Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

OK Nolaskogsarna

44 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Isak ErikssonEtappstart-Svår 7,5 (412)44:47+9:078:51
10Per NiederbachEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)42:49+4:4811:12
11Amanda NiederbachEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)42:51+4:5011:13
18Emilia JohanssonD14 Kort (229)33:52+11:4812:41
22Elin ForsgrenD15 (881)29:37+4:468:30
22Nora WesterlundD14 (949)31:44+8:029:49
24Thomas DidrikssonEtappstart-Lätt 10,0 (158)1:20:47+30:3912:22
25Axel MannelqvistEtappstart-Lätt 10,0 (158)1:22:09+32:0112:34
25Melker EklundH16 Kort (201)48:13+18:0115:33
26Johanna HäggströmEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)49:50+11:4913:02
31Emma ForsgrenD12 (801)28:47+6:5010:46
38Ellen WesterlundD12 (801)29:29+7:3211:02
38Elsa ErikssonD16 Kort (228)1:10:22+40:0623:13
60Frida HägglundD12 (801)33:18+11:2112:28
65Mats NilssonEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)45:29+18:3817:41
67Elin NäslundD14 (949)37:54+14:1211:44
73Nora EngströmD14 (949)38:22+14:4011:52
78Erik ByströmH14 (1006)37:16+14:5711:09
80Elina NilssonEtappstart-Lätt 2,5 (652)39:19+23:0618:43
82Hannes HägglundEtappstart-U2 (376)1:07:51+46:3226:24
82Per SundholmEtappstart-Svår 7,5 (412)1:24:57+49:1716:47
83Hugo ErikssonH20 Elit (583)18:13+3:206:22
83Melina VilhelmssonEtappstart-U1 (397)41:31+24:2719:29
84Eli  WilhelmssonEtappstart-U1 (397)41:39+24:3519:33
97Simon DahlbergH20 Elit (583)18:53+4:006:36
112Sara HäggquistU2 (1059)36:21+18:0114:08
125Märta MannelqvistU2 (1059)38:07+19:4714:49
125Emma ByströmU2 (1059)38:07+19:4714:49
125Delisia NyströmD10 (904)29:55+15:5814:14
130Inger ÖhrlingEtappstart-Lätt 3,5 (710)1:25:29+54:0628:46
131Ann Sandén NordströmEtappstart-Lätt 3,5 (710)1:25:31+54:0828:47
132Joel ByströmH12 (891)42:54+24:1415:56
140Linus DahlbergH15 (905)49:41+24:2613:12
142Olle OlssonEtappstart-Lätt 2,5 (652)1:35:03+1:18:5045:15
143Julina NyströmD12 (801)58:05+36:0821:45
143Gustav HägglundH16 (942)46:39+24:1111:54
154Victor WikmanH13 (879)1:13:08+50:4223:35
155William HäggkvistH13 (879)1:18:17+55:5125:15
173Samuel JohanssonH16 (942)1:01:47+39:1915:45
203Ture MannelqvistU2 (1059)1:02:39+44:1924:22
Zeke FredholmEtappstart-Inskolning (507)33:2718:41
Thor LindnordEtappstart-Inskolning (507)41:4023:16
Philippa LindnordEtappstart-Inskolning (507)41:0922:59
Milea NyströmInskolning (742)33:4218:49
Adrian JohanssonH18 (832)ej start
Filippha LindnordEtappstart-Inskolning (507)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser