Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Snättringe SK

90 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4David NybergH12 Kort (115)17:57+1:507:46
4Ludvig Eggöy MarkhesterH11 (707)19:48+0:437:30
5Rune RådeströmH75 (316)33:25+8:3812:06
8Thomas CallebergH50 Kort-1 (664)29:39+2:228:14
12Jesper LidmarH18 Elit (589)15:05+1:115:49
12Gustav Lidmar3-dagars-Medelsvår 5,0 (95)57:29+20:1615:02
13Eva DalenstamEtappstart-Lätt 3,5 (710)42:30+11:0714:18
14Göran NilssonH60 (560)37:48+8:1510:38
15Martin JohnssonH40 Kort-2 (554)32:24+5:298:02
17Sofia PerssonD21 Kort-1 (712)34:34+7:559:34
18Karin AbelSvår 2,5 (128)44:23+25:2120:10
18Isak WimmerEtappstart-U1 (397)23:31+6:2711:02
19Martin NybergLätt 2,5 (253)28:31+11:1513:34
20Filip WimmerEtappstart-U1 (397)23:45+6:4111:09
23Algot SjöstrandU2 (1059)24:44+6:249:37
30Karin WimmerD40 Kort (957)35:56+8:1010:59
31Simon HectorH21 Elit (378)16:15+1:335:36
33Stefan GeliusH45-2 (579)41:50+11:039:31
34Louise Eggöy MarkhesterEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)38:11+13:4518:05
35Alva Lidström LauriD13 (805)34:01+8:3011:20
37Ingemar TedhamreH55 Motion (216)1:20:11+44:0524:22
38Erik Lidström LauriH16 (942)30:51+8:237:52
38Anna FernandezMedelsvår 5,0 (260)1:14:56+39:5819:36
44Harry NorellU2 (1059)28:40+10:2011:09
47Thea GeliusD10 (904)21:06+7:0910:02
48Elin AbelD12 (801)31:12+9:1511:41
52Anders KarlssonH50-1 (675)41:46+14:0910:09
54Hugo FlordalH40 (616)43:35+15:249:42
54Gustav Eggöy MarkhesterH10 (928)18:54+5:168:57
54Tobias KarlssonH20 (549)37:37+11:299:24
56Flavio PoltéraH21 Elit (378)17:08+2:265:54
57Molly GeliusD12 (801)33:03+11:0612:22
59Elin SvenssonD40 Kort (957)40:20+12:3412:20
59Lena BrobergD50 Kort (780)42:53+13:4714:29
59Jan WahlströmH60 (560)50:08+20:3514:07
61Anders AbelH35 Kort (762)39:34+13:039:40
63Gittan GeliusD45 Kort-2 (623)50:40+23:0015:58
65Isak GeliusH15 (905)35:27+10:129:25
66Anna TedhamreD50 Kort (780)44:19+15:1314:58
66Svenåke SvenssonH70 Kort (587)54:11+27:1419:59
67Johan CallebergH18 Elit (589)16:48+2:546:29
69Magnus DalenstamH35 Kort (762)41:43+15:1210:11
70Frida HectorD18 Elit (582)16:29+3:156:48
72David HectorH21-2 (626)47:19+18:309:51
72Johan LidmarH50 Kort-1 (664)44:26+17:0912:20
73Monica FröjdD50 Kort (780)47:07+18:0115:55
76Kristina TedhamreD20 Elit (516)17:05+3:286:54
78Henrik NorellH35 (400)1:31:02+1:01:1019:27
79Fredrik Eggöy MarkhesterH40 Kort-1 (560)56:21+31:1114:15
79Mira VejedalD10 (904)24:15+10:1811:32
85Håkan OlssonH45 Kort-1 (782)44:24+18:3311:50
88Jakob TedhamreH15 (905)38:01+12:4610:06
92Karin FlordalEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)52:05+25:1420:15
95Ellen FlordalD10 (904)26:58+13:0112:50
95Roger NybergH50 Kort-1 (664)49:33+22:1613:45
95Ann-Christin NybergD35 Kort (503)1:29:25+1:01:2526:36
98Ulf LindbergH55 (886)44:15+15:5811:22
98Elin WolgastD14 (949)41:26+17:4412:49
99John WolgastH16 (942)37:18+14:509:30
102Love NorellU2 (1059)35:43+17:2313:53
102Nadja DahlströmD45 (800)52:57+24:0814:47
104Mats HainkeH45 Kort-1 (782)48:57+23:0613:03
105Anders BergmarkH45 Kort-1 (782)49:01+23:1013:04
105Mikael NilssonH21 Lång-1 (772)46:26+14:308:37
107Sara DyreliusEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)58:58+32:0722:56
108Albin HainkeH16 (942)38:43+16:159:52
110Cecilia HectorD15 (881)43:09+18:1812:23
111Anna WolgastD45 Kort-2 (623)1:13:06+45:2623:03
111Claes AnderssonEtappstart-Svår 3,5 (790)43:29+23:3315:28
112Per WolgastH50-1 (675)57:11+29:3413:54
121Bo LauriH55 (886)48:31+20:1412:28
124Fredric JohanssonH21-2 (626)1:22:47+53:5817:14Ladda ner rutt i gpx-format
128Ylva NilssonD50 Kort (780)1:04:57+35:5121:56
130Jörgen HectorH55 (886)51:30+23:1313:14
130Märta FröjdD21 Kort-1 (712)1:14:58+48:1920:45
131Alma FernandezU1 (982)30:46+16:5914:26
133Ella KarlssonD16 (772)1:00:02+34:1516:35
137Mari-Helen LidströmD50 Kort (780)1:11:15+42:0924:04
141Jonas SjöstrandH35 Kort (762)1:04:04+37:3315:39
145Elisabeth HectorD50 Kort (780)1:29:04+59:5830:05
151Erik DyreliusH45 Kort-1 (782)1:17:34+51:4320:41
156Hugo AbelH10 (928)31:11+17:3314:46
156Anton DyreliusH13 (879)1:20:59+58:3326:07
167Matilda FlordalU1 (982)37:11+23:2417:27
184Vilma DyreliusU1 (982)43:29+29:4220:24
191Titti SjöstrandU1 (982)45:33+31:4621:23
Liv DalenstamEtappstart-Inskolning (507)29:5916:45
Alva DalenstamEtappstart-Inskolning (507)30:1516:53
Anneli LidmarD45 Motion (572)ej godkänd
Viviann AnderssonEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej godkänd
Tomas MovinH55 Kort (868)ej start
Nike VejedalU1 (982)ej start
Vilma KarlssonSvår 3,5 (319)ej start
Anna JarmarEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser