Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Strängnäs-Malmby OL

41 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Magnus SternerH50 Kort-1 (664)28:48+1:318:00
6Sixten WallinH10 (928)14:45+1:076:59
9Anna FolkegårdD50 (891)29:04+2:278:51
12Daniel AlnebergH40 Kort-1 (560)32:33+7:238:14
17Linda SternerD45 Kort-1 (620)39:06+7:5812:24
24Ann-Marie JohanssonD70 Kort (233)56:28+25:2524:33
26Stig Johan WiklundH55 Kort (868)35:27+5:5110:27
26Jeremiah Hammar BengtssonU2 (1059)24:55+6:359:41
26Bo AnderssonH65 Kort (549)40:35+13:1613:59
28Kerstin Alneberg StenssonD60 Kort (384)49:33+13:1618:37
32Dag SundinH60 Kort (605)38:08+9:5511:50
33Jonathan AlnebergU1 (982)20:13+6:269:29
34Christina AlnebergD35 Kort (503)45:04+17:0413:24
34Gösta WallinU2 (1059)26:57+8:3710:29
34Gullan AnderssonD65 (235)56:54+25:3421:09
41Susanne SöderholmD50 (891)35:40+9:0310:52
42Kajsa WallinD12 (801)30:24+8:2711:23
44Anton SundinH21-1 (667)38:52+8:438:06
48Ove JohanssonH70 Kort (587)48:47+21:5018:00
55Pia HammarD45 Motion (572)1:01:21+24:0918:38
58Robert LindelöfH40 Motion (333)1:18:36+43:2419:01
58Jan-Erik AnderssonH50 Kort-1 (664)41:43+14:2611:35
79Noah AlnebergU1 (982)24:59+11:1211:43
82Marie GreenD55 Kort (497)1:08:39+37:5624:05
83Anna BergEtappstart-Lätt 3,5 (710)57:38+26:1519:24
93Petter SundinH21-1 (667)48:15+18:0610:04
96Anette RamströmD55 Kort (497)1:39:36+1:08:5334:56
106Sofie SöderholmD21 Kort-2 (706)49:58+26:2614:04
110Matheus Hammar BengtssonH11 (707)50:17+31:1219:02
114Lotta StenströmD50 (891)46:15+19:3814:06
119Hanna LundströmEtappstart-Lätt 2,5 (652)49:33+33:2023:35
126Nathalie AnderssonD21 Kort-2 (706)57:42+34:1016:15
132Alexander GarinEtappstart-Svår 5,0 (791)1:06:52+36:2416:35
133Christofher RamströmH21 Kort-2 (703)1:09:19+45:5416:20
133Johan WallinH45 Kort-2 (775)1:07:34+43:2717:49
139Hillevie SvärdD16 (772)1:02:54+37:0717:22
141Susanne AlmqvistEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:34:11+1:07:2036:38
151Joel WiklundH18 (832)59:20+35:1915:08
151Erik JonssonH16 (942)48:25+25:5712:21
158Per-Arne RamströmH55 Kort (868)1:28:49+59:1326:11
Jakob SternerInskolning (742)20:4711:36
Kalle LindelöfH11 (707)ej start
Ingegerd LusenskyD65 Kort (322)ej start
Molly LindelöfU2 (1059)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser