Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Sol Tranås

37 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Staffan JohanssonMedelsvår 6,0 (126)48:19+9:5711:41
7Victor ThörnkvistH17-20 Kort (251)31:30+10:118:58
9Marie NordD45 Kort-1 (620)36:11+5:0311:29
14Leif JohanssonMedelsvår 4,0 (450)39:59+9:4712:48
14Lotta FischerströmD55 Motion (257)51:21+18:4818:36
19Anne SkoglundD45 Motion (572)49:41+12:2915:06
25Vivianne LindstamD60 (303)51:05+17:4517:11
26Gerd LindholmD70 (186)57:27+22:4722:37
27Marica HäroldD50 Motion (443)50:34+17:5618:19
27Moa SahlstedtSvår 3,5 (319)38:36+18:3913:44
30Hanna SkoglundSvår 3,5 (319)38:50+18:5313:49
33Liza JohanssonMedelsvår 4,0 (450)52:27+22:1516:48
39Mikael ThörnkvistH50 Motion (338)1:00:24+25:4916:55
43Stefan ÅslundH50 Motion (338)1:02:28+27:5317:29
49Anders JohanssonH65 (557)51:13+17:2915:31
54Malin ThörnkvistD45 Motion (572)1:01:10+23:5818:35
55Lovisa HäroldEtappstart-Svår 3,5 (790)35:38+15:4212:40
61Gustaf HäroldEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)53:48+22:4317:14
69Andreas EkbladhH40 (616)47:52+19:4110:39
74Kjell LindholmH70 Kort (587)56:19+29:2220:46
76Svea EkbladhMedelsvår 4,0 (450)1:13:38+43:2623:36
77Elin EkbladhMedelsvår 4,0 (450)1:13:51+43:3923:40
77Anders SkoglundH14 (1006)37:10+14:5111:07
84Irene KäckEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)1:03:00+38:3429:51
89Anita IvarssonEtappstart-Lätt 2,5 (652)41:42+25:2919:51
91Axel BengtsonH21-2 (626)51:28+22:3910:43
94Göran NordH50-1 (675)52:40+25:0312:48
97Sixten EkbladhH16 (942)36:49+14:219:23
105Ulf BengtsonH60 Kort (605)1:02:53+34:4019:31
105Lovisa NordD18 (646)54:27+25:4915:15
119Sven KäckEtappstart-Svår 3,5 (790)44:32+24:3615:50
134Emil ÅslundH13 (879)52:09+29:4316:49
136Erik SkoglundH45 Kort-1 (782)59:31+33:4015:52
168Maxim JohanssonH18 (832)1:27:10+1:03:0922:14
Jessica JohanssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej godkänd
Axel JohanssonMedelsvår 6,0 (126)ej godkänd
Micael HäroldLätt 3,5 (495)ej godkänd
Kinna ÅslundD45 Motion (572)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser