Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands OF
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Klasser: Visa alla | D21 Elit | H21 Elit | D20 Elit | H20 Elit | D18 Elit | H18 Elit | D21 Lång | H21 Lång-1 | D21-1 | D21-2 | H21-1 | H21-2 | D21 Kort-1 | D21 Kort-2 | H21 Kort-1 | H21 Kort-2 | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20 Kort | H17-20 Kort | D16 | H16 | D16 Kort | H16 Kort | D15 | H15 | D14 | H14 | D14 Kort | H14 Kort | D13 | H13 | D12 | H12 | D12 Kort | H12 Kort | D11 | H11 | D10 | H10 | D35 | H35 | D35 Kort | H35 Kort | D40 | H40 | D40 Kort | H40 Kort-1 | H40 Kort-2 | D45 | H45-1 | H45-2 | D45 Kort-1 | D45 Kort-2 | H45 Kort-1 | H45 Kort-2 | D50 | H50-1 | H50-2 | D50 Kort | H50 Kort-1 | H50 Kort-2 | D55 | H55 | D55 Kort | H55 Kort | D60 | H60 | D60 Kort | H60 Kort | D65 | H65 | D65 Kort | H65 Kort | D70 | H70 | D70 Kort | H70 Kort | D75 | H75 | D75 Kort | H75 Kort | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | D95 | H95 | H100 | D21 Motion | H21 Motion | D35 Motion | H35 Motion | D40 Motion | H40 Motion | D45 Motion | H45 Motion | D50 Motion | H50 Motion | D55 Motion | H55 Motion | D60 Motion | H60 Motion | D65 Motion | H65 Motion | D70 Motion | H70 Motion | D80 Motion | H80 Motion | Inskolning | U1 | U2 | Lätt 2,5 | Lätt 3,5 | Lätt 5,0 | Lätt 10,0 | Medelsvår 2,5 | Medelsvår 3,3 | Medelsvår 4,0 | Medelsvår 5,0 | Medelsvår 6,0 | Svår 2,5 | Svår 3,5 | Svår 5,0 | Svår 7,5 | Etappstart-Inskolning | Etappstart-U1 | Etappstart-U2 | Etappstart-Mycket lätt 2,5 | Etappstart-Mycket lätt 4,0 | Etappstart-Lätt 2,5 | Etappstart-Lätt 3,5 | Etappstart-Lätt 5,0 | Etappstart-Lätt 10,0 | Etappstart-Medelsvår 2,5 | Etappstart-Medelsvår 3,3 | Etappstart-Medelsvår 4,0 | Etappstart-Medelsvår 5,0 | Etappstart-Medelsvår 6,0 | Etappstart-Svår 2,5 | Etappstart-Svår 3,5 | Etappstart-Svår 5,0 | Etappstart-Svår 7,5 | 3-dagars-Lätt 2,5 | 3-dagars-Medelsvår 3,3 | 3-dagars-Medelsvår 5,0 | 3-dagars-Svår 3,5 | 3-dagars-Svår 5,0

Nyköpings OK

95 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Per EkH50-1 (675)27:376:43
1Mats HallEtappstart-Svår 5,0 (791)30:287:33
4Jonas LindstenH35 Motion (85)46:24+6:2311:14
4Wiwi-Anne NilssonD75 Kort (76)44:37+4:3820:56
4Alice EkD15 (881)25:48+0:577:24
5Arne WesterlundH55 Motion (216)42:25+6:1912:53
5Edvin HellstenH15 (905)26:37+1:227:04
5Odin EkH13 (879)24:42+2:167:58
6Dan NilssonH55 Kort (868)30:57+1:219:07
7Tomas RingdahlSvår 3,5 (319)29:40+9:4310:33
12Per CarlssonH55 Kort (868)32:00+2:249:26
13Alva RasmussenD17-20 Kort (291)38:25+10:2212:56
13Daniel NilssonH21 Lång-1 (772)34:50+2:546:28
14Mona ForsbergD65 Kort (322)42:30+6:5817:20
14Marika Nylund EkD45 (800)33:28+4:399:20
14Miriam GustafssonD11 (638)30:54+8:2911:55
16Miranda FredrikssonSvår 2,5 (128)43:03+24:0119:34
21Rebecca KågemalmD35 Motion (248)55:17+15:1316:48
21Pär EricsonH50-1 (675)35:11+7:348:33
21Meja AleniusD14 (949)31:28+7:469:44
22Renée MyrmanD35 Motion (248)55:23+15:1916:50
22Annika HallD50 Motion (443)47:28+14:5017:11
22Elvira LindstenD10 (904)18:22+4:258:44
24Peter RasmussenH65 (557)42:55+9:1113:00
26Magnus FredrikssonH55 Motion (216)1:03:46+27:4019:22
27Sandra EdhagerD35 (231)45:34+12:3911:35
30Caroline GuttkeD15 (881)32:03+7:129:12
30Mikael AleniusH45 Motion (397)51:17+17:3614:21
32Theo AleniusU1 (982)19:50+6:039:18
33Philip CarlssonH18 Elit (589)15:43+1:496:04
34Johan ScherlinH50 Kort-1 (664)36:16+8:5910:04
34Mats GustafssonH40 Kort-1 (560)41:28+16:1810:29
35Petra NorbergEtappstart-Lätt 3,5 (710)48:08+16:4516:12
37Alfons RingdahlU2 (1059)27:07+8:4710:33
37Ulf HylanderH55 (886)34:17+6:008:48
39Ian HamiltonH50 Kort-1 (664)37:13+9:5610:20
41Tage LindstenU1 (982)21:08+7:219:55
41Johanna SundelöfD45 Kort-2 (623)44:39+16:5914:05
42Albin FalkH18 Elit (589)15:59+2:056:10
42Ludvig EkH20 Elit (583)16:44+1:515:51
43Kristin KällströmerD35 Kort (503)47:06+19:0614:01
43Kristina JärvallEtappstart-Lätt 3,5 (710)49:25+18:0216:38
44Elin JärvallEtappstart-Lätt 2,5 (652)28:46+12:3313:41
45Isak AnängenH16 (942)31:46+9:188:06
46Carl CarlssonH20 Elit (583)16:52+1:595:53
48Ida HylanderD21 Elit (369)17:19+2:476:13
48Karin PalmqvistD35 Kort (503)49:01+21:0114:35
49Stefan JärvallEtappstart-Lätt 3,5 (710)50:28+19:0516:59
49Erik HellstenH35 Kort (762)36:56+10:259:01
50Didrik HallH21-1 (667)39:50+9:418:18
51Mathias LindgrenH40 Kort-1 (560)45:22+20:1211:29
52Kristin HylanderD21 Elit (369)17:27+2:556:16
53Cajsa AleniusD12 (801)32:09+10:1212:02
54Emil ClashammarH12 (891)29:57+11:1711:08
56Kasper LagerströmH15 (905)34:04+8:499:03
58Filippa GuttkeD12 (801)33:13+11:1612:26
60Andréas KågemalmH40 Motion (333)1:22:45+47:3320:02
61Monica CarlssonD50 Kort (780)43:11+14:0514:35
62Lovis HellstenD13 (805)39:02+13:3113:00
63Signe NilssonD18 Elit (582)16:17+3:036:43
63Emma WesterlundD15 (881)35:39+10:4810:14
63Eva-Lena NilssonD50 (891)38:29+11:5211:43
69Inge SundströmH70 Kort (587)55:00+28:0320:17
72Anna GuttkeEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)53:03+28:3725:08
72Camilla AleniusLätt 3,5 (495)1:14:09+45:1224:57
72Göran ForsbergH70 Kort (587)55:58+29:0120:39
72Frida JardingD15 (881)37:00+12:0910:37
72Royne MyrmanH40 Kort-1 (560)53:26+28:1613:31
73Maria RasmussenD50 Motion (443)1:09:59+37:2125:21
75Oskar EngmanH21 Kort-2 (703)43:48+20:2310:19
75Mikael GuttkeH45-1 (587)53:41+24:1812:20
76Carina EricssonD60 Kort (384)2:00:32+1:24:1545:18
79Katja GustafssonD14 (949)39:14+15:3212:08
79Ida WesterlundEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)57:35+33:0927:17
80Anna WesterlundEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)57:36+33:1027:17
85Elinor LindstenD35 Kort (503)1:11:27+43:2721:15
96Axel LindgrenH15 (905)38:57+13:4210:21
101Sara HellstenD40 Kort (957)48:53+21:0714:56
104Anna ClashammarEtappstart-Lätt 3,5 (710)1:04:41+33:1821:46
105Neo BergH11 (707)45:22+26:1717:11
108Valdemar HamiltonH11 (707)49:12+30:0718:38
111William NilssonH18 Elit (589)19:01+5:077:20
114Anna GustafssonEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:01:31+34:4023:56
115Vilgot HellstenH10 (928)25:11+11:3311:56
119Victor PalmqvistH10 (928)25:15+11:3711:58
121Andreas HolmqvistH15 (905)44:15+19:0011:46
122Niclas ClashammarEtappstart-Svår 3,5 (790)45:06+25:1016:02
123Sofie  Hagberg Etappstart-Svår 3,5 (790)45:42+25:4616:15
127Maria FredrikssonD50 Kort (780)1:04:09+35:0321:40
143Melker ClashammarH10 (928)28:24+14:4613:27
148Adele PalmqvistD12 (801)1:02:11+40:1423:17
175Emilia EricsonD10 (904)50:11+36:1423:53
Astrid HamiltonInskolning (742)18:3610:23
Axel GustafssonEtappstart-Inskolning (507)23:4813:17
Iris KällströmerInskolning (742)31:0617:22
Elias RingdahlH11 (707)ej start
Kurt NilsonH75 Kort (235)ej start
Harald HamiltonInskolning (742)ej start
Knut KällströmerInskolning (742)ej start
Loh LagervikEtappstart-Mycket lätt 2,5 (125)ej start
Elsa BrunbergEtappstart-Lätt 5,0 (384)ej start
Liana Lagervik3-dagars-Lätt 2,5 (64)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser