Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Täby OK

114 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Emelie RökenD14 Kort (229)26:44+4:4010:00
4Ann-Charlotte SpangenbergD20 (430)33:52+1:499:10Ladda ner rutt i gpx-format
6Erik NederheimH12 (891)20:48+2:087:43
8Lars GrankvistH65 (557)36:03+2:1910:55
9Emma HagrotD20 Elit (516)14:30+0:535:52
9Oliver EricssonH16 Kort (201)36:10+5:5811:40
12Ella LindqvistD11 (638)30:14+7:4911:40
12Kristina NordströmD55 (518)36:16+9:0511:24
13Joakim HelgarsH40 Kort-1 (560)32:48+7:388:18
13Helena FalkD45 Motion (572)48:14+11:0214:39
13My RönnolsD60 (303)42:31+9:1114:18
17Alice RökenD12 (801)25:48+3:519:39
18Noah JaremalmU1 (982)18:00+4:138:27
19Anna Söderberg AmlertMedelsvår 6,0 (126)1:17:28+39:0618:45
19Elias JavehedH14 Kort (256)33:40+12:0512:39
20Ulla WesterlundD60 Kort (384)43:42+7:2516:25
21Irma LidbergMedelsvår 2,5 (191)48:26+27:2322:57
21Anders HänströmH50 Motion (338)51:24+16:4914:23
22Åsa SjölanderD40 Motion (515)47:37+9:1614:28
25Mats AjlingH50 Kort-1 (664)33:22+6:059:16
25Carolina JonsellD20 (430)42:50+10:4711:36
26Mikael AmlertSvår 7,5 (159)1:32:26+55:5018:16
26Astrid EmbretsenD14 Kort (229)39:33+17:2914:48
27Linda LönnebergD40 (369)40:15+12:0310:37
29Niclas RökenSvår 5,0 (281)57:10+27:0214:11
29Mårten LarssonH60 Kort (605)37:04+8:5111:30
31Eric JaremalmH40 Kort-1 (560)38:12+13:029:40
32Eva HagrotD55 Motion (257)1:06:29+33:5624:05
33Josefine AnderssonD18 (646)38:16+9:3810:43
34Anders NilssonH55 Kort (868)36:50+7:1410:51
35Linnéa GranlundSvår 3,5 (319)40:12+20:1514:18
36Noa HelgarsH13 (879)31:01+8:3510:00
36Klara SkunckeD14 Kort (229)47:43+25:3917:52
37Ellen SkunckeEtappstart-Svår 2,5 (301)46:56+20:2221:19
37Henrik SjölanderMedelsvår 3,3 (500)42:06+16:0216:22
37Göran AnderssonH75 Kort (235)1:00:40+33:3126:15
37Lars RönnolsH60 Kort (605)38:57+10:4412:05
38Willy LjungdellH70 (565)46:02+12:5714:28
38Per SchölinH50 Kort-1 (664)36:58+9:4110:16
39Johan LindqvistH45-2 (579)42:23+11:369:39
40Gustav WallinH17-20 Kort (251)57:39+36:2016:25
40Mats EkmanH50-1 (675)38:49+11:129:26
40Johan HofstedtH45-2 (579)42:24+11:379:39
42Ida HofstedtD16 (772)37:03+11:1610:14
42Meja HelgarsEtappstart-U1 (397)30:21+13:1714:14
43Carl PerssonEtappstart-Svår 3,5 (790)33:59+14:0312:05
43Gustaf HofstedtH14 (1006)32:37+10:189:45
43Ida RökenD10 (904)20:47+6:509:53
46Arto AlnehällH50 Motion (338)1:03:56+29:2117:54
48Emelie HolmströmD11 (638)39:51+17:2615:23
50Ann-Beth JonssonSvår 3,5 (319)50:56+30:5918:07
51Otto BalckH15 (905)33:11+7:568:49
51Elias TrossingH10 (928)18:42+5:048:51
52Åsa SkunckeLätt 5,0 (310)1:03:05+36:2616:13
53Anna HerbertD20 (430)52:20+20:1714:10
54Robin LjungdellMedelsvår 4,0 (450)59:35+29:2319:05
55Hugo SjölanderH13 (879)33:45+11:1910:53
55Irma HelgarsEtappstart-U1 (397)32:09+15:0515:05
58Ida HänströmD15 (881)35:16+10:2510:08
59Mats WallinH50 Motion (338)1:17:34+42:5921:43
59Teodor LidbergMedelsvår 4,0 (450)1:02:20+32:0819:58
59Julia HolmströmD10 (904)22:35+8:3810:45
62Anna TrossingMedelsvår 3,3 (500)50:45+24:4119:44
71Ella LjungdellU2 (1059)31:45+13:2512:21
72Filip LindqvistH14 (1006)35:50+13:3110:43
72Petra LjungdellD40 Kort (957)42:20+14:3412:56
73Filip SjölanderH10 (928)20:21+6:439:38
75Miki JaremalmD40 Motion (515)1:07:32+29:1120:31
75Matilda SkunckeD20 (430)1:03:17+31:1417:08
76Fredrik HanssonH18 (832)38:54+14:539:55
78Mikael NordquistH50 Kort-1 (664)45:55+18:3812:45
79Vidar PerssonH20 (549)45:58+19:5011:29
79Per GöthssonH40 Kort-1 (560)56:21+31:1114:15
89Arne LindqvistH70 (565)1:03:26+30:2119:56
89Malin SundströmD45 Motion (572)1:13:53+36:4122:27
91Anna RökenD45 (800)49:45+20:5613:53
93Oskar NederheimH50 Kort-1 (664)48:37+21:2013:30
94Elias LjungdellH13 (879)40:07+17:4112:56
96Katarina AlnehällD50 Kort (780)54:46+25:4018:30
96Magnus EmbretsenH50 Kort-1 (664)49:49+22:3213:50
98Lars-Olof LarssonH60 Kort (605)58:31+30:1818:10
99August OldingEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)55:11+28:2021:28
99David WesterlundH21 Kort-2 (703)51:09+27:4412:03
105Matilda EkmanD13 (805)46:04+20:3315:21
105Elin JavehedU2 (1059)35:53+17:3313:57
109Max LindqvistH10 (928)23:56+10:1811:20
109Berit EkmanD50 Kort (780)59:05+29:5919:57
110Anton HänströmH18 Elit (589)19:00+5:067:20
111Marcus EkmanH15 (905)42:13+16:5811:13
115Tanja LindqvistEtappstart-Lätt 2,5 (652)48:50+32:3723:15
116Elliott LjungdellH11 (707)52:44+33:3919:58
117Martin HerbertH21-1 (667)55:26+25:1711:34
118Mats JavehedH55 (886)48:04+19:4712:21
118Annica HänströmD50 Kort (780)1:01:32+32:2620:47
119Malin HanssonD16 (772)53:18+27:3114:43
123Anders EdquistH45 Kort-1 (782)52:32+26:4114:00
124Robert JohanssonH21 Lång-1 (772)52:00+20:049:39
132Peter NordströmH55 (886)52:41+24:2413:32
133Iréne PerssonEtappstart-Svår 3,5 (790)46:52+26:5616:40
134Björn AnderssonH50-1 (675)1:48:21+1:20:4426:21
134Rebecka JavehedD12 (801)52:56+30:5919:49
138Hugo JaremalmH12 (891)44:25+25:4516:30
141Karin HofstedtD45 (800)1:13:26+44:3720:30
150Anna HolmströmEtappstart-Svår 5,0 (791)1:20:13+49:4519:54
159Rebecca SchölinU2 (1059)44:45+26:2517:24
159Carina NilssonD50 (891)1:01:36+34:5918:46
161Göran HanssonH55 Kort (868)1:35:07+1:05:3128:03
166Erik SjölanderU2 (1059)46:03+27:4317:55
206Lovisa NederheimU2 (1059)1:03:54+45:3424:51
Fredrika NordquistD14 (949)ej godkänd
Simon TrossingH11 (707)ej godkänd
Martin TrossingH40 Kort-1 (560)ej godkänd
Nicklas BergströmH50-1 (675)ej godkänd
Love LidbergH12 (891)ej godkänd
Axel SchölinH13 (879)ej start
Alma EmbretsenD16 Kort (228)ej start
Philip ForngrenH16 (942)ej start
Axel MålargårdH16 (942)ej start
Helena BachmanD60 Kort (384)ej start
Karin HanssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser