Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Västerbergslagens OL

68 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Monica WikerD70 Motion (153)45:04+3:1419:00
2Ulf PerssonH65 Kort (549)30:54+3:3510:39
7Klara PetrisiMedelsvår 3,3 (500)33:13+7:0912:55
7Folke NyströmH80 (150)41:52+14:5320:01
9Svante NyströmH80 (150)44:30+17:3121:17
9Olle WallmanH12 (891)21:55+3:158:08
10Theodor Jirenius3-dagars-Lätt 2,5 (64)26:28+9:3612:36
10Linnea PetrisiMedelsvår 5,0 (260)47:10+12:1212:20
12Viktor DjerfEtappstart-Svår 2,5 (301)35:17+8:4316:02
13Arne NilssonH60 Kort (605)32:57+4:4410:13
16Stefan EnbergSvår 5,0 (281)48:26+18:1812:01
19Mats WallmanH60 Kort (605)34:05+5:5210:35
20Lena PerssonD65 Motion (190)1:01:15+22:0525:50
23Gabriel Jirenius3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)42:25+19:5216:30
23Östen AnderssonH70 Motion (175)1:08:33+28:3125:06
24Marie EricssonMedelsvår 5,0 (260)59:26+24:2815:33
25Maria GustafssonD60 Motion (226)1:10:49+26:2325:56
25Agnes GustafssonD11 (638)34:16+11:5113:13
27Ejvin BrindbergsH70 Motion (175)1:13:21+33:1926:52
28Karin WedmanD16 (772)34:19+8:329:28
29Britta IvarssonMedelsvår 3,3 (500)39:48+13:4415:29
37Filippa Jirenius3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)47:51+25:1818:37
49Alma WallmanD15 (881)34:16+9:259:50
50Harry EnbergH65 Kort (549)47:01+19:4216:12
52Lena PetrisiD50 (891)36:47+10:1011:12
55David RindeskogEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)1:29:14+59:4421:36
59Bernt ForsgrenH45 Motion (397)1:05:32+31:5118:21
60Johan GustafssonH40 Kort-2 (554)43:03+16:0810:40
61Andreas DernfalkH40 Motion (333)1:23:16+48:0420:09
64Olga RindeskogD14 (949)37:33+13:5111:37
64Per ErikssonH55 Kort (868)43:28+13:5212:49
65Fredrik PetrisiH50 Kort-1 (664)43:33+16:1612:05
68Helena WallmanD40 Kort (957)41:12+13:2612:35
68Henry SvensH16 (942)33:45+11:178:36
68Malena DernfalkD40 Motion (515)1:05:07+26:4619:47
71Pär StålH50-1 (675)44:29+16:5210:49
84Nils ForsgrenU2 (1059)32:45+14:2512:44
85Anna-Karin RyttherD50 Kort (780)51:42+22:3617:27
88Stina DernfalkD13 (805)43:45+18:1414:35
92Alicia BergkvistD14 (949)40:34+16:5212:33
94Henrik PetrisiH16 (942)36:31+14:039:18
95Bernt GustafssonH65 Kort (549)1:08:03+40:4423:27
103Jakob WedmanH40 (616)1:04:30+36:1914:21
105Anna NilssonEtappstart-Svår 3,5 (790)42:39+22:4315:10
105Nils Arvid WedmanH13 (879)43:31+21:0514:02
107Lotta StålD50 (891)45:19+18:4213:48
108Christina NilssonEtappstart-Svår 3,5 (790)42:49+22:5315:14
109Bengt-Erik GranathH60 Kort (605)1:09:21+41:0821:32
116Karin Lindholm ErikssonD50 Kort (780)1:00:37+31:3120:28
122Elsa IvarssonD11 (638)2:53:42+2:31:171:07:03
124Karl ForsgrenH13 (879)47:55+25:2915:27
126Patrik GustafssonH50-1 (675)1:04:29+36:5215:41
128Alva RyttherD18 (646)1:13:25+44:4720:33
135Tyra DernfalkD16 (772)1:00:29+34:4216:42
140Elsa ForsgrenD16 (772)1:03:21+37:3417:30
143Lovisa DjerfD13 (805)1:01:46+36:1520:35
145Ella SandD10 (904)31:47+17:5015:08
146Isaak GustafssonH14 (1006)51:13+28:5415:20
148Kajsa IvarssonD15 (881)56:41+31:5016:17
154Nelly RindeskogD12 (801)1:16:29+54:3228:38
157Ellen ForsgrenD10 (904)35:06+21:0916:42
171Per Gustav WedmanH10 (928)38:52+25:1418:25
177Lotta LarssonD50 (891)1:25:19+58:4226:00
186Lotta WedmanD40 Kort (957)1:48:33+1:20:4733:11
Kerstin NilssonInskolning (742)36:4020:29
Wille EnbergEtappstart-Inskolning (507)33:4018:48
Axel SandEtappstart-Inskolning (507)47:3726:36
Tomas JireniusEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej godkänd
Tova StålD21-1 (456)ej start
Alma SandD16 (772)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser