Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H40 Kort-2

4 030 m, 114 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1U Tomas LöfgrenStora Tuna OK26:55
2Martin PetterssonSävedalens AIK29:15+2:20
3Marcus KullmanStora Tuna OK29:22+2:27
4Kristofer SidenvallIFK Umeå29:32+2:37
5Pontus FunkeLeksands OK29:48+2:53
6Jens StåbiOK Kåre30:26+3:31
7Daniel KaipeOK Kåre30:32+3:37
8Henrik BoströmOK Linné30:33+3:38
9Staffan BerglundIFK Umeå30:40+3:45
10Andreas ElgesjöDomnarvets GoIF31:07+4:12
11Erik PaulsrudIL Koll31:59+5:04
12Olle NäslundÖstersunds OK32:01+5:06
12Niklas AldinStora Tuna OK32:01+5:06
14Henrik GöhlFinspångs SOK32:11+5:16
15Martin JohnssonSnättringe SK32:24+5:29
15Jouni MäkäräinenSK Pohjantähti32:24+5:29
17Mikhail MalishevNord West33:20+6:25
18Henrik SundblomRånäs OK33:26+6:31
19Simon WegmüllerOK Rodhen33:50+6:55
20Marcus HanssonFrölunda OL34:13+7:18
21Mikael GummessonNybro OK34:21+7:26
22Jakob JakobssonNybro OK34:30+7:35
23Thomas BedinIndre Østfold OK34:48+7:53
24Björn WrahmeIFK Mora OK35:07+8:12
25Rune BlågestadIndre Østfold OK35:42+8:47
26Daniel OlssonDalsjöfors GoIF35:51+8:56
27Asle Sagli GudimIndre Østfold OK36:09+9:14
28Sven LundbäckDomnarvets GoIF36:26+9:31
29Niklas LindellIF Brahe36:33+9:38
30Andreas WikströmStångenäs AIS36:36+9:41
31Jonas JohnssonOK Kolmården36:37+9:42
32Mats ÅbergOK Linné37:18+10:23
33Stefan GraadIF Rigor37:22+10:27
34Fredrik HällstenStora Tuna OK37:32+10:37
35Jostein AndersenNydalens SK37:37+10:42
36Sven BogeOK Alehof38:07+11:12
37Stefan DahlOK Alehof38:19+11:24
38Andreas PerssonGöteborg-Majorna OK38:40+11:45
39Richard OlovssonGamleby OK38:49+11:54
40Olof BorellOK Linné38:55+12:00
41Henrik KroksmyrVäxjö OK40:03+13:08
42Pascal VieserOLC Kapreolo40:29+13:34
43Claes-Tommy HerlandIndre Østfold OK40:34+13:39
44Klockar Mattias NääsLeksands OK40:47+13:52
45Thobias WidelundOK Kåre40:49+13:54
46Peter OlssonTolered-Utby Ol-klubb41:10+14:15
47Simone GrassiSC Meran Italy41:11+14:16
48Patrik JohnssonOK Kåre41:32+14:37
49Andreas OlssonIF Thor41:41+14:46
50Adrian JonesÖstersunds OK41:45+14:50
51Dan HörnellOK Linné41:52+14:57
52Mattias BerggrundUmeå OK42:07+15:12
53Mattias EklundOckelbo OK42:09+15:14
54Henrik ModigOK PAN-Kristianstad42:26+15:31
55Fredrik ÖstbergStora Tuna OK42:27+15:32
56Asle SkulbørstadStjørdals-Blink Orientering42:31+15:36
57Daniel EvaldssonVäxjö OK42:34+15:39
58Magnus NordgrenHärnösands OK42:40+15:45
59Fredrik NilbrinkVännäs OK42:50+15:55
60Johan GustafssonVästerbergslagens OL43:03+16:08
61Jörgen SigfridsMalungs OK Skogsmårdarna43:10+16:15
62Petter ValleriusGamleby OK43:16+16:21
63Magnus KarlssonStorviks IF43:52+16:57
64Mathias TärnlundOK Linné44:12+17:17
65Jonas ErikssonLänna IF44:15+17:20
66Björn NorbergStora Tuna OK44:19+17:24
67Arvid RinaldoOK Tor44:29+17:34
68Per StenbergIFK Umeå45:40+18:45
69Ola JäderbergLeksands OK46:28+19:33
70Jan HäggrothOK Renen46:42+19:47
71Pär EngströmRobertsfors IK46:45+19:50
72Mats HörnellDomnarvets GoIF47:20+20:25
73Magnus ErikssonÖstersunds OK47:31+20:36
74Claes AnderssonFalkenbergs OK47:34+20:39
75Anders LeireGöteborg-Majorna OK48:04+21:09
76Christer ÖbergGamleby OK48:28+21:33
77Richard EngOK PAN-Kristianstad48:32+21:37
78Laimis DrazdauskasOSK Lėvuo Vilnius49:14+22:19
79Janis BrokersUmeå OK50:12+23:17
80Magnus EliassonFK Friskus-Varberg50:13+23:18
81Daniel BoströmOK Tor50:39+23:44
82Robert AhlbergGävle OK51:25+24:30
83Horia GalateanuUnefs Bucuresti - Romania51:35+24:40
84Andreas FischerOK Linné51:39+24:44
85Jimmy HäggFK Friskus-Varberg52:07+25:12
86Jonas HåkanssonEksjö SOK52:35+25:40
87Fredrik JohanssonOK Älme52:54+25:59
88Linus MalmstenMalmö OK53:03+26:08
89Helge MidttunBardu IL53:06+26:11
90Johan HertsbackaNärpes OK53:13+26:18
91Martin GummessonFK Finn53:19+26:24
92Carl WennertorpOK Linné54:26+27:31
93Robert TiensuuSkåneslättens OL54:44+27:49
94Erik SparrmanOK Linné54:49+27:54
95Daniel WestbomSäterbygdens OK54:53+27:58
96Gunnar ÅhlénRånäs OK55:02+28:07
97Håkan GustavssonIK Vista56:53+29:58
98Dag Arne LierIndre Østfold OK57:18+30:23
99Lars KullmanOK Alehof59:59+33:04
100Daniel KämpeÖrkelljunga FK1:00:12+33:17
101Erik KöllerströmFjärås AIK1:00:48+33:53
102Vesa IsoniemiOK Trian1:01:24+34:29
103Niclas HörnquistAnderstorps OK1:03:18+36:23
104Göran HenrikssonTorsås OK1:03:28+36:33
105Mikael Söderlund1:09:18+42:23
106Henrik BechtelFK Friskus-Varberg1:09:28+42:33
107Håkan GrubbMalmö OK1:18:12+51:17
108Torbjörn LindgrenNAIS Orienteringsklubb1:26:14+59:19
109Thomas ElofssonOK Njudung1:44:42+1:17:47
110Richard AnderssonLunds OK1:48:21+1:21:26
Martin SundqvistUmeå OKej godkänd
Olof BjörkmanKungälvs OKej godkänd
Jonas Jensen-TornehedVästerås SOKej godkänd
Patrik SöderqvistOK Kåreej godkänd
Daniel BernhedRånäs OKej start
Hans RullgårdSolna OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser