Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Waxholms OK

32 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Krister GumaeliusH60 (560)33:46+4:139:30
6Johan FochsenH14 (1006)25:02+2:437:29
10Jens FochsenH12 (891)21:58+3:188:09
12Björn EdénH65 Kort (549)35:53+8:3412:22
14Saga JonssonD16 Kort (228)42:54+12:3814:09
16Ewa SturkD50 Motion (443)45:58+13:2016:39
16Axel ElmarssonH17-20 Kort (251)41:14+19:5511:44
17Johan SundinH45-2 (579)38:32+7:458:46
17Sofia SundinD16 Kort (228)45:26+15:1014:59
22Selma GumaeliusSvår 3,5 (319)36:19+16:2212:55
27Ellen JonssonD14 Kort (229)40:37+18:3315:12
32Rut Johnsson ThomeliusD16 Kort (228)1:01:12+30:5620:11
41Jostein AndersenH55 Motion (216)1:49:42+1:13:3633:20
45Susanne EdénEtappstart-Lätt 2,5 (652)29:56+13:4314:15
56Bernth GustavssonH55 Kort (868)41:35+11:5912:15
65Roger JonssonH50 Motion (338)1:33:05+58:3026:04
69Fredrik JohnssonH45 Motion (397)1:15:33+41:5221:09
78Anna-Lena Lövkvist AndersenD55 Kort (497)1:02:52+32:0922:03
78Kjell NordqvistH50-1 (675)47:02+19:2511:26
81Petter FochsenH11 (707)37:59+18:5414:23
85Lena GumaeliusD50 (891)41:48+15:1112:44
91Wilhelm NordqvistH15 (905)38:37+13:2210:16
99Sara SundinD18 (646)51:59+23:2114:33
103Anton GumaeliusH21-2 (626)55:27+26:3811:33
109Axel NordqvistH12 (891)37:51+19:1114:04
112Oscar SturkH21 Kort-2 (703)55:55+32:3013:11
115Erik EdénH21 Kort-2 (703)58:23+34:5813:46
126Susann  JonssonEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:06:57+40:0626:03
126Maja HoppeEtappstart-Svår 3,5 (790)45:49+25:5316:18
130Hans MalmbergH55 Kort (868)1:04:14+34:3818:56
167David RyderåsH14 (1006)1:00:15+37:5618:02
Cecilia FochsenD45 (800)ej godkänd
Olof GranbergH60 (560)ej start
Nils GumaeliusH21 Kort-2 (703)ej start
Margaretha GranbergLätt 2,5 (253)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser