Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
82Maika MoriyaD21-1 (456)1:06:54+33:0616:40

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
106Love LindströmH21-2 (626)57:06+28:1711:53

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
107Takashi YamadaH21-2 (626)57:16+28:2711:55

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
108Filip SalénH21-2 (626)57:29+28:4011:58

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
29Lone MalmgrenD21 Kort-2 (706)33:31+9:599:26

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
102Ann ForslinD21 Kort-2 (706)48:33+25:0113:40

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
132Andrea AuD21 Kort-2 (706)1:06:26+42:5418:42

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
134Louise NordahlD21 Kort-2 (706)1:11:45+48:1320:12

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
138Eva BereczD21 Kort-2 (706)1:25:18+1:01:4624:01

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Moa OlssonD21 Kort-2 (706)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
59Sebastian AnderssonH21 Kort-1 (738)44:37+19:1410:29

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
76Anders HermanssonH21 Kort-1 (738)49:04+23:4111:32

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
99Håkan RichterH21 Kort-1 (738)58:37+33:1413:47

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
129Edvin KellerH21 Kort-1 (738)1:14:20+48:5717:29

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
84Robin WesterlundH21 Kort-2 (703)45:06+21:4110:38

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
109Linus TalltjärnH21 Kort-2 (703)54:30+31:0512:51

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
123Albin ElnerudH21 Kort-2 (703)1:04:35+41:1015:13

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
106Christian MichelsenH20 (549)2:01:56+1:35:4830:29

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
155Joshua AuH14 (1006)54:12+31:5316:13

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
185Zezhang PengH14 (1006)1:17:56+55:3723:20

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
147Ilija LyatoshinskyH13 (879)1:02:30+40:0420:09

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
79Yiang WangD12 (801)36:30+14:3313:40

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
149Oda Marissa BergersenD12 (801)1:04:20+42:2324:05

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
92Marlon VirveH12 (891)35:20+16:4013:08

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Malte SöderlundH12 (891)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
121Suvi PorriD11 (638)1:44:02+1:21:3740:10

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
64Liina LantelaD10 (904)23:02+9:0510:58

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
78Maija FjällströmD35 Kort (503)1:06:58+38:5819:55

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
27Tuomas FjällströmH40 (616)35:45+7:347:57

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
106Matti HokkanenH40 (616)1:06:49+38:3814:52

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Anneli SalomonssonD40 Kort (957)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Olle TyrlandH40 Kort-1 (560)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
105Mikael SöderlundH40 Kort-2 (554)1:09:18+42:2317:11

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
149Polina LyatoshinskayaD45 (800)1:19:51+51:0222:18

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
85Ossi PorriH45-1 (587)59:39+30:1613:42

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
119Anna SöderlundD45 Kort-1 (620)1:34:35+1:03:2730:01

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
65Tarja TurkulainenD45 Kort-2 (623)51:04+23:2416:06

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
100Katarina ErikssonD45 Kort-2 (623)1:05:26+37:4620:38

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Jaani LantelaH45 Kort-2 (775)30:33+6:268:03

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
42Joakim ThornellH50 Kort-2 (653)41:30+15:0011:37

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
127Ruqian LiH50 Kort-2 (653)1:50:50+1:24:2031:02

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
105Magnus AxelssonH55 (886)46:17+18:0011:53

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Vital PeetersH55 (886)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
74Gro EllegaardD55 Kort (497)1:00:16+29:3321:08

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
111Mikael KarlssonH55 Kort (868)57:22+27:4616:55

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
136Annes NaanH55 Kort (868)1:06:26+36:5019:35

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Fredrik SalénH60 (560)36:56+7:2310:24

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Beiming LiangH60 Kort (605)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
20Grethe Lill RyengD65 (235)44:54+13:3416:41

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
70Bob BarnbyH65 (557)58:15+24:3117:39

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
John FranklinH65 (557)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
57Henry LåglandH70 (565)50:12+17:0715:47

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Chris HirtH70 (565)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
23Kurt BergstrandH75 (316)49:15+24:2817:50

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Aya TsukiyamaD21 Motion (309)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Gustav AnderssonH21 Motion (248)46:53+4:2511:21

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
28Erik HallgrenH21 Motion (248)1:00:38+18:1014:40

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
39Fredric SunessonH21 Motion (248)1:17:12+34:4418:41

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
41Mårten EkströmH21 Motion (248)1:19:37+37:0919:16

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
20Maja ElnerudD35 Motion (248)55:01+14:5716:43

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
47Marja EjdenwikD35 Motion (248)1:44:54+1:04:5031:53

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
56Stefan SandbergH40 Motion (333)1:17:38+42:2618:47

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Thomas HegardtH40 Motion (333)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
109In-Anna KnutsdotterD45 Motion (572)1:41:33+1:04:2130:51

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Andreas MårtenssonH45 Motion (397)42:27+8:4611:53

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
60Tommi TikkanenH50 Motion (338)1:17:58+43:2321:50

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
67Jörgen KarlssonH50 Motion (338)2:04:22+1:29:4734:50

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Gunilla SalénD55 Motion (257)34:34+2:0112:31

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Tage KoverbergH60 Motion (149)50:24+6:3816:28

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Johan KockH65 Motion (161)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Aron SöderlundInskolning (742)29:5016:40

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Hedvig RudsanderInskolning (742)39:0521:50

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
35Zitong XuU1 (982)20:29+6:429:36

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Axel BjuggstamU2 (1059)21:52+3:328:30

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
131Vera NykvistU2 (1059)38:45+20:2515:04

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Linn OlofssonLätt 3,5 (495)44:07+15:1014:51

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
25Nina EmtedalLätt 3,5 (495)48:38+19:4116:22

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
32Bengt-Erik LjungkvistLätt 3,5 (495)51:54+22:5717:28

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
37Charlotta RiberdahlLätt 3,5 (495)54:17+25:2018:16

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
54Karl BjörkqvistLätt 3,5 (495)1:03:38+34:4121:25

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
66Anders LarssonLätt 3,5 (495)1:12:17+43:2024:20

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
70Inger LarssonLätt 3,5 (495)1:13:01+44:0424:35

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
78Karin BjörkqvistLätt 3,5 (495)1:18:29+49:3226:25

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
91Liselott AnderssonLätt 3,5 (495)1:30:51+1:01:5430:35

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Thomas WastesonLätt 3,5 (495)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Axel BjörkqvistMedelsvår 3,3 (500)35:12+9:0813:41

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Anton BjörkqvistMedelsvår 3,3 (500)37:38+11:3414:38

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
27Joakim HöögMedelsvår 3,3 (500)39:18+13:1415:17

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Janne SuittioMedelsvår 4,0 (450)35:06+4:5411:15

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Malin AnderssonMedelsvår 4,0 (450)37:46+7:3412:06

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
17Cecilia AlmbladMedelsvår 4,0 (450)41:46+11:3413:23

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
24Mari VirtanenMedelsvår 4,0 (450)47:27+17:1515:12

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
28Daniel JönssonMedelsvår 4,0 (450)48:55+18:4315:40

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
47Annika HolgerssonMedelsvår 4,0 (450)56:29+26:1718:06

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Jörg PliquettMedelsvår 4,0 (450)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
49Stefan Mandergrehn HallbergMedelsvår 5,0 (260)1:35:23+1:00:2524:58

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
50Lars HallbergMedelsvår 5,0 (260)1:35:34+1:00:3625:01

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
41Christer RognellSvår 3,5 (319)45:14+25:1716:05

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
47Markus OttossonSvår 3,5 (319)48:21+28:2417:12

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
17Johan ForslinSvår 5,0 (281)49:31+19:2312:17

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
25Juha VirtanenSvår 5,0 (281)53:30+23:2213:16

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Jonas UllerSvår 7,5 (159)1:05:15+28:3912:53

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Valda GrönrosEtappstart-Inskolning (507)34:1819:09

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
31Liv ClefbergEtappstart-U1 (397)27:25+10:2112:52

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
23Jennie HanssonEtappstart-Mycket lätt 2,5 (125)53:11+34:3221:16

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
34Yinghong YangEtappstart-Mycket lätt 2,5 (125)1:17:25+58:4630:58

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Mia ForsEtappstart-Mycket lätt 2,5 (125)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Anna LarssonEtappstart-Mycket lätt 4,0 (123)37:31+6:559:29

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3William NilssonEtappstart-Mycket lätt 4,0 (123)37:57+7:219:36

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
22Marina Westman LönneEtappstart-Mycket lätt 4,0 (123)59:20+28:4415:01

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
23Elisabeth KarlssonEtappstart-Mycket lätt 4,0 (123)59:56+29:2015:10

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
29Bo SkarmanEtappstart-Mycket lätt 4,0 (123)1:41:33+1:10:5725:42

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
30Inga-Lena SkarmanEtappstart-Mycket lätt 4,0 (123)1:42:03+1:11:2725:50

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
46Ville ClefbergEtappstart-Lätt 2,5 (652)30:22+14:0914:27

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Sara JernbergEtappstart-Lätt 3,5 (710)41:04+9:4113:49

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Kjell AskdalEtappstart-Lätt 3,5 (710)41:42+10:1914:02

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
44Christian BergEtappstart-Lätt 3,5 (710)49:27+18:0416:38

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
95Marie ClefbergEtappstart-Lätt 3,5 (710)1:00:44+29:2120:26

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
107Oskar AnderssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)1:06:48+35:2522:29

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Inga-Lena SkarmanEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej start

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Bo SkarmanEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Markus WistrandEtappstart-Lätt 5,0 (384)35:17+5:399:04

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
28Johan SundströmEtappstart-Lätt 5,0 (384)46:52+17:1412:02

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
29Ebba SundströmEtappstart-Lätt 5,0 (384)47:06+17:2812:06

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
38Lena SundströmEtappstart-Lätt 5,0 (384)50:19+20:4112:56

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
43Alva SundströmEtappstart-Lätt 5,0 (384)53:04+23:2613:38

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
46John MattssonEtappstart-Lätt 5,0 (384)55:25+25:4714:14

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
52Fredrik BorgelinEtappstart-Lätt 5,0 (384)57:48+28:1014:51

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Lea OttEtappstart-Lätt 10,0 (158)1:14:30+24:2211:24

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
29Jan SöderkvistEtappstart-Lätt 10,0 (158)1:26:46+36:3813:17

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Pernilla KlevebackEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Gustav MöllbergEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)38:48+7:4312:26

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
40Susanna GraucobEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)47:25+16:2015:11

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
64Elisabeth OttossonEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)54:13+23:0817:22

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
82Tone GabrielsEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)59:58+28:5319:13

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
113Bengt-Göran FrantzEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:07:48+36:4321:43

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
157Miranda JiglundEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:39:25+1:08:2031:51

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Sofie JugårdEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
76Elliot LöwenhielmEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)1:20:13+42:1220:59

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
78Felix LöwenhielmEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)1:21:28+43:2721:19

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
88Pontus LöwenhielmEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)1:37:43+59:4225:34

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
48Lina DahlbergEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)1:16:48+47:1818:35

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Crister LöfgrenEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
28Kaj AbrahamsonEtappstart-Svår 2,5 (301)41:56+15:2219:03

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
54Eva GrenmyrEtappstart-Svår 2,5 (301)1:02:21+35:4728:20

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
99Jakob LarruyEtappstart-Svår 3,5 (790)42:11+22:1515:00

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Markku RehbergerEtappstart-Svår 3,5 (790)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
84Robert LindEtappstart-Svår 5,0 (791)55:33+25:0513:47

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
153Torbjörn SundströmEtappstart-Svår 5,0 (791)1:24:52+54:2421:03

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Johan LidströmEtappstart-Svår 7,5 (412)46:56+11:169:16

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
76Håkan JonssonEtappstart-Svår 7,5 (412)1:19:25+43:4515:41

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
38Monica Lidberg3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)48:20+25:4718:48

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Anton Alverbäck3-dagars-Medelsvår 5,0 (95)48:57+11:4412:48

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Gösta Forsén3-dagars-Medelsvår 5,0 (95)57:56+20:4315:09

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
23Simon Öberg3-dagars-Medelsvår 5,0 (95)1:12:36+35:2319:00

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Eduard Pucherna3-dagars-Svår 5,0 (123)44:50+17:2511:07

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
33Mattias Lundin3-dagars-Svår 5,0 (123)1:04:53+37:2816:06

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
35Christian Jonsson Sahlin3-dagars-Svår 5,0 (123)1:20:54+53:2920:04

201778

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
43Sven EhrlerEtappstart-Lätt 2,5 (652)28:45+12:3213:41

Aalborg OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Marko Birk NielsenH18 (832)28:27+4:267:15
21Poul BobachH70 (565)40:15+7:1012:39
27Benjamin Birk NielsenU1 (982)19:18+5:319:03
37Kirsten BobachD65 (235)59:50+28:3022:14
41Claus BobachH40 (616)40:12+12:018:57
69Jonathan Birk NielsenH13 (879)36:28+14:0211:45
70Bo Birk NielsenH40 (616)48:10+19:5910:43

AB Karl Hedin IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
28Linus MobergEtappstart-Lätt 10,0 (158)1:25:33+35:2513:06

Accenture IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Ulf WahlbergEtappstart-Lätt 3,5 (710)34:55+3:3211:45

ADFA Portugal

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
122Manuel Pereira LopesH21-2 (626)1:11:13+42:2414:50

Aivan Sama

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
71Anne SorsaD55 Kort (497)58:38+27:5520:34

Aivan Sama

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
137Heikki SorsaH55 Kort (868)1:07:06+37:3019:47

Akilles OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
100Hans EkholmH70 Kort (587)1:17:21+50:2428:32

Akin

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
27CHI Ming ChungSvår 7,5 (159)1:37:57+1:01:2119:21

Alatornion Pirkat

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Venla TaulavuoriD18 Elit (582)14:10+0:565:51
25Tero TaulavuoriH45-2 (579)40:04+9:179:07
39Tarja TaulavuoriD50 (891)34:55+8:1810:38
88Anni TaulavuoriD15 (881)39:06+14:1511:14
120Risto LuodonpääH55 (886)48:08+19:5112:22

Alehof OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
96Lars-Olof SvalinEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)1:14:13+49:4735:10

Alevalds

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
19Dennis MelinEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)41:30+10:2513:18

Alewalds

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
86Dennis StålarmEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:00:45+29:4019:28

Alewalds

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Malin DahlströmEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)39:53+1:5210:26

Alfta-Ösa OK

25 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Bror FureskogH70 Kort (587)30:34+3:3711:16
9Helena BångaD45 Motion (572)45:03+7:5113:41
9Elin LadängesD14 (949)28:41+4:598:52
11John BerglundH80 (150)51:26+24:2724:36
15Eva WoxlinD60 (303)43:06+9:4614:30
17Karin DelinD70 (186)46:20+11:4018:14
21Jonas NilssonH60 Motion (149)1:05:01+21:1521:14
23Olov EricsonH21-1 (667)36:22+6:137:35
26Monika ÖstbergD45 Kort-1 (620)41:39+10:3113:13
30Barbro CarlssonD70 Kort (233)59:22+28:1925:48
32Märith ÖstbergMedelsvår 4,0 (450)52:02+21:5016:40
37Elin WoxlinD35 (231)53:03+20:0813:29
37Rolf JakobssonH75 (316)58:40+33:5321:15
48Sara EskilssonD21 Elit (369)17:19+2:476:13
64Sven Eric CarlssonH70 Kort (587)52:59+26:0219:33
64Bengt-Olof SandbergMedelsvår 3,3 (500)51:18+25:1419:57
68Viktor LadängesH18 (832)37:15+13:149:30
89Sören WoxlinH65 Kort (549)1:04:18+36:5922:10
104Christina ErikssonEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)56:59+30:0822:10
111Robert LadängesH45 Kort-1 (782)49:48+23:5713:16
141Ella SandbergD14 (949)50:13+26:3115:32
149Irma ÖstbergD14 (949)53:55+30:1316:41
172Göran SvenssonH55 (886)1:43:00+1:14:4326:28
179Elis SandbergH16 (942)1:16:00+53:3219:23
Adrian Hansson BångaH15 (905)ej godkänd
Leija MagnussonD14 Kort (229)ej start

Allerød OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
20Mikkel Lau PetersenH18 (832)30:38+6:377:48
46Emil Olander LorenzH20 (549)35:33+9:258:53
50Rasmus NielsenH20 (549)36:07+9:599:01
85Theis MunktvedH16 (942)35:16+12:488:59
107Lars MunktvedH45-2 (579)1:22:38+51:5118:49
153Dorthe MunktvedD45 (800)1:32:19+1:03:3025:47

Almby IK

49 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Erik KylbornU2 (1059)18:207:08
4Ann-Britt GöranssonD65 (235)33:49+2:2912:34
5Bruno GöranssonH14 Kort (256)24:47+3:129:19
6Mona HullD65 Kort (322)39:25+3:5316:05
6Åke StridH55 Motion (216)43:32+7:2613:13
10Anne BodinD50 Kort (780)33:09+4:0311:11
18Per Åke HullH65 Kort (549)36:59+9:4012:45
19Måns DahlbergU2 (1059)23:49+5:299:16
22Emil AlpbergH17-20 Kort (251)43:40+22:2112:26
23Emma LindkvistD10 (904)18:29+4:328:48
25Anders LindkvistH45 Kort-1 (782)31:23+5:328:22
27Helen LindkvistD40 Motion (515)49:35+11:1415:04
28Peter KristofferssonMedelsvår 3,3 (500)39:34+13:3015:23
36Sixten WidmarkH10 (928)17:29+3:518:17
37Astrid KraftD10 (904)20:05+6:089:33
42Petra MartinssonD40 Motion (515)54:23+16:0216:31
48Sofie FranzénD16 (772)37:35+11:4810:22
54Fredrik KylbornH45 Kort-2 (775)39:22+15:1510:23
58Mickael GöranssonH45 Kort-1 (782)38:22+12:3110:13
66Magnus WidmarkH45 Motion (397)1:12:49+39:0820:23
70Annica KristofferssonD35 Kort (503)1:01:37+33:3718:20
72Gunilla SandströmD55 Kort (497)59:02+28:1920:42
75Daniel KraftH13 (879)37:13+14:4712:00
79Oscar KristofferssonH10 (928)21:04+7:269:59
79Karl-Göran WahlströmH65 (557)1:02:57+29:1319:04
79Karl KylbornH14 (1006)37:34+15:1511:14
89Nils-Olof BodinH60 Kort (605)53:17+25:0416:32
89Maria KylbornD45 Kort-1 (620)1:04:05+32:5720:20
97Alvin IsenströmH12 (891)36:02+17:2213:23
97Henrik FranzénH15 (905)38:58+13:4310:21
97Sofia GreenD15 (881)40:39+15:4811:40
104Sofie BodinD15 (881)42:09+17:1812:06
108Karin KraftD40 Kort (957)51:03+23:1715:36
122Anders LarssonH50 Kort-2 (653)1:24:25+57:5523:38
134Annie LindkvistU2 (1059)38:59+20:3915:10
141Axel KylbornH12 (891)45:01+26:2116:44
141Johannes GreenH18 (832)52:33+28:3213:24
142Johan AlpbergH18 (832)53:24+29:2313:37
148Noomi GreenU2 (1059)41:36+23:1616:11
150Stefan GreenH55 Kort (868)1:16:47+47:1122:38
153Björn AlpbergH55 (886)1:03:09+34:5216:14
153Henrik IsenströmH45 Kort-1 (782)1:20:33+54:4221:28
154Nils KylbornH18 (832)1:03:45+39:4416:15
165Jonatan GreenH14 (1006)58:53+36:3417:37
173Jonatan KraftH15 (905)1:14:19+49:0419:45
174Klara IsenströmD10 (904)47:33+33:3622:38
178Tuwe WidmarkU1 (982)40:23+26:3618:57
Freja IsenströmInskolning (742)50:4528:21
Lisa IsenströmLätt 3,5 (495)ej godkänd
Yvonne FranzénD50 (891)ej start

Alta OL

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Erle FrostD14 Kort (229)25:57+3:539:43
5Preben Nikolai FrischknechtH21 Motion (248)45:14+2:4610:57
12Thomas FrostH45-2 (579)36:20+5:338:16
14Tonje FrostEtappstart-Mycket lätt 4,0 (123)50:49+20:1312:51
32Helle J. FrischknechtMedelsvår 2,5 (191)1:01:45+40:4229:15
54Martin FrischknechtSvår 3,5 (319)53:26+33:2919:00
113Eirik FrostH14 (1006)40:48+18:2912:12
116Eskil FrischknechtH16 (942)40:17+17:4910:16
130Gard FrostH16 (942)43:38+21:1011:07

Alunda

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Hanna FlodbergEtappstart-Inskolning (507)41:4323:18

Alvesta SOK

22 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Liam KarlssonH14 Kort (256)26:08+4:339:49
10Emma NilsssonD17-20 Kort (291)36:00+7:5712:07
17Anders WestströmH45 Motion (397)45:14+11:3312:40
26Bernt PeterssonH80 (150)1:21:35+54:3639:02
28Hans SjögrenH70 Kort (587)41:29+14:3215:18
36Kenneth ArvidssonH75 Kort (235)1:00:19+33:1026:06
36Åke KarlssonH65 Kort (549)43:47+16:2815:05
37Anna HammarbergEtappstart-Lätt 5,0 (384)50:13+20:3512:54
57Eva ArvidssonD65 Kort (322)1:18:01+42:2931:50
58Wilhelm WestströmH10 (928)19:12+5:349:05
64Åsa WestströmD40 Motion (515)1:03:47+25:2619:23
72Karin WestströmU2 (1059)31:49+13:2912:22
75Ossian ÖstergrenH12 (891)32:34+13:5412:06
100Linda NilssonEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)55:36+28:4521:38
111Kurt JakobssonH70 Kort (587)2:13:47+1:46:5049:21
116Stephan ÖstergrenH50 Kort-1 (664)59:30+32:1316:31
130Gustav NilssonH11 (707)1:13:43+54:3827:55
133Birgitta PeterssonEtappstart-Lätt 2,5 (652)59:46+43:3328:27
147Ola NilssonH45 Kort-1 (782)1:10:31+44:4018:48
178Moltas ÖstergrenH14 (1006)1:09:40+47:2120:51
184Alfred ÖstergrenH16 (942)1:36:12+1:13:4424:32
Gunilla Svensk ÖstergrenD45 Motion (572)ej godkänd
Oscar NilssonH18 (832)ej start
Barbro NilssonD70 Motion (153)ej start

ANCO

19 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Guillaume WyrschH20 (549)28:04+1:567:01
12Inès BergerD15 (881)27:41+2:507:57
18André TissotSvår 7,5 (159)1:15:33+38:5714:55
21Alain BergerH45-1 (587)36:51+7:288:28
21Glauser TristanH18 (832)30:43+6:427:50
23Romain WältiH20 (549)31:55+5:477:58
25Paul TissotEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)43:01+11:5613:47
28Marjorie Cosandey TissotLätt 3,5 (495)49:05+20:0816:31
31Maxime WyrschH20 (549)32:43+6:358:10
35Sophie WältiD21 Lång (218)1:00:21+25:2113:10
43Antonin StampbachH20 (549)35:10+9:028:47
51Margaux TissotEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)51:33+20:2816:31
63Julianne BarbenD20 Elit (516)16:29+2:526:40
63Gilles RenaudH45-1 (587)49:46+20:2311:26
65Archibald SoguelH21 Lång-1 (772)40:25+8:297:30
79Paul FluckigerH21 Lång-1 (772)42:49+10:537:57
94Rémi RenaudH10 (928)22:29+8:5110:39
Jeanne RenuadInskolning (742)32:3418:11
Dominique Rytz RenaudEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej godkänd
Julien SchluchterH18 (832)ej start
Margaux TissotD12 Kort (128)ej start
Paul TissotLätt 3,5 (495)ej start
Dominique Rytz RenardEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej start

ANCO / Tampereen Pyrintö

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
57Pascal BuchsH21 Elit (378)17:10+2:285:55

Anderssons

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
41Lennart AnderssonMedelsvår 4,0 (450)54:04+23:5217:19

Anderssons

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Åsa BergMedelsvår 4,0 (450)ej start

Anderstorps OK

24 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Edvin FritzellLätt 10,0 (224)59:15+16:019:04
15Majken Folkestad3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)35:58+13:2513:59
16Maria HörnquistD40 Motion (515)44:52+6:3113:38
20Pär GustafssonLätt 3,5 (495)46:01+17:0415:29
25Vera FolkestadD10 (904)18:43+4:468:54
26Jenny AnderssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)46:30+15:0715:39
27Ella AnderssonEtappstart-U1 (397)26:29+9:2512:26
33Patrik AnderssonH45 Motion (397)52:34+18:5314:43
34Emma FritzellMedelsvår 3,3 (500)41:14+15:1016:02
45Johan BerköLätt 5,0 (310)57:13+30:3414:42
57Edit TreptowD11 (638)43:55+21:3016:57
62Victor HörnquistH13 (879)35:37+13:1111:29
63Hjalmar HörnquistU1 (982)23:39+9:5211:06
67Veronica AdolfssonD45 (800)43:55+15:0612:16
69Charlotta TreptowMedelsvår 3,3 (500)55:59+29:5521:47
74Hjalmar FolkestadH12 (891)32:22+13:4212:01
87Stina AnderssonD14 (949)40:12+16:3012:26
97Maria FolkestadD45 (800)51:01+22:1214:15
98Geir Inge FolkestadH50-1 (675)53:52+26:1513:06
103Niclas HörnquistH40 Kort-2 (554)1:03:18+36:2315:42
115John-Patrik TreptowH45 Kort-1 (782)50:45+24:5413:32
125Clara AdolfssonD13 (805)51:30+25:5917:10
180Astrid TreptowU1 (982)41:04+27:1719:16
Arvid TreptowInskolning (742)19:3610:56
Elof TreptowInskolning (742)ej start

Andrarums IF

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Michael NilssonLätt 2,5 (253)17:168:13
12Marielle NilssonD21 Motion (309)48:05+10:1512:35
17Elin NilssonD16 (772)32:59+7:129:06
18Lena ErikssonEtappstart-Mycket lätt 2,5 (125)38:14+19:3515:17
30Emma NilssonD21 Motion (309)1:00:23+22:3315:48
39Barbro NilssonD65 Motion (190)1:39:55+1:00:4542:09
53CONNY ThoressonEtappstart-Svår 2,5 (301)1:01:55+35:2128:08
66Kent NilssonH65 (557)56:34+22:5017:08
68Carina PerssonEtappstart-Lätt 2,5 (652)36:19+20:0617:17
85Sam ErikssonH21 Kort-1 (738)51:09+25:4612:02
106Elias NilssonEtappstart-Lätt 2,5 (652)46:59+30:4622:22
113Christian GlantzH35 Kort (762)50:47+24:1612:24
115Jesper KolmodinH35 Kort (762)51:23+24:5212:33
127Erik ThoressonH16 (942)41:52+19:2410:40
147Hugo ThoressonH12 (891)47:04+28:2417:29

Angelniemen Ankkuri

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Pekka HyvönenH21 Kort-1 (738)28:05+2:426:36
5Arttu LaaksonenH20 (549)28:03+1:557:00
7Tuomo MäkeläH21 Kort-1 (738)28:47+3:246:46
16Helena SaarrimäkiD60 (303)44:08+10:4814:51
23Henna YliluikkiD21-1 (456)39:44+5:569:54
26Selja KaartinenD21-1 (456)40:19+6:3110:03
30Ilkka SaarimäkiH60 (560)43:22+13:4912:12
40Kimmo VirtanenH50 Kort-1 (664)37:46+10:2910:29
42Riina SuntioinenD21 Kort-2 (706)36:20+12:4810:14
45Harri NiinistöH60 (560)45:59+16:2612:57
58Tapio HalmeH65 (557)53:07+19:2316:05
78Joosefiina MäkeläD21 Kort-2 (706)43:11+19:3912:09
98Noora HyvönenD21 Kort-2 (706)47:21+23:4913:20
104Jasmiina LeppäläD11 (638)1:09:10+46:4526:42
159Aino VirtanenD14 (949)56:49+33:0717:35

Angereds OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
63Kerstin Larsson TannerudEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)49:12+24:4623:19

Ankara GSM

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
177Nermin FenmenEtappstart-Svår 3,5 (790)1:34:48+1:14:5233:44

Ankarsrums OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Lina LiljeholmD45 Kort-1 (620)ej start

Annebergs GIF

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
51Jan-Olof ErikssonH60 (560)47:10+17:3713:17
56Carina Rosén ErikssonD55 (518)47:48+20:3715:01
79Håkan HammarinH50 Kort-1 (664)46:07+18:5012:48
89Martin ErikssonH13 (879)39:00+16:3412:34
90Camilla RosénD55 (518)1:03:51+36:4020:04

Anttolan Urheilijat

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
23Juha HyyryläinenH21 Lång-1 (772)36:03+4:076:42
55Laura HyyryläinenD21 Kort-2 (706)39:04+15:3211:00

Araneriders

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Julia Kucharska3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)37:01+14:2814:24

Araneriders

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Barbara Kucharska3-dagars-Svår 3,5 (68)44:22+17:2515:47

Arboga OK

26 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Per-Ivar MöllbergH70 Kort (587)29:34+2:3710:54
13Kristina BäckD50 Motion (443)44:13+11:3516:01
21Hanna WigforssD45 Motion (572)50:27+13:1515:20
25Anders GöranssonH60 Motion (149)1:16:16+32:3024:55
34Ann-Louise Notstam HjorthD55 Kort (497)46:15+15:3216:13
35Anders PayerlEtappstart-Svår 3,5 (790)33:19+13:2311:51
39Peder WickströmH65 Kort (549)44:12+16:5315:14
41Christian PayerlEtappstart-Svår 2,5 (301)50:21+23:4722:53
43OVE PetterssonH70 Kort (587)47:45+20:4817:37
44Roland NotstamH60 (560)45:50+16:1712:54
47Per HolmstrandH45 Kort-2 (775)37:06+12:599:47
49Michael WickströmH35 (400)49:06+19:1410:29
78Amanda BäckD12 (801)36:25+14:2813:38
78Håkan SöderqvistH70 Kort (587)58:44+31:4721:40
91Katrin HolmstrandEtappstart-Lätt 2,5 (652)42:03+25:5020:01
93Per JacobssonH70 Kort (587)1:06:59+40:0224:43
101Alva WickströmD13 (805)45:47+20:1615:15
117Peter BäckH50 Kort-2 (653)1:14:11+47:4120:46
134Ture HolmstrandH11 (707)1:17:19+58:1429:17
149Eric BäckH14 (1006)52:32+30:1315:43
149Filip BäckH16 (942)48:02+25:3412:15
150Tilda WigforssD16 (772)1:09:12+43:2519:06
163Gustav GöranssonH16 (942)53:20+30:5213:36
165Selma WickströmD10 (904)38:13+24:1618:11
182Tova HolmstrandU2 (1059)50:30+32:1019:38
Oliver WickströmInskolning (742)29:5316:41

Arvidsjaurs OK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Elisabeth Åman-NorénD60 Kort (384)36:52+0:3513:51
2Albin Hägglund3-dagars-Medelsvår 5,0 (95)42:21+5:0811:05
11Tom Hägglund3-dagars-Medelsvår 5,0 (95)50:07+12:5413:07
22Andreas LindbergMedelsvår 3,3 (500)38:04+12:0014:48
23Conny LagerskogH70 (565)40:42+7:3712:47
66Linda NorénD21 Kort-2 (706)40:44+17:1211:28
103Albin LundbergH15 (905)40:58+15:4310:53
Malin LindströmD40 Motion (515)ej godkänd
Johan LundbergH50-2 (701)ej godkänd

ASD Agorosso S. Alessandro

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
83Moritz EtterH50-2 (701)45:38+20:0011:12
87Martina Di BaccoEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)1:35:01+57:0024:52
92Gianbattista RavasioH45-1 (587)1:02:19+32:5614:19
102Roberto Di BaccoH60 (560)1:17:00+47:2721:41
144Stella Di BaccoD13 (805)1:03:19+37:4821:06
Marcello BaroniH50-2 (701)ej start

Asker SK

31 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Sondre YtterbøH16 (942)25:27+2:596:29
11Lotte Jauhojärvi MarkussenD18 Elit (582)14:13+0:595:52
12Tommy JauhojärviH45-1 (587)34:13+4:507:51
13Per Anders YtterbøEtappstart-Lätt 10,0 (158)1:11:21+21:1310:55
16Tilla Farnes HennumD20 Elit (516)14:36+0:595:54
18Ann Katrin Olsen3-dagars-Svår 5,0 (123)50:34+23:0912:32
23Reidar FossumH60 (560)42:20+12:4711:55
28Henrik Fredriksen AasH18 Elit (589)15:37+1:436:01
29Sander ArntzenH18 Elit (589)15:39+1:456:02
31Bjørn Gulbrandsen3-dagars-Svår 5,0 (123)1:02:31+35:0615:30
31Gravir Ragnhild ØfsthusD13 (805)33:42+8:1111:14
32Vegard GulbrandsenH20 Elit (583)16:17+1:245:41
32Synne StrandD20 Elit (516)15:14+1:376:10
33Anette Jauhojärvi MarkussenD14 Kort (229)44:51+22:4716:47
39Gjermund GravirH50-2 (701)35:57+10:198:49
40Nora Synnøve WoxholthD20 Elit (516)15:29+1:526:16
44Sigrun Hernes YtterbøD50 (891)35:45+9:0810:53
59Bjørn-Willy ArntzenH50-2 (701)39:25+13:479:41
61Margrethe WisløffD20 Elit (516)16:26+2:496:39
72Edel Sofie NilsenD55 (518)51:20+24:0916:08
79Fanni MarkussenD20 (430)1:06:16+34:1317:57
80Astrid Juli YtterbøD12 (801)36:43+14:4613:45
88Anna Øfsthus GravirD18 Elit (582)17:15+4:017:07
88Bjørnar LøvliH20 (549)49:54+23:4612:28
98Marianne ArnesenD50 Kort (780)54:58+25:5218:34
104Øyvind HoveidH65 (557)1:30:27+56:4327:24
108Magne AasH50 Kort-2 (653)1:06:43+40:1318:41
122Felix FinsrudH16 (942)41:14+18:4610:31
141Maria PerssonD50 Kort (780)1:14:04+44:5825:01
149Petra HoveidD16 (772)1:08:25+42:3818:53
Kristian Fredriksen AasH15 (905)ej godkänd
Axel HoveidH20 (549)ej start
Johan Teodor WestlyH20 (549)ej start

ASKÖ Henndorf

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Emma RothauerD12 Kort (128)20:14+2:179:22

ASKÖ Henndorf

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Lucie RothauerD40 (369)36:22+8:109:35

ASKÖ Henndorf

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
41Martin BöhmH40 Kort-1 (560)42:58+17:4810:52

ASKÖ Henndorf

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
84Thomas RothauerH40 Kort-1 (560)1:01:40+36:3015:36

ASKÖ Henndorf

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Niklas BöhmEtappstart-Inskolning (507)19:5411:07

ASKÖ Henndorf

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Tim RothauerEtappstart-Inskolning (507)17:279:44

ASKÖ Henndorf

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
33Petra BöhmEtappstart-Lätt 5,0 (384)48:00+18:2212:20

ASS Raisu Lumous

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
131Kasperi LaunisH50-2 (701)1:03:26+37:4815:35
165Teija LaunisD50 (891)1:03:05+36:2819:13

ASUB Orientation

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
101Philippe ClapuytH60 (560)1:12:14+42:4120:20
179Nicole RevencuD50 (891)1:32:37+1:06:0028:14

Attunda OK

115 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Olle Pettersson Gradin3-dagars-Svår 3,5 (68)26:579:35
2Ola LagerströmEtappstart-Lätt 10,0 (158)53:11+3:038:08
3Marcus SteneboH14 (1006)23:17+0:586:58
4Johan PerssonEtappstart-Svår 5,0 (791)35:34+5:068:49
5Ted LagerströmH11 (707)20:00+0:557:34
5Kristina Nygren FriskD70 Kort (233)38:16+7:1316:38
6Mia LagerströmEtappstart-U1 (397)20:18+3:149:31
9Joel Wallner3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)33:10+10:3712:54
10Lars Håkan SandvikH50-1 (675)32:05+4:287:48
11Fredrik SoneH50-1 (675)32:22+4:457:52
16Stefan Norell3-dagars-Svår 3,5 (68)47:57+21:0017:03
17Björn-Ove PetterssonH60 (560)38:35+9:0210:52
18PER KnutasH50 Motion (338)49:42+15:0713:55
19Märta Sandvik3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)38:53+16:2015:07
19Edvin Wallner3-dagars-Lätt 2,5 (64)39:07+22:1518:37
19Sofia IversD16 (772)33:06+7:199:08
21Gustav WirénH16 (942)27:48+5:207:05
25Maria von SchmalenséeD45 (800)35:10+6:219:49
25Kajsa GradinEtappstart-Lätt 5,0 (384)46:30+16:5211:57
25Fredrik SteneboH50-1 (675)36:19+8:428:50
25Svante SandvikH12 (891)24:31+5:519:06
26Jenny Wallner3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)42:55+20:2216:41
26Tomas HenrikssonH40 (616)35:44+7:337:57
27Christian RedtzerH20 (549)32:22+6:148:05
27Linnea ÅgrenEtappstart-Lätt 2,5 (652)26:53+10:4012:48
29Anders BrunanderLätt 10,0 (224)1:15:59+32:4511:38
29Anders NilssonH45 Motion (397)50:54+17:1314:15
31Erik DanielsH50 Kort-2 (653)39:10+12:4010:58
31Agnes ÅgrenEtappstart-Lätt 2,5 (652)27:16+11:0312:59
31Greta SandvikD10 (904)19:24+5:279:14
31Anna StrandD45 (800)36:08+7:1910:05
32Fredrik ÅgrenEtappstart-Lätt 2,5 (652)27:20+11:0713:00
32Johannes KnutasH21 Kort-1 (738)35:47+10:248:25
33Stefan RedtzerH50 Kort-1 (664)35:56+8:399:58
34Ann-Kristin LindahlD60 Motion (226)1:25:06+40:4031:10
34Ulrik IversH45-2 (579)41:51+11:049:31
34Monica RoosD50 Kort (780)37:26+8:2012:38
36Elis IversH14 (1006)31:22+9:039:23
36Göran LarboH70 (565)44:26+11:2113:58
37Erica BlythD35 Kort (503)46:07+18:0713:43
38Laura D'angeloD21 Kort-1 (712)38:22+11:4310:37
39Wiktor EngesLätt 2,5 (253)45:15+27:5921:32
39Karl-Gunnar KarnebäckH60 Kort (605)39:10+10:5712:09
39Andrew BlythH45 Motion (397)54:11+20:3015:10
39Anna Lindskoog PetterssonD55 Kort (497)46:44+16:0116:23
40Ulla KarnebäckD65 Motion (190)2:07:23+1:28:1353:44
40Esbjörn Eriksson LångströmH55 (886)35:10+6:539:02
40Torbjörn PetterssonEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)1:03:44+34:1415:25
41Malte HallmanEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)39:36+15:1018:46
42Simon MarteliusH21-2 (626)40:50+12:018:30
45Margaretha HallménD65 (235)1:28:18+56:5832:49
45Anette BrunanderD50 Kort (780)40:36+11:3013:42
47Anders HallménH65 (557)50:44+17:0015:22
50Karl EngesH21 Lång-1 (772)38:35+6:397:10
53Maria GelinderD55 Kort (497)49:35+18:5217:23
54Vilma NilssonD13 (805)37:53+12:2212:37
55Axel WrådheH21 Lång-1 (772)38:57+7:017:14
56Maria SandbergEtappstart-Lätt 5,0 (384)1:03:09+33:3116:14
58Nina IversD45 (800)41:54+13:0511:42
58Björn CarlheimH40 (616)44:07+15:569:49
59Lars GerhardssonH55 (886)38:22+10:059:51
60Daniel RoosH21 Elit (378)17:14+2:325:56
61Thomas PetterssonH21-2 (626)44:19+15:309:13
61Oskar EngesH20 (549)39:28+13:209:52
61Thomas NybergH55 (886)38:33+10:169:54
62Lena NilssonD45 (800)42:30+13:4111:52
64Oskar DanielsH21 Elit (378)17:25+2:436:00
64Viktor SoneH14 (1006)34:44+12:2510:23
68Emil RoosH20 (549)41:54+15:4610:28
72Anders CarlheimH40 (616)49:08+20:5710:56
74Leif NordinH70 (565)55:53+22:4817:34
76Linda StrömqvistD11 (638)48:29+26:0418:43
78Roger LindénH45-2 (579)55:57+25:1012:44
78Amanda SödermanEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)57:34+26:2918:27
82Sofie RedtzerD21 Kort-1 (712)47:45+21:0613:13
85Anton DanielsH21 Kort-2 (703)45:36+22:1110:45
85Pernilla Knutas LundbladD50 Motion (443)1:26:55+54:1731:29
91Lovisa NilssonD16 (772)46:36+20:4912:52
95Tage RudsanderU2 (1059)34:59+16:3913:36
96Sara StrömqvistD11 (638)1:01:27+39:0223:43
97Marcus BarbozaH13 (879)40:34+18:0813:05
98Magnus ForshällenH60 (560)1:10:01+40:2819:43
99Johan SandbergH40 Kort-1 (560)1:11:13+46:0318:01
100Christopher WilestedtH20 Elit (583)19:02+4:096:39
101Samuel LindénH16 (942)37:44+15:169:37
104Göran FriskH70 Kort (587)1:21:33+54:3630:05
109Karin SteneboD50 (891)45:24+18:4713:50
110Lisa TörnqvistD45 Kort-2 (623)1:13:03+45:2323:02
111Marianne DanielsEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:00:02+33:1123:21
111Magnus StrömqvistH40 Kort-1 (560)1:32:21+1:07:1123:22
112Elliot JonssonH12 (891)38:20+19:4014:15
114Josefin KarlssonD21 Kort-1 (712)1:00:34+33:5516:46
115Kristina MarteliusD50 (891)46:38+20:0114:13
117Malin StrömqvistD13 (805)48:37+23:0616:12
119Madelene BarbozaD45 (800)57:39+28:5016:06
123Lukas HenrikssonU2 (1059)37:59+19:3914:46
124Veronica RedtzerD18 (646)1:09:11+40:3319:22
126Åsa WilestedtD45 (800)1:00:41+31:5216:57
128Håkan RedtzerH55 (886)50:52+22:3513:04
136Charlotte EngesD50 Kort (780)1:09:15+40:0923:23
137Fredrik JonssonH45 Kort-1 (782)1:01:53+36:0216:30
137Stefan MarteliusH55 (886)54:38+26:2114:02
138Mikael WirénH55 (886)55:24+27:0714:14
138Emil SoneH16 (942)45:25+22:5711:35
140Marie ForshällenD50 Kort (780)1:13:14+44:0824:44
146Maja SandvikD16 (772)1:06:56+41:0918:29
152Emily BlythD10 (904)33:34+19:3715:59
155Oliver JonssonH10 (928)30:57+17:1914:40
156Fabian TörnqvistH12 (891)51:45+33:0519:14
166Jessica StrömqvistD40 Kort (957)1:10:20+42:3421:30
Joshua BlythInskolning (742)27:2015:16
Alvin SandbergInskolning (742)25:0614:01
Daniel Wallner3-dagars-Lätt 2,5 (64)ej godkänd
Martin GelinderEtappstart-Svår 5,0 (791)ej godkänd
Jakob RedtzerH21 Kort-2 (703)ej godkänd
Marianne DanielsD50 Kort (780)ej start
Elisabeth LångströmD50 Motion (443)ej start
Sara HellströmEtappstart-U2 (376)ej start
Johan PerssonEtappstart-Svår 5,0 (791)ej start
Ida Hellström3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)ej start
Ulrika Hellström3-dagars-Svår 3,5 (68)ej start
Alma Hellström3-dagars-Svår 5,0 (123)ej start
Jonas Hellström3-dagars-Svår 5,0 (123)ej start

Auckland OC

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
23Karen Woods3-dagars-Svår 3,5 (68)1:11:26+44:2925:25
25Jonty OramH21 Kort-2 (703)31:42+8:177:28
67Hayley SmithD20 (430)58:19+26:1615:48
111Martin CrosbyH55 (886)46:47+18:3012:01
125Kieran WoodsH21 Kort-2 (703)1:04:50+41:2515:17
Dwayne SmithH50-2 (701)ej start

Australia

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
33Tara MelhuishD20 Elit (516)15:15+1:386:10
51Aislinn PrendergastD21 Elit (369)17:25+2:536:15
103Michael WarltersH50-2 (701)51:26+25:4812:38

Avdankad OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
76Hanna WesterbergD21 Kort-2 (706)42:37+19:0512:00

Avesta OK

27 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Ola JernströmSvår 5,0 (281)33:16+3:088:15
16Inger ThörnqvistD70 Motion (153)1:05:23+23:3327:35
20Lennart VessbergH70 Motion (175)1:04:50+24:4823:44
20Fredrik BorgströmH40 Motion (333)52:30+17:1812:42
23Linus JernströmMedelsvår 3,3 (500)38:40+12:3615:02
25Elisabeth AssarssonD50 Motion (443)49:30+16:5217:56
29Stefan NybergH55 (886)32:52+4:358:26
30Ragnar MellbinLätt 10,0 (224)1:16:10+32:5611:39
33Ritva KärkkäinenD60 Kort (384)51:16+14:5919:16
33Klara SöderlundD16 Kort (228)1:01:41+31:2520:21
34Ellinor HellrupMedelsvår 4,0 (450)52:46+22:3416:54
34Lars LundénEtappstart-Svår 3,5 (790)32:46+12:5011:39
41Charlotta BorgströmLätt 5,0 (310)53:31+26:5213:45
44Solweig PalmD65 Kort (322)1:00:53+25:2124:51
45Johan WannerEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)39:43+12:5215:27
50Titti RudhD55 Kort (497)49:07+18:2417:14
52Aino LeijonD21 Kort-2 (706)38:24+14:5210:49
57Tindra JernströmD18 Elit (582)16:06+2:526:39
77Liv NorbergD14 (949)38:55+15:1312:02
80Hedda BorgströmD13 (805)42:29+16:5814:09
100Svea BorgströmD10 (904)27:34+13:3713:07
102Anna-Karin LövgrenD45 Kort-1 (620)1:11:25+40:1722:40
104Niklas SöderlundH45 Kort-2 (775)52:05+27:5813:44
106Lennart LundgrenH65 (557)1:32:07+58:2327:54
115Sara RudhD21 Kort-2 (706)51:55+28:2314:37
120Lucas WannerH14 (1006)43:19+21:0012:58
161Malte BorgströmU1 (982)36:31+22:4417:08
Tilda BorgströmD15 (881)ej start
Lena WahssEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)ej start

Avon OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
40Jon-Markus DelaumeH45-1 (587)43:25+14:029:58
98Charlotte DelaumeD11 (638)1:01:37+39:1223:47
110Sophie Antoine-DelaumeD45 (800)55:55+27:0615:37

AXA SportsClub

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Peter KlassonEtappstart-Svår 2,5 (301)26:3412:04
34Sofie KnutssonEtappstart-Lätt 5,0 (384)48:06+18:2812:21

Azimut, SPB

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
17Olga PozhidaevaD60 (303)44:30+11:1014:58

Azimuth

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
70Olga GavrilovaD60 Kort (384)1:26:51+50:3432:39

Azimuth-SPb

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
55Stanislav LesnikovH65 Kort (549)48:26+21:0716:42

B&OI Orientering (bodø)

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Torkel IrgensH50 Motion (338)47:57+13:2213:25

Bækkelagets SK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Mariann UlvestadD21-2 (487)34:39+1:228:27
21Yngvar ChristiansenH55 (886)31:52+3:358:11
22Kine GulliksenD21 Kort-2 (706)32:27+8:559:08
37Simen Hjalmar WästlundH21 Lång-1 (772)37:06+5:106:53
63Marthe GløersenD21 Elit (369)18:04+3:326:29
64Mathias GløersenH20 Elit (583)17:34+2:416:08
73Vetle ChristiansenH21-2 (626)47:36+18:479:55
Lennart BrunbergH60 Kort (605)ej start

Baekkelagets SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Mattis GulliksenEtappstart-Inskolning (507)40:4122:43

Ballerup OK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Asbjørn Gemmer HanghøjLätt 2,5 (253)20:02+2:469:32
5Eskild Gemmer HanghøjLätt 2,5 (253)20:09+2:539:35
29Signe HanghøjD40 Motion (515)50:27+12:0615:20
29Carsten GemmerH45 Kort-2 (775)33:26+9:198:49
38Frank Rasmussen3-dagars-Svår 5,0 (123)1:28:21+1:00:5621:55
50Mette Rasmussen3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)1:21:51+59:1831:50
74Alvilde Gemmer HanghøjU2 (1059)31:52+13:3212:23
157Torben SchorlemmerEtappstart-Svår 5,0 (791)1:33:05+1:02:3723:05
Helle M. FrederiksenEtappstart-Svår 5,0 (791)ej godkänd

BAOC

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
40Mattias VangboEtappstart-Svår 7,5 (412)56:25+20:4511:08

Bardu IL

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Tonje MidttunSvår 2,5 (128)32:29+13:2714:45
31Isak Jacobsen-GaskiH16 Kort (201)1:03:02+32:5020:20
39Anna Jacobsen-GaskiD16 (772)36:10+10:239:59
55Fred Arne JacobsenH50 Kort-2 (653)45:18+18:4812:41
56Merethe JenssenLätt 3,5 (495)1:04:33+35:3621:44
70Margrete GaskiD50 (891)39:25+12:4812:01
82Knut Øyvind JohansenH35 Kort (762)43:22+16:5110:36
89Helge MidttunH40 Kort-2 (554)53:06+26:1113:10
131Håvar ØstvikH21 Kort-2 (703)1:07:29+44:0415:54
Peder Jostein MidttunEtappstart-Inskolning (507)29:1316:19

Bay Area Orienteering Club

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
69Chuck SpaldingH70 (565)54:37+21:3217:10
110Tapio KarrasH55 (886)46:44+18:2712:00

Bendigo Orienteers

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
38Alison RadfordD65 (235)1:02:36+31:1623:16

Bendigo Orienteers

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
30Antony RadfordH70 (565)42:55+9:5013:29

Bendigo Orienteers

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
17Jim RussellEtappstart-Svår 5,0 (791)39:59+9:319:55

Berga SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
19Stellan HäggbrinkH65 Kort (549)37:11+9:5212:49

Berger Og Svelvik O-Lag

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
96Joar GjerdahlH20 (549)57:25+31:1714:21

Berger-Clan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
82Marlies BergerD21-2 (487)59:59+26:4214:37

Berger-Clan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
94Marlene BergerD21-2 (487)1:10:29+37:1217:11

Berger-Clan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Anni BergerD20 (430)39:23+7:2010:40

Berger-Clan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
152Peter BergerH16 (942)48:39+26:1112:24

Berger-Clan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
60Hedi BergerD50 (891)37:49+11:1211:31

Berger-Clan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
90Anna-Sofie BarkD50 (891)42:32+15:5512:58

Berger-Clan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
178Gislind BergerD50 (891)1:25:27+58:5026:03

Berger-Clan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
58Wolfgang SchüllerH45 Motion (397)1:05:04+31:2318:13

Berger-Clan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Katja BergerInskolning (742)28:0315:40

Bergnäset AIK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Oscar SvanbergEtappstart-Lätt 5,0 (384)31:31+1:538:06

Bergnäset AIK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
34Björn SvanbergEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)45:53+14:4814:42

Bergnäsets AIK

21 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Per Ögren3-dagars-Svår 5,0 (123)39:54+12:299:54
8Ove Renberg3-dagars-Lätt 2,5 (64)25:00+8:0811:54
13Rasmus WickbomH20 (549)30:12+4:047:33
14Agneta HolmgrenD60 (303)42:56+9:3614:27
16Joar SvartholmH21-2 (626)34:47+5:587:14
20Fredrik Ögren3-dagars-Svår 5,0 (123)51:04+23:3912:40
38Robin SalénH20 Elit (583)16:29+1:365:45
45Oskar ÖqvistH21-2 (626)41:40+12:518:40
47Elin Djurberg3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)1:09:45+47:1227:08
48Maria ÖqvistLätt 2,5 (253)59:03+41:4728:07
56Carl HolmgrenEtappstart-Svår 5,0 (791)50:17+19:4912:28
61Tova HolmbergD11 (638)45:39+23:1417:37
72Simon ErikssonH20 (549)43:41+17:3310:55
72Albert AskengrenH21 Lång-1 (772)41:40+9:447:44
78Nils HenrikssonH21-2 (626)48:50+20:0110:10
80Harald LarssonH20 (549)46:34+20:2611:38
86Fredrik HolmgrenH60 Kort (605)52:41+24:2816:21
149Maria HolmbergD40 Kort (957)1:01:43+33:5718:52
201Knut HolmbergU2 (1059)1:01:18+42:5823:51
Christer SvärdH70 Kort (587)ej godkänd
Martin HolmbergH40 Kort-1 (560)ej godkänd

Berliner TSC

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
31Krystian PetersburskiH18 (832)32:37+8:368:19
44Milosz CzynskiH14 (1006)32:39+10:209:46
70Tobias SchwartzH35 (400)1:03:38+33:4613:35
77Carl Wolfgang DistlerH35 (400)1:27:32+57:4018:42
107Bernd WollenbergH70 (565)1:22:24+49:1925:54
135Karsten BlumeH21 Lång-1 (772)57:08+25:1210:37
156Sebastian FleissH21 Lång-1 (772)1:48:34+1:16:3820:10

Bielefelder TG

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
28Annkathrin KnollD12 (801)28:11+6:1410:33
42Anton KnollH14 (1006)32:36+10:179:45
62Thies KnollH40 (616)45:08+16:5710:03
88Caroline KnollD45 Kort-2 (623)57:27+29:4718:07

Big Foot Australia

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Kari MarshEtappstart-Inskolning (507)20:3011:27

Big Foot Australia

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
25Jamie MarshEtappstart-Lätt 2,5 (652)26:25+10:1212:34

Big Foot Australia

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
39Tiia MarshEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)39:19+14:5318:38

Big Foot Australia

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
104Paul MarshEtappstart-Svår 5,0 (791)1:00:06+29:3814:54

Big Foot Orienteers

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
27Tracy MarshEtappstart-Svår 5,0 (791)42:37+12:0910:34
42Patrik GunnarssonH40 (616)40:28+12:179:00

Bjursås OK

16 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Britt BjörklundD60 Motion (226)46:16+1:5016:56
10Siv HasselgrundD75 (127)43:57+13:4518:42
13Tommy LundqvistH70 (565)37:00+3:5511:38
13Rikard AnderssonH21 Motion (248)50:47+8:1912:17
17Johan HallgrenH50-1 (675)34:08+6:318:18
23Margareta LöfkvistD70 (186)54:32+19:5221:28
29Bernt LöfkvistH70 (565)42:23+9:1813:19
35Jan-Olof BjörklundH60 (560)44:38+15:0512:34
53Kristin AnderssonD17-20 Kort (291)1:09:40+41:3723:27
60Ingvar SvenssonH70 (565)51:00+17:5516:02
80Gunnar LöfkvistH70 (565)58:31+25:2618:24
84Leif AnderssonH55 Kort (868)48:17+18:4114:14
88Malin HallgrenD45 (800)49:34+20:4513:50
97Birgitta Stenberg AnderssonEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)52:53+26:0220:34
110Anna BjörklundD21 Kort-2 (706)50:34+27:0214:14
125Herman AnderssonH11 (707)1:04:50+45:4524:33
Birgitta Stenberg Andersson3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)ej start

Björkfors GoIF

35 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Karl-Johan Bönner3-dagars-Svår 3,5 (68)38:14+11:1713:36
18Inger PetterssonD70 Kort (233)52:43+21:4022:55
19Pia Stålhandske3-dagars-Svår 3,5 (68)52:50+25:5318:48
20Kjell HolmströmH75 (316)48:10+23:2317:27
24Ellen LindforsD13 (805)32:07+6:3610:42
25Stig JonssonH75 Kort (235)47:55+20:4620:44
27Kerstin ErikssonD65 Kort (322)50:40+15:0820:40
28Mattias NilssonH40 Kort-1 (560)37:44+12:349:33
36Elis Bönner3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)47:03+24:3018:18
36Rolf Jonsson3-dagars-Svår 5,0 (123)1:24:27+57:0220:57
37Christina SvenssonMedelsvår 2,5 (191)1:34:17+1:13:1444:41
42Anna KullbergD45 Kort-2 (623)44:52+17:1214:09
47Sara NygårdhsEtappstart-Lätt 5,0 (384)55:33+25:5514:16
49Axel NygårdhsEtappstart-U2 (376)36:04+14:4514:02
78Alva LindforsD11 (638)50:11+27:4619:22
78Bengt-Ove BlomkvistH60 (560)56:02+26:2915:47
83Martin LindforsH40 Kort-1 (560)1:01:08+35:5815:28
85Cecilia BjörkhammerD45 Kort-2 (623)57:01+29:2117:59
86Anders HargebyEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)51:14+24:2319:56
87Torgny JohanssonH65 (557)1:08:54+35:1020:52
87Arvid SvenssonH13 (879)38:49+16:2312:31
90Maria LindforsD35 Kort (503)1:16:26+48:2622:44
96Lars-Åke KullbergH50 Kort-2 (653)59:36+33:0616:41
99Markus KleinH40 (616)1:02:42+34:3113:57
102Sven-Olof SvenssonH65 (557)1:23:53+50:0925:25
102Joakim KjellbergH40 Kort-1 (560)1:12:04+46:5418:14
103Robert SvenssonH40 Kort-1 (560)1:12:20+47:1018:18
122Samuel KleinH14 (1006)44:10+21:5113:13
134Gustaf KullbergH15 (905)47:58+22:4312:45
134Karl KullbergH10 (928)27:07+13:2912:51
144Filippa BjörkhammerD16 (772)1:06:19+40:3218:19
Tilda NygårdhsEtappstart-Inskolning (507)49:2427:35
Albin KjellbergH14 (1006)ej godkänd
Moa KjellbergD20 (430)ej godkänd
Hugo BjörkhammerH13 (879)ej godkänd
Åsa KjellbergD40 Motion (515)ej start

Björsby Bollsparkeri

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Rickard Häggström3-dagars-Medelsvår 5,0 (95)49:26+12:1312:56

BK Örnen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
29Frida KjellssonLätt 5,0 (310)45:23+18:4411:40

Bladbagge OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Cesar EdhagerEtappstart-Inskolning (507)21:2811:59

Bladbagge OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Lilja EdhagerEtappstart-Inskolning (507)21:4212:07

Bodens Bandyklubb OS

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Clas-Göran LundH70 Motion (175)41:07+1:0515:03
26Matts EngvallH70 (565)41:27+8:2213:02
30Kjell SandströmH65 (557)47:00+13:1614:14
72Kjell MörtbergH70 (565)55:21+22:1617:24

Bodø Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
93Espen Samuelsen SkiriH20 Elit (583)18:46+3:536:33

Bodø Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
84Kaja Samuelsen SkiriD18 Elit (582)17:09+3:557:05

Bodø Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Amund Bø KongsbakkH20 (549)29:39+3:317:24

Bodø Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
55Trygve Bø KongsbakkH18 (832)35:29+11:289:03

Bodø Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
80Øyvind Johan OlsenH15 (905)37:04+11:499:51

Bodø Orientering

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Elisabet KongsbakkD50 (891)ej start

Bodø Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
101Irene Mathilde SkiriD55 (518)1:23:42+56:3126:19

Bodø Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
146Håkon Brinchmann BøH55 (886)58:01+29:4414:54

Bodø Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
150Steve SamuelsenH55 (886)1:01:46+33:2915:52

Bodø Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Janne Anita NilsenLätt 5,0 (310)ej godkänd

BOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
26Carol SandsD65 (235)50:59+19:3918:57
41Tim SandsH65 (557)49:19+15:3514:56

Bolidens SK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
38Bo JonssonH75 (316)59:33+34:4621:34
105Hans NygrenH70 (565)1:21:05+48:0025:29

Bollsta SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
53Oliver SundsténEtappstart-U2 (376)37:30+16:1114:35

Bollsta SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
50Catrin SundsténEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)43:54+19:2820:48

Borås GIF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
88Göran SvahnH70 Kort (587)1:03:39+36:4223:29
143Thomas AlmgrenH55 Kort (868)1:11:40+42:0421:08

Bos Elite

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
76Ole ArenthH20 (549)44:26+18:1811:06

Bottnaryds IF

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
31Lars FranssonH75 (316)54:21+29:3419:41
43Ella IngströmD16 Kort (228)1:34:42+1:04:2631:15
58Axel EdströmMedelsvår 4,0 (450)1:02:03+31:5119:53
75Ulf PerssonH50 Kort-1 (664)45:20+18:0312:35
80Elin EdströmMedelsvår 4,0 (450)1:15:35+45:2324:13
119Johan EdströmH45 Kort-1 (782)51:45+25:5413:48

Boxholm-Mjölby OL

28 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Albin TengvallH40 Kort-1 (560)34:53+9:438:49
31Johanna KleistD11 (638)35:17+12:5213:37
35Helen AnderssonD50 Motion (443)52:22+19:4418:58
36Anders LindholmH45 Motion (397)53:51+20:1015:05
38Gunilla CarlssonEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)39:15+14:4918:36
40Emil LagnetegH12 (891)26:19+7:399:46
44Moa KleistD14 Kort (229)1:02:19+40:1523:20
46Irma FrisellD11 (638)39:35+17:1015:16
52Johan FrisellMedelsvår 4,0 (450)57:58+27:4618:34
53Lotta FrisellD40 Kort (957)39:28+11:4212:04
65Lena MolinD50 (891)38:47+12:1011:49
66Henrik TengvallH21-2 (626)45:03+16:149:23
72Patrik KleistH45 Kort-2 (775)42:48+18:4111:17
77Viktoria Petré LindholmD40 Kort (957)43:58+16:1213:26
86Jakob LindholmH11 (707)39:04+19:5914:47
90Karl-Johan NorénH60 Kort (605)53:23+25:1016:34
94Märta LagnetegD10 (904)26:42+12:4512:42
112Jan-Erik CarlssonH55 Kort (868)57:58+28:2217:05
120Louise CarlssonD21 Kort-2 (706)53:07+29:3514:57
135Erika LindholmD10 (904)30:42+16:4514:37
138Anna-Lena LagnetegD40 Kort (957)57:59+30:1317:43
139Jennie KleistD40 Kort (957)58:23+30:3717:51
139Morgan LagnetegEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:24:27+57:3632:51
144Emil BruhnH21 Kort-1 (738)1:41:08+1:15:4523:47
159Conny BruhnH55 (886)1:06:55+38:3817:12
190Ivar FrisellU2 (1059)52:05+33:4520:15
Gustav LagnetegInskolning (742)30:1816:55
Patric MolinH50 Kort-2 (653)ej godkänd
Oscar MolinH20 (549)ej start
Jens FasthEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)ej start

Brattås CK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Ulrik OlssonH50-1 (675)30:34+2:577:26
9Mona OlssonD55 Kort (497)39:29+8:4613:51
20Anton ArvidssonH10 (928)16:31+2:537:49
25Malva ArvidssonD12 (801)27:55+5:5810:27
26Magnus ArvidssonH45-2 (579)40:14+9:279:09
74Maria PetterssonD40 Motion (515)1:07:26+29:0520:29
101Olle NyströmH45 Kort-2 (775)51:36+27:2913:36
111Nils NyströmU2 (1059)36:17+17:5714:07
Tim OlssonH21 Kort-1 (738)ej godkänd

Bredareds IF

19 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Julius LichtenbergEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)27:47+3:2113:10
18Gunilla LarssonD60 (303)44:42+11:2215:03
24Marianne HanssonD55 (518)38:52+11:4112:13
61Måns ThörnqvistH35 (400)56:14+26:2212:00
68Ing-Marie AronengD50 (891)39:04+12:2711:54
75Erik HanssonH21-1 (667)43:14+13:059:01
81Linda AppelkvistEtappstart-Lätt 2,5 (652)39:49+23:3618:57
82Börje HanssonMedelsvår 3,3 (500)1:01:52+35:4824:04
88Reimar LichtenbergEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)1:05:24+40:5830:59
93Leonie LichtenbergD10 (904)26:19+12:2212:31
117Alice LarssonD10 (904)29:10+15:1313:53
120Joar BlomqvistH11 (707)55:35+36:3021:03
125Bengt LarssonH45 Kort-1 (782)55:07+29:1614:41
127Rasmus LarssonH13 (879)48:42+26:1615:42
132Per Anders EnengeEtappstart-Svår 3,5 (790)46:47+26:5116:38
152Leif BlomqvistH45 Kort-1 (782)1:18:18+52:2720:52
152Marita HaglundEtappstart-Svår 3,5 (790)51:59+32:0318:29
184Johannes BlomqvistU2 (1059)51:02+32:4219:51
Bosse HaglundH55 Kort (868)ej godkänd
Oliver JohanssonH14 (1006)ej start

Bredaryds SOK

33 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Håkan SvenssonH55 (886)28:177:16
1Ina SkalbergD50 Kort (780)29:069:49
2Emil AuseliusEtappstart-Svår 5,0 (791)32:43+2:158:07
7Axel ElmbladH16 (942)25:11+2:436:25
10Tuva NylundD14 (949)28:55+5:138:57
10Micael ElmbladH50 Motion (338)45:24+10:4912:43
11Henrik AnderssonH21 Kort-1 (738)30:40+5:177:12
15Elsa AnderssonD20 (430)39:23+7:2010:40
17Carina SvenssonD50 (891)32:00+5:239:45
20Hugo AuseliusH16 Kort (201)45:59+15:4714:50
23Håkan AuseliusH45 Motion (397)48:38+14:5713:37
23Susanne De BourgD21 Motion (309)56:20+18:3014:44
24Maria AuseliusSvår 2,5 (128)58:23+39:2126:32
29Anton GunnarssonH16 (942)29:07+6:397:25
30Sofia SkördeD40 Motion (515)50:47+12:2615:26
30Maria AnderssonD60 (303)52:31+19:1117:40
31Jonas NilssonH40 Motion (333)57:49+22:3713:59
37Mattias GunnarssonH45-1 (587)42:01+12:389:39
46Katarina ÖstbergD21 Kort-2 (706)37:02+13:3010:25
50Moa HanssonD20 Elit (516)15:55+2:186:26
50Sanna SigvardsonD12 (801)31:28+9:3111:47
52Stina AlbinssonD35 Kort (503)50:52+22:5215:08
53Filip TrofastH20 Elit (583)17:08+2:155:59
54Per SigvardsonH50-1 (675)42:31+14:5410:20
70Amelia SkalbergD20 Elit (516)16:44+3:076:46
81Fredrik JohanssonH21-2 (626)49:34+20:4510:19
86Linnea SkalbergD18 Elit (582)17:14+4:007:07
93Fredrik ErikssonH35 Kort (762)45:37+19:0611:09
95Filip BrolingH14 (1006)39:03+16:4411:41
96Magnus TrofastH45-1 (587)1:03:50+34:2714:40
116Mats NylundH50-1 (675)57:51+30:1414:04
124Ellen SigvardsonD16 (772)55:51+30:0415:25
Astrid NilssonInskolning (742)36:4920:34

Brittatorp TK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Patrik G Björkqvist Etappstart-Medelsvår 5,0 (423)43:46+5:4511:27

Bromma-Vällingby SOK

28 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Gunvor SandbergD70 Kort (233)33:43+2:4014:39
4Sara Danielson DamneEtappstart-Lätt 2,5 (652)18:56+2:439:00
8Sandra NilssonLätt 2,5 (253)22:43+5:2710:49
14Anders NilssonLätt 2,5 (253)26:13+8:5712:29
20Signe Danielson DamneEtappstart-U2 (376)28:19+7:0011:01
29Elin BjessmoD18 (646)37:23+8:4510:28
37Ola CarlénH45 Kort-1 (782)33:00+7:098:48
42Nils BabtistH17-20 Kort (251)1:02:54+41:3517:55
43Joakim BergH21-2 (626)41:18+12:298:36
45Thomas DanielsonH50 Motion (338)1:03:50+29:1517:52
49Tova SandgrenD11 (638)40:02+17:3715:27
52Johan RosénMedelsvår 3,3 (500)49:12+23:0819:08
53Simon SandgrenH45-2 (579)46:11+15:2410:31
65Agnes ModinD50 Motion (443)1:06:43+34:0524:10
66Karin ModinD18 Elit (582)16:21+3:076:45
71Kristin Åberg NilssonD45 (800)44:45+15:5612:30
75Monica SandgrenD45 Motion (572)1:07:20+30:0820:27
90Tage SandbergH70 Kort (587)1:04:05+37:0823:38
92Lena BjessmoD50 (891)42:40+16:0313:00
92Anders StenbackH70 Kort (587)1:05:24+38:2724:07
100Staffan BjessmoH50-1 (675)54:33+26:5613:16
107Mattias BerglundH50-1 (675)56:37+29:0013:46
111Sofia Danielson DamneD18 (646)57:40+29:0216:09
112Åsa DamneEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:00:03+33:1223:21
114Patrik NilssonH45-2 (579)1:44:46+1:13:5923:51
127Thomas BabtistH50-1 (675)1:06:24+38:4716:09
129Göran ModinH50-1 (675)1:14:30+46:5318:07
134Tim SandgrenH18 (832)48:55+24:5412:28

Brunflo IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
43Maria AndersdotterD60 Kort (384)57:16+20:5921:31
91Helena OlssonD21-2 (487)1:08:47+35:3016:46

BSV Halle- Ammendorf

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
81Alexander BüchnerEtappstart-Svår 7,5 (412)1:24:18+48:3816:39

BUL Tromsø Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
86Ola BratlieH45 Kort-1 (782)44:58+19:0711:59

Bul-Tromsø IL

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Gjermund UrsetH50-2 (701)31:17+5:397:41
16Mia UrsetD14 Kort (229)31:45+9:4111:53
24Jonny I HansenH50-2 (701)33:26+7:488:12
55Anne UrsetD45 (800)41:07+12:1811:29
58Hans UrsetH15 (905)34:34+9:199:11
75Bengt HaugenH55 Kort (868)45:15+15:3913:20
Anne Birgitte JensenD40 Motion (515)ej start

Bussola OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
55Csaba GerberH20 Elit (583)17:11+2:186:00
108Othmar MüllerH70 (565)1:25:56+52:5127:01

Byåsen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Gunn Tove LeirenEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej godkänd

Byåsen IL

35 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Arild NomelandH40 Kort-1 (560)25:106:22
9Bjørn BergerH65 (557)37:47+4:0311:26
12Ragnhild EideD20 Elit (516)14:33+0:565:53
13Lene Berg HanssenD18 Elit (582)14:19+1:055:54
15Jenny PerssonD35 (231)38:49+5:549:52
15Børge LeirenMedelsvår 6,0 (126)1:06:24+28:0216:04
16Maja BergerD21 Kort-2 (706)30:33+7:018:36
22Torgeir AuneH45-1 (587)37:01+7:388:30
23Marte Lien JohnsenD20 (430)42:30+10:2711:31
42Stina ElfvingD65 Kort (322)59:32+24:0024:17
43Turid ArnesenD55 Kort (497)47:44+17:0116:44
46Otto Richard EideH50-2 (701)37:03+11:259:06
46Vilde LeirenD10 (904)21:05+7:0810:02
47Randi HegstadEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)49:49+18:4415:58
50Vegard HansenH40 Kort-1 (560)45:21+20:1111:28
57Hans Helmer SæternesH45 Kort-2 (775)40:19+16:1210:38
59Kari Solem AuneD40 (369)1:01:22+33:1016:11
69Rine HanssenD50 (891)39:15+12:3811:57
80Ingrid Lien JohnsenD55 Kort (497)1:03:54+33:1122:25
82Morten SkoglundH60 (560)58:29+28:5616:28
83Helge EriksenH60 (560)58:53+29:2016:35
90Vebjørn Bergh-HansenH12 (891)35:08+16:2813:03
90Øystein WiggenH50-2 (701)48:32+22:5411:55
94Petter Liabakk EriksenH18 Elit (589)17:44+3:506:50
95Øyvind WiggenH21 Lång-1 (772)44:49+12:538:19
103Gøril EideD45 (800)53:37+24:4814:58
116Haakon ArnesenH55 (886)48:01+19:4412:20
118Nina-Beate LiabakkD50 (891)47:49+21:1214:34
121Einar EideH16 (942)40:48+18:2010:24
136Erlend AuneH15 (905)48:19+23:0412:51
138Malin Nordgård LeirenD13 (805)56:07+30:3618:42
140Bjørn Erik JohnsenH55 Kort (868)1:08:01+38:2520:03
160Håkon SæternesH16 (942)52:45+30:1713:27
Anton NomelandInskolning (742)35:5920:06
Una NomelandInskolning (742)35:5620:04
Emma ArnesenD21-1 (456)ej start
Gro RypdalD60 Kort (384)ej start
Kjell-Arne HenninenH60 Kort (605)ej start

Bålsta SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Albin LuningEtappstart-Lätt 3,5 (710)40:59+9:3613:47

Båtvändarklubben Ö-vik

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
23Örjan GörlingEtappstart-Lätt 10,0 (158)1:20:13+30:0512:17

Bäkkelagets SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Håvard MyhreH21-2 (626)35:18+6:297:21

CA Rosé

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
34Mathias BlaiseH20 Elit (583)16:18+1:255:41
43Thatsani KhampanyaD17-20 Kort (291)1:00:29+32:2620:21

Cambridge Sports Union

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Tor WebbU1 (982)16:53+3:067:55
41Pia WebbD21 Kort-2 (706)35:53+12:2110:06
64Lukas WebbU2 (1059)30:47+12:2711:58

CC Fuerstenfeld

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Michaela EgarterEtappstart-Lätt 2,5 (652)23:12+6:5911:02

CC Fuerstenfeld

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Kilian ZapfEtappstart-Lätt 2,5 (652)23:13+7:0011:03

Centrum OK

49 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Sanna GustavssonD21 Kort-1 (712)31:24+4:458:41
13Marie Niska Thörnvik3-dagars-Svår 3,5 (68)44:19+17:2215:46
14Cristina MagnussonSvår 3,5 (319)33:20+13:2311:51
15Anni FritzellD35 Motion (248)53:35+13:3116:17
16Fredrik WallinH40 Kort-1 (560)33:24+8:148:27
18Jorrit BoekelSvår 3,5 (319)35:29+15:3212:37
18Moa KjellstrandD21-1 (456)38:52+5:049:41
19Maria CarlströmSvår 5,0 (281)50:26+20:1812:30
21Örjan AhnoffH21 Motion (248)56:06+13:3813:35
21Stig Thörnvik3-dagars-Medelsvår 5,0 (95)1:09:54+32:4118:17
27Tomas HolmbergH35 (400)41:04+11:128:46
31Oskar NordmarkEtappstart-Svår 7,5 (412)52:18+16:3810:20
32Marie NilssonD35 (231)50:42+17:4712:54
33Helena PerssonD35 Motion (248)1:08:16+28:1220:44
33Linus RisplingEtappstart-Svår 7,5 (412)53:34+17:5410:35
36Nicklas TorlegårdH55 Motion (216)1:12:12+36:0621:56
36Franziska GrossenbacherD35 Kort (503)45:38+17:3813:34
39Sara JonassonD35 (231)54:49+21:5413:56
40Eva Bühlmann LerjenD35 (231)57:25+24:3014:36
41Lukas GustavssonH21 Kort-2 (703)36:02+12:378:29
41Anna Holmström WikellD21 Motion (309)1:08:46+30:5618:00
41Kristoffer EdshageH35 (400)43:34+13:429:18
45Daniel Holmström WikellH21 Motion (248)1:31:10+48:4222:04
48Gaudenz SteinlinH40 (616)41:47+13:369:18
49Linnea BörjarsD21-1 (456)46:04+12:1611:29
51Karin FägerlindD21-1 (456)46:43+12:5511:39
55Anna NilssonLätt 3,5 (495)1:04:14+35:1721:37
55Daniel EleniusH35 (400)51:41+21:4911:02
62Mattias ÅgrenH35 (400)57:28+27:3612:16
63Johan GothH21 Kort-2 (703)39:05+15:409:13
67Henrik LundgrenH35 (400)1:01:26+31:3413:07
71Emil TallhageH35 (400)1:05:40+35:4814:01
72Martin KarlssonH35 (400)1:09:11+39:1914:46
74Arvid RudbergH35 (400)1:13:41+43:4915:44
75Mattias HenrikssonH35 (400)1:14:10+44:1815:50
78Emma WilhelmssonMedelsvår 3,3 (500)59:47+33:4323:15
79Sofia AnderssonD21 Kort-1 (712)47:21+20:4213:06
79Anna Weglin EleniusD35 Kort (503)1:07:44+39:4420:09
80Mette BrolinsonD21 Kort-1 (712)47:34+20:5513:10
93Martin LerjenH40 (616)56:38+28:2712:36
101Camilla JakobssonD45 Kort-2 (623)1:07:25+39:4521:16
108Katarina TallhageD21 Kort-1 (712)58:16+31:3716:08
111Mattias RobertsonH50-1 (675)57:03+29:2613:52
114Oskar HermanssonH21 Kort-2 (703)57:17+33:5213:30
116Elin ThyrD21 Kort-1 (712)1:00:41+34:0216:48
117Elin GustavssonD21 Kort-1 (712)1:01:07+34:2816:55
122Henrik HellborgH40 (616)2:06:51+1:38:4028:15
143Marcia SteelEtappstart-Lätt 3,5 (710)1:43:32+1:12:0934:51
163Magdalena LerjenD10 (904)36:35+22:3817:25
Blenda LenasD14 Kort (229)ej start
Mats JohnssonH21 Kort-2 (703)ej start

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
119SUN YIH21 Kort-2 (703)1:01:24+37:5914:28

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
142Fang RongrongH21 Kort-2 (703)2:09:09+1:45:4430:27

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
170Shao ShiyaD14 (949)1:03:59+40:1719:48

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Wang MingdaH14 (1006)ej godkänd

China DEER-O

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
GU QingranH14 (1006)ej start

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
97Wang ZhifanD12 (801)40:36+18:3915:12

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
MA YanbingD12 (801)ej godkänd

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
136GUO YinghaoH12 (891)43:43+25:0316:15

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
148Feng WEIH12 (891)47:16+28:3617:34

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
163ZHU FeimoH12 (891)58:49+40:0921:51

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
171Xiang SiyuH12 (891)1:18:58+1:00:1829:21

China DEER-O

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Jiang ChengyouH12 (891)ej start

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
42Yang WenpingD35 Motion (248)1:23:18+43:1425:19

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
48GUO JIED35 Motion (248)1:46:38+1:06:3432:24

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
50Zhang ZhongyuanD35 Motion (248)1:52:26+1:12:2234:10

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
51HSU Hsiang-TingD35 Motion (248)2:02:09+1:22:0537:07

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
25Wang XINEtappstart-Mycket lätt 4,0 (123)1:10:17+39:4117:47

CO Ambérieu

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
43Pauline LassalleD14 Kort (229)54:57+32:5320:34
51Léna LassalleD17-20 Kort (291)1:05:28+37:2522:02
78Béatrice FinoD50 Motion (443)1:13:33+40:5526:38
Pascal LassalleH50-2 (701)ej start

CO Colmar

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
79Lucie LatasteD16 (772)44:16+18:2912:13
89Pierre LatasteH50-2 (701)48:12+22:3411:50
155Jana LatasteD50 (891)59:31+32:5418:08
157Mathias LatasteH14 (1006)55:34+33:1516:38

CO Lausanne-Jorat

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Najla NaceurD50 (891)ej godkänd

CO Lausanne-Jorat

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
145Ibrahim NaceurH55 (886)57:49+29:3214:51

COC

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Cátia OlaioLätt 2,5 (253)23:20+6:0411:06
37Tânia OlaioSvår 3,5 (319)41:37+21:4014:48
39Paulo OlaioSvår 3,5 (319)42:42+22:4515:11

COLE

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
62Anthony CoxH55 (886)38:54+10:3710:00

COLE

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
70Freya EveleighU2 (1059)31:29+13:0912:15

Colombia

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Esteban GuerreroH40 Motion (333)ej godkänd

CPOC

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
70Beatriz SanguinoD20 (430)59:22+27:1916:05

Crazy Young

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
138Zhenyang QiuH21 Kort-2 (703)1:24:26+1:01:0119:54

Crazy Young

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
140Yuxuan ZhaoH21 Kort-2 (703)1:37:33+1:14:0823:00

Crazy Young

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
38Yuman LiD17-20 Kort (291)58:24+30:2119:39

Crazy Young

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
58Yuehao LiuD17-20 Kort (291)1:19:51+51:4826:53

Crazy Young

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Lujia WangD17-20 Kort (291)ej start

Crazy Young

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
47Zijie NingH17-20 Kort (251)1:14:25+53:0621:12

Crazy Young

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
52Hengyue LiSvår 5,0 (281)1:46:46+1:16:3826:29

Crazy Young

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
54Xuelin ZhangSvår 5,0 (281)4:11:20+3:41:121:02:21

Crimea

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Alica LeonidovaEtappstart-Mycket lätt 4,0 (123)50:19+19:4312:44

Crimea

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Alica LeonidovaEtappstart-Mycket lätt 4,0 (123)ej start

CS Pertuis

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
56Elena CoulierD17-20 Kort (291)1:12:56+44:5324:33
103Catherine CoulierD55 (518)1:33:43+1:06:3229:28
119Adrien CoulierH21 Kort-1 (738)1:07:43+42:2015:56
163Coulier FrançoisH55 (886)1:10:27+42:1018:06

Dalaportens OL

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Leif BjörkmanH65 Motion (161)53:53+15:3517:36
22Ann-Sofie EliassonLätt 10,0 (224)1:11:45+28:3110:59
31Per StinessenH45 Motion (397)51:18+17:3714:22
41Karolina AnderssonD14 (949)35:01+11:1910:50
43Linda StinessenD40 Kort (957)38:17+10:3111:42
57Thomas AnderssonH50 Kort-1 (664)41:40+14:2311:34
99Felicia EliassonD13 (805)45:45+20:1415:15
130Saga MattssonD14 (949)46:51+23:0914:30
135Charlie EliassonH18 (832)50:43+26:4212:56
139Nellie EliassonD12 (801)55:47+33:5020:53
149Erik NilssonH16 (942)48:02+25:3412:15
165Isak StinessenH10 (928)33:38+20:0015:56
Olle StinessenInskolning (742)26:5415:01

Dalsjöfors GoIF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Erland OlssonH80 Motion (12)56:0926:36
26Daniel OlssonH40 Kort-2 (554)35:51+8:568:53

Deer-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
49Weishan LuD35 Motion (248)1:52:24+1:12:2034:09

Degerfors OK

18 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Håkan BeijarH70 Motion (175)47:26+7:2417:22
9Larseric LarssonH70 Kort (587)33:07+6:1012:13
11Bengt PerssonH70 Motion (175)51:29+11:2718:51
22Hans BlomqvistH65 Motion (161)1:11:05+32:4723:13
24Maria LarssonD45 Kort-2 (623)39:24+11:4412:25
26Annelie BlomqvistSvår 2,5 (128)1:12:57+53:5533:09
27Erik GustafssonH14 Kort (256)38:48+17:1314:35
44Lars JacobssonH50 Kort-1 (664)38:19+11:0210:38
47Jonas LarssonMedelsvår 3,3 (500)45:38+19:3417:45
62Jessica BlomqvistD35 Kort (503)54:30+26:3016:13
73Håkan AlmqvistH55 (886)40:14+11:5710:20
84Axel GustafssonU1 (982)25:25+11:3811:55
86Anna-Lena JacobssonD50 Kort (780)51:53+22:4717:31
86Kristina TinglöfD55 Kort (497)1:12:38+41:5525:29
92Lars BroströmEtappstart-Svår 3,5 (790)40:39+20:4314:27
105Marcus NylénH20 (549)1:14:31+48:2318:37
140Patrik NylénH45 Kort-1 (782)1:04:55+39:0417:18
159Rebecka NylénEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)2:07:12+1:36:0740:46
Amanda NylénEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej start

DFOK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
95Julie CollinsD55 Kort (497)1:34:42+1:03:5933:13
124Rachel CollinsD21 Kort-2 (706)56:52+33:2016:01
154Mark CollinsH55 (886)1:03:47+35:3016:23

DJK Adler 07 Bottrop

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Rainer StephanMedelsvår 3,3 (500)36:27+10:2314:10
56Ulrich Frank RüdelMedelsvår 3,3 (500)49:46+23:4219:21

Domnarvets GoIF

74 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Tony BjörlingH40 Motion (333)35:128:31
2Maria BergfältD55 (518)27:38+0:278:41
3Elsa BrandtD13 (805)26:49+1:188:56
5Annika ÖstmanD35 (231)34:55+2:008:53
5Erik NordahlU1 (982)16:09+2:227:34
8Erik BrandtH16 (942)25:17+2:496:26
8Carina JarlD60 Motion (226)52:36+8:1019:16
8Eva ElfvingD35 (231)35:13+2:188:57
9Thomas PetterssonEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)41:40+3:3910:54
10Maria NilssonD35 (231)36:58+4:039:24
10Andreas ElgesjöH40 Kort-2 (554)31:07+4:127:43
12Elin DahlinD35 (231)37:49+4:549:37
13Anna ElgesjöD45 Kort-1 (620)38:32+7:2412:13
13Sara HelanderD35 (231)38:14+5:199:43
13Maja EliassonD12 (801)24:22+2:259:07
14Emma JohanssonD21 Elit (369)15:54+1:225:43
16Signe Eriksson-BjörlingD11 (638)31:49+9:2412:17
17Sara JohanssonD35 (231)40:57+8:0210:25
17Peter LöfåsH35 Kort (762)30:45+4:147:31
18Karin ElfvingD35 Kort (503)36:18+8:1810:48
20Jan DelbomH65 Motion (161)1:04:58+26:4021:13
22Maria EmanuelssonD55 Kort (497)43:16+12:3315:10
24Ola AnderssonH50 Motion (338)53:32+18:5714:59
26Jessica ErikssonD40 Motion (515)49:28+11:0715:02
27Magnus HjorthH45 Kort-2 (775)33:10+9:038:45
28Jenny WåhlinD45 Kort-1 (620)41:58+10:5013:19
28Sven LundbäckH40 Kort-2 (554)36:26+9:319:02
30Lisbeth HörnellD65 (235)53:52+22:3220:01
32Eric Öst3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)45:17+22:4417:37
33Stina NordahlD45 Kort-1 (620)43:21+12:1313:45
34Tilde SvederD11 (638)35:26+13:0113:40
35Stefan SvederH40 Motion (333)1:00:19+25:0714:36
36Jessica HallidayD21 Elit (369)16:55+2:236:05
36Klara AnderssonD16 (772)35:56+10:099:55
39Karin BrandtEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)38:40+11:4915:02
39Moa HjorthD18 (646)39:15+10:3710:59
40Maria HjorthD40 Motion (515)54:06+15:4516:26
44Sofia PerssonLätt 5,0 (310)55:29+28:5014:15
45Bengt SimonssonH65 Kort (549)45:48+18:2915:47
49Ylva AnderssonEtappstart-Svår 3,5 (790)34:57+15:0112:26
49Annica BergerEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)50:55+19:5016:19
50Elias HörnellH12 (891)29:26+10:4610:56
52Håkan NilssonEtappstart-Svår 5,0 (791)48:47+18:1912:06
52Emil BybergH18 (832)35:09+11:088:58
52Ville ElgesjöH10 (928)18:46+5:088:53
52Sofia StenbergD35 Kort (503)50:52+22:5215:08
56Anja NilssonD14 (949)36:21+12:3911:15
58Olga LundbäckD21 Kort-2 (706)39:24+15:5211:05
61Elsa NilssonD16 (772)39:51+14:0411:00
65Per BrandtH45 Kort-2 (775)41:47+17:4011:01Ladda ner rutt i gpx-format
66Sannna HörnellD13 (805)39:52+14:2113:17
67Johan Bjernhed NordahlH18 (832)37:09+13:089:28
69Agnes NilssonEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)51:06+26:4024:13
72Mats HörnellH40 Kort-2 (554)47:20+20:2511:44
72Andreas PerssonH35 Kort (762)41:53+15:2210:14
79Håkan BybergEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)1:21:55+43:5421:26
80Magnus BergerH50 Kort-1 (664)46:28+19:1112:54
80Helena BybergEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)1:22:44+44:4321:39
85Tyra ElgesjöD11 (638)52:12+29:4720:09
92Bosse WiggeH55 (886)43:38+15:2111:13
95Albin BergerH18 (832)42:07+18:0610:44
102Maja SvederD10 (904)27:39+13:4213:10
103Alice Eriksson-BjörlingD14 (949)42:05+18:2313:01
107Samuel StålnäbbH18 (832)43:49+19:4811:10
109Per NordahlH45 Kort-2 (775)53:37+29:3014:08
114Mikael BlessbornH40 (616)1:10:57+42:4615:48
133Anja BergerD13 (805)54:32+29:0118:10
146Emma EliassonD15 (881)56:23+31:3216:12
148Fredrik PerssonH21 Lång-1 (772)1:04:34+32:3812:00
184Freja PerssonU1 (982)43:29+29:4220:24
189Lovisa PerssonU2 (1059)51:53+33:3320:11
Charlie SvederEtappstart-Inskolning (507)33:1918:36
Hilda ElfvingEtappstart-Inskolning (507)29:3216:29
Matilda PetterssonEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)ej godkänd
Eskil LöfåsInskolning (742)ej start
Jiri ProchazkaSvår 3,5 (319)ej start

Domsjö IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
70Emma TorpEtappstart-U2 (376)47:52+26:3318:37

Don't Get Lost

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
118Graeme FarrandH18 (832)45:00+20:5911:28

Dornyay Salgótarján HUN

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
152Gábor BereczH21 Lång-1 (772)1:15:01+43:0513:56

Drongo

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
100Miranda LeafD21 Kort-2 (706)48:17+24:4513:36

Duerrenroth

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Sara KurzenD12 Kort (128)18:18+0:218:28

Duerrenroth

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
146Christine KurzenD45 (800)1:16:27+47:3821:21

Duerrenroth

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
119Theo KurzenH50 Kort-2 (653)1:15:26+48:5621:07

Eagle,shenzhen,china

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
180Zhonglai WangH14 (1006)1:12:28+50:0921:41

Eagle,shenzhen,china

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
33Ruiqi ZhangEtappstart-Mycket lätt 2,5 (125)1:10:04+51:2528:01

Eborienteers

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
29Liz DrewD65 Kort (322)52:35+17:0321:27
66Tara Schwarze-ChintapatlaD18 (646)43:40+15:0212:13
Christopher DrewH70 Kort (587)ej godkänd

Edinburgh Southern OC

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
23Sally LindsayD60 (303)50:30+17:1017:00

Edinburgh Southern OC

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
72Crawford LindsayH60 (560)54:24+24:5115:19

Edmonton Overlanders Orienteering Club

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
43Angela PearsonD60 (303)1:03:01+29:4121:13

Edmonton Overlanders Orienteering Club

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
92Robert GilchrisH65 (557)1:13:05+39:2122:08

Eds SK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Yvonne GalborgenD65 Motion (190)41:15+2:0517:24
68Maria ErikssonD20 Elit (516)16:41+3:046:45
69Arvid GalborgenH65 Kort (549)56:31+29:1219:29
82Helena ErikssonD50 (891)41:11+14:3412:33

Eidskog OL

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Eivind LandeH45-2 (579)37:04+6:178:26
27Jon Ivar BergersenH50 Kort-2 (653)38:21+11:5110:44
51Asbjørn LandeH11 (707)31:18+12:1311:51
66Niklas StolpeH40 Motion (333)2:08:32+1:33:2031:07
66Julie Finsrud LandeD40 (369)1:17:06+48:5420:20
87Marissa Penelope BergersenLätt 3,5 (495)1:26:02+57:0528:58
96Ragnar LandeH13 (879)40:27+18:0113:02
126Ida Marianne BergersenD10 (904)29:56+15:5914:15
135Lauritz StolpeH11 (707)1:23:36+1:04:3131:40

Eiker OL

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Ane DyrkornD20 Elit (516)14:20+0:435:48
14Eli Rolstad BakkenD70 Kort (233)45:43+14:4019:52
33Helga PeveriD65 Kort (322)54:00+18:2822:02
39Hans Roar BakkenH70 (565)46:39+13:3414:40
93Anne Marthe PeveriD21 Kort-2 (706)45:29+21:5712:48
Mikkel Hveding ErsdalH21 Motion (248)ej start

Ekonom Praha

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
40Michaela ZurynkovaD20 (430)46:44+14:4112:39

Ekonom Praha

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
132Josefina JaneckovaD15 (881)49:43+24:5214:17

Ekonom Praha

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
81Jana ZurynkovaD45 (800)46:27+17:3812:58

Ekonom Praha

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
111Dagmar JaneckovaD45 (800)56:10+27:2115:41

Ekonom Rraha

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
159Jiri JanecekEtappstart-Svår 5,0 (791)1:40:39+1:10:1124:58

Eksjö SOK

62 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Timo SuterH20 Elit (583)15:06+0:135:16
4Lars HagelbergH50 Motion (338)41:24+6:4911:35
7Siri SuterD18 Elit (582)14:07+0:535:50
7Susanna DjurstedtD45 Kort-1 (620)34:14+3:0610:52
8Tino PolsiniH20 Elit (583)15:20+0:275:21
8Linda NordinD40 (369)34:30+6:189:06
9Agnes DjurstedtD15 (881)27:18+2:277:50
9Emma ErikssonD16 (772)31:26+5:398:40
15Georg GröllH20 Elit (583)15:36+0:435:27
15Arne KlintbergH60 Kort (605)33:30+5:1710:24
17Johan KastenssonH21 Motion (248)53:23+10:5512:55
18Hans PausellEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)34:10+9:4416:11
19Viktor AntonssonH21 Kort-1 (738)33:11+7:487:48
21Måns PerssonU2 (1059)24:17+5:579:26
21Adam SandstedtEtappstart-Svår 7,5 (412)48:12+12:329:31
24Alva HagelbergD12 (801)27:44+5:4710:23
28Stefan DjurstedtH45 Kort-1 (782)31:59+6:088:31
29Thea Nordin AbajiD15 (881)32:00+7:099:11
29Emil GunnarssonEtappstart-Svår 7,5 (412)51:52+16:1210:15
30Klara AxelssonD20 Elit (516)15:11+1:346:08
32Oskar LindH21-2 (626)38:11+9:227:57
35Cecilia BerganderD21-2 (487)40:51+7:349:57
47Linnea EdvardssonD11 (638)39:39+17:1415:18
48Vera ChiusoleD18 Elit (582)15:54+2:406:34
48Lucas SundbladH21 Lång-1 (772)38:31+6:357:09
50August KollbergH21 Kort-1 (738)42:49+17:2610:04
54Anette OlssonD50 Motion (443)58:48+26:1021:18
54Lina LudvigssonD35 Kort (503)50:57+22:5715:09
56Clemens WolframH20 Elit (583)17:12+2:196:00
57Jonas SoldiniH18 Elit (589)16:25+2:316:20
59Jari SuterH16 (942)33:05+10:378:26
64Hugo DjurstedtH18 Elit (589)16:44+2:506:27
65Andreas BerganderH21 Elit (378)17:27+2:456:01
66Gabriella S BerganderD20 Elit (516)16:37+3:006:43
67Tove JakobssonEtappstart-U2 (376)44:51+23:3217:27
68Josefin DahlstenD21 Kort-2 (706)40:56+17:2411:31
70Åsa PerssonMedelsvår 4,0 (450)1:06:54+36:4221:26
74Sarina ZülligD18 (646)45:17+16:3912:41
76Agnes AdolfssonD21-2 (487)56:42+23:2513:49
77Fanny SundbladD20 Elit (516)17:09+3:326:56
78Rickard JakobssonH45 Kort-1 (782)42:48+16:5711:24
79Philip EdvardssonH21 Kort-1 (738)49:43+24:2011:41
79Hanna Pansell EdvardssonD40 Motion (515)1:12:51+34:3022:08
79Simon NilssonH21-2 (626)49:04+20:1510:13
81Ella PerssonD15 (881)37:55+13:0410:53
86Jonas HåkanssonH40 Kort-2 (554)52:35+25:4013:02
90Carina BerganderD50 Kort (780)52:43+23:3717:48
92Peter SvahnH50 Kort-1 (664)48:28+21:1113:27
96Pelle JakobssonH10 (928)22:43+9:0510:45
96Wilma BerganderD18 (646)51:21+22:4314:23
100Mattis PerssonH18 Elit (589)17:53+3:596:54
108Tilda HagelbergD14 (949)42:44+19:0213:13
109Oskar SvahnH18 (832)43:51+19:5011:11
111Julia AbajiD12 (801)45:19+23:2216:58
114Hugo JakobssonH18 Elit (589)20:24+6:307:52
137Simon SvahnH18 (832)51:13+27:1213:03
140Simon FreylandH18 (832)52:30+28:2913:23
146Elisabeth HagelbergD40 Kort (957)1:00:18+32:3218:26
150Vilmer HagelbergH10 (928)29:23+15:4513:55
158Jenny JakobssonEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:48:21+1:17:1634:43
161Ingela KlintbergEtappstart-Svår 3,5 (790)56:43+36:4720:11
Alfred JanssonEtappstart-Inskolning (507)36:3120:24
Sanna FasthD20 Elit (516)ej start
Linnéa GolsäterD21-2 (487)ej start

Elfsborg SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Sina SeipelD21 Motion (309)46:47+8:5712:14
137Berit EdlundEtappstart-Lätt 2,5 (652)1:01:48+45:3529:25

Elinorspelen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
80David SkälegårdEtappstart-Svår 3,5 (790)39:33+19:3714:04

Elverum OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
26Ottar EvensenH75 Kort (235)48:15+21:0620:53
27Gaute LindaasH16 Kort (201)50:53+20:4116:24
138Mats LindaasH15 (905)49:10+23:5513:04

Emblem IL

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
42Marit Sylte LundanesD55 (518)44:15+17:0413:54
54Lars Roger LundanesH55 (886)37:50+9:339:43
125Kristin LundanesD15 (881)48:14+23:2313:51

Enebybergs IF

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Ann SjöbergD80 (50)35:48+7:0620:27
11Ann-Marie Rees-AnderssonD65 Kort (322)41:45+6:1317:02
13Doris LjungdellD65 Motion (190)55:12+16:0223:17
16Marianne HamiltonD75 (127)1:01:45+31:3326:16
18Henning HamiltonH85 (91)1:48:02+1:14:4255:58
22Märta WidenbrantD70 Motion (153)1:12:15+30:2530:29
30Kurt AnderssonH75 (316)54:10+29:2319:37
31Sölve WidenbrantH70 Motion (175)1:26:50+46:4831:48
37CG BoströmH65 Kort (549)44:03+16:4415:11
Leif LundquistH75 (316)ej godkänd
Göran AnderssonH70 (565)ej start
Kjell SjöbergH80 Motion (12)ej start

Enköpings AIF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Agneta Pihl SkoogD70 (186)43:18+8:3817:02
59Sven PihlH70 (565)50:41+17:3615:56

EONTOURS

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
108Mehmet Emin AvcilH20 Elit (583)20:33+5:407:11
124Abdulkadir KöseoğluH21 Kort-2 (703)1:04:38+41:1315:14

Epilän Esa

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Sari MaijalaD55 Kort (497)30:4310:46

Escondite Madrid

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
58Maria Manzano MohedanoD21 Motion (309)1:58:43+1:20:5331:04

Escondite Madrid

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
19Juan Trías MartinezH21 Motion (248)55:00+12:3213:19

Eskilstuna OL

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Inger OnsbringD65 (235)31:54+0:3411:51
7Stig LundinH85 (91)48:04+14:4424:54
24Agneta NilssonD65 (235)49:23+18:0318:21
84Samuel RytterstedtEtappstart-U2 (376)1:08:40+47:2126:43
92Håkan GustafsonH60 (560)1:02:08+32:3517:30
93Marie BjörklundD55 Kort (497)1:31:48+1:01:0532:12

Eslövs FK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
19Moa NilssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)44:46+13:2315:04
43Thomas NilssonH45 Kort-2 (775)36:40+12:339:40
99Bo-Arne OlssonH45 Kort-2 (775)50:48+26:4113:24

ESOC

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
26Alison CunninghamD55 (518)39:17+12:0612:21

Espoo, Finland

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Eevi LaasanenEtappstart-Mycket lätt 4,0 (123)45:48+15:1211:35

Espoon Akilles

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
64Tuomas HakkarainenH40 (616)45:13+17:0210:04

Espoon Suunta

39 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Fanni MäättäläD14 Kort (229)22:048:15
2Emilia StåhlbergD21-1 (456)33:50+0:028:26
4Herkko PlitEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)36:09+6:398:45
11Laura MatilainenMedelsvår 5,0 (260)48:14+13:1612:37
13Alvar PalménH20 Elit (583)15:32+0:395:25
17Maria MäättänenD18 Elit (582)14:26+1:125:57
22Juha MatilainenH35 Kort (762)32:18+5:477:53
22Elsi Pöllänen3-dagars-Medelsvår 5,0 (95)1:11:06+33:5318:36
29Marita VirtanenSvår 7,5 (159)1:57:54+1:21:1823:18
30Martti VirtanenSvår 7,5 (159)2:03:50+1:27:1424:28
30Virpi PalménD45 (800)35:53+7:0410:01
34Johanna MäättäläD45 Kort-1 (620)43:27+12:1913:47
35Outi MarttilaD40 (369)45:40+17:2812:02
36Iida LaineEtappstart-Lätt 5,0 (384)49:55+20:1712:49
37Elina Mäki-SimolaD60 Kort (384)53:12+16:5520:00
38Natalia FeyD40 (369)48:41+20:2912:50
38Roosa LaineD18 (646)38:36+9:5810:48
41Siana SennD18 Elit (582)15:27+2:136:23
41Henriette PlitEtappstart-Lätt 3,5 (710)48:47+17:2416:25
43Heidi PlitD20 Elit (516)15:37+2:006:19
47Mikko MäättäläH16 (942)31:57+9:298:09
53Kati LaineEtappstart-Lätt 3,5 (710)51:09+19:4617:13
56Antti SorsaH16 (942)32:58+10:308:24
74Anni KivilaaksoD21 Kort-2 (706)42:23+18:5111:56
78Arttu LaineH45 Kort-2 (775)44:09+20:0211:38
79Joni VirtanenH45-1 (587)54:25+25:0212:30
80Henrik PalménH50-2 (701)45:12+19:3411:06
88Josh BeechH21 Lång-1 (772)43:43+11:478:07
91Emil LaaksonenH16 (942)36:10+13:429:13
92Aarni LantelaEtappstart-U1 (397)1:03:09+46:0529:38
94Senni MäättäläD11 (638)1:00:28+38:0323:20
95Terhi Koivu-TikkanenD45 (800)50:35+21:4614:07
106Pertti SimolaH60 Kort (605)1:03:50+35:3719:49
106Erik FeyH10 (928)23:31+9:5311:08
107Carl FeyH45-1 (587)1:14:10+44:4717:02
117Mark FeyU1 (982)28:29+14:4213:22
139Elias TikkanenH18 (832)52:17+28:1613:20
152Sakari MatilainenU1 (982)34:53+21:0616:22
Tuomas MatilainenU2 (1059)ej godkänd
Olli TiainenH16 (942)ej start

ETG

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
121Andrey LosevEtappstart-Svår 3,5 (790)44:58+25:0216:00

ETG

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
171Vita LosevaEtappstart-Svår 3,5 (790)1:11:13+51:1725:20

Faaborg OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Johnny RosenkjærH35 Kort (762)ej start

Fagersta OK

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Monica BäckmanD70 Motion (153)50:29+8:3921:18
9Marianne EinarssonD65 Kort (322)41:10+5:3816:48
14Vanda KuthanovaD21 Motion (309)49:41+11:5113:00
17Elof BackH85 (91)1:27:41+54:2145:25
29Christina EnglöfD55 Motion (257)1:05:28+32:5523:43
76Niklas OlssonH45-2 (579)55:44+24:5712:41
81Lars WisellH65 Kort (549)1:00:24+33:0520:49
100Per-Olof EinarssonH65 Kort (549)1:12:54+45:3525:08
104Mats ThunwallH45-2 (579)1:14:01+43:1416:51
142Mats BackH45 Kort-2 (775)1:14:35+50:2819:40
147Johan EricsonH45 Kort-2 (775)1:24:37+1:00:3022:19
151Fredrik EricsonH10 (928)29:32+15:5413:59
Gurli BackD75 Kort (76)ej start

Falcon

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
33Sofia SmithEtappstart-Lätt 2,5 (652)27:26+11:1313:03

Falcon

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
77Mia SmithEtappstart-Lätt 3,5 (710)56:43+25:2019:05

Falcon

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
68Katarina SmithEtappstart-Svår 5,0 (791)52:39+22:1113:03

Falkenbergs OK

22 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Frida AnderssonD21-1 (456)36:44+2:569:09
14Peter BadenfeltH40 Motion (333)49:30+14:1811:59
22Anneli OlssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)45:39+14:1615:22
25Camilla StengrenD40 Motion (515)48:22+10:0114:42
27Martin WiklundH60 Motion (149)1:23:10+39:2427:10
30Rune EliassonH70 Kort (587)41:49+14:5215:25
36Henning GustafssonEtappstart-Svår 5,0 (791)45:33+15:0511:18
39Karl-Uno AnderssonEtappstart-Svår 2,5 (301)48:42+22:0822:08
40Rasmus BlockgrenH21-1 (667)38:13+8:047:58
48Matilda MartinssonD21 Kort-1 (712)41:04+14:2511:22
50Marcus ÅhlénH35 Kort (762)37:00+10:299:02
55Ingmar ErikssonH75 (316)1:24:23+59:3630:34
60Sofie SöderblomD21-1 (456)50:41+16:5312:38
74Claes AnderssonH40 Kort-2 (554)47:34+20:3911:48
76Karolina OlssonD35 Kort (503)1:06:13+38:1319:42
77Johan HagströmH21 Kort-1 (738)49:23+24:0011:37
95Ingvor JohanssonD55 (518)1:08:18+41:0721:28
106Pia AnderssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)1:06:43+35:2022:27
112Johan EliassonH35 Kort (762)50:38+24:0712:22
115Jonatan AnderssonH21-1 (667)54:09+24:0011:18
126Sandra AnderssonD21 Kort-1 (712)1:07:56+41:1718:49
126Lennart BengtssonH21 Lång-1 (772)54:37+22:4110:09

Falköpings AIK OK

45 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Martin MagnerfeltEtappstart-Lätt 5,0 (384)32:49+3:118:26
6Elsa SonessonD15 (881)26:07+1:167:30
9Elin HerrmannLätt 10,0 (224)1:02:05+18:519:30
13Stig JohanssonH70 (565)37:00+3:5511:38
13Lukas MagnerfeltH16 Kort (201)40:42+10:3013:07
20Karin GabrielssonEtappstart-Lätt 5,0 (384)44:37+14:5911:28
21Pia SvenssonD60 (303)47:19+13:5915:55
25Moa SkoogD15 (881)30:59+6:088:54
27Ida WillénD21 Lång (218)50:29+15:2911:01
28Hugo SamuelssonU2 (1059)25:42+7:2210:00
29Charles MolinH55 Motion (216)1:05:38+29:3219:56
30Henrik BalaguéH21 Kort-1 (738)35:36+10:138:22
30Elise JohanssonD60 Kort (384)50:00+13:4318:47
31Amanda BlennowD21-2 (487)40:16+6:599:49
33Ellen BlennowD18 Elit (582)15:12+1:586:16
41Camilla Molina MugaLätt 3,5 (495)57:14+28:1719:16
43Hanna SamuelssonD40 Motion (515)54:29+16:0816:33
55Tommy RoosH60 Kort (605)43:52+15:3913:37
56Rocío BalaguéD21 Motion (309)1:33:12+55:2224:23
59Tindra HjortD18 Elit (582)16:11+2:576:41
59Emia HjortD14 (949)36:42+13:0011:21
61Anki BlennowD45 Kort-1 (620)51:42+20:3416:24
62Anna-Carin MolinD60 Kort (384)1:14:19+38:0227:56
66Jan HjortH40 (616)46:14+18:0310:17
73Caroline HagströmD50 (891)39:42+13:0512:06
76Sofia HjortD40 Kort (957)43:57+16:1113:26
80Magnus NiklassonH45 Kort-1 (782)43:05+17:1411:29
84Jonas NiklassonH45 Kort-1 (782)43:41+17:5011:38
86Jan WiklundH50 Kort-1 (664)47:52+20:3513:17
88Magnus BlennowH50 Kort-1 (664)47:59+20:4213:19
89Tilda WiklundD16 (772)45:37+19:5012:36
98Anna HammarD35 Kort (503)1:38:42+1:10:4229:22
102Sören WilhelmssonH55 Kort (868)55:23+25:4716:20
103Vera PetterssonD15 (881)41:56+17:0512:02
110Adam FredénH21 Kort-1 (738)1:02:13+36:5014:38
110Bo AnderssonH65 (557)1:46:26+1:12:4232:15
111Oliver HammarH11 (707)50:36+31:3119:10
112Berit JanssonD50 Kort (780)59:25+30:1920:04
114Adam SamuelssonH12 (891)38:38+19:5814:21
118Tim ZetterbergH21 Kort-1 (738)1:07:35+42:1215:54
120Håkan SonessonH45 Kort-1 (782)51:48+25:5713:48
143Julius WiklundH12 (891)45:34+26:5416:56
198Esperanza BalaguéU1 (982)58:00+44:1327:13
Johanna HagströmD20 Elit (516)diskvalificerad
Jonas HagströmH50-1 (675)ej godkänd
Vilma BlennowD20 Elit (516)ej start
Alva SonessonD18 Elit (582)ej start
Alma WilhelmssonD18 (646)ej start
Tindra MolinD13 (805)ej start
Lisa GabrielssonD21 Kort-1 (712)ej start
Jan SamuelssonH45 Kort-1 (782)ej start
Karin TorstenssonD50 Kort (780)ej start
Rolf GabrielssonH70 Kort (587)ej start
Simon WiklundEtappstart-Lätt 5,0 (384)ej start
Helena SonessonEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej start

Falsterbo Orientering Och Skidklubb

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Ludwig LiepeMedelsvår 4,0 (450)40:20+10:0812:55

Falun

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
77Urban GrenmyrEtappstart-Svår 3,5 (790)38:59+19:0313:52

Fana IL

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
68Ole TørnqvistH50-2 (701)40:50+15:1210:01
75Rannveig NordhagenD50 (891)40:13+13:3612:15
95Marie Roll-TørnqvistD15 (881)40:13+15:2211:33
121Kristine Bog VikaneD15 (881)47:48+22:5713:44
122Erik VikaneH50-2 (701)57:01+31:2314:00

Farum Tisvilde OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
49Malte Kjær HemmingsenH18 Elit (589)16:12+2:186:15

Farum Tisvilde OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
51Lasse Falck WeberH18 Elit (589)16:18+2:246:17

Farum Tisvilde OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
19Mikkel LyskjærH20 (549)31:28+5:207:52

Farum Tisvilde OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
29Lasse Fugmann ThamdrupH20 (549)32:32+6:248:08

Farum Tisvilde OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
91Lasse August HelwegH20 (549)51:07+24:5912:46

Fellingsbro GoIF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
42Wilma WikströmD11 (638)38:05+15:4014:42
45Mats HastadH65 (557)50:09+16:2515:11
97Åsa WikströmD50 Kort (780)54:56+25:5018:33

Filipstads OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Emma DahlgrenLätt 5,0 (310)33:33+6:548:37
28Sven-Åke SvenssonH70 Motion (175)1:17:05+37:0328:14
37Malin LundinD35 Motion (248)1:12:40+32:3622:05
60Lennart DahlgrenH55 Kort (868)42:00+12:2412:23
153Markus SvenssonH35 Kort (762)1:25:29+58:5820:54
Maria LarssonD35 Kort (503)ej godkänd
Albin LarssonU2 (1059)ej start

Finform

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
46Johan SärnbrattSvår 5,0 (281)1:21:39+51:3120:15

Finform

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Simon JohanssonEtappstart-Svår 2,5 (301)31:15+4:4114:12

Finland

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
126Nicoline von FrenckellEtappstart-Svår 5,0 (791)1:05:39+35:1116:17

Finnfemfell

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
58Stuart FellH21 Kort-1 (738)44:26+19:0310:27

Finnfemfell

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
108Don FellH65 Kort (549)1:54:05+1:26:4639:20

Finnfemfell

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
30Fiona FellD60 Motion (226)1:14:07+29:4127:08

Finspångs SOK

51 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Simon LundinH21-2 (626)29:35+0:466:09
3Linda WänströmMedelsvår 2,5 (191)28:23+7:2013:27
7Anders JohanssonH45 Motion (397)41:08+7:2711:31
11Per LindmanH21 Lång-1 (772)34:32+2:366:25
14Henrik GöhlH40 Kort-2 (554)32:11+5:167:59
18Therese EkmanD17-20 Kort (291)43:32+15:2914:39
19Edvin WaldfeltH17-20 Kort (251)42:05+20:4611:59
19Jenni SimolaD21 Kort-1 (712)34:46+8:079:37Ladda ner rutt i gpx-format
21Eva GöhlD40 Kort (957)34:06+6:2010:25
22Björn OhlssonEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)42:18+11:1313:33
23Alice JohanssonD14 (949)31:46+8:049:50
27Axel JohanssonH17-20 Kort (251)47:41+26:2213:35
28Matilda KohtamäkiEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)37:24+12:5817:43
28Berit MartinssonD65 Kort (322)50:41+15:0920:41
29Jennifer NilssonEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)37:27+13:0117:44
32Lise-Lott GummessonEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)37:53+13:2717:57
37Karin SvenssonD21-2 (487)41:02+7:4510:00
38Claes MartinssonH70 Kort (587)44:58+18:0116:35
41Carin RosanderD21 Kort-1 (712)39:08+12:2910:50
42Anders SvenssonH50 Motion (338)1:01:58+27:2317:21
45Emma EngströmD11 (638)39:11+16:4615:07
48Alicia GummessonD17-20 Kort (291)1:02:38+34:3521:05
49Johan WänströmH45-1 (587)44:58+15:3510:20
49Bertil SenestadH70 (565)48:37+15:3215:17
50Lena RosanderD55 (518)46:15+19:0414:32
53Joakim GustafssonH21 Kort-1 (738)43:01+17:3810:07
54Malin GöhlD10 (904)22:00+8:0310:28
60Ella JohanssonEtappstart-U2 (376)40:56+19:3715:55
61Melker WaldfeltH12 (891)30:39+11:5911:23
61Jensine SvenssonD15 (881)35:34+10:4310:13
71Mats NilssonH45 Kort-2 (775)42:28+18:2111:12
72Martin ÖstemarEtappstart-Lätt 3,5 (710)54:58+23:3518:30
73Elmer WaldfeltH14 (1006)35:51+13:3210:44
74Mats RosanderH60 (560)54:45+25:1215:25
79Olof EkmanH15 (905)37:03+11:489:51
81Malin AxD21 Kort-1 (712)47:39+21:0013:11
82Jesper WaldfeltH45 Kort-2 (775)46:01+21:5412:08
88Emil ÖstemarH11 (707)40:22+21:1715:17
88Moa GöhlD12 (801)38:12+16:1514:18
93Sofie VindD15 (881)40:04+15:1311:30
95Annemarie VindMedelsvår 3,3 (500)1:15:09+49:0529:14
105Mats EkmanH45 Kort-2 (775)52:13+28:0613:46
111Josefine NilssonD13 (805)47:37+22:0615:52
113Holger WänströmU1 (982)28:23+14:3613:19
138Anneli WiklundD50 (891)53:34+26:5716:19
150Pontus ÖstemarH14 (1006)52:42+30:2315:46
155Sara WänströmD15 (881)1:00:28+35:3717:22
158Karin AxelssonEtappstart-Svår 3,5 (790)54:09+34:1319:16
Ammy ÖstemarInskolning (742)30:0616:48
Evelin GummessonD14 (949)ej godkänd
Johan FridströmH45 Kort-2 (775)ej godkänd
Thorsten SvenssonEtappstart-Svår 3,5 (790)ej start

Fjärås AIK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Inger LindholmD65 (235)42:53+11:3315:56
34Anna HagmanD50 Motion (443)52:21+19:4318:58
52Magnus HagmanH50 Motion (338)1:08:45+34:1019:15
70Susanne JohanssonD50 Kort (780)46:04+16:5815:33
73Torbjörn HalvarssonH60 (560)54:40+25:0715:23
101Erik KöllerströmH40 Kort-2 (554)1:00:48+33:5315:05
Bo MelinH65 Motion (161)ej start

FK Boken

29 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Frida PalmD40 Kort (957)32:51+5:0510:02
14Jonas NilssonEtappstart-Lätt 10,0 (158)1:14:14+24:0611:22
15Simon HardenH18 Elit (589)15:09+1:155:50
19Evy ÖsterbladMedelsvår 2,5 (191)47:20+26:1722:25
25Adrian HardenMedelsvår 4,0 (450)48:01+17:4915:23
29Alice JohanssonD12 (801)28:19+6:2210:36
36Håkan PalmH45-1 (587)41:56+12:339:38
44Emmy PalmD14 (949)35:06+11:2410:52
45Magnus LarsenH50-2 (701)36:52+11:149:03
54Sören AnderssonH55 Kort (868)41:25+11:4912:13
66Peter HussH50 Motion (338)1:36:49+1:02:1427:07
67Evamarie AnderssonD50 Motion (443)1:07:23+34:4524:24
69Klara PalmD10 (904)23:33+9:3611:12
72Martin CarlströmH45 Motion (397)1:20:33+46:5222:33
73Sofia PalmD16 (772)42:30+16:4311:44
75Cecilia WidénD21-1 (456)1:01:06+27:1815:14
87Maria Elmquist-NygrenD50 Motion (443)1:31:39+59:0133:12
88Marie CarlströmLätt 3,5 (495)1:27:30+58:3329:27
89Dan JohanssonH45 Kort-2 (775)48:25+24:1812:46
90Josefina BerglundD45 Kort-1 (620)1:04:36+33:2820:30
102Mikael WidénH35 Kort (762)47:25+20:5411:35
109Erik JohanssonH15 (905)42:07+16:5211:12
119Emelia CarlströmD13 (805)48:58+23:2716:19
132Malin NilssonD21 Kort-1 (712)1:16:52+50:1321:17
134Peter LarssonH55 Kort (868)1:05:22+35:4619:16
149Krister ÖsterbladH55 Kort (868)1:15:50+46:1422:22
154Jan-Ingvar NygrenH55 Kort (868)1:20:44+51:0823:48
200Anton CarlströmU2 (1059)59:56+41:3623:19
Catarina HardenD45 Kort-1 (620)ej godkänd

FK Finn

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Christian JohnssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)31:2310:34
24Mikaela JohnssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)46:01+14:3815:29
88Håkan KarlssonH50-1 (675)50:16+22:3912:13
91Martin GummessonH40 Kort-2 (554)53:19+26:2413:13
122Hugo MartinssonH13 (879)47:31+25:0515:19
125Anneli KarlssonD50 (891)49:11+22:3414:59
150Anton KarlssonH13 (879)1:09:04+46:3822:16
150Philip MartinssonH15 (905)52:10+26:5513:52
151Rolf HallbergEtappstart-Svår 3,5 (790)51:54+31:5818:28
154Janola MartinssonH35 Kort (762)2:52:49+2:26:1842:15
162Lisa JohnssonD10 (904)36:20+22:2317:18

FK Friskus-Varberg

35 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Bernice AntonssonD85 (10)40:5922:38
5Elvira KarmstigD10 (904)14:46+0:497:01
9Emma LindénD40 (369)35:16+7:049:18
11Hjalmar AntonssonU2 (1059)22:14+3:548:39
15Anders IvarssonH45 Motion (397)44:50+11:0912:33
16Sara JosarpD21 Kort-1 (712)34:02+7:239:25
26Jeanette LarssonD50 Kort (780)36:12+7:0612:13
34Tim JohanssonH18 Elit (589)15:45+1:516:04
38Lova JohanssonD11 (638)37:08+14:4314:20
41Sixten TörnströmEtappstart-U2 (376)33:36+12:1713:04
46Alex JohanssonH15 (905)32:37+7:228:40
52Isak TörnströmH12 (891)29:30+10:5010:57
57Bengt JohanssonH50-1 (675)42:54+15:1710:26
64Malin JohanssonD45 Kort-1 (620)52:52+21:4416:46
69Thomas JosarpH45-1 (587)51:57+22:3411:56
71Mikael NilssonH45 Motion (397)1:18:40+44:5922:02
72Lena EliassonD40 Motion (515)1:07:04+28:4320:23
75Vilmer AntonssonH10 (928)20:26+6:489:41
80Magnus EliassonH40 Kort-2 (554)50:13+23:1812:27
83Elvira WildheimD18 Elit (582)17:08+3:547:04
85Jimmy HäggH40 Kort-2 (554)52:07+25:1212:55
86Åsa JosarpD45 (800)49:19+20:3013:46
90Maja KarmstigD14 (949)40:17+16:3512:28
92Sofia KarmstigD40 Kort (957)47:21+19:3514:28
96Lovisa EliassonD12 (801)40:12+18:1515:03
104Daniel GustafssonH21-1 (667)50:41+20:3210:34
105Marta TörnströmD14 (949)42:19+18:3713:06
106Henrik BechtelH40 Kort-2 (554)1:09:28+42:3317:14
108Annika BechtelD45 Kort-1 (620)1:17:47+46:3924:41
119Axel BechtelH15 (905)43:48+18:3311:38
122Kristina TörnströmEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:04:50+37:5925:13
122Noah BechtelH18 (832)45:25+21:2411:35
123Anders GustafssonH50-1 (675)1:03:09+35:3215:21
141Emma EliassonD15 (881)53:34+28:4315:23
Pernilla AntonssonD45 Motion (572)ej godkänd
Carina AnderssonD50 (891)ej start
Anki RundbergD60 Kort (384)ej start

FK Göingarna

31 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Svante SelinH13 (879)27:08+4:428:45
13Edvin SelinH15 (905)28:51+3:367:40
14Alice OlvegårdD14 (949)30:28+6:469:25
17Hjalmar AxelssonH12 (891)23:44+5:048:49
20Wilmer SelinH13 (879)28:18+5:529:07
21Kerstin OlvegårdD40 Motion (515)47:36+9:1514:28
22Jon MobergH40 Motion (333)54:13+19:0113:07
22Magnus LarssonH50-2 (701)33:12+7:348:09
25Carl-Johan OlvegårdH11 (707)25:40+6:359:43
25Anders SelinH45 Kort-2 (775)33:07+9:008:44
28Håkan AxelssonH50-2 (701)34:24+8:468:27
29Camilla SelinD40 Kort (957)35:52+8:0610:58
30Tuva SelinD13 (805)33:20+7:4911:06
40Håkan GunnarssonH40 (616)39:55+11:448:53
42Louise AxelssonD45 Kort-1 (620)45:44+14:3614:31
43Sven-Erik FrickH65 Kort (549)45:11+17:5215:34
44Robin Van StarkenburgH17-20 Kort (251)1:03:42+42:2318:08
46Kerstin PerssonD55 (518)45:11+18:0014:12
50Yngve ErnstssonH60 Kort (605)42:20+14:0713:08
61Hilda AxelssonD18 Elit (582)16:15+3:016:42
68Ellen MobergU2 (1059)31:09+12:4912:07
68Wiveka ErnstssonD55 Kort (497)57:48+27:0520:16
69Anna MobergD40 Motion (515)1:06:14+27:5320:07
79Jesper HåkanssonH40 (616)51:04+22:5311:22
90Johanna NilssonD18 (646)50:57+22:1914:16
99Robin LarssonEtappstart-Svår 5,0 (791)59:08+28:4014:40
101Fritjof AxelssonH20 Elit (583)19:07+4:146:41
128Claes OlvegårdH50 Kort-1 (664)1:18:08+50:5121:42
135Pia LarssonEtappstart-Svår 3,5 (790)47:33+27:3716:55
194Frida MobergU1 (982)52:51+39:0424:48
Inger Norling-FrickD60 (303)ej godkänd
Axel Persson-JU2 (1059)ej start

FK Herkules

23 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Laila B.HöglundD55 (518)27:118:32
11Eija LauriEtappstart-Lätt 3,5 (710)42:15+10:5214:13
12Gunnel HammarMedelsvår 2,5 (191)38:05+17:0218:02
14Lowe HammarH14 Kort (256)31:25+9:5011:48
23Jane McPheatD60 Motion (226)1:10:11+25:4525:42
34Pontus KastrupH45 Motion (397)52:57+19:1614:49
36Jonas LauriH20 (549)33:42+7:348:25
43Joakim ÖfverholmH21 Motion (248)1:23:36+41:0820:14
45Nils HammarH17-20 Kort (251)1:04:44+43:2518:26
46Hugo KastrupMedelsvår 5,0 (260)1:22:32+47:3421:36
52Emma EkenstråleLätt 3,5 (495)1:02:47+33:5021:08
60Ann ChihaniD50 Kort (780)43:05+13:5914:33
63Erik LauriH45-2 (579)49:31+18:4411:16
97Nina KastrupD45 Motion (572)1:20:54+43:4224:35
97Arvid HammarH21 Kort-2 (703)50:38+27:1311:56
99Axel ForsmanH20 (549)59:18+33:1014:49
104Albin SvenssonH11 (707)44:58+25:5317:01
107Marie-Louise PerssonD45 (800)54:34+25:4515:14
132Roger LundinH45 Kort-2 (775)1:07:04+42:5717:41
135Fredrik ForsmanH50-2 (701)1:17:08+51:3018:57
160Elias LauriH12 (891)54:49+36:0920:22
175Tom EkenstråleH15 (905)1:23:53+58:3822:18
Mattias LauriH16 (942)ej godkänd

FK Måsen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
20Roger NilssonEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)35:00+8:0913:37

FK Snapphanarna

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
45Kerstin FränkelD55 Motion (257)1:24:35+52:0230:38
146Björn FränkelH55 Kort (868)1:13:37+44:0121:42

FK Åsen

22 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Josefin RakosEtappstart-Mycket lätt 4,0 (123)30:367:44
7Sandra SällbergD21 Motion (309)44:53+7:0311:44
8Oscar Borg3-dagars-Svår 5,0 (123)42:39+15:1410:34
13Karolina SvenssonEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)33:06+6:1512:52
16Elena KurashovaD35 Motion (248)54:19+14:1516:30
23David SällbergH21 Motion (248)58:10+15:4214:05
27Britt-Mari BengtssonD55 (518)39:27+12:1612:24
34Margareta HeldD65 Motion (190)1:17:58+38:4832:53
49Johanna EdvinssonEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)43:52+19:2620:47
50Niklas EdvinssonEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)40:58+14:0715:56
72Yaroslav PanchenkoEtappstart-U2 (376)48:37+27:1818:55
73Petra AreskougEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)47:24+20:3318:26
74Marie SvenssonD35 Kort (503)1:04:26+36:2619:10
91Johnny NimvikH55 (886)42:57+14:4011:02
106David BengtssonH35 Kort (762)48:51+22:2011:56
111Tommy HeldH70 (565)1:32:14+59:0929:00
136Olivia SvenssonD10 (904)30:46+16:4914:39
137Elin EdvinssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)1:32:46+1:01:2331:14
139Irene OlofssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)1:34:26+1:03:0331:47
141Christel OlssonD50 (891)54:18+27:4116:33
157Alva SvenssonD14 (949)56:30+32:4817:29
177Sonia KurashovaU2 (1059)48:34+30:1418:53
Julia EdvinssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej start
Ola SvenssonEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej start

FMTM

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
83Joakim DahlbergH35 Kort (762)43:47+17:1610:42
88Lotta PerssonD35 Kort (503)1:13:57+45:5722:00
97Germund BrånsgårdH35 Kort (762)46:35+20:0411:23
107Lars KarlssonH60 Kort (605)1:04:07+35:5419:54
122Anneli SjöstrandD45 Kort-2 (623)3:04:49+2:37:0958:18
123Håkan LindbergH35 Kort (762)53:44+27:1313:08
132Henrik AnderssonH35 Kort (762)56:08+29:3713:43
134Andreas StenmarkH21 Kort-2 (703)1:14:01+50:3617:27
142Patrik GrankvistH35 Kort (762)1:04:59+38:2815:53
149Mats BernerssonH35 Kort (762)1:10:48+44:1717:18
152Robert ErikssonH35 Kort (762)1:14:20+47:4918:10

FMTM / Fmtis

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
77Jonas PålssonH35 Kort (762)42:17+15:4610:20

Foothills Wanderers O Club

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Michael SvobodaH20 Elit (583)ej start

Forest OC

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
135Moon Joung MANH55 Kort (868)1:05:44+36:0819:23
HEO SeongbeomH21 Kort-2 (703)ej start

Forsa OK

36 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Terese TerentEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)25:55+1:2912:16
3Jan-Gunnar SwärdH75 Kort (235)27:49+0:4012:02
10Christer Engman3-dagars-Svår 3,5 (68)41:29+14:3214:45
16Karin TrolinD35 Kort (503)36:05+8:0510:44
16Åsa TerentEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)32:42+8:1615:29
18Ellen ForsgrenD21-2 (487)37:16+3:599:05
19Åsa ErikssonD45 Kort-1 (620)39:29+8:2112:32
23Anki TeikeD60 Kort (384)45:04+8:4716:56
24Kristina SandbergD21 Motion (309)56:40+18:5014:50
27Marcus Dolk3-dagars-Svår 5,0 (123)57:05+29:4014:09
28Eva BodellD60 Motion (226)1:12:07+27:4126:24
30Agneta ThorsellD65 Kort (322)52:59+17:2721:37
31Simon TeikeH21 Kort-2 (703)34:01+10:368:01
39Alice Sandberg3-dagars-Svår 5,0 (123)1:28:35+1:01:1021:58
41Karin ForsgrenD60 Kort (384)56:24+20:0721:12
44Erik ForslinLätt 2,5 (253)48:16+31:0022:59
44Ida ForsgrenEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)58:46+20:4515:23
45Ylva ForslinLätt 2,5 (253)48:33+31:1723:07
48Marita SandbergD60 Kort (384)1:00:06+23:4922:35
51Malin LindbergD21 Kort-1 (712)41:32+14:5311:30
53Eva EngmanD60 Kort (384)1:04:12+27:5524:08
65Dan ThorsellH65 (557)56:30+22:4617:07
69Hanna KjellinD20 Elit (516)16:43+3:066:46
69Ronja HuggD18 Elit (582)16:26+3:126:47
77Johan NymanH21 Kort-2 (703)43:55+20:3010:21
87Gunnar ForsgrenH55 (886)42:41+14:2410:58
89Siri ForslinU2 (1059)34:07+15:4713:16
90Jon ÅkessonH21-1 (667)46:02+15:539:36
91Kalle LarssonH21 Kort-2 (703)47:59+24:3411:19
103Magnus WilhelmssonH21 Kort-2 (703)53:01+29:3612:30
111Anders LindbergH21-1 (667)52:13+22:0410:54
112Benjamin TerentH18 (832)44:04+20:0311:14
124Mia ForslinD40 Kort (957)55:02+27:1616:49
141Sofia HuggD13 (805)58:21+32:5019:27
Johan FryxellH21 Motion (248)ej godkänd
Per-Åke BladhH55 Kort (868)ej godkänd

Forserums SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
30Barbro LudvigssonD65 Motion (190)1:13:44+34:3431:06
98Stellan AhnströmH70 (565)1:10:01+36:5622:01

Fossum IF

36 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Marianne HjermstadD55 Kort (497)32:39+1:5611:27
3Johan MichelsenH40 Kort-1 (560)26:43+1:336:45
4Malin MichelsenD12 Kort (128)19:26+1:298:59
9Charles HalaasSvår 7,5 (159)57:04+20:2811:16
18Øystein HoloH55 (886)31:19+3:028:03
20Erling HjermstadH20 Elit (583)15:49+0:565:31
21Marielle MichelsenD14 Kort (229)37:23+15:1914:00
22Ask Felland SætnanH11 (707)25:04+5:599:29
24Lars HjermstadH60 (560)42:21+12:4811:55
26Richard Zeiner-GundersenH60 (560)42:28+12:5511:57
31Magnhild T. MølnvikD55 (518)41:57+14:4613:11
34Erik RåbergH35 (400)42:33+12:419:05
34Ivar MølnvikH50-2 (701)34:50+9:128:33
37Karen Hoel JomaasD18 Elit (582)15:20+2:066:20
42Gunhild Kvålsgard3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)1:00:49+38:1623:39
43Signe Naadland HoloD13 (805)35:27+9:5611:49
46Ingrid Gylterud KvålsgardD18 Elit (582)15:39+2:256:28
47Maria BrodinD21-2 (487)43:48+10:3110:40
54Marianne MichelsenD40 Motion (515)59:00+20:3917:55
57Kristian Bernhard NilsenH40 Kort-1 (560)47:32+22:2212:02
57Kristin Nergaard BergD40 (369)58:47+30:3515:30
60Åse Marie Halaas AppenzellerU1 (982)23:28+9:4111:01
68Åsne Naadland HoloD18 Elit (582)16:25+3:116:47
72Martin Borge HeirH20 Elit (583)17:46+2:536:12
75Tarjei HoloH20 Elit (583)17:49+2:566:13
76Sven Arne GylterudH50-2 (701)43:44+18:0610:44
76Erlend BörliH16 (942)34:19+11:518:45
77Knut Jostein SætnanH45-1 (587)54:15+24:5212:28
79Tanja AppenzellerMedelsvår 4,0 (450)1:14:50+44:3823:59
85Mikkel MichelsenH10 (928)21:33+7:5510:12
92Eldri Naadland HoloD50 Kort (780)53:33+24:2718:05
93Birk Felland SætnanH15 (905)38:50+13:3510:19
112Håkon BörliH45 Kort-2 (775)54:03+29:5614:15
147Elise Nilsen BergD12 (801)1:00:53+38:5622:48
Silje Nilsen BergInskolning (742)24:3213:42
Børge Nilsen BergH14 (1006)ej godkänd
Joanna Ganc-PetersenD40 Motion (515)ej start
Emil Melin Ganc-PetersenLätt 2,5 (253)ej start
Alexander Melin Ganc-PetersenMedelsvår 4,0 (450)ej start
Jesper Melin Ganc-PetersenSvår 5,0 (281)ej start

Foton-Moscow

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
112Dmitry KorobovH40 (616)1:09:40+41:2915:30

Fredig

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
58Svein Olav HaugEtappstart-Lätt 3,5 (710)52:35+21:1217:42

Fredig

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Kristine HaugEtappstart-Lätt 5,0 (384)29:387:37

Fredriksdal

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Maj-Lis WahlströmEtappstart-Lätt 2,5 (652)ej godkänd

Fredriksdal

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
95Björn WahlströmEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)1:13:55+49:2935:01

Fredrikshofs IF Skid & OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
70Kjell OhlssonEtappstart-Svår 3,5 (790)38:08+18:1213:34
93Georg LarssonH60 Kort (605)54:45+26:3217:00
108Agneta OhlssonEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)59:15+32:2423:03

Fredrikstad SK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Andreas HöyeH21 Kort-1 (738)28:07+2:446:36
17Morten HelminsenMedelsvår 3,3 (500)36:38+10:3414:15
37Sivert PoppeH15 (905)31:52+6:378:28
68Hans Petter MathisenH21 Elit (378)17:39+2:576:05
72Rikke Blakkestad IngesenD20 Elit (516)16:46+3:096:47
176Kristoffer HelminsenH16 (942)1:06:22+43:5416:55

Freidig

68 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Hanne SandstadD45 (800)28:498:02
1Johan IvarssonH50-2 (701)25:386:17
2Torid KvaalD75 (127)31:50+1:3813:32
2Gunnar ÖsterböH75 (316)30:24+5:3711:00
3Kristoffer Strømdal WikH13 (879)22:44+0:187:20
4Mari Angell-PetersenD40 (369)31:05+2:538:12
5Sindre JohannessenH21-2 (626)31:13+2:246:30
5Svein Terje KolstadH50 Kort-2 (653)30:56+4:268:39
6Erlend GrønliU2 (1059)20:52+2:328:07
8Gro EidsmoD50 (891)28:20+1:438:38
9Simen Spets StorhovH18 Elit (589)14:42+0:485:40
11Torunn Spets StorhovD50 (891)31:09+4:329:29
12Jens Even StorhovH50-2 (701)29:38+4:007:16
18Pål KittilsenH45 Kort-2 (775)31:26+7:198:17
20Heidi ArnesenD50 (891)32:47+6:109:59
24Anne MelkildLätt 10,0 (224)1:12:01+28:4711:01
24Jon HolstdH45-1 (587)37:38+8:158:39
25Matias NissenH18 (832)31:14+7:137:58
25Adrian Stokdal OpheimH20 (549)32:21+6:138:05
26Malin SandstadD20 Elit (516)15:06+1:296:06
26Rune M HoltH65 Motion (161)1:25:08+46:5027:49
31Vegard KittilsenH18 Elit (589)15:41+1:476:03
32Dina ReitanSvår 3,5 (319)39:10+19:1313:56
32Sturla SætherH55 (886)33:42+5:258:39
33Tomas EidsmoH45-1 (587)41:15+11:529:28
34Mathias VindalH20 (549)33:32+7:248:23
35Mattis HoltH21-2 (626)38:48+9:598:05
35Bjørnar LynumH45-1 (587)41:47+12:249:36
37Vegard GrønliH45 Kort-2 (775)35:01+10:549:14
39Ane Malene KolstadD15 (881)33:17+8:269:33
43Mats EidsmoH18 Elit (589)16:01+2:076:11
46Janne Fossum MalmringD35 Motion (248)1:37:38+57:3429:40
46Nora HalvorsenD12 (801)30:46+8:4911:31
46Tora KittilsenD13 (805)36:17+10:4612:05
47Mathea Spets StorhovD14 (949)35:12+11:3010:53
48Margot LynumD40 (369)53:34+25:2214:08
49Siri LereimEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)40:51+14:0015:53
53Lars HalvorsenEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)1:22:05+52:3519:52
53Tina Strømdal WikD40 (369)55:07+26:5514:32
56Mona Høiås SætherD50 (891)37:24+10:4711:24
59Jonas GrønliH18 (832)36:00+11:599:11
63Tristan HalvorsenH13 (879)35:50+13:2411:33
69Vilde Lereim StorliD16 (772)41:53+16:0611:34
71Linus Fossum MalmringU1 (982)24:08+10:2111:19
81Kristian Fredrik LynumH18 Elit (589)17:17+3:236:40
82Una KittilsenD13 (805)42:51+17:2014:17
84Mari EidsmoD15 (881)38:24+13:3311:02
87Tale Tannvik SkeiD16 (772)45:36+19:4912:35
87Alf Petter LynumH12 (891)34:57+16:1712:59
87Nils Ola KvamH21-2 (626)50:37+21:4810:32
88Olle MalmringH45 Kort-2 (775)48:03+23:5612:40
89Ella SandstadD13 (805)43:54+18:2314:38
90Marit BrødreskiftD50 Motion (443)1:41:10+1:08:3236:39
91Oscar LyngenH20 Elit (583)18:32+3:396:28
92Eivind OlsenH40 Kort-1 (560)1:03:03+37:5315:57
93Lars SandstadH18 Elit (589)17:43+3:496:50
97Beth Paludan CarlsenD35 Kort (503)1:35:04+1:07:0428:17
113Lars Berge OwrenH21-2 (626)1:03:21+34:3213:11
121Håkon HolstadH18 (832)45:11+21:1011:31
123Vegard Lereim StorliH13 (879)47:51+25:2515:26
129Sigrid MelkildD50 (891)50:02+23:2515:15
134Emil GrønliH14 (1006)47:13+24:5414:08
154Maja CarlsenU1 (982)35:14+21:2716:32
154Mikkel HoltH16 (942)50:53+28:2512:58
Jo Even KolstadH18 Elit (589)diskvalificerad
Vera MelkildD20 Elit (516)ej godkänd
Oskar Spets StorhovH20 Elit (583)ej godkänd
Maria Strømdal WikD13 (805)ej godkänd

Friskis & Svettis Örnsköldsvik

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
35Gunnar BerthilssonEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)38:14+13:4818:07

Friskis och Svettis ö-vik

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
76Ann-Marie BerthilssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)56:09+24:4618:54

Frol IL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
48Jo Forseth IndgaardH21 Elit (378)16:40+1:585:44

Frosta OK

16 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Leif SandgrenH70 (565)34:38+1:3310:53
7Anna-Karin BondessonD35 Kort (503)32:23+4:239:38
9Anders HellrupH60 Motion (149)54:32+10:4617:49
17André BjärbySvår 7,5 (159)1:09:20+32:4413:42
23Sven-Erik PerssonH65 Motion (161)1:12:04+33:4623:33
24Erik KandersH40 Motion (333)54:50+19:3813:16
25Gustaf SchejaSvår 2,5 (128)1:09:11+50:0931:26
27Alexander BjärbyLätt 2,5 (253)37:23+20:0717:48
35Linda KandersD35 Motion (248)1:10:00+29:5621:16
39Stellan KandersEtappstart-U1 (397)29:16+12:1213:44
66Olle WindeliusEtappstart-Svår 7,5 (412)1:08:27+32:4713:31
81Börje ÅkessonH70 (565)58:32+25:2718:24
91Linnéa BjärbyD12 (801)38:43+16:4614:30
100Nils-Erik BondessonH70 (565)1:12:41+39:3622:51
109Pia-Maria BondessonD21 Kort-1 (712)58:19+31:4016:09
Folke KandersEtappstart-Inskolning (507)35:4019:55

Främmestads IK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
52Bengt-Åke JanssonH60 (560)47:23+17:5013:20
66Mattihas KjellH21-1 (667)41:35+11:268:40
86Birgitta Odby JanssonEtappstart-Lätt 2,5 (652)40:44+24:3119:23
100Henrik SahlströmH40 (616)1:02:52+34:4114:00
112Ida JohanssonD15 (881)43:31+18:4012:30

Frölunda OL

44 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Ally BlomD12 Kort (128)18:24+0:278:31
5Yngve NorellH65 (557)35:08+1:2410:38
7Jonas MartnerH40 (616)29:59+1:486:40
9Jonas BrånaltEtappstart-Svår 3,5 (790)27:35+7:399:48
16Ellen RubendahlD12 Kort (128)23:42+5:4510:58Ladda ner rutt i gpx-format
19David BergströmH12 Kort (115)28:58+12:5112:32
19Malin LammD50 Kort (780)35:11+6:0511:53
20Marcus HanssonH40 Kort-2 (554)34:13+7:188:29
22Maria NorellD65 (235)47:45+16:2517:45
24Jarvis HanssonH10 (928)16:48+3:107:57
28Audrey HanssonD13 (805)32:58+7:2710:59
41Pontus BergströmH10 (928)18:00+4:228:31
42Annika AndréassonD50 Motion (443)55:06+22:2819:57
48Marcus LammH12 (891)29:22+10:4210:55
49Anders LammH50-2 (701)37:22+11:449:10
52Anders ArfwedsonH45-2 (579)45:56+15:0910:27
57Erik SameusH11 (707)32:26+13:2112:17
58Tim MartnerH13 (879)34:43+12:1711:11
59Fredrik NorellH21-2 (626)44:04+15:159:10
64Julia BlomEtappstart-Svår 3,5 (790)37:24+17:2813:18
84Richard BlomH50-2 (701)45:46+20:0811:14
85Anna-Maria SameusD45 Motion (572)1:12:22+35:1021:59
86Thomas BorneH50-2 (701)47:45+22:0711:43
88Håkan BerndtssonH50 Kort-2 (653)54:15+27:4515:11
92Axel BlomH18 (832)41:48+17:4710:39
95Jessica ArfwedsonD45 Motion (572)1:19:09+41:5724:03
96Jörgen SameusH50-2 (701)50:15+24:3712:20
96Eva Lamm BergströmD45 Kort-2 (623)1:02:18+34:3819:39
106Sandra HanssonD40 Kort (957)50:01+22:1515:17
110Tomas AndréassonH55 Kort (868)57:09+27:3316:51
117Ulf AlmehedH50-2 (701)54:38+29:0013:25
132Karin LindénEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:15:31+44:2624:12
142Håkan WåhlanderH55 (886)56:57+28:4014:38
144Edvin BorneH16 (942)46:40+24:1211:54
144Johan SameusH14 (1006)50:50+28:3115:13
144Katarina AlmehedD50 (891)55:06+28:2916:47
146Fredrik BergströmH45 Kort-2 (775)1:21:02+56:5521:22
158Viktor BerndtssonH12 (891)52:08+33:2819:22
162Carina JacobsonD40 Kort (957)1:08:40+40:5420:59
166Zebastian ArfwedsonH16 (942)56:01+33:3314:17
169Anders LindénH55 (886)1:24:14+55:5721:39
170Katarina BorneD50 (891)1:08:17+41:4020:49
183Rickar BerndtssonH14 (1006)1:14:21+52:0222:15
Dexter HanssonEtappstart-Inskolning (507)28:2115:50
Erland SvensonH70 (565)ej start
Sofia BorneMedelsvår 4,0 (450)ej start
Marika WirungEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej start

Frösö IF

32 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Mats KarlströmMedelsvår 5,0 (260)37:42+2:449:52
2Mattias HallmansEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)38:13+0:1210:00
7Patrik BrorssonEtappstart-Svår 7,5 (412)43:58+8:188:41
15Charlotta NilssonMedelsvår 5,0 (260)51:11+16:1313:23
16Nils RönnestrandH10 (928)16:06+2:287:37
16Bo LundströmH70 Kort (587)37:29+10:3213:49
16Erik RönnestrandMedelsvår 5,0 (260)52:43+17:4513:48
18Per-Erik RönnestrandH50 Kort-1 (664)32:08+4:518:55
21Vidar BäckmanMedelsvår 5,0 (260)55:25+20:2714:30
22Ylva NowénD45 Motion (572)51:17+14:0515:35
24Fredrik MartinssonEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)48:44+10:4312:45
24Eva RönnestrandD60 Kort (384)45:43+9:2617:11
25Hans-Åke FalkeströmH50 Motion (338)53:55+19:2015:06
26Ingela RönnestrandMedelsvår 5,0 (260)1:01:17+26:1916:02
39Hanna FalkeströmD40 Motion (515)54:03+15:4216:25
52Lars RönnestrandEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)44:24+19:5821:02
64David Lidström-HulténMedelsvår 4,0 (450)1:03:49+33:3720:27
67Marie RönnestrandD21 Kort-1 (712)45:19+18:4012:33
69Hanna Lidström HultenEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)46:49+19:5818:12
82Torulf BäckmanH50 Kort-1 (664)46:45+19:2812:59
98Niclas LidströmH50 Kort-1 (664)50:46+23:2914:06
101Michael BylanderEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)55:46+28:5521:41
105Magnus MattssonH40 (616)1:05:36+37:2514:36
107Joar BäckmanH13 (879)44:11+21:4514:15
116Elias FalkeströmU1 (982)28:27+14:4013:21
125Oskar NowénH13 (879)47:56+25:3015:27
129Tor RönnestrandH16 (942)43:26+20:5811:04
129Simon FalkeströmH11 (707)1:07:20+48:1525:30
129Kristin RönnestrandEtappstart-Medelsvår 3,3