Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands OF
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Klasser: Visa alla | D21 Elit | H21 Elit | D20 Elit | H20 Elit | D18 Elit | H18 Elit | D21 Lång | H21 Lång-1 | D21-1 | D21-2 | H21-1 | H21-2 | D21 Kort-1 | D21 Kort-2 | H21 Kort-1 | H21 Kort-2 | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20 Kort | H17-20 Kort | D16 | H16 | D16 Kort | H16 Kort | D15 | H15 | D14 | H14 | D14 Kort | H14 Kort | D13 | H13 | D12 | H12 | D12 Kort | H12 Kort | D11 | H11 | D10 | H10 | D35 | H35 | D35 Kort | H35 Kort | D40 | H40 | D40 Kort | H40 Kort-1 | H40 Kort-2 | D45 | H45-1 | H45-2 | D45 Kort-1 | D45 Kort-2 | H45 Kort-1 | H45 Kort-2 | D50 | H50-1 | H50-2 | D50 Kort | H50 Kort-1 | H50 Kort-2 | D55 | H55 | D55 Kort | H55 Kort | D60 | H60 | D60 Kort | H60 Kort | D65 | H65 | D65 Kort | H65 Kort | D70 | H70 | D70 Kort | H70 Kort | D75 | H75 | D75 Kort | H75 Kort | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | D95 | H95 | H100 | D21 Motion | H21 Motion | D35 Motion | H35 Motion | D40 Motion | H40 Motion | D45 Motion | H45 Motion | D50 Motion | H50 Motion | D55 Motion | H55 Motion | D60 Motion | H60 Motion | D65 Motion | H65 Motion | D70 Motion | H70 Motion | D80 Motion | H80 Motion | Inskolning | U1 | U2 | Lätt 2,5 | Lätt 3,5 | Lätt 5,0 | Lätt 10,0 | Medelsvår 2,5 | Medelsvår 3,3 | Medelsvår 4,0 | Medelsvår 5,0 | Medelsvår 6,0 | Svår 2,5 | Svår 3,5 | Svår 5,0 | Svår 7,5 | Etappstart-Inskolning | Etappstart-U1 | Etappstart-U2 | Etappstart-Mycket lätt 2,5 | Etappstart-Mycket lätt 4,0 | Etappstart-Lätt 2,5 | Etappstart-Lätt 3,5 | Etappstart-Lätt 5,0 | Etappstart-Lätt 10,0 | Etappstart-Medelsvår 2,5 | Etappstart-Medelsvår 3,3 | Etappstart-Medelsvår 4,0 | Etappstart-Medelsvår 5,0 | Etappstart-Medelsvår 6,0 | Etappstart-Svår 2,5 | Etappstart-Svår 3,5 | Etappstart-Svår 5,0 | Etappstart-Svår 7,5 | 3-dagars-Lätt 2,5 | 3-dagars-Medelsvår 3,3 | 3-dagars-Medelsvår 5,0 | 3-dagars-Svår 3,5 | 3-dagars-Svår 5,0

Gävle OK

98 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Ebba OttossonD14 (949)25:23+1:417:51
4Lillemor ForsbergD80 (50)46:33+17:5126:36
4Karin BergströmD60 Kort (384)39:00+2:4314:39
5Johan Kallin StroppH40 Motion (333)45:22+10:1010:59
6Mikael LiljeH50 Motion (338)42:55+8:2012:01
7Hans AurellH70 (565)36:18+3:1311:24
7Jacob LiljeH12 Kort (115)19:05+2:588:15
7Arvid NorinLätt 5,0 (310)34:29+7:508:51
8Harry HietanenH55 (886)30:06+1:497:44
9Anders EnmarkH55 (886)30:12+1:557:45
11Ann-Margret PerssonD75 Kort (76)1:00:12+20:1328:15
13Mikael SilverMedelsvår 4,0 (450)39:40+9:2812:42
14Joel NorinLätt 3,5 (495)43:14+14:1714:33
15Helena StroppD35 Kort (503)35:51+7:5110:40
16Lasse JanssonH55 (886)31:07+2:507:59
17Rose NybergMedelsvår 2,5 (191)45:18+24:1521:28
17Richard HejdenbergH40 (616)34:33+6:227:41
17Hans-Erik ErikssonH70 Kort (587)38:04+11:0714:02
17Mattias BorgH35 Motion (85)1:26:19+46:1820:53
18Morgan AlfredssonH11 (707)24:17+5:129:11
20Erik BomanH21 Lång-1 (772)35:38+3:426:37
22Ingemar StålbergH45 Kort-2 (775)32:35+8:288:35
23Bertil FriskH80 (150)1:13:29+46:3035:09
25Helena LiljeströmD45 Motion (572)52:34+15:2215:58
25Lars ÅbomH65 Motion (161)1:21:14+42:5626:32
26Emma HållströmEtappstart-Svår 7,5 (412)50:59+15:1910:04
28Felix SilverH16 (942)28:55+6:277:22
28Caroline OttossonD45 Motion (572)52:50+15:3816:03
28Ulrika SilverD45 Kort-2 (623)40:20+12:4012:43
28Patrik OttossonH50-1 (675)37:01+9:249:00
28Annika GillgrenD65 (235)53:21+22:0119:49
28Erik HållströmEtappstart-Svår 7,5 (412)51:33+15:5310:11
29Josefin StroppEtappstart-U2 (376)30:39+9:2011:55
30Lars-Erik LiljeströmH55 Motion (216)1:07:29+31:2320:30
30Jerker BomanH50-1 (675)37:10+9:339:02
30Carl JanssonH21 Motion (248)1:00:58+18:3014:45
30Helena BacklundD45 Kort-2 (623)40:50+13:1012:52
32Dan NorinH50-1 (675)37:29+9:529:07
33Jonatan SöderbergH35 (400)42:26+12:349:04
33Maria NorinLätt 10,0 (224)1:18:29+35:1512:01
33Christer SegerqvistH60 Kort (605)38:12+9:5911:51
35Per HållströmLätt 10,0 (224)1:23:23+40:0912:46
37Marie Olsson EliassonD55 Motion (257)1:13:55+41:2226:46
39Helena HemströmD65 (235)1:05:45+34:2524:26
40Emma SmidingMedelsvår 4,0 (450)53:58+23:4617:17
40Kristin BomanD21-1 (456)43:05+9:1710:44
44Jenny BorgEtappstart-Lätt 5,0 (384)53:46+24:0813:49
46Fredrik WikstenH50-1 (675)40:26+12:499:50
46Ingela ErikssonD50 (891)35:56+9:1910:57
48Jan AnderssonH50 Kort-2 (653)44:13+17:4312:23
48Mårten OlssonH20 (549)36:00+9:529:00
50Anders OlssonH50-1 (675)40:52+13:159:56
53Pernilla ErikssonD21-1 (456)47:10+13:2211:45
55Erik HansonH21-1 (667)40:38+10:298:28
57Sven-Åke WindahlH65 Kort (549)48:54+21:3516:51
57Åsa JernbergD35 Kort (503)52:21+24:2115:34
59Emil StålbergEtappstart-U2 (376)40:45+19:2615:51
60Ellen WikstenEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)53:37+22:3217:11
61Ann-Sofi KarlssonD21-1 (456)51:19+17:3112:47
61Christina LiljeD45 Kort-2 (623)48:57+21:1715:26
62Casper StålbergEtappstart-U2 (376)42:26+21:0716:30
65Håkan JanssonH50 Kort-2 (653)47:29+20:5913:18
65David JernbergU2 (1059)30:54+12:3412:01
67Elisabet EnmarkD50 (891)39:03+12:2611:54
67Anna Lena TynongD55 (518)50:47+23:3615:58
68Lena ÅbomD45 Motion (572)1:04:35+27:2319:37
72Sara ÅbomD14 (949)38:11+14:2911:49
72Alfred LiljeströmH16 (942)34:07+11:398:42
75Erik OlssonH20 (549)44:05+17:5711:01
76Max AlfredssonH12 (891)32:46+14:0612:10
77Mats HemströmH65 (557)1:01:20+27:3618:35Ladda ner rutt i gpx-format
82Robert AhlbergH40 Kort-2 (554)51:25+24:3012:45
84Linda ErikssonD21-1 (456)1:09:40+35:5217:22
88Monica BomanD50 (891)42:02+15:2512:48
89Anette HälldalD45 Kort-2 (623)58:10+30:3018:20
92Anders EkH65 Kort (549)1:06:27+39:0822:54
96Siri HejdenbergD10 (904)27:07+13:1012:54
103Axel HejdenbergH13 (879)43:18+20:5213:58
103Ingrid NorinU2 (1059)35:49+17:2913:56
104Maria HållströmD45 Kort-2 (623)1:08:32+40:5221:37
107Jakob SjöbergH18 Elit (589)18:30+4:367:08
111Annelie AhlbergEtappstart-Lätt 3,5 (710)1:08:27+37:0423:02
115Neo BorgU1 (982)28:25+14:3813:20
126Isak BerggrenH16 (942)41:47+19:1910:39
128Irina NilssonEtappstart-Lätt 2,5 (652)55:38+39:2526:29
129Anna BerggrenD45 (800)1:02:06+33:1717:20
138Signe WikstenD12 (801)55:36+33:3920:49
139Simon HälldalU2 (1059)40:30+22:1015:45
152Nils OttossonH18 (832)1:00:14+36:1315:21
156Anette SjöbergD50 (891)59:35+32:5818:09
157Rasmus SöderbergH15 (905)56:44+31:2915:05
190Hanna JernbergU1 (982)44:33+30:4620:54
Joel AhlbergInskolning (742)32:4618:18
Anders BygrenH50-1 (675)ej godkänd
Anders HedinH60 (560)ej godkänd
Lucas SöderbergH13 (879)ej godkänd
Amanda StroppEtappstart-U2 (376)ej godkänd
Per-Åke NilssonMedelsvår 3,3 (500)ej godkänd
Gustav NordströmH21 Lång-1 (772)ej start
Filip HälldalU2 (1059)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser