Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

OK Måsen

38 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Anna-Kia JohnssonD70 Motion (153)56:01+14:1123:38
11Niklas KronhelmMedelsvår 6,0 (126)1:01:27+23:0514:52
20Tuula ÅhlinD65 Kort (322)48:52+13:2019:56
23Annie WestlinSvår 3,5 (319)37:01+17:0413:10
26Irene GustafssonD65 Kort (322)50:36+15:0420:39
30Lars JohnssonEtappstart-Svår 2,5 (301)43:12+16:3819:38
35Pirkko HammarströmD55 Kort (497)46:17+15:3416:14
36Lena KarlssonD50 Kort (780)38:18+9:1212:56
39Agneta HuhtaD55 Motion (257)1:17:38+45:0528:07
39Ingemar MagnussonH50-1 (675)38:41+11:049:24
43Marie HedströmMedelsvår 4,0 (450)55:16+25:0417:42
46Emil HammarströmH21 Kort-2 (703)36:29+13:048:36
53Sten ÅhlinH65 (557)52:16+18:3215:50
61Elliot ÅmanEtappstart-U2 (376)41:22+20:0316:05
64Cecilia JanzonD50 Motion (443)1:04:57+32:1923:31
65Stefan WestlinH55 Kort (868)43:38+14:0212:52
69Leon ÅmanEtappstart-U2 (376)46:59+25:4018:16
80Sara MagnussonD21 Kort-2 (706)43:15+19:4312:10
84Victor JacobsenEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)1:30:35+52:3423:42
87Anna JacobsenD40 Motion (515)1:21:28+43:0724:45
88Johan HammarströmH55 Kort (868)50:38+21:0214:56
90Linda FredrikssonMedelsvår 3,3 (500)1:07:00+40:5626:04
100August JacobsenEtappstart-Lätt 3,5 (710)1:02:32+31:0921:03
116Margita SjöqvistD45 Kort-1 (620)1:28:46+57:3828:10
118Robert GustafssonEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:03:24+36:3324:40
118Gustav HjelmH11 (707)53:27+34:2220:14
124Tobias Janzon SjöstedtH16 (942)41:36+19:0810:36
131Sebastian SjöqvistH13 (879)51:06+28:4016:29
132Thomas KronhelmH50-1 (675)1:19:09+51:3219:15
133Beatrice HuhtaD21 Kort-2 (706)1:09:35+46:0319:36
134Andreas MagnussonH21-1 (667)1:40:46+1:10:3721:02
151Jens JacobsenEtappstart-Svår 5,0 (791)1:22:39+52:1120:30
152Karri LindellH55 (886)1:03:03+34:4616:12
155Magnus FreijH55 Kort (868)1:20:59+51:2323:53
176Karin KronhelmD50 (891)1:17:17+50:4023:33
Susan SivenEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej godkänd
Thommie SamuelssonEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej godkänd
Sven SjöqvistH15 (905)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser