Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

IFK Enskede

28 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Jon Forsberg RundströmEtappstart-U2 (376)21:51+0:328:30
8Hannes LindqvistH13 (879)25:55+3:298:21
9Carina HallendalD40 Kort (957)31:55+4:099:45
10Nina de BoussardD35 Kort (503)34:12+6:1210:10
15Per ForsbergH50-1 (675)33:48+6:118:13
25Olivia BjörklundD21 Motion (309)56:47+18:5714:51
29Lovisa LindqvistD13 (805)33:18+7:4711:06
32Martina Sundberg3-dagars-Svår 5,0 (123)1:04:08+36:4315:54
36Patric de BoussardH45 Kort-1 (782)32:46+6:558:44
38Elis Forsberg RundströmH14 (1006)32:01+9:429:35
38Ulf PerssonH40 Kort-1 (560)42:40+17:3010:48
39Karin BjörklundD50 Kort (780)39:16+10:1013:15
48Linn de BoussardD13 (805)36:25+10:5412:08
54Lucas de BoussardH10 (928)18:54+5:168:57
56Christopher LindqvistH45 Kort-1 (782)37:54+12:0310:06
59Anna SvärdEtappstart-Svår 3,5 (790)36:26+16:3012:57
66Liam de BoussardU2 (1059)30:57+12:3712:02
67Emma HallendalD13 (805)39:53+14:2213:17
89Katarina RundströmEtappstart-Svår 7,5 (412)1:33:06+57:2618:23
89Mikael HallendalH40 Kort-1 (560)1:02:32+37:2215:49
108Roland PerssonH70 Kort (587)1:26:57+1:00:0032:05
128Josefin LindqvistD40 Kort (957)55:43+27:5717:02
134Gustav BjörklundH16 (942)44:34+22:0611:22
164Pelle BlomH55 (886)1:16:04+47:4719:33
164Nils Forsberg RundströmH16 (942)54:01+31:3313:46
165Ludde BlomH16 (942)54:30+32:0213:54
Victor HallendalInskolning (742)43:3024:18
Anders BjörklundH50 Kort-1 (664)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser