Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Rånäs OK

39 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Bente HenrikssonD45 Motion (572)37:1211:18
15Marianne CarlbergD50 (891)31:53+5:169:43
18Henrik SundblomH40 Kort-2 (554)33:26+6:318:17
24Ulrika ÖrtlundMedelsvår 2,5 (191)49:07+28:0423:16
25Hans OhlinEtappstart-Svår 3,5 (790)31:26+11:3011:11
25Lena Nyström-NilssonD65 Kort (322)50:08+14:3620:27
33Marica TynellD45 Kort-2 (623)41:39+13:5913:08
35Peter OláH45 Motion (397)53:46+20:0515:03
35Lova ÅhlénLätt 3,5 (495)52:40+23:4317:43
36Hannah ÖrtlundD16 Kort (228)1:07:47+37:3122:22
37Hans Nordström Etappstart-Medelsvår 2,5 (480)38:23+13:5718:11
42Mattias ÖrtlundH40 Motion (333)1:03:46+28:3415:26
53Boris AnderssonEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)45:11+20:4521:24
57Marie-Charlotte OláLätt 3,5 (495)1:04:52+35:5521:50
64Else-Britt AnderssonEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)49:15+24:4923:20
67Emil HåsteenH21 Kort-2 (703)40:26+17:019:32
69Mårten RostöH21 Kort-1 (738)46:55+21:3211:02
70Jacob HenrikssonH14 (1006)35:02+12:4310:29
71Hugo ÖrtlundH12 (891)32:17+13:3712:00
72Helene SvenssonD50 Motion (443)1:09:45+37:0725:16
72Per CarlbergH50-1 (675)44:51+17:1410:54
77Roger TynellH45 Kort-1 (782)42:46+16:5511:24
87Jesper HenrikssonH50 Kort-2 (653)53:54+27:2415:05
89Håkan RostöH50 Kort-2 (653)54:27+27:5715:15
89Simon BohmanH21-1 (667)45:40+15:319:32
90Oskar SundblomH16 (942)36:07+13:399:12
96Gunnar ÅhlénH40 Kort-2 (554)55:02+28:0713:39
98Eric HenrikssonH11 (707)42:58+23:5316:16
111Per-Erik NyströmH60 Kort (605)1:09:59+41:4621:44
113Gustav SvenssonH12 (891)38:33+19:5314:19
123Monica RostöD50 Kort (780)1:03:16+34:1021:22
131Rasmus RostöH21 Kort-1 (738)1:18:24+53:0118:26
133Malin SvenssonD15 (881)49:52+25:0114:19
146Alva OláD13 (805)1:04:38+39:0721:32
158Carl HenrikssonH16 (942)51:28+29:0013:07
Albin TynellInskolning (742)25:2714:13
Guillermo Bossi SilvaEtappstart-Svår 5,0 (791)ej godkänd
Ossian OláU2 (1059)ej godkänd
Roine AnderssonH55 (886)ej godkänd
Kevin BernhedH12 (891)ej start
Daniel BernhedH40 Kort-2 (554)ej start
Robin BernhedU2 (1059)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser