Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Skogslöparna

49 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Cajsa NordströmEtappstart-Lätt 2,5 (652)18:37+2:248:51
4Signe ForsbergD11 (638)25:35+3:109:52
8Benjamin NäslundH18 Elit (589)14:40+0:465:39
8Martin NilssonH11 (707)20:34+1:297:47
8Ida PaulerD10 (904)15:25+1:287:20
10Eskil BocciarelliU2 (1059)22:02+3:428:34
11Torgny NäslundEtappstart-Svår 5,0 (791)39:40+9:129:50
12Vilmer NilssonEtappstart-U1 (397)22:13+5:0910:25
13Jonas HälldalEtappstart-Svår 7,5 (412)45:41+10:019:01
14Christina HäggströmEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)32:03+7:3715:11
15Valter LindbladEtappstart-U2 (376)26:43+5:2410:23
16Vilgot BocciarelliU1 (982)17:49+4:028:21
18Amelie JosefssonD16 (772)33:03+7:169:07
21Axel JonssonEtappstart-U2 (376)28:39+7:2011:08
31Felix ÖhmanH11 (707)26:27+7:2210:01
35Hanna WoxlinD11 (638)36:23+13:5814:02
35Marcus NilssonH14 (1006)31:20+9:019:22
36Anders SundinEtappstart-Svår 7,5 (412)54:17+18:3710:43
37Olof SundinEtappstart-Svår 7,5 (412)54:43+19:0310:48
41Gunilla BergqvistEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)38:51+12:0015:07
42Liam HälldalH12 (891)27:07+8:2710:04
42Nils JonssonEtappstart-U2 (376)33:55+12:3613:11
43Arvid NordströmEtappstart-U2 (376)33:59+12:4013:13
48Neo SalvadorEtappstart-U1 (397)31:15+14:1114:40
52Liv PaulerD12 (801)31:50+9:5311:55
60Alice RytterstedtD13 (805)38:31+13:0012:50Ladda ner rutt i gpx-format
61Sixten PerssonH13 (879)35:30+13:0411:27
62Milo SalvadorEtappstart-U1 (397)33:27+16:2315:42
75Melvin BerglundEtappstart-U2 (376)52:19+31:0020:21
80Alva MattssonU2 (1059)32:32+14:1212:39
81Jennie EdforsEtappstart-Lätt 3,5 (710)57:32+26:0919:22
84Clara NordströmD13 (805)43:11+17:4014:23
86Tindra RytterstedtD11 (638)53:43+31:1820:44
93Inger BruneEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)1:13:19+48:5334:44
114Edvin WesterH10 (928)24:52+11:1411:47
114Jakob MählerH11 (707)51:44+32:3919:35
119Sally ArvidssonU2 (1059)37:13+18:5314:28
120Ture ForsbergH10 (928)25:19+11:4111:59
121Elsa WoxlinU2 (1059)37:19+18:5914:31
123Adam AbrahamssonH11 (707)58:00+38:5521:58
124Emma PerboU2 (1059)38:03+19:4314:48
126Alva PerboD13 (805)51:38+26:0717:12
131Jonatan HälldalH14 (1006)46:50+24:3114:01
137Viktor ÖhmanH13 (879)55:16+32:5017:49
137Elias SöderlundH14 (1006)47:45+25:2614:17
138Filip NordströmH14 (1006)48:17+25:5814:27
153Isak AbrahamssonH14 (1006)53:31+31:1216:01
Frida AbrahamssonInskolning (742)37:5521:10
Rasmus BocciarelliEtappstart-Inskolning (507)20:5711:42
Ella NordströmD11 (638)ej start
Johannes MählerInskolning (742)ej start
Ella MattssonU1 (982)ej start
Maja MattssonU2 (1059)ej start
Stina PerssonU2 (1059)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser