Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Almby IK

49 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Erik KylbornU2 (1059)18:207:08
4Ann-Britt GöranssonD65 (235)33:49+2:2912:34
5Bruno GöranssonH14 Kort (256)24:47+3:129:19
6Mona HullD65 Kort (322)39:25+3:5316:05
6Åke StridH55 Motion (216)43:32+7:2613:13
10Anne BodinD50 Kort (780)33:09+4:0311:11
18Per Åke HullH65 Kort (549)36:59+9:4012:45
19Måns DahlbergU2 (1059)23:49+5:299:16
22Emil AlpbergH17-20 Kort (251)43:40+22:2112:26
23Emma LindkvistD10 (904)18:29+4:328:48
25Anders LindkvistH45 Kort-1 (782)31:23+5:328:22
27Helen LindkvistD40 Motion (515)49:35+11:1415:04
28Peter KristofferssonMedelsvår 3,3 (500)39:34+13:3015:23
36Sixten WidmarkH10 (928)17:29+3:518:17
37Astrid KraftD10 (904)20:05+6:089:33
42Petra MartinssonD40 Motion (515)54:23+16:0216:31
48Sofie FranzénD16 (772)37:35+11:4810:22
54Fredrik KylbornH45 Kort-2 (775)39:22+15:1510:23
58Mickael GöranssonH45 Kort-1 (782)38:22+12:3110:13
66Magnus WidmarkH45 Motion (397)1:12:49+39:0820:23
70Annica KristofferssonD35 Kort (503)1:01:37+33:3718:20
72Gunilla SandströmD55 Kort (497)59:02+28:1920:42
75Daniel KraftH13 (879)37:13+14:4712:00
79Oscar KristofferssonH10 (928)21:04+7:269:59
79Karl-Göran WahlströmH65 (557)1:02:57+29:1319:04
79Karl KylbornH14 (1006)37:34+15:1511:14
89Nils-Olof BodinH60 Kort (605)53:17+25:0416:32
89Maria KylbornD45 Kort-1 (620)1:04:05+32:5720:20
97Alvin IsenströmH12 (891)36:02+17:2213:23
97Henrik FranzénH15 (905)38:58+13:4310:21
97Sofia GreenD15 (881)40:39+15:4811:40
104Sofie BodinD15 (881)42:09+17:1812:06
108Karin KraftD40 Kort (957)51:03+23:1715:36
122Anders LarssonH50 Kort-2 (653)1:24:25+57:5523:38
134Annie LindkvistU2 (1059)38:59+20:3915:10
141Axel KylbornH12 (891)45:01+26:2116:44
141Johannes GreenH18 (832)52:33+28:3213:24
142Johan AlpbergH18 (832)53:24+29:2313:37
148Noomi GreenU2 (1059)41:36+23:1616:11
150Stefan GreenH55 Kort (868)1:16:47+47:1122:38
153Björn AlpbergH55 (886)1:03:09+34:5216:14
153Henrik IsenströmH45 Kort-1 (782)1:20:33+54:4221:28
154Nils KylbornH18 (832)1:03:45+39:4416:15
165Jonatan GreenH14 (1006)58:53+36:3417:37
173Jonatan KraftH15 (905)1:14:19+49:0419:45
174Klara IsenströmD10 (904)47:33+33:3622:38
178Tuwe WidmarkU1 (982)40:23+26:3618:57
Freja IsenströmInskolning (742)50:4528:21
Lisa IsenströmLätt 3,5 (495)ej godkänd
Yvonne FranzénD50 (891)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser