Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

SOK Viljan

36 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Martina SturekEtappstart-Svår 2,5 (301)33:49+7:1515:22
10Allan HåkanssonH85 (91)54:45+21:2528:22
12Johan EvebornH45 Motion (397)43:51+10:1012:16
13Agneta KarlssonD60 Motion (226)56:17+11:5120:36
14Våge RindstigEtappstart-Svår 5,0 (791)39:47+9:199:52
17Tony LövdahlH45-1 (587)35:28+6:058:09
17Madelene Oscarsson ErlandssonSvår 2,5 (128)43:29+24:2719:45
18Mia WahlströmLätt 2,5 (253)28:04+10:4813:21
18Ulla NilssonD75 (127)1:06:15+36:0328:11
19Lars KreutnerMedelsvår 3,3 (500)37:42+11:3814:40
30Emil WahlströmH16 Kort (201)56:01+25:4918:04
32Arne ErlandssonH40 Motion (333)58:47+23:3514:13
33Elin RindstigD16 (772)35:08+9:219:42
35Linnéa JonssonEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)54:50+16:4914:21
37Göran SvensonH65 (557)48:44+15:0014:46
38Göran JonssonMedelsvår 4,0 (450)53:45+23:3317:13
39Patrik WahlströmLätt 3,5 (495)56:13+27:1618:55
40Emma BrenanderD21 Motion (309)1:07:00+29:1017:32
41Kent PeterssonEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)56:48+18:4714:52
42Vendela SturekD14 (949)35:03+11:2110:51
49Alexander Shalan OttossonEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)1:00:54+22:5315:56
54Roland NilssonH70 (565)49:47+16:4215:39
55Ann BrenanderD55 Kort (497)50:21+19:3817:40
58Gustav EvebornH14 (1006)34:25+12:0610:18
59Emrik EvebornEtappstart-Lätt 3,5 (710)52:46+21:2317:45
60Tina EvebornEtappstart-Lätt 3,5 (710)52:55+21:3217:49
82Anna SvenssonD45 (800)47:23+18:3413:14
92Wille WahlströmU1 (982)26:24+12:3712:23
101Axel EvebornH15 (905)40:09+14:5410:40
102Amalia ErlandssonD11 (638)1:04:38+42:1324:57
102Emma RindstigD14 (949)42:02+18:2013:00
104Theo LövdahlH14 (1006)40:02+17:4311:59
113Emil KreutnerH13 (879)45:54+23:2814:48
116Tuva LövdahlD16 (772)52:52+27:0514:36
135Olle ErlandssonH15 (905)48:12+22:5712:49
151Stina LindD15 (881)58:24+33:3316:46

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser