Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Umeå OK

139 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Britt KarlssonD60 Kort (384)36:1713:38
1Linda SandbladD40 Motion (515)38:2111:39
2Åsa OtterbjörkD40 (369)29:36+1:247:48
3Clas FriesH60 (560)32:46+3:139:13
4Elisabeth FriesD55 (518)32:07+4:5610:05
5Olle ÅdahlEtappstart-Lätt 3,5 (710)39:50+8:2713:24
5Andreas LonaeusEtappstart-Svår 7,5 (412)42:57+7:178:29
9Axel SamuelssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)41:28+10:0513:57
10Markus ÅdahlSvår 7,5 (159)57:59+21:2311:27
11Tuva SirviöD12 (801)24:20+2:239:06
12Yngve ÖstbergEtappstart-Lätt 5,0 (384)39:39+10:0110:11
12Fredrik SamuelssonEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)44:47+15:1710:50
14Lennart KarlssonH65 Kort (549)36:18+8:5912:31
15Otto TimbyH13 (879)27:50+5:248:58
16Björn JohanssonEtappstart-Svår 3,5 (790)29:22+9:2610:27
16Anna AhlströmEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)34:15+7:2413:19
16Anders FriesH60 (560)38:07+8:3410:44
19Johanna ThelausLätt 10,0 (224)1:08:37+25:2310:30
19Mats SandewallH65 (557)41:38+7:5412:36
20Annika VikdahlMedelsvår 5,0 (260)54:59+20:0114:23
20Cecilia RydbergD40 (369)38:06+9:5410:03
22Hugo RydbergEtappstart-U2 (376)28:56+7:3711:15
22Gunnar TimnerH80 (150)1:12:50+45:5134:50
22Ebba SamuelssonEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)35:01+10:3516:35
22Tjelvar OtterbjörkH60 Kort (605)34:57+6:4410:51
24Jonas NilssonEtappstart-Svår 3,5 (790)31:17+11:2111:07
25Johan TinnertEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)36:33+12:0717:19
27Oskar ÅdahlH15 (905)30:54+5:398:13
30Tobias ErikssonH40 Motion (333)57:39+22:2713:57
32Klara YngvessonD21 Lång (218)53:47+18:4711:44
32Maja LundholmD12 (801)28:54+6:5710:49
32Anita LjungbergD65 Kort (322)53:14+17:4221:43
33Tomas VikdahlMedelsvår 5,0 (260)1:08:25+33:2717:54
34Sanna RönnlundSvår 3,5 (319)39:32+19:3514:04Ladda ner rutt i gpx-format
34Dag StridhH21-2 (626)38:27+9:388:00
34Stina NilssonD21-1 (456)41:57+8:0910:27
38Lisa ÅströmD35 Motion (248)1:14:50+34:4622:44
38Kerstin ÖstbergEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)46:36+15:3114:56
39Lena SjöströmD60 (303)58:46+25:2619:47
39Emil NilssonH21-2 (626)40:29+11:408:26
39Torunn OtterbjörkU2 (1059)27:29+9:0910:41
40Ann-Sofie JohanssonD50 (891)35:13+8:3610:44
40Mats KlingvallH70 Kort (587)46:46+19:4917:15
40Åsa BäckstrandD45 Kort-1 (620)45:32+14:2414:27
42Henrik RamebäckEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)47:58+16:5315:22
44Stefan GyllenbergEtappstart-Svår 7,5 (412)58:07+22:2711:29
44Sandra LindbergEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)1:06:43+37:1316:09
44Ingrid ÖstbergEtappstart-U2 (376)34:05+12:4613:15
45Lisa NoppaEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)1:07:00+37:3016:13
45Hanna Molin3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)1:04:06+41:3324:56
45Lina SamuelssonEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)49:13+18:0815:46
46Louise RamebäckD18 (646)39:48+11:1011:08
47Andreas LundholmH40 (616)41:42+13:319:17
48Lea EdvardssonD15 (881)34:13+9:229:49
49Dan EdvardssonH45 Motion (397)58:17+24:3616:19
51Anders E JohanssonH55 Kort (868)40:48+11:1212:02
52Mattias BerggrundH40 Kort-2 (554)42:07+15:1210:27
53Märta ÖstbergD10 (904)21:56+7:5910:26
54Jakob NilssonH16 (942)32:44+10:168:21
56Monika LövsundD21 Kort-1 (712)42:28+15:4911:45
57Axel AhnlundEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)46:45+22:1922:09
58Roger KarlssonEtappstart-Svår 5,0 (791)51:04+20:3612:40
59Erik JohanssonH50 Kort-1 (664)42:24+15:0711:46
63Henrik LundbergH50 Motion (338)1:22:02+47:2722:58
65Lars NilssonEtappstart-Svår 7,5 (412)1:07:37+31:5713:21
65Elise RognsvågD21 Kort-1 (712)44:50+18:1112:25
65Charlotte KungD21-1 (456)53:12+19:2413:16
66Gunnar TigerH65 Kort (549)55:31+28:1219:08
66Elina Lingbro DömstedtD12 (801)34:27+12:3012:54
66Cecilia HenfridssonD55 (518)50:33+23:2215:53
68Saga RydbergD12 (801)34:50+12:5313:02
71Börje LjungbergH65 (557)58:27+24:4317:42
73Moa TimbyEtappstart-U2 (376)49:02+27:4319:04
74Tomas StaafjordEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)1:19:41+41:4020:51
77Anna Karin NilssonD50 (891)40:20+13:4312:17
77Annika VikströmD45 Motion (572)1:08:09+30:5720:42
77Anna HallménD21 Kort-1 (712)46:55+20:1612:59
78Cecilia OlssonD55 (518)54:43+27:3217:12
78Björn SandströmH65 Kort (549)59:18+31:5920:26
79Janis BrokersH40 Kort-2 (554)50:12+23:1712:27
80Hardy PaulssonH70 Kort (587)59:50+32:5322:04Ladda ner rutt i gpx-format
80Lovisa TobiesonD35 Kort (503)1:07:52+39:5220:11
81Rasmus ErikssonH15 (905)37:09+11:549:52
83Linda BrynolfssonEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)1:26:44+48:4322:42
83Niklas FriesH21-2 (626)49:52+21:0310:23
84Mattias KarlssonEtappstart-Svår 7,5 (412)1:30:31+54:5117:53
84Bert ErikssonH50 Kort-1 (664)47:11+19:5413:06
85Isak JohanssonH11 (707)38:44+19:3914:40
85Isak LundholmH15 (905)37:47+12:3210:02
86Vesa SärkiojaMedelsvår 3,3 (500)1:04:26+38:2225:04
87Niklas TimbyH45 Kort-1 (782)45:15+19:2412:04
89Hilma VikströmD12 (801)38:25+16:2814:23
90Annica NylundEtappstart-Svår 3,5 (790)40:26+20:3014:23
92Matilda KarlssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)1:00:17+28:5420:17
94Elsa VikströmEtappstart-U1 (397)1:09:01+51:5732:24
96Siri EdvardssonU1 (982)26:46+12:5912:33
96Håkan ErikssonH65 Kort (549)1:08:04+40:4523:28
98Jonas SundellH21 Kort-1 (738)56:23+31:0013:16
99Henrik PerssonH21-2 (626)53:09+24:2011:04
100Andreas LjungbergH35 Kort (762)47:14+20:4311:32
101Inge NilssonH55 Kort (868)54:56+25:2016:12
103Ove PerssonEtappstart-Svår 3,5 (790)42:26+22:3015:06
105Katrin StenD45 Kort-1 (620)1:14:19+43:1123:35
107Vigon BerggrundH12 (891)37:45+19:0514:02
110Robert WidmarkH40 (616)1:08:53+40:4215:20
112Lars ÅbergEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:07:46+36:4121:43
119Louise HaneD21 Kort-1 (712)1:01:49+35:1017:07
120Roland VikströmH45 Kort-2 (775)1:01:40+37:3316:16
120Karin KorsmanD21 Kort-1 (712)1:01:54+35:1517:08
122Märta ThelausU2 (1059)37:38+19:1814:38
122Camilla WidmarkD45 Kort-1 (620)2:04:40+1:33:3239:34
123Tage AhnlundEtappstart-Lätt 3,5 (710)1:19:54+48:3126:54
124Linda SandströmEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:13:01+41:5623:24
124Lena TimnerEtappstart-Lätt 2,5 (652)51:32+35:1924:32
125Lars-Johan DömstedtH45 Kort-2 (775)1:03:20+39:1316:42
125Petra BerggrundEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:14:06+43:0123:45
128Lukas ErikssonH11 (707)1:06:52+47:4725:19
130Elsa SundqvistU1 (982)30:22+16:3514:15
131Dan ÖhmanH55 (886)52:30+24:1313:29
132Elin ÅdahlD13 (805)53:57+28:2617:59
135Nora KäckD12 (801)53:08+31:1119:54
142Nora StaafjordD15 (881)54:45+29:5415:43
142Astrid SundqvistU1 (982)32:09+18:2215:05
148Hilja BerggrundD14 (949)53:43+30:0116:37
148Adrian WidmarkH13 (879)1:03:10+40:4420:22
153Staffan StenH45 Kort-2 (775)2:09:06+1:44:5934:03
160Simon LundbergEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)2:07:15+1:36:1040:47
161Emma LundholmD40 Kort (957)1:08:22+40:3620:54
165Petra KäckD40 Kort (957)1:10:00+42:1421:24
179Valter VikströmH10 (928)46:50+33:1222:11
Elena KäckInskolning (742)40:1522:29
Max NordénEtappstart-Inskolning (507)40:1122:26
Henrik JohanssonH21-2 (626)ej godkänd
Felix NordénEtappstart-Lätt 2,5 (652)ej godkänd
Simon NilssonH40 (616)ej godkänd
Anna-Lena AxelssonEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)ej godkänd
Sara Ahlman ÅdahlD40 Motion (515)ej godkänd
Viktor HolmgrenH16 (942)ej godkänd
Martin SundqvistH40 Kort-2 (554)ej godkänd
Erik Lingbro DömstedtH10 (928)ej start
Thea HolmgrenD17-20 Kort (291)ej start
Jesper RamebäckH15 (905)ej start
Patrik LjungbergH35 Kort (762)ej start
Kajsa SandewallLätt 2,5 (253)ej start
Henrik JohanssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser