Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Fossum IF

36 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Marianne HjermstadD55 Kort (497)32:39+1:5611:27
3Johan MichelsenH40 Kort-1 (560)26:43+1:336:45
4Malin MichelsenD12 Kort (128)19:26+1:298:59
9Charles HalaasSvår 7,5 (159)57:04+20:2811:16
18Øystein HoloH55 (886)31:19+3:028:03
20Erling HjermstadH20 Elit (583)15:49+0:565:31
21Marielle MichelsenD14 Kort (229)37:23+15:1914:00
22Ask Felland SætnanH11 (707)25:04+5:599:29
24Lars HjermstadH60 (560)42:21+12:4811:55
26Richard Zeiner-GundersenH60 (560)42:28+12:5511:57
31Magnhild T. MølnvikD55 (518)41:57+14:4613:11
34Erik RåbergH35 (400)42:33+12:419:05
34Ivar MølnvikH50-2 (701)34:50+9:128:33
37Karen Hoel JomaasD18 Elit (582)15:20+2:066:20
42Gunhild Kvålsgard3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)1:00:49+38:1623:39
43Signe Naadland HoloD13 (805)35:27+9:5611:49
46Ingrid Gylterud KvålsgardD18 Elit (582)15:39+2:256:28
47Maria BrodinD21-2 (487)43:48+10:3110:40
54Marianne MichelsenD40 Motion (515)59:00+20:3917:55
57Kristian Bernhard NilsenH40 Kort-1 (560)47:32+22:2212:02
57Kristin Nergaard BergD40 (369)58:47+30:3515:30
60Åse Marie Halaas AppenzellerU1 (982)23:28+9:4111:01
68Åsne Naadland HoloD18 Elit (582)16:25+3:116:47
72Martin Borge HeirH20 Elit (583)17:46+2:536:12
75Tarjei HoloH20 Elit (583)17:49+2:566:13
76Sven Arne GylterudH50-2 (701)43:44+18:0610:44
76Erlend BörliH16 (942)34:19+11:518:45
77Knut Jostein SætnanH45-1 (587)54:15+24:5212:28
79Tanja AppenzellerMedelsvår 4,0 (450)1:14:50+44:3823:59
85Mikkel MichelsenH10 (928)21:33+7:5510:12
92Eldri Naadland HoloD50 Kort (780)53:33+24:2718:05
93Birk Felland SætnanH15 (905)38:50+13:3510:19
112Håkon BörliH45 Kort-2 (775)54:03+29:5614:15
147Elise Nilsen BergD12 (801)1:00:53+38:5622:48
Silje Nilsen BergInskolning (742)24:3213:42
Børge Nilsen BergH14 (1006)ej godkänd
Joanna Ganc-PetersenD40 Motion (515)ej start
Emil Melin Ganc-PetersenLätt 2,5 (253)ej start
Alexander Melin Ganc-PetersenMedelsvår 4,0 (450)ej start
Jesper Melin Ganc-PetersenSvår 5,0 (281)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser