Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Korsnäs IF OK

29 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Peter EdmanH50 Motion (338)37:07+2:3210:23
8Daniel DruggeEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)39:22+9:529:31
8Ulf HenrikssonH60 Kort (605)31:53+3:409:54
9Sven OlssonH45 Kort-2 (775)28:50+4:437:36
10Moa BergqvistD13 (805)28:46+3:159:35
11Heléna KruskopfMedelsvår 4,0 (450)38:11+7:5912:14
11Joel GolsäterH14 (1006)26:08+3:497:49
12Magnus FredrikssonH50 Kort-1 (664)30:38+3:218:30
13Carl-Åke FredrikssonH70 Motion (175)53:50+13:4819:43
17Charlotta WallinEtappstart-Svår 2,5 (301)36:10+9:3616:26
20Irma FredrikssonD70 Motion (153)1:07:44+25:5428:34
22Lina FredrikssonD21 Kort-1 (712)35:32+8:539:50
30Maja BergqvistD15 (881)32:03+7:129:12
31Bo WallinH55 Motion (216)1:09:59+33:5321:16
38Eva FredrikssonD50 Motion (443)53:49+21:1119:29
49Erik ÅbergEtappstart-Svår 7,5 (412)1:01:02+25:2212:03
51Elsa GolsäterD11 (638)41:06+18:4115:52
52Tilda GolsäterD16 (772)38:04+12:1710:30
61Krister GolsäterEtappstart-Svår 3,5 (790)36:42+16:4613:03
63Jenny DruggeD40 Motion (515)1:03:35+25:1419:19
67Jesper NordinH45 Kort-2 (775)42:03+17:5611:05
74Thea NordinD15 (881)37:11+12:2010:41
84Pia NordinEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)50:06+23:1519:29
102Lotta JungåkerEtappstart-Svår 7,5 (412)1:56:49+1:21:0923:05
122Johan KruskopfH45 Kort-2 (775)1:02:00+37:5316:21
139Agnes WallinD14 (949)49:21+25:3915:16
140Kristina GolsäterEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:21:35+50:3026:08
144Mats JönssonH55 Kort (868)1:12:33+42:5721:24
Kerstin ÅbergEtappstart-Lätt 10,0 (158)ej godkänd
Therese BergqvistD40 (369)ej start
Mira NordinD13 (805)ej start
Ulf FredrikssonH45 Kort-2 (775)ej start
Ewa EdmanD50 Kort (780)ej start
Malin HillEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser