Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Kils OK

40 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Magnus NordströmH45 Kort-1 (782)28:28+2:377:35
11Lukas OlmH18 Elit (589)15:02+1:085:48
11Jan OlmH50-2 (701)29:37+3:597:16
12Nora HolmgårdMedelsvår 4,0 (450)39:37+9:2512:41
13Joakim PerssonEtappstart-Svår 5,0 (791)39:46+9:189:52
15Lars NordströmH60 (560)37:50+8:1710:39
17Andreas UllerH20 Elit (583)15:40+0:475:28
19Ulf MellerdalH45 Motion (397)46:25+12:4413:00
19Ylva OlmD45 Kort-2 (623)36:38+8:5811:33
20Lars HolmgårdH50 Kort-1 (664)32:20+5:038:58
22Lina UllerD12 (801)27:29+5:3210:17
29Sofia HolmgårdD35 (231)48:16+15:2112:16
34David RisbergH20 (549)33:32+7:248:23
35Thea BadD17-20 Kort (291)57:23+29:2019:19
38Sanna SkoogD21 Elit (369)16:57+2:256:05
41Jonathan UllerH18 Elit (589)15:57+2:036:09
43Anton UllerH15 (905)32:10+6:558:33
44Britt-Marie LundkvistEtappstart-Svår 2,5 (301)52:48+26:1423:59
49Viktor SkoogH20 Elit (583)17:01+2:085:56
52Olof SkoglundH20 Elit (583)17:07+2:145:59
62Joel HolmgårdH10 (928)19:44+6:069:21
65Linn LugneD18 (646)43:30+14:5212:11
67Ella NordströmD18 (646)43:51+15:1312:16
70Klara HolmgårdD21-2 (487)52:15+18:5812:44
73Christer SkoogH55 (886)40:14+11:5710:20
74Anna NordströmD45 (800)45:07+16:1812:36
79Henry NordströmH10 (928)21:04+7:269:59
79Amanda MellerdalD18 (646)46:40+18:0213:04
80Ulf SkoglundH55 Kort (868)46:46+17:1013:47
83Elsa HolmgårdD20 Elit (516)17:30+3:537:05
85Anna UllerD45 (800)49:03+20:1413:42
86Ludvig ErikssonH21 Lång-1 (772)43:32+11:368:05
86Anna LundkvistD21 Kort-1 (712)48:33+21:5413:26
96Helen SkoogD50 (891)43:37+17:0013:17
100Elis NordströmH21 Kort-1 (738)58:52+33:2913:51
115Kerstin LugneEtappstart-Lätt 3,5 (710)1:12:11+40:4824:18
150Klara NordströmD15 (881)57:54+33:0316:38
153Maria NordströmD40 Kort (957)1:03:48+36:0219:30
Ingrid NordströmInskolning (742)43:2424:14
Isak HolmgårdH13 (879)ej godkänd
Lisa OlmD15 (881)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser