Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

IFK Göteborg

83 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Anna NärhiD21 Elit (369)14:325:13
1Tobias NobornH45-2 (579)30:477:00
1Josefine SvenssonD21 Kort-1 (712)26:397:22
1Martin LarssonH45 Kort-2 (775)24:076:21
2Erik EngstrandH35 (400)32:10+2:186:52
2Roine PetterssonSvår 7,5 (159)44:45+8:098:50
3Kasper FosserH20 Elit (583)15:04+0:115:16
3Deborah StadlerD21 Elit (369)14:57+0:255:22
4Camilla EngstrandD35 (231)34:54+1:598:52
5Sara HagströmD21 Elit (369)15:20+0:485:30
5Thomas AspH50-2 (701)27:50+2:126:50
6Kirsi NurmiD21 Elit (369)15:24+0:525:32
6Karin NobornD45 (800)31:40+2:518:50
8Vetle Ruud BråtenH21 Elit (378)15:27+0:455:19
8Arvid VågH21-2 (626)33:17+4:286:56
9Vide EneljungEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)31:46+4:5512:21
9Fredrik EdénH21-2 (626)33:21+4:326:56
10Daniel NetzH35 (400)37:51+7:598:05
13Elin HögstrandD21 Lång (218)43:47+8:479:33
14Rikard AndreassonH45 Motion (397)44:38+10:5712:30
14Gustav AspH11 (707)23:32+4:278:54
14David ErdalenEtappstart-U2 (376)26:42+5:2310:23
14Jakob LjungkvistMedelsvår 5,0 (260)50:39+15:4113:15
16Fredrik NobornH40 (616)33:58+5:477:33
17Søren Thrane ØdumH18 Elit (589)15:19+1:255:54
17Johan HögstrandH21 Elit (378)15:48+1:065:26
17Noel KjellbergerEtappstart-U2 (376)27:21+6:0210:38
19Frida BakkmanD21-2 (487)37:29+4:129:08
19Peter AspH45 Kort-2 (775)31:45+7:388:22
20Hugo NobornEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)34:31+10:0516:21
20Stefan KinellH45 Kort-2 (775)31:52+7:458:24
21Bo HåkanssonH65 (557)41:56+8:1212:42
24Stefan RoosH35 Kort (762)32:53+6:228:02
25Casper EngstrandEtappstart-U1 (397)26:06+9:0212:15
26Erica PetterssonD21 Lång (218)50:04+15:0410:55
29Jens WängdahlH21 Elit (378)16:13+1:315:35
29Thea FagerströmD16 (772)34:47+9:009:36
30Max Peter BejmerH21 Elit (378)16:14+1:325:35
31Anna Ljungkvist3-dagars-Medelsvår 5,0 (95)1:42:30+1:05:1726:49
33Nils AndreassonH11 (707)27:05+8:0010:15
34Filippa FagerströmD14 (949)33:51+10:0910:28
35Joel NilssonH21 Kort-2 (703)35:06+11:418:16
38Christian KjellbergerEtappstart-Svår 7,5 (412)55:57+20:1711:03
39Håvard EidsmoH20 Elit (583)16:30+1:375:46
39Anna GustafssonD21 Lång (218)1:05:24+30:2414:16
40Frida GustafssonD21 Lång (218)1:06:25+31:2514:30
41Andreas JohanssonH21-2 (626)40:41+11:528:28
42Rikard PentonenH35 (400)43:43+13:519:20
45Henrik SahlbergMedelsvår 5,0 (260)1:21:46+46:4821:24
51Olle RoosU2 (1059)29:29+11:0911:28
57Andreas SølbergH21 Elit (378)17:10+2:285:55
60Marie-Louise StjernlöfD40 Kort (957)40:24+12:3812:21
61Elin PetterssonD21 Elit (369)17:55+3:236:26
66Elin NobornD11 (638)46:34+24:0917:58
69Tove EneljungD40 (369)1:33:28+1:05:1624:39
74Alice BohlinD10 (904)23:55+9:5811:23
76Agnes BohlinD15 (881)37:26+12:3510:45
79Lukas ErdalenH13 (879)37:31+15:0512:06
85Sandra PerssonD40 Motion (515)1:18:21+40:0023:48
93Hedda RoosD11 (638)58:43+36:1822:40
96Danica TasevaEtappstart-Lätt 2,5 (652)43:02+26:4920:29
97Olivia AspD16 (772)47:19+21:3213:04
97Matilda AspD14 (949)40:59+17:1712:41
97Henrik ErdalenH50 Kort-1 (664)50:38+23:2114:03
101Helen CarlbomD50 (891)44:02+17:2513:25
108Robert EneljungH45-2 (579)1:22:45+51:5818:50
109Katja Stenström BohlinEtappstart-Svår 3,5 (790)43:04+23:0815:19
112Alice FagerströmD10 (904)28:48+14:5113:42
113Ingela RoosD40 Kort (957)52:23+24:3716:01
117Peter KinellEtappstart-Lätt 3,5 (710)1:18:06+46:4326:17
118Åsa KinellEtappstart-Lätt 3,5 (710)1:18:09+46:4626:18
121Meja EneljungD18 (646)1:06:47+38:0918:42
132Anna-Lisa KinellD12 (801)52:36+30:3919:42
133Jakob AspH14 (1006)46:53+24:3414:02
136Dan AbrahamssonEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:17:08+50:1730:00
136Ingrid AndreassonU2 (1059)40:11+21:5115:38
146Artur StjernlöfH10 (928)28:58+15:2013:43
147Tage KinellH15 (905)52:03+26:4813:50
158Albin BoellH13 (879)1:27:12+1:04:4628:07
164Alva BohlinEtappstart-Svår 3,5 (790)1:01:32+41:3621:53
165Edvin StjernlöfU1 (982)37:06+23:1917:25
169Linn EneljungD14 (949)1:02:54+39:1219:28
Cecilia ErdalenD45 Motion (572)ej godkänd
Fredrik BakkmanH21 Elit (378)ej start
Eskil KinnebergH21 Elit (378)ej start
Elin MånssonD21 Elit (369)ej start
David ErdalenH10 (928)ej start
Carl ErixonH15 (905)ej start
Maria AspD45 Kort-2 (623)ej start
Katarina FränkelD21 Motion (309)ej start
Magnus ErixonMedelsvår 4,0 (450)ej start
Hugo NobornEtappstart-Lätt 2,5 (652)ej start
Lars BohlinEtappstart-Svår 3,5 (790)ej start
Emelie Nordqvist3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser