Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Halmstad OK

33 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Jan-Olof SvenssonH55 (886)30:38+2:217:52
22Lovisa LagerD18 Elit (582)14:42+1:286:04
26Emil JägstedtH15 (905)30:40+5:258:09
30Ingolf BengtssonH70 Motion (175)1:23:35+43:3330:36
32Emil AlexanderssonEtappstart-Svår 7,5 (412)53:01+17:2110:28
33Emma PerssonD11 (638)35:23+12:5813:39
38Fredrik PerssonH40 (616)39:40+11:298:50
40Marie AnderssonEtappstart-Svår 2,5 (301)49:20+22:4622:25
47Mikael LundqvistH35 (400)47:03+17:1110:03
48Fredrik EnbergH45 Motion (397)58:13+24:3216:18
54Christer OskarssonH50 Motion (338)1:10:30+35:5519:44
54Klara PerssonD15 (881)35:01+10:1010:03
55Jacob EnbergEtappstart-Svår 5,0 (791)50:02+19:3412:24
57Lotta EnbergD45 (800)41:35+12:4611:36
59Linda AnderssonEtappstart-Svår 7,5 (412)1:04:51+29:1112:48
60Kristina PerssonD40 Motion (515)1:01:39+23:1818:44
60Albin PerssonH16 (942)33:13+10:458:28
64Katarina BengtssonD60 Kort (384)1:17:23+41:0629:05
87Hans AnderssonEtappstart-Svår 7,5 (412)1:32:55+57:1518:21
88Magdalena JohanssonEtappstart-Svår 3,5 (790)40:14+20:1814:19
92Erik MemmiH21 Lång-1 (772)44:17+12:218:13
92Jonas FagerholmH35 Kort (762)45:28+18:5711:06
101Paulina JägstedtD18 (646)52:47+24:0914:47
109Lars AnderssonH70 Kort (587)1:29:08+1:02:1132:53
115Lovisa RingD18 (646)1:00:53+32:1517:03
121Elliot JägstedtH11 (707)55:38+36:3321:04
129Gustav LundqvistH13 (879)49:22+26:5615:55
139Sonja FagerholmU1 (982)31:49+18:0214:56
148Arvid LundqvistH16 (942)47:53+25:2512:12
158Hugo OskarssonH18 (832)1:08:28+44:2717:27
160Sara JägstedtD40 Kort (957)1:06:26+38:4020:18
187Albin JägstedtH14 (1006)1:20:37+58:1824:08
Dan SjöholmH60 Kort (605)ej godkänd
Mattias JägstedtH45-1 (587)ej start
Finn GaudenzLätt 3,5 (495)ej start
Helena GaudenzLätt 3,5 (495)ej start
Peter-Paul GaudenzLätt 3,5 (495)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser