Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

IK Hakarpspojkarna

118 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Emil DahqvistLätt 10,0 (224)43:146:37
2Hilda Holmqvist JohanssonD16 (772)26:45+0:587:23
2Sandra LingD13 (805)25:42+0:118:34
2Helena SandahlD40 Kort (957)28:04+0:188:34
3Isa EnvallD18 Elit (582)13:30+0:165:34
3Viktor GunnarssonH15 (905)26:03+0:486:55
3Moa GranstedtD21 Motion (309)41:11+3:2110:46
4Turid PeterssonD65 Motion (190)42:28+3:1817:55
5Tova RangertD13 (805)27:37+2:069:12
6Klas KarlssonH45-1 (587)31:58+2:357:20
6David GunnarssonLätt 10,0 (224)51:52+8:387:56
7Lena BarkestamD70 (186)42:49+8:0916:51
8Evelina ErikssonEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)30:28+6:0214:26
9Filip OssianssonH21 Elit (378)15:28+0:465:20
9Gabriella GustafssonD21 Elit (369)15:35+1:035:36
9Isak EskilssonH13 (879)26:12+3:468:27
10Anette GranstedtD50 (891)29:57+3:209:07
10Eva ÖhlundD40 (369)35:21+7:099:19
11Elin GranstedtD20 Elit (516)14:32+0:555:53
11Signe EskilssonD11 (638)30:06+7:4111:37
11Hans EliassonH45 Motion (397)43:40+9:5912:13
12Sara GranstedtD18 Elit (582)14:17+1:035:54
12Peter JacobssonH50-1 (675)32:23+4:467:52
12Åsa EskilssonD45 Kort-2 (623)34:02+6:2210:44
14Tilda PalmD15 (881)27:55+3:048:01
14Stefan SandahlH45-1 (587)34:27+5:047:55
14Ida EskilssonD15 (881)27:55+3:048:01
14Ella PalmD18 (646)34:57+6:199:47
15Emil BjörnlingerEtappstart-Svår 5,0 (791)39:51+9:239:53
15Hanna PalmD45 (800)33:31+4:429:21
17Viggo PerssonH12 Kort (115)24:46+8:3910:43
18Ulrika EliassonLätt 5,0 (310)40:47+14:0810:29
18Lennart SöderbergH50-1 (675)34:09+6:328:18
19Olle KarlssonH14 (1006)27:48+5:298:19
19Stefan ErikssonH50 Kort-1 (664)32:15+4:588:57
21Alice Svensson FinndahlD20 Elit (516)14:57+1:206:03
22Ayan LingLätt 2,5 (253)32:51+15:3515:38
22Andreas RangertH50-1 (675)35:13+7:368:34
23Adrian SjödinH14 (1006)28:52+6:338:38
23Helena SandbergD45 Kort-1 (620)40:55+9:4712:59
24Joakim KarlssonH40 (616)35:41+7:307:56
25Emma OlinD13 (805)32:30+6:5910:50
26Kristin DahlqvistD35 (231)45:04+12:0911:28
26Håkan JohanssonH50-1 (675)36:26+8:498:51
26Eira HertinD15 (881)31:01+6:108:54
26Markus HederskogH21 Lång-1 (772)36:13+4:176:43
28Isak HertinH20 (549)32:27+6:198:06
28Marie ErikssonEtappstart-Lätt 2,5 (652)26:54+10:4112:48
29Annika SimonsenD18 Elit (582)15:07+1:536:14
29Markus OlinH45-1 (587)40:27+11:049:17
29Emil LingH11 (707)26:25+7:2010:00
33Siri SimonsenD15 (881)32:06+7:159:13
34Ebba EnvallD20 (430)44:41+12:3812:06
34Måns SandahlH11 (707)27:10+8:0510:17
36Eric HanssonH21-2 (626)39:32+10:438:14
37Anna EnvallD45 (800)37:21+8:3210:25
39Sophia BjörnlingerEtappstart-Svår 7,5 (412)56:13+20:3311:06
39Vilda PerssonD14 Kort (229)51:33+29:2919:18
39Stella RangertD14 (949)34:34+10:5210:42
40Elna ForsbergD21 Elit (369)17:00+2:286:06
41Lars SvenssonH50 Motion (338)1:01:36+27:0117:15
41Gustaf SparrevikH21 Lång-1 (772)37:40+5:447:00
43Alma Holmqvist JohanssonD18 Elit (582)15:36+2:226:26
43Amanda RangertD20 (430)48:45+16:4213:12
43Fridolf EskilssonH45-1 (587)43:36+14:1310:01
44Minna PalmD12 (801)30:25+8:2811:23
44Jennie BjurgrenD35 Motion (248)1:32:14+52:1028:02
46Sophia BjörnlingerD20 Elit (516)15:46+2:096:22
46Ludwig LjungqvistH21 Elit (378)16:35+1:535:43
47Kristian PalmH50-1 (675)40:41+13:049:53
48Malin JonssonLätt 3,5 (495)1:00:55+31:5820:30
49Monica JonssonMedelsvår 3,3 (500)47:02+20:5818:18
50Emil ÖhlundH18 Elit (589)16:13+2:196:15
52Bo GranstedtH55 (886)37:21+9:049:36
52Felix SandahlU1 (982)22:13+8:2610:25
52Bernt KlassonH60 Kort (605)42:38+14:2513:14
53Tova OlssonD20 Elit (516)16:01+2:246:29
54Helena GunnarssonD45 (800)40:24+11:3511:17
54Annie ÖnstenD21-2 (487)47:11+13:5411:30
55Joar HertinH18 Elit (589)16:21+2:276:18
58Anders LingH45 Kort-1 (782)38:22+12:3110:13
59Arvid NordH21 Lång-1 (772)39:40+7:447:22
62Anna OlinD40 Kort (957)40:41+12:5512:26
64Emil OlinEtappstart-U1 (397)34:16+17:1216:05
66Evelina Svensson FinndahlD15 (881)35:58+11:0710:20
67Olof HertinH10 (928)19:57+6:199:27
68Joel BjörnlingerH15 (905)36:04+10:499:35
69Michael HertinH50-1 (675)44:11+16:3410:45
69Daniel ÖrnH21 Kort-2 (703)41:37+18:129:48
73Viktor OssianssonH20 (549)43:42+17:3410:55
74Alice AxelssonD20 Elit (516)16:58+3:216:52
75Lukas GranstedtH18 Elit (589)17:08+3:146:36
75Daniel BjärsvikH45 Kort-1 (782)42:14+16:2311:15
82Thomas PeterssonH65 Kort (549)1:00:35+33:1620:53
84Bo SöderqvistH50-1 (675)48:48+21:1111:52
87Lars SvenssonH50-1 (675)49:57+22:2012:09
88Anders YngveH21 Kort-1 (738)52:42+27:1912:24
91Matti EnvallH50-1 (675)51:07+23:3012:26
93Andreas GustafssonH20 Elit (583)18:46+3:536:33
100Oscar OlinH15 (905)40:01+14:4610:38
103Pia EliassonD12 (801)42:18+20:2115:50
104Jakob IngströmH18 Elit (589)18:11+4:177:01
104Julia RangertD18 Elit (582)18:14+5:007:32
106Adam GranstedtH21 Lång-1 (772)46:29+14:338:38
108Emma LingD16 (772)49:53+24:0613:46
118Mattias ÖhlundH15 (905)43:46+18:3111:38
118Martin DjerfH21 Lång-1 (772)50:19+18:239:21
118Sofia ÖhlundD11 (638)1:29:35+1:07:1034:35
118Maya LjubezD16 (772)53:15+27:2814:42
120Malin HolmqvistD45 (800)57:52+29:0316:09
122Anna HertinD50 Kort (780)1:02:40+33:3421:10
124Gert JonssonH55 (886)49:25+21:0812:42
132Erik LingH15 (905)47:25+22:1012:36
144Hugo AlmqvistH18 (832)54:31+30:3013:54
144Meja EnvallD12 (801)58:43+36:4621:59
177Tove DahlqvistU1 (982)39:59+26:1218:46
Jens EliassonInskolning (742)27:1715:14
Emmy GranstedtD14 (949)ej godkänd
Anton HanssonH21-2 (626)ej start
Joel Svensson FinndahlH13 (879)ej start
Kalle ÖhlundH13 (879)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser