Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Skarpnäcks OL

44 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Noel Persson FerreraH14 Kort (256)28:20+6:4510:39
10Per ArnessonH60 Motion (149)54:41+10:5517:52
15Fanny DecknerD21 Kort-1 (712)33:32+6:539:17
18Veronika Bergh PapasikasEtappstart-U2 (376)27:59+6:4010:53
18Stefan MyrefeltH60 Kort (605)33:57+5:4410:32
37Åsa JonssonLätt 10,0 (224)1:31:21+48:0713:59
44Lars SegermanH45 Kort-1 (782)34:38+8:479:14
47Karolina Bergh PapasikasD15 (881)34:06+9:159:47
47Anders MansénH55 Kort (868)40:17+10:4111:52
48Margareta BerghD50 Kort (780)40:53+11:4713:48
50Roland PerssonH45 Kort-1 (782)36:46+10:559:48
51Justus ArenanderH14 (1006)33:18+10:599:58
53Linnea CarlssonD60 (303)1:22:09+48:4927:39
55Anethe MansénD45 Kort-2 (623)47:23+19:4314:56
57Björn LönneH45 Kort-1 (782)38:17+12:2610:12
58Tindra JonssonD14 (949)36:39+12:5711:20
61Anita LindbohmD65 Kort (322)1:29:30+53:5836:31
62Ruben ArenanderH11 (707)33:14+14:0912:35
62Leif CarlssonH70 (565)52:02+18:5716:21
64Ake LewanderH70 (565)52:46+19:4116:35
66Henry DecknerU1 (982)23:50+10:0311:11
71Gustav StenbackEtappstart-U2 (376)48:01+26:4218:41
77Nikiforos PapasikasEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)57:32+26:2718:26
79Truls MansénU2 (1059)32:31+14:1112:39
82Fredrik ArenanderMedelsvår 4,0 (450)1:18:43+48:3125:13
96Teodor JonssonH11 (707)42:43+23:3816:10
98Vera RolfssonD18 Elit (582)17:48+4:347:21
98Axel StenbackEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)1:16:41+52:1536:20
99Eva StenbackEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)1:18:16+53:5037:05
100Ida-Lina SegermanU2 (1059)35:33+17:1313:49
101Lova JonssonD10 (904)27:38+13:4113:09
103Frida ArnessonD18 (646)53:36+24:5815:00
108Lars Olov CarlheimH65 (557)1:36:06+1:02:2229:07
110Nicklas DoyleH45 Kort-1 (782)49:47+23:5613:16
113Joel AhlqvistH45 Kort-1 (782)49:58+24:0713:19
115Ingela ArenanderD45 Kort-1 (620)1:28:03+56:5527:57
122Tilde MansénD13 (805)49:52+24:2116:37
123Linus HalvorsenH16 (942)41:34+19:0610:36
144Klara StenbackEtappstart-Lätt 3,5 (710)1:45:48+1:14:2535:37
149Gunnar JohanssonH45 Kort-1 (782)1:14:58+49:0719:59
172Priscilla FerreraD40 Kort (957)1:15:12+47:2622:59
Julia DoyleInskolning (742)42:3323:46
Nora  DecknerEtappstart-Inskolning (507)32:5918:25
Magnus StenbackEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)ej godkänd
Klas LangelsH70 (565)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser