Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Tjalve IF Norrköping

41 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Johan Rosengren3-dagars-Lätt 2,5 (64)17:29+0:378:19
3Helene Öhlund3-dagars-Lätt 2,5 (64)19:16+2:249:10
6Lukas Rosengren3-dagars-Lätt 2,5 (64)23:32+6:4011:12
7Gerd HagströmD65 Kort (322)39:53+4:2116:16
12Lena FröbergD60 Kort (384)41:57+5:4015:46
13Erik FredrikssonMedelsvår 5,0 (260)49:50+14:5213:02
14Peter HagströmH70 Kort (587)35:18+8:2113:01
14Lena MalmströmD50 Kort (780)34:18+5:1211:35
20Mats KarlssonH55 Motion (216)59:57+23:5118:13
20Stella RosengrenD13 (805)31:13+5:4210:24
32Hillevi LuksD45 Motion (572)54:43+17:3116:37
32Nils SjödinH75 (316)56:05+31:1820:19
36Patric MalmströmH45 Motion (397)53:51+20:1015:05
36Sara RönnbyEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)38:22+13:5618:10
44Karin ZimmermanMedelsvår 3,3 (500)44:28+18:2417:18
51Sven-Johan PrytzH45 Kort-2 (775)38:04+13:5710:02
54Elin BomD21 Motion (309)1:26:49+48:5922:43
55Klara ZimmermanD13 (805)37:56+12:2512:38
55Harald BrandeH70 (565)49:48+16:4315:39
55Julia NilssonD21 Kort-1 (712)42:26+15:4711:45
57Lisa MalmströmD21-2 (487)48:44+15:2711:53
58Magdalena Wahlqvist AxiD60 Kort (384)1:11:28+35:1126:52
61Johan FröbergH21 Lång-1 (772)39:49+7:537:24
69Annica KarlssonD50 Motion (443)1:07:32+34:5424:28
69Oscar PrytzH20 (549)42:02+15:5410:30
69Josefine DahlstedtD21 Kort-1 (712)45:34+18:5512:37
70Magdalena PrytzEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)51:20+26:5424:19
73Tilda MalmströmD11 (638)47:48+25:2318:27
75Karl KarlssonH21-2 (626)48:17+19:2810:03
75Simon FlankegårdH14 (1006)36:03+13:4410:47
89Henric FröbergH21 Lång-1 (772)44:02+12:068:11
98Vincent DahmH12 (891)36:16+17:3613:28
99Valter FredrikssonH15 (905)39:37+14:2210:32
105Johan ArveliusH45-1 (587)1:11:50+42:2716:30
115Per FröbergH60 Kort (605)1:13:40+45:2722:52
119Johan DahmH45 Kort-2 (775)1:00:40+36:3316:00
135Filip JounotH21 Kort-1 (738)1:20:07+54:4418:51
137Filip FlankegårdH45 Kort-2 (775)1:10:28+46:2118:35
139Björn LarssonH45 Kort-2 (775)1:11:17+47:1018:48
151Edvin FredrikssonH12 (891)48:42+30:0218:06
151Karin ArveliusD14 (949)54:04+30:2216:44
Veronica NuijaD21 Kort-1 (712)ej start
Måns WidemarkH21 Kort-1 (738)ej start
Gustav MalmströmMedelsvår 5,0 (260)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser