Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Kalmar OK

28 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Sivert AxelssonH80 (150)43:38+16:3920:52
10Ove LernåH55 Kort (868)31:38+2:029:19
18Anna HagbergD40 Motion (515)45:56+7:3513:57
20Mats SöderbergH50-1 (675)34:56+7:198:29
28Martin HagbergH45 Motion (397)50:32+16:5114:09
31Linda Kraft UnossonD45 Motion (572)54:11+16:5916:28
35Anna ArvidssonD21 Kort-2 (706)34:17+10:459:39
40Per Hammaräng GripLätt 10,0 (224)1:43:02+59:4815:46
46Anna SkobeD21 Motion (309)1:13:07+35:1719:08
49Isak HagbergH16 (942)32:01+9:338:10
56Karin Rahm BjörneldD40 (369)57:10+28:5815:05
57Viktor SkobeH45-1 (587)48:06+18:4311:03
64Adrian SkobeH18 (832)36:51+12:509:24
68Filippa SöderbergD15 (881)36:14+11:2310:24
73Linn BjörneldD13 (805)40:47+15:1613:35
80Olle BjörneldH45-1 (587)54:42+25:1912:34
84Jan DanielssonH60 (560)59:14+29:4116:41
87Maria ArvidssonD21-2 (487)1:04:15+30:5815:40
92Matilda BjörneldD10 (904)26:18+12:2112:31
94Elvira SkobeD12 (801)39:48+17:5114:54
106Judit LundqvistEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)58:11+31:2022:38
114Lukas HagbergH14 (1006)40:54+18:3512:14
114Hugo UnossonH15 (905)43:00+17:4511:26
128Edvin StrandbergH18 (832)46:23+22:2211:49
143Stefan UnossonH55 (886)56:59+28:4214:38
147Carolina BoreliusEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:27:05+56:0027:54
177Linnea SkobeD14 (949)1:08:31+44:4921:12
Anne LindellD50 (891)ej godkänd
Roy StrandbergEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser