Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Nyköpings OK

95 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Per EkH50-1 (675)27:376:43
1Mats HallEtappstart-Svår 5,0 (791)30:287:33
4Jonas LindstenH35 Motion (85)46:24+6:2311:14
4Wiwi-Anne NilssonD75 Kort (76)44:37+4:3820:56
4Alice EkD15 (881)25:48+0:577:24
5Arne WesterlundH55 Motion (216)42:25+6:1912:53
5Edvin HellstenH15 (905)26:37+1:227:04
5Odin EkH13 (879)24:42+2:167:58
6Dan NilssonH55 Kort (868)30:57+1:219:07
7Tomas RingdahlSvår 3,5 (319)29:40+9:4310:33
12Per CarlssonH55 Kort (868)32:00+2:249:26
13Alva RasmussenD17-20 Kort (291)38:25+10:2212:56
13Daniel NilssonH21 Lång-1 (772)34:50+2:546:28
14Mona ForsbergD65 Kort (322)42:30+6:5817:20
14Marika Nylund EkD45 (800)33:28+4:399:20
14Miriam GustafssonD11 (638)30:54+8:2911:55
16Miranda FredrikssonSvår 2,5 (128)43:03+24:0119:34
21Rebecca KågemalmD35 Motion (248)55:17+15:1316:48
21Pär EricsonH50-1 (675)35:11+7:348:33
21Meja AleniusD14 (949)31:28+7:469:44
22Renée MyrmanD35 Motion (248)55:23+15:1916:50
22Annika HallD50 Motion (443)47:28+14:5017:11
22Elvira LindstenD10 (904)18:22+4:258:44
24Peter RasmussenH65 (557)42:55+9:1113:00
26Magnus FredrikssonH55 Motion (216)1:03:46+27:4019:22
27Sandra EdhagerD35 (231)45:34+12:3911:35
30Caroline GuttkeD15 (881)32:03+7:129:12
30Mikael AleniusH45 Motion (397)51:17+17:3614:21
32Theo AleniusU1 (982)19:50+6:039:18
33Philip CarlssonH18 Elit (589)15:43+1:496:04
34Johan ScherlinH50 Kort-1 (664)36:16+8:5910:04
34Mats GustafssonH40 Kort-1 (560)41:28+16:1810:29
35Petra NorbergEtappstart-Lätt 3,5 (710)48:08+16:4516:12
37Alfons RingdahlU2 (1059)27:07+8:4710:33
37Ulf HylanderH55 (886)34:17+6:008:48
39Ian HamiltonH50 Kort-1 (664)37:13+9:5610:20
41Tage LindstenU1 (982)21:08+7:219:55
41Johanna SundelöfD45 Kort-2 (623)44:39+16:5914:05
42Albin FalkH18 Elit (589)15:59+2:056:10
42Ludvig EkH20 Elit (583)16:44+1:515:51
43Kristin KällströmerD35 Kort (503)47:06+19:0614:01
43Kristina JärvallEtappstart-Lätt 3,5 (710)49:25+18:0216:38
44Elin JärvallEtappstart-Lätt 2,5 (652)28:46+12:3313:41
45Isak AnängenH16 (942)31:46+9:188:06
46Carl CarlssonH20 Elit (583)16:52+1:595:53
48Ida HylanderD21 Elit (369)17:19+2:476:13
48Karin PalmqvistD35 Kort (503)49:01+21:0114:35
49Stefan JärvallEtappstart-Lätt 3,5 (710)50:28+19:0516:59
49Erik HellstenH35 Kort (762)36:56+10:259:01
50Didrik HallH21-1 (667)39:50+9:418:18
51Mathias LindgrenH40 Kort-1 (560)45:22+20:1211:29
52Kristin HylanderD21 Elit (369)17:27+2:556:16
53Cajsa AleniusD12 (801)32:09+10:1212:02
54Emil ClashammarH12 (891)29:57+11:1711:08
56Kasper LagerströmH15 (905)34:04+8:499:03
58Filippa GuttkeD12 (801)33:13+11:1612:26
60Andréas KågemalmH40 Motion (333)1:22:45+47:3320:02
61Monica CarlssonD50 Kort (780)43:11+14:0514:35
62Lovis HellstenD13 (805)39:02+13:3113:00
63Signe NilssonD18 Elit (582)16:17+3:036:43
63Emma WesterlundD15 (881)35:39+10:4810:14
63Eva-Lena NilssonD50 (891)38:29+11:5211:43
69Inge SundströmH70 Kort (587)55:00+28:0320:17
72Anna GuttkeEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)53:03+28:3725:08
72Camilla AleniusLätt 3,5 (495)1:14:09+45:1224:57
72Göran ForsbergH70 Kort (587)55:58+29:0120:39
72Frida JardingD15 (881)37:00+12:0910:37
72Royne MyrmanH40 Kort-1 (560)53:26+28:1613:31
73Maria RasmussenD50 Motion (443)1:09:59+37:2125:21
75Oskar EngmanH21 Kort-2 (703)43:48+20:2310:19
75Mikael GuttkeH45-1 (587)53:41+24:1812:20
76Carina EricssonD60 Kort (384)2:00:32+1:24:1545:18
79Katja GustafssonD14 (949)39:14+15:3212:08
79Ida WesterlundEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)57:35+33:0927:17
80Anna WesterlundEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)57:36+33:1027:17
85Elinor LindstenD35 Kort (503)1:11:27+43:2721:15
96Axel LindgrenH15 (905)38:57+13:4210:21
101Sara HellstenD40 Kort (957)48:53+21:0714:56
104Anna ClashammarEtappstart-Lätt 3,5 (710)1:04:41+33:1821:46
105Neo BergH11 (707)45:22+26:1717:11
108Valdemar HamiltonH11 (707)49:12+30:0718:38
111William NilssonH18 Elit (589)19:01+5:077:20
114Anna GustafssonEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:01:31+34:4023:56
115Vilgot HellstenH10 (928)25:11+11:3311:56
119Victor PalmqvistH10 (928)25:15+11:3711:58
121Andreas HolmqvistH15 (905)44:15+19:0011:46
122Niclas ClashammarEtappstart-Svår 3,5 (790)45:06+25:1016:02
123Sofie  Hagberg Etappstart-Svår 3,5 (790)45:42+25:4616:15
127Maria FredrikssonD50 Kort (780)1:04:09+35:0321:40
143Melker ClashammarH10 (928)28:24+14:4613:27
148Adele PalmqvistD12 (801)1:02:11+40:1423:17
175Emilia EricsonD10 (904)50:11+36:1423:53
Astrid HamiltonInskolning (742)18:3610:23
Axel GustafssonEtappstart-Inskolning (507)23:4813:17
Iris KällströmerInskolning (742)31:0617:22
Elias RingdahlH11 (707)ej start
Kurt NilsonH75 Kort (235)ej start
Harald HamiltonInskolning (742)ej start
Knut KällströmerInskolning (742)ej start
Loh LagervikEtappstart-Mycket lätt 2,5 (125)ej start
Elsa BrunbergEtappstart-Lätt 5,0 (384)ej start
Liana Lagervik3-dagars-Lätt 2,5 (64)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser