Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Selånger SOK

28 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Mats AnderssonH65 Kort (549)27:199:25
2Maja-Lisa BergströmD85 (10)1:00:23+19:2433:21
3Sven-Erik SundinH65 Kort (549)31:25+4:0610:50
4Laila NäslundD75 (127)38:02+7:5016:11
13Inga-Lill AnderssonD60 Kort (384)42:10+5:5315:51
17Åsa PonténD50 Motion (443)45:59+13:2116:39
18Ann-Kristin VedinD60 Kort (384)43:22+7:0516:18
22Lina PonténD17-20 Kort (291)45:25+17:2215:17
23Lena WidellD55 Motion (257)59:17+26:4421:28
28Elsa LampinenD16 Kort (228)57:00+26:4418:48
30Lars-Peter JohnssonH65 Kort (549)42:13+14:5414:33
31Peter ErngrundEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)45:30+14:2514:35
32Carl ErngrundEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)45:34+14:2914:36
33Olle NäslundH70 Motion (175)1:33:20+53:1834:11
38Mårten LampinenH50 Motion (338)59:10+24:3516:34
42Kajsa LindqvistD17-20 Kort (291)1:00:00+31:5720:12
57Johan LindénH14 (1006)34:23+12:0410:17
61Nicklas LindqvistH45 Motion (397)1:09:01+35:2019:19
71Sten-Åke VedinH65 Kort (549)56:56+29:3719:37
81Yvonne SellstedtEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)59:18+28:1319:00
85Fredrik PonténH50 Kort-2 (653)53:37+27:0715:01
86Sofia LindénD45 Kort-2 (623)57:18+29:3818:04
95Maria WallgrenEtappstart-Svår 7,5 (412)1:43:28+1:07:4820:26
96Marita LindqvistD40 Motion (515)1:28:32+50:1126:54
117Ida SellstedtEtappstart-Svår 5,0 (791)1:03:48+33:2015:49
137Kerstin SunnerheimEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:19:39+52:4830:59
153Alice LindqvistD13 (805)1:13:08+47:3724:22
156Ellen LindqvistU1 (982)35:27+21:4016:38
Anders SundbergH65 Kort (549)ej start
Ann-Christine LampinenD50 Motion (443)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser