Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Ronneby OK

40 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Roland KarlssonH80 (150)27:23+0:2413:06
3Susanne JohannessonD50 Motion (443)33:43+1:0512:12
5Mari GraadEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)28:30+4:0413:30
13Lennart SmedenmarkH65 Kort (549)36:06+8:4712:26
16Gullevi SvenssonD70 (186)45:56+11:1618:05
16Linus WernströmH14 (1006)27:17+4:588:10
18Fredrik HåkanssonH45 Motion (397)46:11+12:3012:56
22Ulrik JohanssonMedelsvår 4,0 (450)45:38+15:2614:37
23Martin JohanssonMedelsvår 4,0 (450)47:11+16:5915:07
23Matilda GraadD17-20 Kort (291)48:33+20:3016:20
25Jörgen SvenssonMedelsvår 5,0 (260)1:00:06+25:0815:43
25Ingemar EricssonH40 Kort-1 (560)37:19+12:099:26
26Sarah LindströmD40 (369)40:07+11:5510:35
35Gabriel HåkanssonH16 Kort (201)1:06:03+35:5121:18
36Torgny LindströmH45-2 (579)42:05+11:189:35
40Mattis LindströmEtappstart-U1 (397)29:23+12:1913:47
41Mathias BlomsterH20 (549)34:52+8:448:43
47Peter SunnegårdhEtappstart-Svår 3,5 (790)34:28+14:3212:15
56Samuel HåkanssonSvår 3,5 (319)55:25+35:2819:43
58Emil Sunnegårdh-RingH12 (891)30:26+11:4611:18
59Hanna JohannessonD18 Elit (582)16:11+2:576:41
62Hanna Sunnegårdh-RingD16 (772)39:59+14:1211:02
63Elias LindströmH10 (928)19:46+6:089:22
66Carl Johansson GlivesonH12 (891)31:52+13:1211:50
73Magnus GraadH45 Kort-2 (775)42:51+18:4411:18
74Arvid EricssonH11 (707)36:04+16:5913:39
85Sven GiselssonEtappstart-Svår 3,5 (790)40:01+20:0514:14
85Thomas JohannessonH50-2 (701)47:39+22:0111:42
93Anna Lilja-RasmussonD35 Kort (503)1:23:07+55:0724:44
98Ingela SmedenmarkEtappstart-Svår 5,0 (791)59:07+28:3914:40
118Wille WernströmH12 (891)39:22+20:4214:38
123Simon GiselssonH18 (832)45:39+21:3811:38
133Julia SmedenmarkD21 Kort-1 (712)1:19:17+52:3821:57
137Anna EricssonD40 Kort (957)57:49+30:0317:40
173Olle HåkanssonH10 (928)39:47+26:0918:51
Oscar JohanssonInskolning (742)50:1428:03
Oskar EricssonH14 (1006)ej godkänd
Helena BlomsterLätt 3,5 (495)ej godkänd
Ann-Marie MånssonLätt 3,5 (495)ej godkänd
Alexander GraadH20 (549)ej godkänd
Arvid BlomsterH16 (942)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser