Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Frölunda OL

44 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Ally BlomD12 Kort (128)18:24+0:278:31
5Yngve NorellH65 (557)35:08+1:2410:38
7Jonas MartnerH40 (616)29:59+1:486:40
9Jonas BrånaltEtappstart-Svår 3,5 (790)27:35+7:399:48
16Ellen RubendahlD12 Kort (128)23:42+5:4510:58Ladda ner rutt i gpx-format
19David BergströmH12 Kort (115)28:58+12:5112:32
19Malin LammD50 Kort (780)35:11+6:0511:53
20Marcus HanssonH40 Kort-2 (554)34:13+7:188:29
22Maria NorellD65 (235)47:45+16:2517:45
24Jarvis HanssonH10 (928)16:48+3:107:57
28Audrey HanssonD13 (805)32:58+7:2710:59
41Pontus BergströmH10 (928)18:00+4:228:31
42Annika AndréassonD50 Motion (443)55:06+22:2819:57
48Marcus LammH12 (891)29:22+10:4210:55
49Anders LammH50-2 (701)37:22+11:449:10
52Anders ArfwedsonH45-2 (579)45:56+15:0910:27
57Erik SameusH11 (707)32:26+13:2112:17
58Tim MartnerH13 (879)34:43+12:1711:11
59Fredrik NorellH21-2 (626)44:04+15:159:10
64Julia BlomEtappstart-Svår 3,5 (790)37:24+17:2813:18
84Richard BlomH50-2 (701)45:46+20:0811:14
85Anna-Maria SameusD45 Motion (572)1:12:22+35:1021:59
86Thomas BorneH50-2 (701)47:45+22:0711:43
88Håkan BerndtssonH50 Kort-2 (653)54:15+27:4515:11
92Axel BlomH18 (832)41:48+17:4710:39
95Jessica ArfwedsonD45 Motion (572)1:19:09+41:5724:03
96Jörgen SameusH50-2 (701)50:15+24:3712:20
96Eva Lamm BergströmD45 Kort-2 (623)1:02:18+34:3819:39
106Sandra HanssonD40 Kort (957)50:01+22:1515:17
110Tomas AndréassonH55 Kort (868)57:09+27:3316:51
117Ulf AlmehedH50-2 (701)54:38+29:0013:25
132Karin LindénEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:15:31+44:2624:12
142Håkan WåhlanderH55 (886)56:57+28:4014:38
144Edvin BorneH16 (942)46:40+24:1211:54
144Johan SameusH14 (1006)50:50+28:3115:13
144Katarina AlmehedD50 (891)55:06+28:2916:47
146Fredrik BergströmH45 Kort-2 (775)1:21:02+56:5521:22
158Viktor BerndtssonH12 (891)52:08+33:2819:22
162Carina JacobsonD40 Kort (957)1:08:40+40:5420:59
166Zebastian ArfwedsonH16 (942)56:01+33:3314:17
169Anders LindénH55 (886)1:24:14+55:5721:39
170Katarina BorneD50 (891)1:08:17+41:4020:49
183Rickar BerndtssonH14 (1006)1:14:21+52:0222:15
Dexter HanssonEtappstart-Inskolning (507)28:2115:50
Erland SvensonH70 (565)ej start
Sofia BorneMedelsvår 4,0 (450)ej start
Marika WirungEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser