Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Gävle OK

98 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Ebba OttossonD14 (949)25:23+1:417:51
4Lillemor ForsbergD80 (50)46:33+17:5126:36
4Karin BergströmD60 Kort (384)39:00+2:4314:39
5Johan Kallin StroppH40 Motion (333)45:22+10:1010:59
6Mikael LiljeH50 Motion (338)42:55+8:2012:01
7Hans AurellH70 (565)36:18+3:1311:24
7Jacob LiljeH12 Kort (115)19:05+2:588:15
7Arvid NorinLätt 5,0 (310)34:29+7:508:51
8Harry HietanenH55 (886)30:06+1:497:44
9Anders EnmarkH55 (886)30:12+1:557:45
11Ann-Margret PerssonD75 Kort (76)1:00:12+20:1328:15
13Mikael SilverMedelsvår 4,0 (450)39:40+9:2812:42
14Joel NorinLätt 3,5 (495)43:14+14:1714:33
15Helena StroppD35 Kort (503)35:51+7:5110:40
16Lasse JanssonH55 (886)31:07+2:507:59
17Rose NybergMedelsvår 2,5 (191)45:18+24:1521:28
17Richard HejdenbergH40 (616)34:33+6:227:41
17Hans-Erik ErikssonH70 Kort (587)38:04+11:0714:02
17Mattias BorgH35 Motion (85)1:26:19+46:1820:53
18Morgan AlfredssonH11 (707)24:17+5:129:11
20Erik BomanH21 Lång-1 (772)35:38+3:426:37
22Ingemar StålbergH45 Kort-2 (775)32:35+8:288:35
23Bertil FriskH80 (150)1:13:29+46:3035:09
25Helena LiljeströmD45 Motion (572)52:34+15:2215:58
25Lars ÅbomH65 Motion (161)1:21:14+42:5626:32
26Emma HållströmEtappstart-Svår 7,5 (412)50:59+15:1910:04
28Felix SilverH16 (942)28:55+6:277:22
28Caroline OttossonD45 Motion (572)52:50+15:3816:03
28Ulrika SilverD45 Kort-2 (623)40:20+12:4012:43
28Patrik OttossonH50-1 (675)37:01+9:249:00
28Annika GillgrenD65 (235)53:21+22:0119:49
28Erik HållströmEtappstart-Svår 7,5 (412)51:33+15:5310:11
29Josefin StroppEtappstart-U2 (376)30:39+9:2011:55
30Lars-Erik LiljeströmH55 Motion (216)1:07:29+31:2320:30
30Jerker BomanH50-1 (675)37:10+9:339:02
30Carl JanssonH21 Motion (248)1:00:58+18:3014:45
30Helena BacklundD45 Kort-2 (623)40:50+13:1012:52
32Dan NorinH50-1 (675)37:29+9:529:07
33Jonatan SöderbergH35 (400)42:26+12:349:04
33Maria NorinLätt 10,0 (224)1:18:29+35:1512:01
33Christer SegerqvistH60 Kort (605)38:12+9:5911:51
35Per HållströmLätt 10,0 (224)1:23:23+40:0912:46
37Marie Olsson EliassonD55 Motion (257)1:13:55+41:2226:46
39Helena HemströmD65 (235)1:05:45+34:2524:26
40Emma SmidingMedelsvår 4,0 (450)53:58+23:4617:17
40Kristin BomanD21-1 (456)43:05+9:1710:44
44Jenny BorgEtappstart-Lätt 5,0 (384)53:46+24:0813:49
46Fredrik WikstenH50-1 (675)40:26+12:499:50
46Ingela ErikssonD50 (891)35:56+9:1910:57
48Jan AnderssonH50 Kort-2 (653)44:13+17:4312:23
48Mårten OlssonH20 (549)36:00+9:529:00
50Anders OlssonH50-1 (675)40:52+13:159:56
53Pernilla ErikssonD21-1 (456)47:10+13:2211:45
55Erik HansonH21-1 (667)40:38+10:298:28
57Sven-Åke WindahlH65 Kort (549)48:54+21:3516:51
57Åsa JernbergD35 Kort (503)52:21+24:2115:34
59Emil StålbergEtappstart-U2 (376)40:45+19:2615:51
60Ellen WikstenEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)53:37+22:3217:11
61Ann-Sofi KarlssonD21-1 (456)51:19+17:3112:47
61Christina LiljeD45 Kort-2 (623)48:57+21:1715:26
62Casper StålbergEtappstart-U2 (376)42:26+21:0716:30
65Håkan JanssonH50 Kort-2 (653)47:29+20:5913:18
65David JernbergU2 (1059)30:54+12:3412:01
67Elisabet EnmarkD50 (891)39:03+12:2611:54
67Anna Lena TynongD55 (518)50:47+23:3615:58
68Lena ÅbomD45 Motion (572)1:04:35+27:2319:37
72Sara ÅbomD14 (949)38:11+14:2911:49
72Alfred LiljeströmH16 (942)34:07+11:398:42
75Erik OlssonH20 (549)44:05+17:5711:01
76Max AlfredssonH12 (891)32:46+14:0612:10
77Mats HemströmH65 (557)1:01:20+27:3618:35Ladda ner rutt i gpx-format
82Robert AhlbergH40 Kort-2 (554)51:25+24:3012:45
84Linda ErikssonD21-1 (456)1:09:40+35:5217:22
88Monica BomanD50 (891)42:02+15:2512:48
89Anette HälldalD45 Kort-2 (623)58:10+30:3018:20
92Anders EkH65 Kort (549)1:06:27+39:0822:54
96Siri HejdenbergD10 (904)27:07+13:1012:54
103Axel HejdenbergH13 (879)43:18+20:5213:58
103Ingrid NorinU2 (1059)35:49+17:2913:56
104Maria HållströmD45 Kort-2 (623)1:08:32+40:5221:37
107Jakob SjöbergH18 Elit (589)18:30+4:367:08
111Annelie AhlbergEtappstart-Lätt 3,5 (710)1:08:27+37:0423:02
115Neo BorgU1 (982)28:25+14:3813:20
126Isak BerggrenH16 (942)41:47+19:1910:39
128Irina NilssonEtappstart-Lätt 2,5 (652)55:38+39:2526:29
129Anna BerggrenD45 (800)1:02:06+33:1717:20
138Signe WikstenD12 (801)55:36+33:3920:49
139Simon HälldalU2 (1059)40:30+22:1015:45
152Nils OttossonH18 (832)1:00:14+36:1315:21
156Anette SjöbergD50 (891)59:35+32:5818:09
157Rasmus SöderbergH15 (905)56:44+31:2915:05
190Hanna JernbergU1 (982)44:33+30:4620:54
Joel AhlbergInskolning (742)32:4618:18
Anders BygrenH50-1 (675)ej godkänd
Anders HedinH60 (560)ej godkänd
Lucas SöderbergH13 (879)ej godkänd
Amanda StroppEtappstart-U2 (376)ej godkänd
Per-Åke NilssonMedelsvår 3,3 (500)ej godkänd
Gustav NordströmH21 Lång-1 (772)ej start
Filip HälldalU2 (1059)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser