Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

OK Löftan

35 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Hugo CorneliussonEtappstart-U2 (376)22:45+1:268:51
5Magnus JohanssonH50-1 (675)31:11+3:347:35
10Ella JonassonEtappstart-Mycket lätt 4,0 (123)48:19+17:4312:13
12Tobias JohanssonH14 (1006)26:37+4:187:58
13Olle WinrothH35 (400)38:01+8:098:07
16Gabriella LarssonEtappstart-Mycket lätt 4,0 (123)52:22+21:4613:15
18Jesper JohanssonH16 (942)27:19+4:516:58
19Madelene HanssonD40 Motion (515)46:14+7:5314:03
19Simon CorneliussonH13 (879)28:10+5:449:05
26Katarina VartiaD45 Motion (572)52:37+15:2515:59
34Agnes PaulssonD10 (904)19:43+5:469:23
44Joakim AntonssonH35 (400)44:07+14:159:25
45Liselotte JohanssonEtappstart-Svår 3,5 (790)34:13+14:1712:10
45Stefan RingH35 (400)45:18+15:269:40
50Victor HanssonH14 (1006)33:11+10:529:56
51Tobias ThorssonH35 (400)50:15+20:2310:44
56Patrik CorneliussonEtappstart-Svår 7,5 (412)1:02:59+27:1912:26
61Jeanette PerssonEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)43:23+16:3216:52
68Kerstin YngströmEtappstart-Svår 3,5 (790)38:02+18:0613:32
71Albin PaulssonH13 (879)36:50+14:2411:52
72Anders LarssonEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)56:29+25:2418:06
79Oskar BlomH13 (879)37:31+15:0512:06
80Filip HanssonH12 (891)33:42+15:0212:31
84Jeanette BlomD45 Kort-1 (620)1:01:44+30:3619:35
94Christer SamuelssonH70 (565)1:04:27+31:2220:16
124Linda CorneliussonEtappstart-Svår 5,0 (791)1:05:17+34:4916:11
142Johan HanssonH45 Kort-1 (782)1:05:31+39:4017:28
150Daniel GlimténH18 (832)58:15+34:1414:51
187Gunilla GlimténD40 Kort (957)1:57:21+1:29:3535:53
Alicia LarssonEtappstart-Inskolning (507)22:2212:29
Gustav LarssonEtappstart-Inskolning (507)29:3616:32
Elsa RambergInskolning (742)30:0416:47
Adrian VartiaH18 Elit (589)ej godkänd
Niklas PaulssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej godkänd
Jonathan SamuelssonEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej godkänd
Alice HultinD20 (430)ej start
Magnus HanssonH45 Kort-1 (782)ej start
Bengt HanssonH75 Kort (235)ej start
Anders LarssoinEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej start
Anders SamuelssonEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej start
Jonathan SamulessonEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser