Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Markbygdens OK

39 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Klara AskLätt 5,0 (310)26:396:51
2Erika ÅkessonD15 (881)24:59+0:087:10
3Bo HerderssonH65 (557)34:34+0:5010:28
6Felix AxelssonH20 Elit (583)15:16+0:235:20
7Petter BergstedtH18 (832)27:59+3:587:08
7Lisa ÅkessonD15 (881)26:33+1:427:37
13Johan LindkvistEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)45:02+15:3210:54
14Bengt OlssonH75 (316)42:02+17:1515:13
18Olle BergstedtH18 (832)30:13+6:127:42
23Marina AxelssonD45 (800)34:44+5:559:42
24Torgny PetterssonH65 Kort (549)39:38+12:1913:40
26Martin SvenssonH50 Kort-1 (664)33:23+6:069:16
27Anders Sandberg3-dagars-Medelsvår 5,0 (95)1:18:11+40:5820:28
27Jeanette SigenstamD45 Kort-1 (620)41:40+10:3213:13
28Åsa HagnestålEtappstart-Svår 3,5 (790)31:42+11:4611:16
30Fredrik HerderssonH45-2 (579)41:03+10:169:21
32Stellan HelgessonH75 Kort (235)53:20+26:1123:05
33Olle SörqvistH20 (549)33:23+7:158:20
37Mikael BergstedtH45-2 (579)42:07+11:209:35
38Bertil ÅkessonH55 (886)34:51+6:348:57
39Åsa DryseliusEtappstart-Lätt 5,0 (384)50:36+20:5813:00
40Lizkulla PetterssonD65 Kort (322)58:14+22:4223:46
43Jan  OlaussonEtappstart-Svår 7,5 (412)58:00+22:2011:27
47Henry DjubäckH70 (565)47:55+14:5015:04
65Marita LarssonD60 Kort (384)1:18:32+42:1529:31
74Sofia SörqvistD45 Kort-1 (620)57:10+26:0218:08
78Anders FagerlindH40 Kort-1 (560)55:48+30:3814:07
83Per-Anders AxelssonH50-1 (675)48:40+21:0311:50
83Urban SörqivstH45-2 (579)57:47+27:0013:09
116Albin LindkvistEtappstart-Lätt 3,5 (710)1:16:44+45:2125:50
118Johan LundbladH45 Kort-1 (782)51:34+25:4313:45
119Einar SörqvistH13 (879)47:09+24:4315:12
135Elias LundbladU2 (1059)39:45+21:2515:28
136Matilda FagerlindD14 (949)49:02+25:2015:10
139Fredrik AskH45 Kort-1 (782)1:03:25+37:3416:54
146Astrid FagerlindU1 (982)32:57+19:1015:28
147Sixten FagerlindU1 (982)33:00+19:1315:29
166Gustav FagerlindH12 (891)1:02:21+43:4123:10
Vanja HagnestålEtappstart-Inskolning (507)34:2919:15
Stig JohanssonH75 Kort (235)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser