Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D65 Motion

2 370 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Christina WibronNjurunda OK39:10
2Yvonne GalborgenEds SK41:15+2:05
3Marita JohanssonOK Stigen41:36+2:26
4Turid PeterssonIK Hakarpspojkarna42:28+3:18
5Kerstin HägglundLycksele IF43:07+3:57
6Anna DahlLaxå OK44:29+5:19
7Gunnel LitzellOK Kullingshof45:01+5:51
8Britt BlomLjungskile FK46:51+7:41
9Kerstin CarlssonOK Letstigen48:25+9:15
10Inger EkmanOK Roxen49:03+9:53
11Veronica DahlbomHelsingborgs SOK49:39+10:29
12Britt-Louise EdlundIFK Lidingö SOK50:14+11:04
13Doris LjungdellEnebybergs IF55:12+16:02
14Lena VestbomOckelbo OK55:23+16:13
15Mona-Lisa Svedelius AlfzonHögåkers OK56:07+16:57
16Christina ÖhmanIF Thor56:24+17:14
17Elisabeth CarlinSöders-Tyresö56:49+17:39
18Gunilla SlotteOK Botnia58:36+19:26
19Birgitta JohanssonIK Gandvik58:43+19:33
20Lena PerssonVästerbergslagens OL1:01:15+22:05
21Ann-Christin AspegrenOK Kontinent1:02:18+23:08
22Karin LönnVandrarringen1:03:21+24:11
23Marianne JovingeVärend GN OL1:03:24+24:14
24Lena LarssonSävedalens AIK1:04:29+25:19
25Catharina JohanssonOK Kolmården1:04:53+25:43
26Gerd Melander JohanssonVaggeryds SOK1:06:08+26:58
27Barbro HolmbergSödertälje-Nykvarn OF1:07:16+28:06
28Ingrid WerlinSimlångsdalens IF1:10:24+31:14
29Lena LindgrenOK Järnbärarna1:11:38+32:28
30Barbro LudvigssonForserums SOK1:13:44+34:34
31Ulla MohlinLjusdals OK1:14:12+35:02
32Lena LarssonHestra IF1:15:59+36:49
33Annika BerglundIF Marin Väst1:16:00+36:50
34Margareta HeldFK Åsen1:17:58+38:48
35Sophie Hedlund StridhOK Gipen1:19:25+40:15
36Karin AnderssonLjusdals OK1:20:39+41:29
37Barbro JonssonHestra IF1:28:30+49:20
38Elsa DalstrandÅmåls OK1:29:12+50:02
39Barbro NilssonAndrarums IF1:39:55+1:00:45
40Ulla KarnebäckAttunda OK2:07:23+1:28:13
Gunilla HalvarssonÖstersunds OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser