Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

IK Uven

33 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Victor BeischerH14 (1006)26:00+3:417:47
11Frida Andersson3-dagars-Svår 3,5 (68)42:41+15:4415:11
12Malin ToresäterSvår 2,5 (128)36:07+17:0516:25
13Anneli KarlsmoSvår 2,5 (128)37:47+18:4517:10
17Karin AxelssonD65 (235)44:19+12:5916:28
20Ingela HåkanssonMedelsvår 3,3 (500)37:49+11:4514:42
22Gustav BoquistH21-2 (626)36:14+7:257:32
25Inga GustavssonD70 Kort (233)56:30+25:2724:33
27Lennart GustavssonH70 Kort (587)40:48+13:5115:03
30Annika AasaD55 (518)40:57+13:4612:52
30Jesper CarlssonEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)51:06+13:0513:22
31Hanna BoquistD20 (430)43:49+11:4611:52
33Christina VestergrenD50 Motion (443)52:02+19:2418:51
35Henrik ÅslundH21 Motion (248)1:04:10+21:4215:32
43Gunnar HåkanssonH60 Kort (605)40:59+12:4612:43
58Sara ForsbergD20 (430)54:10+22:0714:40
61Hans ForsbergH50 Motion (338)1:18:16+43:4121:55
62Anton HemlinH21 Kort-2 (703)39:02+15:379:12
66Alice BarreforsD20 (430)57:36+25:3315:36
76Linus KarlsmoH11 (707)36:20+17:1513:45
80Sara CahierLätt 3,5 (495)1:19:55+50:5826:54
85Albin KarlsmoH13 (879)38:26+16:0012:23
88Johan OlsonH20 Elit (583)18:27+3:346:27
93Isabell HåkanssonD21 Kort-1 (712)50:46+24:0714:03
112Torbjörn GrahnH50-2 (701)53:46+28:0813:12
115Anna BeischerD45 Kort-2 (623)1:25:45+58:0527:03
143Tomas CahierH45 Kort-2 (775)1:14:46+50:3919:43
146Jacob GrahnH15 (905)51:16+26:0113:38
155Agnes CahierU2 (1059)43:04+24:4416:45
155Ingrid ToresäterD13 (805)1:15:04+49:3325:01
162Simon GrahnH12 (891)56:18+37:3820:55
171Dante CahierU2 (1059)46:46+28:2618:11
Anna GrahnD45 Kort-2 (623)ej godkänd
Tineke Van Den BroekD45 Kort-2 (623)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser