Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

OK Österåker

39 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Tomas SjökvistH55 Kort (868)31:04+1:289:09
11Kerstin SjökvistD55 Kort (497)39:51+9:0813:58
14Tomas AlbinssonH45 Kort-1 (782)29:11+3:207:46
20Caroline WestbomD35 Kort (503)38:41+10:4111:30
23Linus NilssonH13 (879)28:55+6:299:19
25Simon LundellH13 (879)29:09+6:439:24
37Erik AnderssonH55 Kort (868)38:32+8:5611:22
45Kenneth LantzEtappstart-Svår 5,0 (791)47:34+17:0611:48
45Fredrik LundellH40 Motion (333)1:06:48+31:3616:10
45Torbjörn GillsparrH40 Kort-1 (560)43:54+18:4411:06
54Michaela LundellD40 (369)56:27+28:1514:53
60Niclas NilssonEtappstart-Svår 7,5 (412)1:05:39+29:5912:58
63Therese NilssonD16 (772)40:32+14:4511:11
68Kalle PerssonH50-1 (675)43:56+16:1910:41
70Annica SundqvistEtappstart-Lätt 3,5 (710)54:47+23:2418:26
70Anders HolmströmEtappstart-Svår 7,5 (412)1:12:33+36:5314:20
74Martin SundqvistEtappstart-Lätt 3,5 (710)56:00+24:3718:51
75Carina GullbergEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)1:19:51+41:5020:54
87Isabelle SjöbergD21 Kort-1 (712)48:45+22:0613:30
88Tobias AnderssonH21 Kort-2 (703)46:21+22:5610:55
89Nina LundkvistD21 Kort-1 (712)49:09+22:3013:36
102Anders WiknerH40 (616)1:03:51+35:4014:13
102Nayara GillsparrEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)56:38+29:4722:02
110Kristina CanowD21 Kort-1 (712)58:32+31:5316:12
111Mikaela WallerströmEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:07:30+36:2521:38
114Axel WiknerH13 (879)46:01+23:3514:50
115Karin ÅhlénD40 Kort (957)52:35+24:4916:04
118Mårten HolmströmH21 Kort-2 (703)1:01:06+37:4114:24
119Anette LantzEtappstart-Svår 5,0 (791)1:03:56+33:2815:51
126Malte AlbinssonH13 (879)48:31+26:0515:39
142Jeanette JonssonD50 Kort (780)1:19:35+50:2926:53
162Tilde JonssonD15 (881)1:04:02+39:1118:24
162Hampus WiknerH16 (942)53:19+30:5113:36
165Lena NilssonEtappstart-Svår 3,5 (790)1:03:15+43:1922:30
169Charlotte WiknerD40 Kort (957)1:12:52+45:0622:17
171Signe AlbinssonD10 (904)44:09+30:1221:01
Edvin ÅhlénEtappstart-Inskolning (507)28:5416:08
Viktor ÅhlénEtappstart-Inskolning (507)31:1317:26
Sarah LundellInskolning (742)46:3926:03

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser