Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Attunda OK

115 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Olle Pettersson Gradin3-dagars-Svår 3,5 (68)26:579:35
2Ola LagerströmEtappstart-Lätt 10,0 (158)53:11+3:038:08
3Marcus SteneboH14 (1006)23:17+0:586:58
4Johan PerssonEtappstart-Svår 5,0 (791)35:34+5:068:49
5Ted LagerströmH11 (707)20:00+0:557:34
5Kristina Nygren FriskD70 Kort (233)38:16+7:1316:38
6Mia LagerströmEtappstart-U1 (397)20:18+3:149:31
9Joel Wallner3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)33:10+10:3712:54
10Lars Håkan SandvikH50-1 (675)32:05+4:287:48
11Fredrik SoneH50-1 (675)32:22+4:457:52
16Stefan Norell3-dagars-Svår 3,5 (68)47:57+21:0017:03
17Björn-Ove PetterssonH60 (560)38:35+9:0210:52
18PER KnutasH50 Motion (338)49:42+15:0713:55
19Märta Sandvik3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)38:53+16:2015:07
19Edvin Wallner3-dagars-Lätt 2,5 (64)39:07+22:1518:37
19Sofia IversD16 (772)33:06+7:199:08
21Gustav WirénH16 (942)27:48+5:207:05
25Maria von SchmalenséeD45 (800)35:10+6:219:49
25Kajsa GradinEtappstart-Lätt 5,0 (384)46:30+16:5211:57
25Fredrik SteneboH50-1 (675)36:19+8:428:50
25Svante SandvikH12 (891)24:31+5:519:06
26Jenny Wallner3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)42:55+20:2216:41
26Tomas HenrikssonH40 (616)35:44+7:337:57
27Christian RedtzerH20 (549)32:22+6:148:05
27Linnea ÅgrenEtappstart-Lätt 2,5 (652)26:53+10:4012:48
29Anders BrunanderLätt 10,0 (224)1:15:59+32:4511:38
29Anders NilssonH45 Motion (397)50:54+17:1314:15
31Erik DanielsH50 Kort-2 (653)39:10+12:4010:58
31Agnes ÅgrenEtappstart-Lätt 2,5 (652)27:16+11:0312:59
31Greta SandvikD10 (904)19:24+5:279:14
31Anna StrandD45 (800)36:08+7:1910:05
32Fredrik ÅgrenEtappstart-Lätt 2,5 (652)27:20+11:0713:00
32Johannes KnutasH21 Kort-1 (738)35:47+10:248:25
33Stefan RedtzerH50 Kort-1 (664)35:56+8:399:58
34Ann-Kristin LindahlD60 Motion (226)1:25:06+40:4031:10
34Ulrik IversH45-2 (579)41:51+11:049:31
34Monica RoosD50 Kort (780)37:26+8:2012:38
36Elis IversH14 (1006)31:22+9:039:23
36Göran LarboH70 (565)44:26+11:2113:58
37Erica BlythD35 Kort (503)46:07+18:0713:43
38Laura D'angeloD21 Kort-1 (712)38:22+11:4310:37
39Wiktor EngesLätt 2,5 (253)45:15+27:5921:32
39Karl-Gunnar KarnebäckH60 Kort (605)39:10+10:5712:09
39Andrew BlythH45 Motion (397)54:11+20:3015:10
39Anna Lindskoog PetterssonD55 Kort (497)46:44+16:0116:23
40Ulla KarnebäckD65 Motion (190)2:07:23+1:28:1353:44
40Esbjörn Eriksson LångströmH55 (886)35:10+6:539:02
40Torbjörn PetterssonEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)1:03:44+34:1415:25
41Malte HallmanEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)39:36+15:1018:46
42Simon MarteliusH21-2 (626)40:50+12:018:30
45Margaretha HallménD65 (235)1:28:18+56:5832:49
45Anette BrunanderD50 Kort (780)40:36+11:3013:42
47Anders HallménH65 (557)50:44+17:0015:22
50Karl EngesH21 Lång-1 (772)38:35+6:397:10
53Maria GelinderD55 Kort (497)49:35+18:5217:23
54Vilma NilssonD13 (805)37:53+12:2212:37
55Axel WrådheH21 Lång-1 (772)38:57+7:017:14
56Maria SandbergEtappstart-Lätt 5,0 (384)1:03:09+33:3116:14
58Nina IversD45 (800)41:54+13:0511:42
58Björn CarlheimH40 (616)44:07+15:569:49
59Lars GerhardssonH55 (886)38:22+10:059:51
60Daniel RoosH21 Elit (378)17:14+2:325:56
61Thomas PetterssonH21-2 (626)44:19+15:309:13
61Oskar EngesH20 (549)39:28+13:209:52
61Thomas NybergH55 (886)38:33+10:169:54
62Lena NilssonD45 (800)42:30+13:4111:52
64Oskar DanielsH21 Elit (378)17:25+2:436:00
64Viktor SoneH14 (1006)34:44+12:2510:23
68Emil RoosH20 (549)41:54+15:4610:28
72Anders CarlheimH40 (616)49:08+20:5710:56
74Leif NordinH70 (565)55:53+22:4817:34
76Linda StrömqvistD11 (638)48:29+26:0418:43
78Roger LindénH45-2 (579)55:57+25:1012:44
78Amanda SödermanEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)57:34+26:2918:27
82Sofie RedtzerD21 Kort-1 (712)47:45+21:0613:13
85Anton DanielsH21 Kort-2 (703)45:36+22:1110:45
85Pernilla Knutas LundbladD50 Motion (443)1:26:55+54:1731:29
91Lovisa NilssonD16 (772)46:36+20:4912:52
95Tage RudsanderU2 (1059)34:59+16:3913:36
96Sara StrömqvistD11 (638)1:01:27+39:0223:43
97Marcus BarbozaH13 (879)40:34+18:0813:05
98Magnus ForshällenH60 (560)1:10:01+40:2819:43
99Johan SandbergH40 Kort-1 (560)1:11:13+46:0318:01
100Christopher WilestedtH20 Elit (583)19:02+4:096:39
101Samuel LindénH16 (942)37:44+15:169:37
104Göran FriskH70 Kort (587)1:21:33+54:3630:05
109Karin SteneboD50 (891)45:24+18:4713:50
110Lisa TörnqvistD45 Kort-2 (623)1:13:03+45:2323:02
111Marianne DanielsEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:00:02+33:1123:21
111Magnus StrömqvistH40 Kort-1 (560)1:32:21+1:07:1123:22
112Elliot JonssonH12 (891)38:20+19:4014:15
114Josefin KarlssonD21 Kort-1 (712)1:00:34+33:5516:46
115Kristina MarteliusD50 (891)46:38+20:0114:13
117Malin StrömqvistD13 (805)48:37+23:0616:12
119Madelene BarbozaD45 (800)57:39+28:5016:06
123Lukas HenrikssonU2 (1059)37:59+19:3914:46
124Veronica RedtzerD18 (646)1:09:11+40:3319:22
126Åsa WilestedtD45 (800)1:00:41+31:5216:57
128Håkan RedtzerH55 (886)50:52+22:3513:04
136Charlotte EngesD50 Kort (780)1:09:15+40:0923:23
137Fredrik JonssonH45 Kort-1 (782)1:01:53+36:0216:30
137Stefan MarteliusH55 (886)54:38+26:2114:02
138Mikael WirénH55 (886)55:24+27:0714:14
138Emil SoneH16 (942)45:25+22:5711:35
140Marie ForshällenD50 Kort (780)1:13:14+44:0824:44
146Maja SandvikD16 (772)1:06:56+41:0918:29
152Emily BlythD10 (904)33:34+19:3715:59
155Oliver JonssonH10 (928)30:57+17:1914:40
156Fabian TörnqvistH12 (891)51:45+33:0519:14
166Jessica StrömqvistD40 Kort (957)1:10:20+42:3421:30
Joshua BlythInskolning (742)27:2015:16
Alvin SandbergInskolning (742)25:0614:01
Daniel Wallner3-dagars-Lätt 2,5 (64)ej godkänd
Martin GelinderEtappstart-Svår 5,0 (791)ej godkänd
Jakob RedtzerH21 Kort-2 (703)ej godkänd
Marianne DanielsD50 Kort (780)ej start
Elisabeth LångströmD50 Motion (443)ej start
Sara HellströmEtappstart-U2 (376)ej start
Johan PerssonEtappstart-Svår 5,0 (791)ej start
Ida Hellström3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)ej start
Ulrika Hellström3-dagars-Svår 3,5 (68)ej start
Alma Hellström3-dagars-Svår 5,0 (123)ej start
Jonas Hellström3-dagars-Svår 5,0 (123)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser