Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Tolered-Utby Ol-klubb

51 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2David GlänneskogLätt 2,5 (253)18:12+0:568:40
3Gabriel GlänneskogLätt 2,5 (253)19:04+1:489:04
14Amanda CliffordsonD12 (801)25:13+3:169:26
14Hanna VikströmMedelsvår 2,5 (191)39:51+18:4818:53
15Pontus CliffordsonU2 (1059)23:02+4:428:57
15Elvis ÅbergH11 (707)23:50+4:459:01
21Greta KarlssonD11 (638)33:00+10:3512:44
27Eva-Britt MartnerD70 Kort (233)57:31+26:2825:00
30Emma EkbergD21 Kort-1 (712)36:52+10:1310:12
34Isabella BaierD12 (801)28:59+7:0210:51
41Jessica ÅbergD40 (369)49:21+21:0913:01
43Jacob VikströmH35 (400)43:59+14:079:23
44Johan HindérH21 Kort-2 (703)36:14+12:498:32
46Peter OlssonH40 Kort-2 (554)41:10+14:1510:12
46Sixten ÅbergH10 (928)18:19+4:418:40
46Yvonne JonssonD55 Kort (497)48:24+17:4116:58
47Åsa CliffordsonD40 (369)51:59+23:4713:42
49Maja KarlssonD13 (805)36:43+11:1212:14
49Åsa LarsenLätt 3,5 (495)1:01:08+32:1120:35
55Niklas ÅbergH40 (616)43:43+15:329:44
59Inka GlänneskogMedelsvår 3,3 (500)50:26+24:2219:37
63Caroline KarlssonMedelsvår 4,0 (450)1:03:08+32:5620:14
65Kristian Narbro PorathH21 Kort-2 (703)40:08+16:439:27
66Per BaierH45 Kort-2 (775)42:00+17:5311:04
67Jan MartnerH70 Kort (587)54:47+27:5020:12
76Vilgot VikströmH10 (928)20:41+7:039:48
78Anna RundbergMedelsvår 4,0 (450)1:13:57+43:4523:42
79Hugo SöderbergEtappstart-Svår 5,0 (791)54:46+24:1813:35
83Embla Niklasson SternöD11 (638)51:39+29:1419:56
84Mia GustafssonD21 Kort-1 (712)47:59+21:2013:17
90Christer BergagårdEtappstart-Svår 5,0 (791)57:15+26:4714:12
92Ulrik OlssonH10 (928)22:15+8:3710:32
96Mattias KuoskuH21 Kort-2 (703)50:34+27:0911:55
98Nadia El-CharifD21 Kort-1 (712)53:52+27:1314:55
101Siri LarsenD15 (881)41:42+16:5111:58
103Sofia HansonD45 Kort-2 (623)1:07:42+40:0221:21
103Love VikströmU1 (982)27:30+13:4312:54
106Jonas RothénH45 Kort-2 (775)52:19+28:1213:48
138Lisbeth BergagårdEtappstart-Svår 3,5 (790)48:32+28:3617:16
140Linda SternöD40 Kort (957)58:29+30:4317:53
140Axel HansonH45 Kort-2 (775)1:12:02+47:5519:00
143Karl RundbergH35 Kort (762)1:05:26+38:5515:59
152Rakel HansonD15 (881)58:58+34:0716:56
164Max CliffordsonU2 (1059)45:34+27:1417:43
178Ella RundbergU2 (1059)48:39+30:1918:55
181Lea NiiniskorpiD40 Kort (957)1:26:32+58:4626:27
196Frans OlssonU1 (982)53:39+39:5225:11
Erik RundbergInskolning (742)31:3317:37
Hjalmar ÅbergInskolning (742)27:1315:12
Jakob BaierH13 (879)ej godkänd
Evelina GlänneskogD16 Kort (228)ej godkänd
Elias LjungqvistH18 (832)ej start
Samuel LjungqvistH15 (905)ej start
Mattias LjungqvistH45 Kort-2 (775)ej start
Helén LjungqvistD50 Kort (780)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser