Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Tibro OK

34 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Gustav LidmanH16 Kort (201)41:27+11:1513:22
16Thomas HenryssonMedelsvår 3,3 (500)36:30+10:2614:12
16Lukas AndrénH16 Kort (201)43:50+13:3814:08
29Ann-Kristin AndrénD50 Motion (443)50:51+18:1318:25
31Elin OlssonD21 Kort-1 (712)37:08+10:2910:17
33Roelof BevortH21 Motion (248)1:02:19+19:5115:05
37Philip StensbyH21 Motion (248)1:06:15+23:4716:02
44Annika BrämersonD55 Kort (497)47:45+17:0216:45
50Edvin HenryssonH15 (905)33:05+7:508:47
55Emilia HenryssonD21-2 (487)47:40+14:2311:37
56Aina SvenssonD60 Kort (384)1:06:45+30:2825:05
59Peter BrämersonH50-1 (675)43:12+15:3510:30
62Jonas SvedbergH40 Kort-1 (560)50:14+25:0412:43
63Joacim AhnheimH50 Kort-1 (664)43:18+16:0112:01
67Sara SvenssonD35 Kort (503)57:07+29:0716:59
68Anna OlssonD21-2 (487)52:11+18:5412:43
70Lennart JakobsonH65 Kort (549)56:38+29:1919:31
77Svante AndrénH60 (560)55:56+26:2315:45
83Ragnar OlssonH65 (557)1:04:07+30:2319:25
86Lisa LarssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)57:47+26:2419:27
86Thomas LjungqvistH50-1 (675)49:43+22:0612:05
88Christer SvenssonH65 Kort (549)1:04:16+36:5722:09
90Pär-Magnus BjurekH45-2 (579)1:00:52+30:0513:51
93Annica HenrysspnD45 Motion (572)1:17:53+40:4123:40
101Ella JohanssonD21 Kort-1 (712)55:56+29:1715:29
106Nina GumaeliusD50 (891)44:53+18:1613:41
112Victor ArvesvedH21 Kort-1 (738)1:02:33+37:1014:43
113Malin AndrénD21 Kort-1 (712)59:39+33:0016:31
117Birgitta AugustssonEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:03:09+36:1824:34
117Lucy LouD50 Kort (780)1:00:39+31:3320:29
136Anton PetterssonH21 Kort-1 (738)1:22:40+57:1719:27
142Ebba AndrénD21 Kort-1 (712)2:01:39+1:35:0033:41
Signe. SvedbergEtappstart-Inskolning (507)32:4318:16
Jesper LiderudH21-1 (667)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser