Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H75

2 760 m, 63 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Signar ErikssonStöcksjö IS24:47
2Gunnar ÖsterböFreidig30:24+5:37
3Kurt HalvarssonÖstersunds OK32:11+7:24
4Olav HøiåsVang OL32:27+7:40
5Rune RådeströmSnättringe SK33:25+8:38
6Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK34:35+9:48
7Steffen HäggströmIF Rigor35:16+10:29
8Stig IsraelssonOK Tylöskog35:51+11:04
9Marcus EkströmKauhavan Wisa36:21+11:34
10Lennart SturessonVästerviks OK38:54+14:07
11Roland LundqvistLångvikens OK39:29+14:42
12Torbjörn TirénHellas Orientering40:02+15:15
13Christer LundinOK Renen40:53+16:06
14Bengt OlssonMarkbygdens OK42:02+17:15
15Keijo KoivulaHyvinkään Rasti42:04+17:17
16Raimo SalminenOK PAN-Kristianstad42:12+17:25
17Anders BuhréNybro OK43:05+18:18
18Håkan RystedtStora Tuna OK43:24+18:37
19Leif LindhIK Vikings OK45:00+20:13
20Kjell HolmströmBjörkfors GoIF48:10+23:23
21Rolf RitzénSkellefteå OK48:19+23:32
22Helge BjaalandHeming Orientering48:42+23:55
23Arne LarsenVästerviks OK49:15+24:28
23Kurt Bergstrand49:15+24:28
25Ivan ErnvidUlricehamns OK51:37+26:50
26Runo JohanssonKristinehamns OK51:46+26:59
27Markus HaslerOLG Säuliamt53:01+28:14
28Anders CarlssonSkåneslättens OL53:36+28:49
29Anders PerssonOK Hammaren53:53+29:06
30Kurt AnderssonEnebybergs IF54:10+29:23
31Lars FranssonBottnaryds IF54:21+29:34
32Nils SjödinTjalve IF Norrköping56:05+31:18
33Per-Åke MattssonKimito SF57:11+32:24
34Gunnar PerssonSvanesunds GIF57:13+32:26
35Lennart BerggrenOK Silvanus57:52+33:05
36Anders WinellTumba-Mälarhöjden OK58:26+33:39
37Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK58:40+33:53
38Bo JonssonBolidens SK59:33+34:46
39Ernst GrimmOLG Cordoba, Switzerland1:00:13+35:26
40Sven JacobssonIF Thor1:02:31+37:44
41Göran EnqvistSkellefteå OK1:06:12+41:25
42Göran LillieströmSOK Aneby1:07:28+42:41
43Kurt FredrixonOK Skogshjortarna1:08:13+43:26
44Erland LingJönköpings OK1:09:05+44:18
45Leif LindströmNybro OK1:10:02+45:15
46Rolf ÖhrnNynäshamns OK1:12:15+47:28
47Gert JohanssonIK Gandvik1:16:34+51:47
48Bo KällströmOK Milan1:17:17+52:30
49Kurt SandströmSkutskärs OK1:17:21+52:34
50Tom LindbergLunds OK1:18:14+53:27
51Lennart KarlssonOK Grip1:19:53+55:06
52Hans CarlheimTurebergs IF SOK1:20:46+55:59
53Rolf MalmrosVisborgs OK1:22:45+57:58
54Hubert HugossonOK Gynge1:23:23+58:36
55Ingmar ErikssonFalkenbergs OK1:24:23+59:36
56Sven Erik ForsellSkåneslättens OL1:36:36+1:11:49
57Arne AnderssonOK Motala1:38:31+1:13:44
58Christer LjungquistLunds OK1:41:20+1:16:33
59Bo SkoogValbo AIF2:03:31+1:38:44
Leif LundquistEnebybergs IFej godkänd
Ewert NilssonOK Kompassenej godkänd
Roar ForbordMalvik ILej godkänd
Matti HartmanHiidenkiertäjätej godkänd
Soren JanssonSundsvalls OKej start
Olle JohanssonIFK Hedemora OKej start
Torbjörn HaginIK Gandvikej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser