ForsbergOK Kolmården48:46+22:0713:30
89Nina LundkvistOK Österåker49:09+22:3013:36
90Emelie MalmbergMalmö OK49:13+22:3413:38
91Ida StödemanSurahammars SOK50:09+23:3013:53
92Elvira RamleGöteborg-Majorna OK50:41+24:0214:02
93Isabell HåkanssonIK Uven50:46+24:0714:03
94Louise PerlerothHaninge SOK51:02+24:2314:08
95Karin HermanssonIFK Lidingö SOK51:17+24:3814:12
96Sandra BomanLustens OK52:38+25:5914:34
97Johanna EkströmKlubblös53:34+26:5514:50
98Nadia El-CharifTolered-Utby Ol-klubb53:52+27:1314:55
99Elin KarlssonLycksele IF54:39+28:0015:08
100Camilla FingerroosMS Parma55:27+28:4815:21
101Ella JohanssonTibro OK55:56+29:1715:29
102Frida ForsbergTullinge SK56:20+29:4115:36
102Jill JohanssonSundsvalls OK56:20+29:4115:36
104Dora KockJärfälla OK56:22+29:4315:36
105Therese AlfredssonSävedalens AIK57:31+30:5215:55
106Emma BrännebyOK Kolmården57:45+31:0615:59
107Karin SkogSkogsluffarnas OK57:58+31:1916:03
108Katarina TallhageCentrum OK58:16+31:3716:08
109Pia-Maria BondessonFrosta OK58:19+31:4016:09
110Kristina CanowOK Österåker58:32+31:5316:12
111Elin SundqvistOK Tranan58:50+32:1116:17
112Sara SöderblomÄtrans IF59:09+32:3016:23
113Malin AndrénTibro OK59:39+33:0016:31
114Karin MidestadLinköpings OK1:00:34+33:5516:46
114Josefin KarlssonAttunda OK1:00:34+33:5516:46
116Elin ThyrCentrum OK1:00:41+34:0216:48
117Elin GustavssonCentrum OK1:01:07+34:2816:55
118Anna BirkestålKöping-Kolsva OK1:01:42+35:0317:05
119Louise HaneUmeå OK1:01:49+35:1017:07
120Karin KorsmanUmeå OK1:01:54+35:1517:08
121Elin PetterssonSurahammars SOK1:03:05+36:2617:28
122Rebecca MårtenssonKöping-Kolsva OK1:03:49+37:1017:40
123Katarina HolmgrenSkogsluffarnas OK1:04:58+38:1917:59
124Elin RahmqvistIFK Lidingö SOK1:05:28+38:4918:08
125Ida NordbergOK Tranan1:06:11+39:3218:20
126Sandra AnderssonFalkenbergs OK1:07:56+41:1718:49
127Kirsty McIntyreOK Tyr1:09:52+43:1319:21
128Amelie EldhLidköpings VSK1:10:07+43:2819:25
129Johanna AnderssonLidköpings VSK1:13:13+46:3420:16
130Märta FröjdSnättringe SK1:14:58+48:1920:45
131Veronika NesverovaLunds OK1:16:47+50:0821:16
132Malin NilssonFK Boken1:16:52+50:1321:17
133Julia SmedenmarkRonneby OK1:19:17+52:3821:57
134Frida ErikssonLustens OK1:21:15+54:3622:30
135Jenny WåhlanderLunds OK1:25:56+59:1723:48
136Siri WahlströmMalmö OK1:26:02+59:2323:49
137Anna BondesonLunds OK1:33:53+1:07:1426:00
138Nadine HitzOLK Argus1:34:33+1:07:5426:11
139Wanru SieMoxina OK1:34:35+1:07:5626:12
140Anniken GustafssonOK Roxen1:39:19+1:12:4027:30
141Maria PollMölndal Outdoor IF1:48:56+1:22:1730:10
142Ebba AndrénTibro OK2:01:39+1:35:0033:41
Isis JernstigVänersborgs SKej godkänd
Elsa JanssonJärla Orienteringej godkänd
Ebba Lindgren HermanssonLunds OKej godkänd
Mirjam DagisIF Hagenej start
Lisa GabrielssonFalköpings AIK OKej start
Veronica NuijaTjalve IF Norrköpingej start

D21 Kort-2

3 550 m, 143 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny PatanaHiidenkiertäjät23:326:37
2Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OK24:07+0:356:47
3Johanna SanderiIFK Lidingö SOK24:51+1:197:00
4Julia LauriOK Tisaren25:54+2:227:17
5Karin PerssonHagaby GoIF Örebro26:12+2:407:22
6Laura ParjanneHiidenkiertäjät26:15+2:437:23
7Nicole LjungdahlOK PAN-Kristianstad26:41+3:097:30
8Amilia BjörklundSävedalens AIK26:46+3:147:32
9Betty Ann BjerkreimIL Tyrving26:55+3:237:34
10Alice HugossonIFK Lidingö SOK28:36+5:048:03
11Josefin AronssonOK Tisaren28:41+5:098:04
12Sofia TörnqvistIFK Lidingö SOK28:44+5:128:05
13Linnea SundströmVittjärvs IK29:06+5:348:11
14Linda ByströmOK Kåre30:18+6:468:32
15Mari VäänänenKalevan Rasti30:24+6:528:33
16Maja BergerByåsen IL30:33+7:018:36
17Martina KarlssonStora Tuna OK31:14+7:428:47
18Anna OjapaloLynx31:18+7:468:49
19Lina LångStora Tuna OK31:38+8:068:54
20Sofia WallinIF Thor31:47+8:158:57
21Therese KorkeakoskiOK Milan31:55+8:238:59
22Kine GulliksenBækkelagets SK32:27+8:559:08
23Ida JohanssonSundsvalls OK32:31+8:599:09
24Josephine RegnellVäxjö OK32:39+9:079:11
25Heli HartvikPaimion Rasti32:52+9:209:15
26Johanna AlmséusIFK Hedemora OK32:56+9:249:16
27Ebba EkmanOK Tyr32:58+9:269:17
28Lovisa FalkHagaby GoIF Örebro33:04+9:329:18
29Lone Malmgren33:31+9:599:26
30Therese KlintbergLinköpings OK33:33+10:019:27
31Malin JacobsonOK Tor33:43+10:119:29
32Helmi KoliLynx33:49+10:179:31
33Elin FältmanLeksands OK34:09+10:379:37
34Karna ThorssonOK Linné34:15+10:439:38
35Anna ArvidssonKalmar OK34:17+10:459:39
35Marie DahlinKovlands IF34:17+10:459:39
37Kristin JacobsonKFUM Örebro OK34:30+10:589:43
38Anna-Karin JonassonHärnösands OK35:30+11:5810:00
39Pernilla BacklundNärpes OK35:46+12:1410:04
40Lisa SundströmOK Renen35:51+12:1910:05
41Pia WebbCambridge Sports Union35:53+12:2110:06
42Riina SuntioinenAngelniemen Ankkuri36:20+12:4810:14
43Maria BoisMalungs OK Skogsmårdarna36:22+12:5010:14
44Malin RylanderStora Tuna OK36:57+13:2510:24
45Sara RensgardOK Renen37:01+13:2910:25
46Katarina ÖstbergBredaryds SOK37:02+13:3010:25
47Elin Falk SörqvistIF Thor37:22+13:5010:31
48Linnea NordOK Klemmingen37:46+14:1410:38
49Johanna TholerudOK Sarven37:54+14:2210:40
50Malin ErikssonTierps SOK37:56+14:2410:41
51Elin LindTierps SOK38:02+14:3010:42
52Aino LeijonAvesta OK38:24+14:5210:49
53Frida AnsinSvaide Roma SOK38:48+15:1610:55
54Sofia HägglundOK Hammaren38:55+15:2310:57
55Laura HyyryläinenAnttolan Urheilijat39:04+15:3211:00
56Emma ForsbergOK Kåre39:13+15:4111:02
57Rebecka HoppeIF Thor39:15+15:4311:03
58Olga LundbäckDomnarvets GoIF39:24+15:5211:05
59Tove Sahl PaavoOK Klemmingen39:25+15:5311:06
60Emilia RantanenMS Parma39:27+15:5511:06
61Johanna RagvaldOK Linné39:45+16:1311:11
62Ida KujansuuHiidenkiertäjät39:50+16:1811:13
63Sofia LarssonHestra IF39:58+16:2611:15
64Saana OrkolaHiidenkiertäjät40:20+16:4811:21
65Jessica NilssonOK Milan40:31+16:5911:24
66Linda NorénArvidsjaurs OK40:44+17:1211:28
67Jenny DanielssonSundsvalls OK40:47+17:1511:29
68Josefin DahlstenEksjö SOK40:56+17:2411:31
69Ebba WesterbergIF Thor41:16+17:4411:37
70Jenni SabelHiisirasti41:33+18:0111:42
71Frida DanielssonVimmerby OK41:57+18:2511:49
72Anna-Karin NilssonMalungs OK Skogsmårdarna41:58+18:2611:49
73Marika LindahlOK Milan42:03+18:3111:50
74Anni KivilaaksoEspoon Suunta42:23+18:5111:56
75Caroline ThunbergOK Roslagen42:34+19:0211:59
76Hanna WesterbergAvdankad OL42:37+19:0512:00
77Hanna FalkIF Thor42:59+19:2712:06
78Joosefiina MäkeläAngelniemen Ankkuri43:11+19:3912:09
78Susanne ErikssonOK Milan43:11+19:3912:09
80Sara MagnussonOK Måsen43:15+19:4312:10
81Emma RosénOK Njudung43:24+19:5212:13
82Lisa ErikssonIF Thor43:34+20:0212:16
83Johanna CavallinValbo AIF43:35+20:0312:16
84Johanna SellingHärnösands OK43:39+20:0712:17
85Evelina ChristofferssonOK Roslagen44:03+20:3112:24
86Katrin KröpplHSV Großmittel44:20+20:4812:29
87Rask AttackMicke Mellbergs SOK44:21+20:4912:29
88Stina GuståsLinköpings OK44:25+20:5312:30
89Ida OlssonHagaby GoIF Örebro44:34+21:0212:33
90Julia MayerHSV Großmittel44:54+21:2212:38
91Lisha KimOLG Chur44:59+21:2712:40
92Pia Skyttersæter IversenHeming Orientering45:28+21:5612:48
93Anne Marthe PeveriEiker OL45:29+21:5712:48
94Samantha AhlgrenOK Roslagen46:05+22:3312:58
95Emma LundmanOK Roslagen46:06+22:3412:59
96Michelle RuppenthalOLG Chur46:27+22:5513:05
97Sofia PengerPargas IF46:47+23:1513:10
98Noora HyvönenAngelniemen Ankkuri47:21+23:4913:20
99Erika BlixtOK Hammaren47:31+23:5913:23
100Miranda LeafDrongo48:17+24:4513:36
101Lina WestlundTrosabygdens OK48:25+24:5313:38
102Ann Forslin48:33+25:0113:40
103Torun SwenningOK Linné49:30+25:5813:56
104Ladina FeuchtOLG Schaffhausen49:33+26:0113:57
105Emilia EkIF Minken49:48+26:1614:01
106Sofie SöderholmSträngnäs-Malmby OL49:58+26:2614:04
107Marita Lilja GrønhovdModum O-Lag50:12+26:4014:08
108Corina RingliOLG Schaffhausen50:24+26:5214:11
109Alexandra ForssÄrla IF50:30+26:5814:13
110Anna BjörklundBjursås OK50:34+27:0214:14
111Linn MöllerVisborgs OK50:43+27:1114:17
112Agnes WestlundTrosabygdens OK50:44+27:1214:17
113Anna CarlbergOK Hammaren51:27+27:5514:29
114Erika HammarlindNjurunda OK51:48+28:1614:35
115Sara RudhAvesta OK51:55+28:2314:37
116Toril FalkenbergStavanger OK51:57+28:2514:38
117Maria JohanssonTorsås OK52:00+28:2814:38
118Annika HerzogOLG Schaffhausen52:18+28:4614:43
119Mary FlemingSouth Yorkshire Orienteers52:44+29:1214:51
120Louise CarlssonBoxholm-Mjölby OL53:07+29:3514:57
121Rosemary HartmannShado54:23+30:5115:19
122Lena OttLeksands OK55:36+32:0415:39
123Fabienne HaasGlobi OK56:42+33:1015:58
124Rachel CollinsDFOK56:52+33:2016:01
125Ursina CaluoriOLG Schaffhausen57:08+33:3616:05
126Nathalie AnderssonSträngnäs-Malmby OL57:42+34:1016:15
127Linda PuntschartOLG Chur57:47+34:1516:16
128Michelle HaasGlobi OK57:54+34:2216:18
129Karin JaneråsOK Linné1:01:28+37:5617:18
130Louise PramlidOK Roslagen1:01:46+38:1417:23
131Malin RehnholmOK Linné1:05:42+42:1018:30
132Andrea Au1:06:26+42:5418:42
133Beatrice HuhtaOK Måsen1:09:35+46:0319:36
134Louise Nordahl1:11:45+48:1320:12
135Frida RoosIF Thor1:13:20+49:4820:39
136Adela NovakovaOK24 Praha1:18:29+54:5722:06
137Sau Mei ChanYAOC, Hong Kong1:22:27+58:5523:13
138Eva Berecz1:25:18+1:01:4624:01
139Klara SkoogOK Hammaren1:25:23+1:01:5124:03
Maren KoplandModum O-Lagej godkänd
Stina AndreassonGustavsbergs OKej godkänd
Stina BergSävedalens AIKej godkänd
Madlaina SchaadOLG Churej godkänd
Hanna GustafssonOK Kåreej start
Elisabet HalvarssonKFUM Örebro OKej start
Moa Olssonej start
Yuqing ZhengOACej start

H21 Kort-1

4 250 m, 149 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna25:235:58
2Aleksi SorsaTampereen Pyrintö25:46+0:236:03
3Gustav HindérOK Tisaren27:13+1:506:24
4Mats NordbrødenHalden SK27:42+2:196:31
5Pekka HyvönenAngelniemen Ankkuri28:05+2:426:36
6Andreas HöyeFredrikstad SK28:07+2:446:36
7Tuomo MäkeläAngelniemen Ankkuri28:47+3:246:46
8Brent GodmanGotlands Bro OK30:08+4:457:05
9Teemu LehtorantaSK Uusi30:15+4:527:07
10Fredrik AhnlénOK Hammaren30:19+4:567:08
11Henrik AnderssonBredaryds SOK30:40+5:177:12
12Oskar SjöbergOK Linné30:49+5:267:15
13Daniel ForsellOK Raseborg31:58+6:357:31
14Olli MalinenSK Uusi32:10+6:477:34
15Anders BennitzOK Renen32:20+6:577:36
16Morten Taraldsten BrunesModum O-Lag32:35+7:127:40
17Ulf TroengOK Linné32:46+7:237:42
18Samuli SaukkonenSK Uusi32:54+7:317:44
19Viktor AntonssonEksjö SOK33:11+7:487:48
20Ville SabelHiisirasti33:13+7:507:48
21Per AspegrenOK Kontinent33:34+8:117:53
22Viktor LindbergOK Roslagen33:38+8:157:54
23Jonas BorgSödertälje-Nykvarn OF33:40+8:177:55
24Mikael JaneråsOK Linné33:59+8:367:59
25Robert SandbergOK Roslagen34:01+8:388:00
26Daniel OlssonUddevalla OK34:08+8:458:01
27Henrik TostebergLinköpings OK34:30+9:078:07
28Tobias RehnholmOK Linné35:01+9:388:14
29Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken35:31+10:088:21
30Henrik BalaguéFalköpings AIK OK35:36+10:138:22
31Tobias JohanssonOK Skogshjortarna35:39+10:168:23
32Johannes KnutasAttunda OK35:47+10:248:25
33Rainer KujalaLynx35:49+10:268:25
34Oskar HöglundMotala AIF OL36:21+10:588:33
35Jon EklundIK Jarl Rättvik36:27+11:048:34
36Aleksi PietikäinenSK Uusi36:45+11:228:38
37Isak EklövOK Linné36:58+11:358:41
38Johan AspegrenOK Kontinent37:07+11:448:44
39Hermanni SankeloIkaalisten Nouseva-Voima38:17+12:549:00
40Karl FremstadIL Tyrving38:31+13:089:03
41Johan SalomonssonVänersborgs SK38:41+13:189:06
42Joel Andersson SkantzeJärla Orientering Och Skidor39:40+14:179:20
43Nils NedforsOK Roxen40:21+14:589:29
44Samuel JohanssonOK Hammaren40:52+15:299:36
45Eirik Holth JohannessenRøyken O-Lag41:17+15:549:42
46Jonathan KarlssonOK Tisaren41:29+16:069:45
47Jonas EnarssonLunds OK41:30+16:079:45
48Jakob IvarssonHaninge SOK41:49+16:269:50
49Kaspar LiljaModum O-Lag42:07+16:449:54
50August KollbergEksjö SOK42:49+17:2610:04
51Fredric GustafssonJönköpings OK42:55+17:3210:05
52Kalle JohanssonOK Hammaren42:58+17:3510:06
53Joakim GustafssonFinspångs SOK43:01+17:3810:07
54Jaakko LiukkalaHauhon Sisu43:08+17:4510:08
55Christoffer OhlssonUddevalla OK43:30+18:0710:14
56Otto LundmanOK Roslagen43:55+18:3210:20
57Antti SainioSK Uusi44:05+18:4210:22
58Stuart FellFinnfemfell44:26+19:0310:27
59Sebastian Andersson44:37+19:1410:29
60Albin SchurmannHylte OK44:48+19:2510:32
61Henrik LidhageIK Ymer44:51+19:2810:33
62Kyongsa RiNydalens SK44:58+19:3510:34
63Daniel NilssonSkåneslättens OL45:21+19:5810:40
64Johan PhilipssonMarkaryds FK46:02+20:3910:49
65Tobias KonradssonOK Roxen46:04+20:4110:50
66Henrik ÅbergIF Thor46:16+20:5310:53
67Andrey LamovStora Tuna OK46:30+21:0710:56
68Claes LundströmSkellefteå OK46:47+21:2411:00
69Mårten RostöRånäs OK46:55+21:3211:02
70Tomas GunnarssonOK Nackhe47:05+21:4211:04
71Adam JohanssonTrollhättans SOK47:56+22:3311:16
72Johan NordinSundsvalls OK48:04+22:4111:18
73Joona OjapaloLynx48:08+22:4511:19
74Fredrik PajalaOK Renen48:21+22:5811:22
75Viktor StridhÖsterfärnebo IF48:51+23:2811:29
76Anders Hermansson49:04+23:4111:32
77Gustav ÖstlingOK Skogshjortarna49:23+24:0011:37
77Johan HagströmFalkenbergs OK49:23+24:0011:37
79Philip EdvardssonEksjö SOK49:43+24:2011:41
80Andreas LeijgårdGudhems IF49:49+24:2611:43
81Aleksi MäenpääSK Uusi49:56+24:3311:44
82Arno Lilja GrønhovdModum O-Lag50:31+25:0811:53
83Gustav MagnussonIF Hagen50:48+25:2511:57
84Anders OhlssonUddevalla OK51:02+25:3912:00
85Sam ErikssonAndrarums IF51:09+25:4612:02
86Oliver HagmanOK Roslagen51:56+26:3312:13
87Anton MarmelidHelsingborgs SOK51:59+26:3612:13
88Anders YngveIK Hakarpspojkarna52:42+27:1912:24
89Sebastian WahlströmMalmö OK52:54+27:3112:26
90Olle HanssonOK Roxen53:02+27:3912:28
91Andreas BranellRyda SK53:26+28:0312:34
92Jonatan FridolfssonOK Gränsen53:31+28:0812:35
93Ville SuntioinenKarkki-Rasti54:13+28:5012:45
94Andreas ÅkerströmSOK Träff54:24+29:0112:48
95Mikko HulkkonenSK Uusi54:27+29:0412:48
96Marcus Faruga KarldénKvillebyns SK54:29+29:0612:49
97Alexey ErmachenkovMephl55:07+29:4412:58
98Jonas SundellUmeå OK56:23+31:0013:16
99Håkan Richter58:37+33:1413:47
100Elis NordströmKils OK58:52+33:2913:51
101Jesper ÅgrenLunds OK58:54+33:3113:51
102Robert LarssonGamleby OK59:20+33:5713:57
103Jens UddénLjungskile FK59:38+34:1514:01
104Erik StridhÖsterfärnebo IF59:40+34:1714:02
105Kristofer NilssonHästveda OK59:48+34:2514:04
106Mikael AxelssonOK Skogshjortarna1:00:09+34:4614:09
107Fredrik TholerudOK Sarven1:00:39+35:1614:16
108Axel SjöbergOK Hammaren1:01:54+36:3114:33
109Eirik Renna EilertsenKirkenes Idrettsforening1:02:07+36:4414:36
110Adam FredénFalköpings AIK OK1:02:13+36:5014:38
111Gabriel LinderssonGamleby OK1:02:25+37:0214:41
112Victor ArvesvedTibro OK1:02:33+37:1014:43
113Fredrik SörqvistSigtuna OK1:04:27+39:0415:09
114Tommy StenkvistRyda SK1:04:37+39:1415:12
115Robin ErikssonOK Roslagen1:04:43+39:2015:13
116Tobias BladhLunds OK1:05:01+39:3815:17
117Martin StrömgrenOK Linné1:05:30+40:0715:24
118Tim ZetterbergFalköpings AIK OK1:07:35+42:1215:54
119Adrien CoulierCS Pertuis1:07:43+42:2015:56
120Emil JanssonOK Rodhen1:08:45+43:2216:10
121Patrick DreselSC Klecken1:09:29+44:0616:20
122Jens WestinSeskarö IF1:10:16+44:5316:32
123Johan OlofssonOK Skogshjortarna1:10:33+45:1016:36
124Hjalmar EldhLidköpings VSK1:11:05+45:4216:43
125Jesper TibellLånghundra IF1:11:10+45:4716:44
126Alfred SteindahlStenungsunds OK1:12:04+46:4116:57
127Antti LindqvistSK Uusi1:12:53+47:3017:08
128Lukas WittenbecherLunds OK1:13:49+48:2617:22
129Edvin Keller1:14:20+48:5717:29
130Oskar EklundMålilla OK1:17:06+51:4318:08
131Rasmus RostöRånäs OK1:18:24+53:0118:26
132Odin LingaIL Gular1:19:09+53:4618:37
133Maurin FritzOLG Chur1:19:54+54:3118:48
134Patrik SundgrenVallentuna-Össeby OL1:20:02+54:3918:49
135Filip JounotTjalve IF Norrköping1:20:07+54:4418:51
136Anton PetterssonTibro OK1:22:40+57:1719:27
137Aleksander SamuelssonOK 64 Torpa1:25:50+1:00:2720:11
138Nicolas GürtlerOLG Kakowa1:29:33+1:04:1021:04
139Chi Kin ChauYAOC, Hong Kong1:31:10+1:05:4721:27
140Juan Carlos Bedoya ObandoO-Ringen Academy ( Colombia )1:32:08+1:06:4521:40
141Jacob KällströmVallentuna-Össeby OL1:33:34+1:08:1122:00
142Gilbert LEEYAOC, Hong Kong1:38:45+1:13:2223:14
143Anson MUIYAOC, Hong Kong1:38:52+1:13:2923:15
144Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL1:41:08+1:15:4523:47
145Io Pan WongYAOC1:53:51+1:28:2826:47
146Charles LeungYAOC, Hong Kong2:06:01+1:40:3829:39
147Bruce LIYAOC, Hong Kong2:13:05+1:47:4231:18
148Chiang Wai MingYAOC, Hong Kong2:14:59+1:49:3631:45
Tim OlssonBrattås CKej godkänd
Björn HellrupOK PAN-Kristianstadej start
Johan LarssonOK Skogshjortarnaej start
Axel MatssonHjärnarps OLej start
Erik RamqvistLidköpings VSKej start
Daniel SöderströmOK Skogsvargarnaej start
Måns WidemarkTjalve IF Norrköpingej start

H21 Kort-2

4 240 m, 144 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle BoströmJärla Orientering23:255:31
2Emil GranqvistOK Ravinen23:38+0:135:34
3Sindre RønningNydalens SK26:54+3:296:20
4Ville KeskisaariIFK Lidingö SOK27:22+3:576:27
5Simon HodlerIFK Mora OK27:37+4:126:30
6Anders HedbergGöteborg-Majorna OK27:54+4:296:34
7Niklas SundqvistTullinge SK28:03+4:386:36
8William RiggHalden SK28:07+4:426:37
9Oskar ArleboKFUM Örebro OK28:31+5:066:43
10Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OF28:36+5:116:44
11Mikko PatanaHiidenkiertäjät28:37+5:126:44
12Simon HedlundÄrla IF28:42+5:176:46
13Christoffer EskilssonTullinge SK28:55+5:306:49
14Ivan ForsgrenOK Tisaren29:01+5:366:50
15Jacob LindstamOK Ravinen29:19+5:546:54
16Jonatan AronssonOK Tisaren29:20+5:556:55
17Simon SanderiIFK Lidingö SOK30:13+6:487:07
18Johan ErikssonHagaby GoIF Örebro30:27+7:027:10
19Filip JacobssonOK Tisaren30:36+7:117:13
20Samuel AnderssonHagaby GoIF Örebro30:46+7:217:15
21Emil FolinoKarlskrona SOK30:49+7:247:16
22Simon SvenssonOK PAN-Kristianstad31:06+7:417:20
23Anders HåkanssonOK Kåre31:29+8:047:25
24Johan StrandGöteborg-Majorna OK31:40+8:157:28
25Jonty OramAuckland OC31:42+8:177:28
26Assar HellströmOK Ravinen31:44+8:197:29
27Marcus HalvarssonKFUM Örebro OK32:09+8:447:34
28Björn PramlidOK Klemmingen32:11+8:467:35
29Måns BrännebyOK Kolmården33:01+9:367:47
30Markus SvenssonOK PAN-Kristianstad33:51+10:267:59
31Simon TeikeForsa OK34:01+10:368:01
32Johan EngströmOK Orion34:11+10:468:03
33Mathias WilhelmssonOK Kåre34:29+11:048:07
34Andreas HultqvistTullinge SK34:54+11:298:13
35Joel NilssonIFK Göteborg35:06+11:418:16
36Daniel AnderssonIK Gandvik35:07+11:428:16
37Fredrik LarssonOK Södertörn35:17+11:528:19
38Johan BlickOK Alehof35:34+12:098:23
39Erik MattssonJärla Orientering35:37+12:128:24
40Andreas NordforsStora Tuna OK35:44+12:198:25
41Lukas GustavssonCentrum OK36:02+12:378:29
42Jakob EmanderStigmännen Karlshamns OK36:11+12:468:32
43Gustav NäsmanHaninge SOK36:12+12:478:32
44Johan HindérTolered-Utby Ol-klubb36:14+12:498:32
45Matti MaajärviLappeen Riento36:23+12:588:34
46Emil HammarströmOK Måsen36:29+13:048:36
47Christofer NäsholmÄrla IF36:30+13:058:36
48Marcus UllmanOK Alehof36:44+13:198:39
49Niclas LarssonKöping-Kolsva OK37:23+13:588:49
50Carl MagnussonIFK Mora OK37:30+14:058:50
51Kalle LiukkonenKummola Racing37:31+14:068:50
52William NilssonOK Södertörn37:34+14:098:51
53Martin BlomgrenStora Tuna OK37:37+14:128:52
54Jens ÖströmOK Tyr37:50+14:258:55
55Emil AlexanderssonStora Tuna OK38:17+14:529:01
56Eddie EdströmSundsvalls OK38:27+15:029:04
57Markus LivingOK Kåre38:29+15:049:04
58Julius HakkarainenMS Parma38:34+15:099:05
59Fredrik ForsbergTullinge SK38:37+15:129:06
60Jakob ForsseliusSkellefteå OK38:38+15:139:06
61Henrik FröjdRehns BK38:57+15:329:11
62Anton HemlinIK Uven39:02+15:379:12
63Johan GothCentrum OK39:05+15:409:13
64Jakob AttåsOK Tisaren39:24+15:599:17
65Kristian Narbro PorathTolered-Utby Ol-klubb40:08+16:439:27
66Andreas HerzogOLG Schaffhausen40:25+17:009:31
67Emil HåsteenRånäs OK40:26+17:019:32
68Tintin KarlbergTullinge SK40:35+17:109:34
69Daniel ÖrnIK Hakarpspojkarna41:37+18:129:48
70Erik AnderssonIK Gandvik41:40+18:159:49
71Tobias ForsénTullinge SK42:05+18:409:55
72Magnus SellingHärnösands OK42:28+19:0310:00
73Jonas PalmSävedalens AIK42:47+19:2210:05
74Rasmus AlenKangasala SK43:38+20:1310:17
75Oskar EngmanNyköpings OK43:48+20:2310:19
76Jonas ÅkerdahlSundsvalls OK43:53+20:2810:20
77Johan NymanForsa OK43:55+20:3010:21
78Tomas JohnssonSundsvalls OK44:11+20:4610:25
79Marcus KempeSävedalens AIK44:14+20:4910:25
80Fredrik LarssonHagaby GoIF Örebro44:21+20:5610:27
81Pyry IlmarinenHiidenkiertäjät44:27+21:0210:29
82Matthias LeibundgutOLV Hindelbank44:47+21:2210:33
83Magnus FranssonÄrla IF44:58+21:3310:36
84Robin Westerlund45:06+21:4110:38
85Anton DanielsAttunda OK45:36+22:1110:45
86Jan Lennart DalheimerIK Vikings OK45:50+22:2510:48
87Filip ÖstmanKristinehamns OK45:54+22:2910:49
88Tobias AnderssonOK Österåker46:21+22:5610:55
89Christian HedquistOK Tyr46:27+23:0210:57
90Erik AlmséusIFK Hedemora OK47:26+24:0111:11
91Kalle LarssonForsa OK47:59+24:3411:19
92Mikael AnderssonIK Gandvik48:13+24:4811:22
93Niclas HägglundLinköpings OK48:41+25:1611:28
94Andreas HallIFK Lidingö SOK48:46+25:2111:30
95Anders GranbergOK Klemmingen49:50+26:2511:45
96Mattias KuoskuTolered-Utby Ol-klubb50:34+27:0911:55
97Arvid HammarFK Herkules50:38+27:1311:56
98Demian GanderOLG Pfäffikon51:05+27:4012:02
99David WesterlundTäby OK51:09+27:4412:03
100Joel ForsgrenOK Tisaren51:59+28:3412:15
101Ken EriksonNärpes OK52:18+28:5312:20
102Anders PlattJärla Orientering52:39+29:1412:25
103Magnus WilhelmssonForsa OK53:01+29:3612:30
104Emil WippJärla Orientering53:02+29:3712:30
105Lars DahlströmHJS-Vansbro OK53:31+30:0612:37
106Olle PenttinenIFK Hedemora OK53:33+30:0812:37
107Henrik BrusSävedalens AIK54:04+30:3912:45
108Alexander NilssonOK Södertörn54:22+30:5712:49
109Linus Talltjärn54:30+31:0512:51
110Viktor StenssonGöteborg-Majorna OK55:08+31:4313:00
111Jesper MelinGarphyttans IF55:20+31:5513:03
112Oscar SturkWaxholms OK55:55+32:3013:11
113Nils WestlundTrosabygdens OK56:20+32:5513:17
114Oskar HermanssonCentrum OK57:17+33:5213:30
115Erik EdénWaxholms OK58:23+34:5813:46
116Fredrik JohanssonLinköpings OK58:30+35:0513:47
117Sebastian RunanderTrosabygdens OK1:00:11+36:4614:11
118Mårten HolmströmOK Österåker1:01:06+37:4114:24
119SUN YIChina DEER-O1:01:24+37:5914:28
120Emil ThalinOK Älvsjö-Örby1:01:50+38:2514:35
121Lars OlovssonRehns BK1:02:12+38:4714:40
122Christopher LambertShado1:02:39+39:1414:46
123Albin Elnerud1:04:35+41:1015:13
124Abdulkadir KöseoğluEONTOURS1:04:38+41:1315:14
125Kieran WoodsAuckland OC1:04:50+41:2515:17
126Joel AnderssonIK Gandvik1:05:28+42:0315:26
127Erik HögkvistOK Tyr1:05:32+42:0715:27
128Ole-Kristian KaspersenMo o-klubb1:06:01+42:3615:34
129Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK1:06:53+43:2815:46
130Tim GlogauLVB Leipzig1:07:04+43:3915:49
131Håvar ØstvikBardu IL1:07:29+44:0415:54
132Tobias BeckiusOK Tyr1:07:36+44:1115:56
133Christofher RamströmSträngnäs-Malmby OL1:09:19+45:5416:20
134Andreas StenmarkFMTM1:14:01+50:3617:27
135Kevin LarssonGöteborg-Majorna OK1:14:16+50:5117:30
136Peter SvanbergOK Cannes1:15:23+51:5817:46
137August RamleGöteborg-Majorna OK1:17:51+54:2618:21
138Zhenyang QiuCrazy Young1:24:26+1:01:0119:54
139Wang Ki YuenHKOC1:26:20+1:02:5520:21
140Yuxuan ZhaoCrazy Young1:37:33+1:14:0823:00
141Yngve RahlénOK Ravinen1:46:32+1:23:0725:07
142Fang RongrongChina DEER-O2:09:09+1:45:4430:27
Jakob RedtzerAttunda OKej godkänd
Mikael WilhelmssonSöders-Tyresöej godkänd
Mattias AnderssonIK Gandvikej start
Nils GumaeliusWaxholms OKej start
Mats JohnssonCentrum OKej start
Jonatan LageOK Hällenej start
Svante PerssonSöderhamns OKej start
Jonas RinnbäckOK Ravinenej start
HEO SeongbeomForest OCej start
Per SjögrenKFUM Örebro OKej start
Dominik WagnerOLG Kakowaej start
Andreas ZeijlonOK Hällenej start

D20

3 690 m, 90 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daria PanchenkoNord West32:038:41
2Jonna ForsVästerås SOK33:01+0:588:56
3Evelyn WendeliusIFK Lidingö SOK33:44+1:419:08
4Ann-Charlotte SpangenbergTäby OK33:52+1:499:10 Ladda ner rutt i gpx-format
4Maiken Økern HågårdKonnerud IL33:52+1:499:10
6Kerstin WadmanGöteborg-Majorna OK34:06+2:039:14
7Kristin WillamoSödertälje-Nykvarn OF34:10+2:079:15
8Elin JarlemarkIFK Lidingö SOK35:08+3:059:31
9Klara LjunggrenLinköpings OK36:16+4:139:49
10Sofia BerglundIFK Mora OK36:30+4:279:53
11Roanne LilleyScottish Junior Squad36:41+4:389:56
12Anna KarlströmOK Linné37:36+5:3310:11
13Mirjam DalénSala OK38:17+6:1410:22
14Andrea VetrickovaSlavia Hradec Kralove39:10+7:0710:36
15Elsa AnderssonBredaryds SOK39:23+7:2010:40
15Anni BergerBerger-Clan39:23+7:2010:40
17Ebba GanslandtIFK Lidingö SOK39:40+7:3710:44
18Kathryn BarrScottish Junior Squad39:46+7:4310:46
19Alice AronengHestra IF40:30+8:2710:58
20Hanna RöstinOK Ravinen41:54+9:5111:21
21Ellen FrostOK Roslagen42:09+10:0611:25
22Alma LaudonVännäs OK42:23+10:2011:29
23Marte Lien JohnsenByåsen IL42:30+10:2711:31
24Rosa TrummerOK Oachkatzlschwoaf42:41+10:3811:34
25Carolina JonsellTäby OK42:50+10:4711:36
26Synne SkjærsteinIL Tyrving43:01+10:5811:39
27Lucie JanouškováTatran Jablonec43:02+10:5911:39
28Sarah PerssonOK Denseln43:18+11:1511:44
29Tova HermodssonLunds OK43:33+11:3011:48
30Emma BairdScottish Junior Squad43:44+11:4111:51
31Hanna BoquistIK Uven43:49+11:4611:52
32Emelie KarlssonSävedalens AIK43:55+11:5211:54
33Ellen BromanOK Roslagen44:14+12:1111:59
34Ebba EnvallIK Hakarpspojkarna44:41+12:3812:06
35Emma DjerfLerums SOK45:09+13:0612:14
36Ida PalmbergOK Hammaren45:35+13:3212:21
37Ingvild KongslienSkogspojkarnas OK45:55+13:5212:26
38Idunn HaavengenNtnui46:21+14:1812:33
39Tilda MarmelidOK Roxen46:41+14:3812:39
40Michaela ZurynkovaEkonom Praha46:44+14:4112:39
41Victoria AsketunOK Roxen47:35+15:3212:53
42Michelle AbeniOLG Chur48:22+16:1913:06
43Amanda RangertIK Hakarpspojkarna48:45+16:4213:12
44Franziska HochstetterUSV Jena48:52+16:4913:14
45Emma WilsonScottish Junior Squad48:55+16:5213:15
46Celine Hinge KrogsgaardSilkeborg OK49:28+17:2513:24
47Tilda AnderssonOK Ravinen49:53+17:5013:31
48Emer PerkinsIrish Junior Team50:29+18:2613:40
49Elin NallgårdVästerås SOK50:49+18:4613:46
50Sarah MagnussonLinköpings OK50:50+18:4713:46
51Malin NymanOK Tyr51:32+19:2913:57
52Sofia DahlHärlövs IF51:43+19:4014:00
53Anna HerbertTäby OK52:20+20:1714:10
54Tua DahlgrenÖstersunds OK53:04+21:0114:22
55Matilda MelénOK Kåre53:05+21:0214:23
56Anna HallménOK Tisaren53:58+21:5514:37
57Sofia ErikssonStora Tuna OK54:02+21:5914:38
58Sara ForsbergIK Uven54:10+22:0714:40
59Tora WesterbergOK Kolmården54:16+22:1314:42
60Emmy HelmerssonHässleholms OK54:23+22:2014:44
61Hanna SundströmVästerås SOK54:45+22:4214:50
62Josefin BovellanNAIS Orienteringsklubb55:21+23:1815:00
63Kaja StalderNWK Be/So56:38+24:3515:20
64Anja ScherrerOLG Chur56:54+24:5115:25
65Emma NordbergOK Tranan57:02+24:5915:27
66Alice BarreforsIK Uven57:36+25:3315:36
67Hayley SmithAuckland OC58:19+26:1615:48
68Malin JanssonHjobygdens OK58:33+26:3015:52
69Olivia LönkvistOK Vivill59:00+26:5715:59
70Beatriz SanguinoCPOC59:22+27:1916:05
71Sofia KlassonHestra IF1:00:05+28:0216:16
72Margarita BacustinaNorthern Wind1:00:46+28:4316:28
73Rebecka SvenssonVärend GN OL1:01:16+29:1316:36
74Hanna LeppävuoriKuopion Suunnistajat1:02:16+30:1316:52
75Matilda SkunckeTäby OK1:03:17+31:1417:08
76Ciara SilbyIrish Junior Team1:03:37+31:3417:14
77Annalena SchmidOLG Chur1:04:18+32:1517:25
78Lena HöhneLVB Leipzig1:05:05+33:0217:38
79Fanni MarkussenAsker SK1:06:16+34:1317:57
80Ebba LeicktTullinge SK1:07:17+35:1418:14
81Malin FritzellMullsjö SOK1:12:38+40:3519:41
82Stina LindbergOK Djerf1:14:18+42:1520:08
83Moa JohanssonVännäs OK1:16:20+44:1720:41
84Ann JohanssonSundsvalls OK1:20:04+48:0121:41
85Apolena MalinovaSlavia Hradec Kralove1:42:12+1:10:0927:41
86Eadaoin McCavanaIrish Junior Team2:06:09+1:34:0634:11
87Clodagh MoranIrish Junior Team2:11:00+1:38:5735:30
Moa KjellbergBjörkfors GoIFej godkänd
Norna MolinOK Klemmingenej godkänd
Clare StansfieldScottish Junior Squadej godkänd
Elin HermanssonKungälvs OKej start
Elin BlombergLycksele IFej start
Alice HultinOK Löftanej start
Essi RoininenHelsingin Suunnistajatej start
Meabh PerkinsIrish Junior Teamej start
Claudia KantolaLahden Suunnistajat-37ej start

H20

4 000 m, 112 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jørgen WulfsbergNydalens SK26:086:32
2Alasdair PedleyScottish Junior Squad26:54+0:466:43
3Jonas TofteredIF Rigor27:14+1:066:48
4Lachlan ChavasseScottish Junior Squad27:20+1:126:50
5Arttu LaaksonenAngelniemen Ankkuri28:03+1:557:00
6Conall WhelanIrish Junior Team28:04+1:567:01
6Guillaume WyrschANCO28:04+1:567:01
8Waldemar AnderssonLånghundra IF28:30+2:227:07
9Pavel YufanovNord West28:57+2:497:14
10Gustaf BerglundIFK Mora OK29:05+2:577:16
11Henrik André LarsenKongsberg OL29:23+3:157:20
12Amund Bø KongsbakkBodø Orientering29:39+3:317:24
13Rasmus WickbomBergnäsets AIK30:12+4:047:33
14Jeremias JoutsensaariKangasala SK30:26+4:187:36
15Andreas PerssonOK Hammaren30:34+4:267:38
16Arvid LinderOK Hällen30:50+4:427:42
17Benjamin LangerakJärfälla OK31:04+4:567:46
18Finn LydonScottish Junior Squad31:26+5:187:51
19Mikkel LyskjærFarum Tisvilde OK31:28+5:207:52
20Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK31:36+5:287:54
21Cyrill FrickerOLK Argus31:50+5:427:57
22Rasmus LundbergOK Bävern31:54+5:467:58
23Romain WältiANCO31:55+5:477:58
24Tim HarrisonScottish Junior Squad32:08+6:008:02
25Adrian Stokdal OpheimFreidig32:21+6:138:05
25Jostein TandbergNydalens SK32:21+6:138:05
27Christian RedtzerAttunda OK32:22+6:148:05
28Isak HertinIK Hakarpspojkarna32:27+6:198:06
29Gustav FrænellSundsvalls OK32:32+6:248:08
29Lasse Fugmann ThamdrupFarum Tisvilde OK32:32+6:248:08
31Maxime WyrschANCO32:43+6:358:10
32Morten Rindom KnudsenOK Melfar32:59+6:518:14
33Olle SörqvistMarkbygdens OK33:23+7:158:20
34David RisbergKils OK33:32+7:248:23
34Mathias VindalFreidig33:32+7:248:23
36Jonas LauriFK Herkules33:42+7:348:25
37Daniel RönnqvistOK Linné34:08+8:008:32
38Håkon LundKongsberg OL34:21+8:138:35
39Fredrik JohanssonOK Nackhe34:30+8:228:37
40Hannes StubbIK Falken34:47+8:398:41
41Mathias BlomsterRonneby OK34:52+8:448:43
42Silas HotzOLK Argus35:08+9:008:47
43Antonin StampbachANCO35:10+9:028:47
44James AcklandScottish Junior Squad35:24+9:168:51
45Marek NovotnyTJ Tatran Jablonec35:29+9:218:52
46Emil Olander LorenzAllerød OK35:33+9:258:53
47Ruairi LongIrish Junior Team35:53+9:458:58
48Mårten OlssonGävle OK36:00+9:529:00
49Øystein Fruseth ChristiansenNtnui36:01+9:539:00
50Rasmus NielsenAllerød OK36:07+9:599:01
51Severin MüllerOLG Thun36:20+10:129:05
52Albin LarssonGotlands Bro OK36:27+10:199:06
53David MichekTatran Jablonec36:47+10:399:11
54Tobias KarlssonSnättringe SK37:37+11:299:24
55Rasmus EkströmMS Parma38:02+11:549:30
56Truls LindholmSundsvalls OK38:13+12:059:33
57Hugo ThunbergOK Alehof38:14+12:069:33
58Carl EkbringKexholms SK38:32+12:249:38
59Niilo OjanahoOunasvaaran Hiihtoseura38:48+12:409:42
60Simon TörnqvistOK Ravinen39:18+13:109:49
61Oskar EngesAttunda OK39:28+13:209:52
62Bjørn Anders FlågenHeming Orientering39:29+13:219:52
63Andreas KarlssonPiteå IF Orientering39:37+13:299:54
64Hugo DalhammerOK Roxen40:22+14:1410:05
65Martin StorkampSundsvalls OK40:57+14:4910:14
66Sixten ElehedLinköpings OK41:15+15:0710:18
66Linus BacklundOK Södertörn41:15+15:0710:18
68Emil RoosAttunda OK41:54+15:4610:28
69Oscar PrytzTjalve IF Norrköping42:02+15:5410:30
70Elias AnderssonOK Norrvirdarna42:09+16:0110:32
71Cameryn Kelly-MorrishIrish Junior Team43:38+17:3010:54
72Simon ErikssonBergnäsets AIK43:41+17:3310:55
73Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna43:42+17:3410:55
74Alexander AlnessLånghundra IF44:01+17:5311:00
75Erik OlssonGävle OK44:05+17:5711:01
76Ole ArenthBos Elite44:26+18:1811:06
77Matthias HurschlerOL Zimmerberg45:08+19:0011:17
78Jan PuntschartOLG Chur45:13+19:0511:18
79Vidar PerssonTäby OK45:58+19:5011:29
80Harald LarssonBergnäsets AIK46:34+20:2611:38
81Hans V PetersenOK Gorm46:45+20:3711:41
82Magnus EricsonJärla Orientering47:20+21:1211:50
83Viktor BarkegrenStora Tuna OK47:24+21:1611:51
84Christian LindhSundbybergs IK47:33+21:2511:53
85Euan TebbuttTwycross Orienteering Club47:39+21:3111:54
86Jonathan BjörkLeksands OK48:29+22:2112:07
87Gustaf HedegårdOK Kolmården49:22+23:1412:20
88Bjørnar LøvliAsker SK49:54+23:4612:28
89James CondonTorquay Boys OC50:02+23:5412:30
90Adam LiljaOK Enen50:30+24:2212:37
91Lasse August HelwegFarum Tisvilde OK51:07+24:5912:46
92Andrew TurnerIrish Junior Team51:21+25:1312:50
93Henrik HamreforsVästerås SOK52:10+26:0213:02
94Eoin RiordanIrish Junior Team53:47+27:3913:26
95Oliver O'brienTorquay Boys OC54:53+28:4513:43
96Joar GjerdahlBerger Og Svelvik O-Lag57:25+31:1714:21
97Ludvig WaktelSvaide Roma SOK57:51+31:4314:27
98Olof LissmatsOK Södertörn58:45+32:3714:41
99Axel ForsmanFK Herkules59:18+33:1014:49
100Colas GintzburgerSOS-GO1:00:28+34:2015:07
101Linus ClassonNAIS Orienteringsklubb1:02:53+36:4515:43
102Zac O'sullivan-HourihanIrish Junior Team1:05:14+39:0616:18
103Erik BlickOK Alehof1:06:44+40:3616:41
104Rasmus SvenssonVärend GN OL1:07:36+41:2816:54
105Marcus NylénDegerfors OK1:14:31+48:2318:37
106Christian Michelsen2:01:56+1:35:4830:29
107Finlay ToddScottish Junior Squad5:03:49+4:37:411:15:57
Alexander GraadRonneby OKej godkänd
Severin RohrOL Zimmerbergej godkänd
Tom SnowTorquay Boys OCej godkänd
Florian WepferOL NWK ZH/SHej godkänd
Robert PimIrish Junior Teamej godkänd
Erlend Kvittum NytrøenTynset IFej start
Josef JohanssonOK Kolmårdenej start
Oscar MolinBoxholm-Mjölby OLej start
Hugo LindbärgOK Södertörnej start
Martin GranbergIFK Mora OKej start
Axel HoveidAsker SKej start
Sturla FrydenlundNtnuiej start
Johan Teodor WestlyAsker SKej start

D18

3 570 m, 132 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ylvi KastnerOK Oachkatzlschwoaf28:388:01
2Niamh HunterWCOC29:31+0:538:16
3Anastassia BotovaKuzmolovo30:12+1:348:27
4Elizaveta BotovaKuzmolovo30:35+1:578:34
5Alva LindellIF Thor30:57+2:198:40
6Mirjam BucherIF Thor32:47+4:099:10
7Julia RajanIFK Lidingö SOK33:48+5:109:28
8Johanna SärnbrinkOK Tisaren33:57+5:199:30
9Flurina MüllerOLG Galgenen