Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Växjö OK

56 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Filippa BraunD12 (801)21:578:13
3Gustav RuneforsH18 Elit (589)14:08+0:145:27
6Robin KarlssonH35 Motion (85)52:22+12:2112:40
9Glen HåkanssonH55 Kort (868)31:19+1:439:14
12Alf JohanssonH75 Kort (235)34:48+7:3915:03
18Isac EricssonH18 Elit (589)15:25+1:315:57
20Hugo EricssonH15 (905)29:51+4:367:56
24Anna-Stina WennbergD70 Motion (153)1:29:32+47:4237:46
24Josephine RegnellD21 Kort-2 (706)32:39+9:079:11
29Eva EklundD55 Kort (497)45:02+14:1915:48
34Peter BraunH45 Kort-1 (782)32:41+6:508:42
39Albin AnderssonH35 Kort (762)35:32+9:018:41
39Maria HåkanssonEtappstart-Svår 3,5 (790)33:35+13:3911:57
40Tobias GustavssonH40 Motion (333)1:03:01+27:4915:15
40Johanna OttossonLätt 3,5 (495)56:57+28:0019:10
40Berit RuneforsD60 Kort (384)55:31+19:1420:52
41Henrik KroksmyrH40 Kort-2 (554)40:03+13:089:56
41Annika EricssonD45 Kort-1 (620)45:40+14:3214:29
43Lukas LundgrenH20 Elit (583)16:46+1:535:51
43Emma LindénD11 (638)38:45+16:2014:57
44Eva GustafssonD35 (231)1:18:27+45:3219:57
45Martina BraunD17-20 Kort (291)1:01:32+33:2920:43
47Sofia M PorleD55 Motion (257)1:25:46+53:1331:04
49Magnus EricssonH45 Kort-1 (782)36:31+10:409:44
50Alicia LundgrenD18 Elit (582)15:55+2:416:34
51Emma FaxénD35 Kort (503)50:36+22:3615:03
54Susanne LundgrenEtappstart-Svår 3,5 (790)35:31+15:3512:38
56Alvin LundgrenH10 (928)19:00+5:229:00
57Marie KarlssonD21 Motion (309)1:41:26+1:03:3626:33
57Daniel EvaldssonH40 Kort-2 (554)42:34+15:3910:33
59Lovisa KroksmyrD12 (801)33:14+11:1712:26
61Joar AnderssonH10 (928)19:41+6:039:19
62Louise LundgrenD21 Elit (369)17:57+3:256:27
63Sven LundgrenH50-1 (675)43:20+15:4310:32
65Maria KroksmyrMedelsvår 3,3 (500)53:22+27:1820:45
65Amanda GustavssonD11 (638)46:33+24:0817:58
67Bo W LarssonH65 Kort (549)55:39+28:2019:11
72Maja KarlssonU1 (982)24:11+10:2411:21
72Måns FaxénH40 (616)49:08+20:5710:56
81Lars EklundH60 Kort (605)50:28+22:1515:40
83Frida LindénD12 (801)37:30+15:3314:02
96Magnus PorleH50-1 (675)53:41+26:0413:03
101Maja PorleD18 Elit (582)18:02+4:487:27
103Mattias KarlssonH21 Lång-1 (772)46:25+14:298:37
112Jennie GustavssonD40 Kort (957)52:13+24:2715:58
116Wilma KroksmyrD12 (801)46:10+24:1317:17
120Olle KallerbäckH15 (905)44:04+18:4911:43
129Anton FaxénU2 (1059)38:31+20:1114:59
132Jonny LindénH45 Kort-1 (782)59:26+33:3515:50
145Love KarlssonH10 (928)28:41+15:0313:35
170Maria BraunD40 Kort (957)1:13:30+45:4422:28
197Arvid GustavssonU2 (1059)57:44+39:2422:27
199Anton KroksmyrU2 (1059)59:44+41:2423:14
Teus KarlssonInskolning (742)41:2623:08
Alma FaxénInskolning (742)25:3914:19
Mona LindénD40 Kort (957)ej godkänd
Louise RegnellD21 Motion (309)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser