Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Björkfors GoIF

35 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Karl-Johan Bönner3-dagars-Svår 3,5 (68)38:14+11:1713:36
18Inger PetterssonD70 Kort (233)52:43+21:4022:55
19Pia Stålhandske3-dagars-Svår 3,5 (68)52:50+25:5318:48
20Kjell HolmströmH75 (316)48:10+23:2317:27
24Ellen LindforsD13 (805)32:07+6:3610:42
25Stig JonssonH75 Kort (235)47:55+20:4620:44
27Kerstin ErikssonD65 Kort (322)50:40+15:0820:40
28Mattias NilssonH40 Kort-1 (560)37:44+12:349:33
36Elis Bönner3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)47:03+24:3018:18
36Rolf Jonsson3-dagars-Svår 5,0 (123)1:24:27+57:0220:57
37Christina SvenssonMedelsvår 2,5 (191)1:34:17+1:13:1444:41
42Anna KullbergD45 Kort-2 (623)44:52+17:1214:09
47Sara NygårdhsEtappstart-Lätt 5,0 (384)55:33+25:5514:16
49Axel NygårdhsEtappstart-U2 (376)36:04+14:4514:02
78Alva LindforsD11 (638)50:11+27:4619:22
78Bengt-Ove BlomkvistH60 (560)56:02+26:2915:47
83Martin LindforsH40 Kort-1 (560)1:01:08+35:5815:28
85Cecilia BjörkhammerD45 Kort-2 (623)57:01+29:2117:59
86Anders HargebyEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)51:14+24:2319:56
87Torgny JohanssonH65 (557)1:08:54+35:1020:52
87Arvid SvenssonH13 (879)38:49+16:2312:31
90Maria LindforsD35 Kort (503)1:16:26+48:2622:44
96Lars-Åke KullbergH50 Kort-2 (653)59:36+33:0616:41
99Markus KleinH40 (616)1:02:42+34:3113:57
102Sven-Olof SvenssonH65 (557)1:23:53+50:0925:25
102Joakim KjellbergH40 Kort-1 (560)1:12:04+46:5418:14
103Robert SvenssonH40 Kort-1 (560)1:12:20+47:1018:18
122Samuel KleinH14 (1006)44:10+21:5113:13
134Gustaf KullbergH15 (905)47:58+22:4312:45
134Karl KullbergH10 (928)27:07+13:2912:51
144Filippa BjörkhammerD16 (772)1:06:19+40:3218:19
Tilda NygårdhsEtappstart-Inskolning (507)49:2427:35
Albin KjellbergH14 (1006)ej godkänd
Moa KjellbergD20 (430)ej godkänd
Hugo BjörkhammerH13 (879)ej godkänd
Åsa KjellbergD40 Motion (515)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser